Complete Results

Boys 100 Meters  3A - Finals x

1.	12	Xzavier Weston	11.14a	Lincoln
2.	11	DeAndre Sincere	11.17a	Central Kitsap
3.	11	Ilijah Hudson	11.30a	Mt Tahoma
4.	11	Elijah Jones	11.31a	Woodrow Wilson
5.	12	Zach Smith	11.38a	Capital
6.	12	Jordon Lewis	11.40a	Mt Tahoma
7.	12	Willie Broxton	11.46a	Capital
8.	9	Ezra Adams	11.47a	Woodrow Wilson
9.	10	Tim Fisher	11.58a	Capital
10.	12	Darien Williams	11.67a	Lincoln
11.	12	Jacobi Jones	11.69a	Woodrow Wilson
12.	11	Hunter Stringer-Prince	11.79a	Central Kitsap
13.	11	Anthony Rybalkin	11.88a	North Thurston
14.	10	Demetrius Crosby	12.04a	Henry Foss
15.	11	Noah Hamilton	12.14a	Capital
16.	10	Danavion Holmes	12.16a	Woodrow Wilson
 
100 Meters  4A - Finals x

1.	10	Mark Kimball	11.38a	Gig Harbor
2.	9	Jurrