Mens Results
X 100 Meters - Frosh/Soph - Finals
1. 10 Alex Taylor 11.92a Federal Way
2. 10 Jordan Wallace 12.05a Cleveland (WA)
3. 10 James George 12.12a Kentlake
4. 9 Kemuel Santana 12.25a Decatur
5. 10 Chris Petralia 12.35a Kennedy Catholic
6. 10 Maksim Afichuk 12.65a Decatur
7. 9 Alex "AJ" Fulgencio 12.74a Franklin
8. 10 Marcelo Berganza 12.87a Decatur
9. 10 Keng Fong 12.94a Franklin
10. 9 Alec Hodge 12.95a Peninsula
11. 10 Reece Budinich 12.97a Decatur
12. 10 Quamar Manning 12.98a Kennedy Catholic
13. 9 Ken Easton 13.02a Peninsula
14. 9 Collin Voigt 13.09a Mt Tahoma
15. 9 Jamon Chambers 13.14a Federal Way
15. 9 Ira Branch 13.14a Mt Tahoma
17. 10 Thien Ngyuen 13.16a Franklin
18. 9 Jaylen Generoso 13.20a Franklin
19. 9 Brayden Laukala 13.33a Kentlake
20. 9 Mitchell Lockhart 13.34a Kentlake
21. 9 Dominic Fanucchi 13.37a Kennedy Catholic
22. 9 Idris Abdul-Alim 13.44a Franklin
23. 9 Jason Luangrath 13.63a Franklin
24. 9 Jaray Corpus 13.66a Kennedy Catholic
25. 10 Owen Crandall 13.70a Franklin
26. 9 Jin Wen Wu 13.80a Franklin
27. 9 Raymond Nham 13.81a Franklin
28. 10 Andrew Dixon 13.93a Kentlake
29. 10 Zachary Green 13.97a Decatur
30. 10 Dallin Reed 14.10a Peninsula
31. 10 Khiem Nguyen 14.14a Mt Tahoma
32. 10 Luke Morse 14.35a Peninsula
33. 9 Isaac Nair 14.60a Franklin
34. 10 Nicolas Wright 14.82a Peninsula
35. 9 Hunter Shay 15.01a Peninsula
36. 10 Therron Ebanks 16.12a Cleveland (WA)
X 200 Meters - Frosh/Soph - Finals
1. 10 James George 24.11a Kentlake
2. 10 Marcus Tate 24.13a Federal Way
3. 10 Nygel Turner 24.65a Mt Tahoma
4. 10 Chris Petralia 24.98a Kennedy Catholic
5. 9 KJ Ridders 25.01a Federal Way
6. 9 Kemuel Santana 25.68a Decatur
7. 9 Kaifani Whomes 25.80a Peninsula
8. 10 Marcelo Berganza 26.19a Decatur
9. 9 Alex "AJ" Fulgencio 26.41a Franklin
10. 10 MIchael Hauser 26.45a Peninsula
11. 9 Austin Saelee 26.47a Cleveland (WA)
12. 9 Idris Abdul-Alim 26.57a Franklin
13. 9 Mitchell Lockhart 26.79a Kentlake
14. 10 Reece Budinich 26.81a Decatur
15. 10 Eddie Benge 26.89a Kennedy Catholic
16. 9 Malique Airhart 26.94a Kennedy Catholic
17. 9 Brayden Laukala 26.97a Kentlake
18. 10 Adrian Williams 27.18a Mt Tahoma
18. 10 Quamar Manning 27.18a Kennedy Catholic
20. 9 Jaylen Generoso 27.21a Franklin
21. 10 Kerkphon Ketboonsai 27.60a Cleveland (WA)
22. 10 Owen Crandall 27.64a Franklin
23. 9 Dominic Fanucchi 27.68a Kennedy Catholic
24. 10 Tyler Silva 27.71a Kennedy Catholic
25. 9 Salah Hussein 29.86a Franklin
26. 9 Hunter Shay 30.36a Peninsula
X 400 Meters - Frosh/Soph - Finals
1. 9 Khristian Pickens 53.95a Federal Way
2. 10 Jordan Wallace 55.25a Cleveland (WA)
3. 10 Daniel Calderon 55.62a Decatur
4. 10 Nygel Turner 56.28a Mt Tahoma
5. 9 Kemuel Santana 57.62a Decatur
6. 10 Kevin Kim 58.18a Federal Way
7. 9 Kaifani Whomes 58.36a Peninsula
8. 10 Thien Ngyuen 59.49a Franklin
9. 10 Adrian Williams 59.52a Mt Tahoma
10. 10 Eddie Benge 59.99a Kennedy Catholic
11. 9 Miguel Gumapus 1:07.20a Kennedy Catholic
12. 9 Nickolas Sianghio 1:12.47a Kennedy Catholic
X 800 Meters - Frosh/Soph - Finals
1. 10 Connor Low 2:08.58a Federal Way
2. 9 Carson Low 2:10.65a Decatur
3. 10 Cordell Pickens 2:11.68a Decatur
4. 9 Hezekiah Goodwin 2:12.61a Kentlake
5. 10 Jesse Becker 2:14.05a Kennedy Catholic
6. 9 Lincoln Marino 2:14.45a Kennedy Catholic
7. 10 Gage Gafford 2:16.18a Peninsula
8. 10 Anirudh Singh 2:16.58a Decatur
9. 9 Alex Taylor 2:20.71a Cleveland (WA)
10. 10 Chandler Rogers 2:21.32a Peninsula
11. 9 Nick Jones-Connolly 2:22.63a Decatur
12. 9 Riley Wynn 2:23.19a Peninsula
13. 9 Blake Theel 2:27.85a Peninsula
14. 10 Brandon Tran 2:32.24a Franklin
15. 10 Kellen Nourse 2:33.40a Kentlake
16. 10 Ryan Brewer 2:34.46a Decatur
17. 9 Cesar Avelar 2:35.02a Decatur
18. 10 Sam Rutherford 2:39.24a Peninsula
19. 9 Alex Avelar 2:39.67a Decatur
20. 9 Justin La 2:42.24a Franklin
21. 9 Dongwon Kim 2:46.21a Decatur
22. 9 Toan Tran 2:48.12a Franklin
23. 10 Michael Do 2:50.60a Kennedy Catholic
X 1600 Meters - Frosh/Soph - Finals
1. 10 Dominic Lauer 4:44.74a Peninsula
2. 9 Lincoln Marino 4:45.81a Kennedy Catholic
3. 9 Hezekiah Goodwin 4:46.94a Kentlake
4. 10 Johnathan Forward 4:51.80a Federal Way
5. 10 Josiah Williams 4:55.89a Decatur
6. 10 Gage Gafford 4:56.12a Peninsula
7. 9 Riley Wynn 5:00.13a Peninsula
8. 10 Zachary Berry 5:05.77a Decatur
9. 10 Chandler Rogers 5:09.60a Peninsula
10. 9 Nick Jones-Connolly 5:14.50a Decatur
11. 9 Jonathan Brewster 5:15.89a Peninsula
12. 9 Marcelo Pelogi 5:21.41a Federal Way
13. 10 Denny Ng 5:22.12a Franklin
14. 10 Brandon Tran 5:23.09a Franklin
15. 10 Gabe Gadbow 5:24.05a Peninsula
16. 9 Brandon Ishise 5:30.29a Decatur
17. 9 Wyatt Loranger 5:39.25a Decatur
18. 10 Ryan Brewer 5:47.89a Decatur
19. 10 Kellen Nourse 5:48.53a Kentlake
20. 9 Toan Tran 5:49.32a Franklin
21. 9 Ethan Bowie 5:51.10a Mt Tahoma
22. 9 Blake Theel 5:57.52a Peninsula
23. 9 Matthew Golez 6:02.38a Franklin
24. 9 Dongwon Kim 6:16.20a Decatur
25. 9 Dominic Collantes 6:19.08a Kennedy Catholic
X 3200 Meters - Frosh/Soph - Finals
1. 9 Nathaniel Marcuson 10:55.74a Peninsula
2. 10 Keegan Council 11:03.05a Peninsula
3. 10 Zachary Berry 11:13.90a Decatur
4. 10 Garrett Thomason 11:25.67a Peninsula
5. 10 Hernan Alverez 11:28.00a Federal Way
6. 10 Connor Hoeksema 11:31.52a Peninsula
7. 9 Dylan Council 11:44.63a Peninsula
8. 10 Gerald Tolentino 12:09.45a Cleveland (WA)
9. 9 Ruben Sanchez 12:10.24a Federal Way
10. 10 Denny Ng 12:20.23a Franklin
11. 9 Brandon Ishise 12:33.36a Decatur
12. 9 Wyatt Loranger 12:36.95a Decatur
13. 10 Justin Woo 12:47.01a Franklin
14. 10 Ayanle Dahir 13:37.30a Franklin
X 110m Hurdles - 39" - Frosh/Soph - Finals
1. 10 Pierce Thompson 16.75a Kennedy Catholic
2. 9 Jovan Vongsaveng 17.50a Federal Way
3. 10 Brian Parker 17.98a Federal Way
4. 10 David Derkach 18.32a Decatur
5. 10 Shayne Carpenter 19.15a Mt Tahoma
6. 10 Andrew Ros 20.50a Decatur
7. 10 Luke Morse 21.10a Peninsula
8. 10 Armon Weaver 22.10a Peninsula
X 300m Hurdles - 36" - Frosh/Soph - Finals
1. 10 Pierce Thompson 42.85a Kennedy Catholic
2. 9 Jovan Vongsaveng 44.95a Federal Way
3. 10 David Derkach 45.12a Decatur
4. 10 Shayne Carpenter 48.97a Mt Tahoma
5. 9 Jared McGruder 49.36a Federal Way
6. 9 Ira Branch 50.37a Mt Tahoma
7. 10 Armon Weaver 50.54a Peninsula
8. 10 Andrew Ros 50.72a Decatur
9. 10 Luke Morse 51.07a Peninsula
10. 10 Nicolas Wright 53.54a Peninsula
X 4x100 Relay - Frosh/Soph - Finals
1 47.60a Federal Way
2 48.60a Mt Tahoma
3 48.97a Kennedy Catholic
4 49.20a Kentlake
5 49.28a Franklin
6 50.40a Cleveland (WA)
X 4x400 Relay - Frosh/Soph - Finals
1 3:49.88a Decatur
2 3:52.05a Kennedy Catholic
3 3:56.69a Mt Tahoma
4 4:01.43a Kentlake
5 4:09.26a Federal Way
04:15.2 Peninsula
6 4:25.10a Cleveland (WA)
X Shot Put - 12lb - Frosh/Soph - Finals
1. 10 Gunnar Blix 44-08.00 Wahkiakum
2. 10 Austin O'Malley 39-01.00 Mt Tahoma
3. 10 Dakota Butts 39-00.25 Peninsula
4. 9 Tony Chan 38-00.00 Federal Way
5. 10 Jerimiyah Viena 36-08.00 Decatur
6. 10 Christian Siva 34-07.00 Decatur
7. 9 Jacob Mancia 34-01.00 Kentlake
8. 9 John Thomas Schmidt 34-00.75 Peninsula
9. 10 Chance Stoltz 34-00.00 Peninsula
10. 10 Alex Ratke 33-08.00 Mt Tahoma
11. 10 Shaun Martindale 33-01.00 Franklin
12. 10 Jeff Allen 32-03.00 Decatur
13. 10 Therron Ebanks 31-10.00 Cleveland (WA)
14. 9 Galen Masmela 26-00.00 Franklin
15. 10 Harry Gill 25-04.00 Kennedy Catholic
16. 10 Bradley Wilford 23-11.00 Federal Way
17. 9 Josh Nicholas 23-00.75 Peninsula
18. 9 Blake Garrett 20-05.00 Kentlake
X Discus - 1.6kg - Frosh/Soph - Finals
1. 10 Gunnar Blix 125-03 Wahkiakum
2. 9 Tony Chan 106-10 Federal Way
3. 10 Jerimiyah Viena 101-02 Decatur
4. 10 Jeff Allen 92-00 Decatur
5. 9 Jacob Mancia 91-08 Kentlake
6. 10 Christian Siva 87-10 Decatur
7. 9 John Thomas Schmidt 87-08 Peninsula
8. 10 Dakota Butts 83-03 Peninsula
9. 9 Trask Rogers 82-03 Kentlake
10. 10 Zach Goff 78-03 Kennedy Catholic
11. 10 Cordell Pickens 76-08 Decatur
12. 10 Shaun Martindale 75-04 Franklin
13. 10 Austin O'Malley 74-05 Mt Tahoma
14. 9 Malcolm Whitney-Secright 74-00 Decatur
15. 10 Therron Ebanks 69-09 Cleveland (WA)
16. 10 Alex Ratke 62-05 Mt Tahoma
17. 9 Galen Masmela 62-04 Franklin
18. 9 Keanu Vongsy 62-00 Peninsula
19. 10 Bradley Wilford 60-09 Federal Way
20. 9 Robert Tolzin 58-05 Kennedy Catholic
21. 9 Alex Nagode 55-08 Decatur
21. 9 Jesse Hunt 55-08 Decatur
23. 9 Blake Garrett 52-02 Kentlake
24. 9 Josh Nicholas 46-04 Peninsula
X Javelin - 800g - Frosh/Soph - Finals
1. 10 Dakota Butts 131-07 Peninsula
2. 10 Austin O'Malley 131-04 Mt Tahoma
3. 10 Chance Stoltz 120-02 Peninsula
4. 10 Jeff Allen 109-03 Decatur
5. 10 Maksim Afichuk 108-03 Decatur
6. 10 Reece Budinich 93-05 Decatur
7. 9 Joe Gruber 89-08 Kennedy Catholic
8. 9 Hayden Kolbo 87-11 Decatur
9. 10 Benjamin Johnson 83-11 Decatur
10. 9 Miguel Gumapus 72-07 Kennedy Catholic
11. 10 Harry Gill 70-10 Kennedy Catholic
12. 9 Malcolm Whitney-Secright 68-05 Decatur
13. 9 Alex Nagode 64-06 Decatur
14. 9 Jesse Hunt 52-04 Decatur
15. 9 Nickolas Sianghio 48-05 Kennedy Catholic
X High Jump - Frosh/Soph - Finals
1. 9 Khristian Pickens 6-01.00 Federal Way
2. 10 Brian Parker 5-06.00 Federal Way
3. 9 Ian Collins 5-02.00 Peninsula
4. 10 MIchael Hauser 5-02.00 Peninsula
5. 10 Zachary Green 5-02.00 Decatur
6. 9 Rodney Strickland 5-00.00 Kennedy Catholic
9 Jackson Filkins NH Peninsula
9 Alex Taylor NH Cleveland (WA)
X Pole Vault - Frosh/Soph - Finals
1. 10 Maksim Afichuk 10-06.00 Decatur
2. 10 Marcelo Berganza 10-06.00 Decatur
3. 9 Nick Jones-Connolly 8-06.00 Decatur
4. 9 Sergio Luna 8-06.00 Federal Way
6. 9 Brandon Ishise 7-06.00 Decatur
7. 9 Cesar Avelar 7-06.00 Decatur
8. 9 Alex Avelar 7-06.00 Decatur
9 Jesse Hunt NH Decatur
X Long Jump - Frosh/Soph - Finals
1. 10 Alex Taylor 18-10.00 Federal Way
2. 10 Marcelo Berganza 18-07.00 Decatur
3. 9 KJ Ridders 18-00.00 Federal Way
4. 9 Ken Easton 17-02.00 Peninsula
5. 10 Zachary Green 17-01.00 Decatur
6. 10 Reece Budinich 16-05.50 Decatur
7. 9 Kemuel Santana 16-03.00 Decatur
8. 10 Nigel Flowers 16-03.00 Cleveland (WA)
9. 10 Armon Weaver 16-01.50 Peninsula
10. 10 Latrez Darden 16-01.00 Cleveland (WA)
11. 10 Shane Skladany 16-00.00 Peninsula
12. 10 MIchael Hauser 15-10.50 Peninsula
13. 10 Daniel Calderon 15-08.00 Decatur
14. 9 Malcolm Whitney-Secright 15-07.00 Decatur
15. 10 Kellen Nourse 15-05.00 Kentlake
16. 10 Owen Crandall 15-02.50 Franklin
17. 9 Ian Collins 14-09.00 Peninsula
18. 10 Anirudh Singh 14-08.00 Decatur
19. 9 Collin Voigt 14-06.50 Mt Tahoma
20. 9 Jaray Corpus 14-03.00 Kennedy Catholic
21. 9 Michael Hall 14-02.50 Peninsula
22. 9 Rodney Strickland 14-00.00 Kennedy Catholic
23. 10 Nicolas Wright 13-09.00 Peninsula
24. 10 Therron Ebanks 12-02.50 Cleveland (WA)
25. 9 Timothy Dotson 12-00.00 Mt Tahoma
X Triple Jump - Frosh/Soph - Finals
1. 10 Mason Salle 40-06.00 Federal Way
2. 9 Ken Easton 33-04.00 Peninsula
3. 10 Armon Weaver 32-00.00 Peninsula
4. 9 Michael Hall 30-09.00 Peninsula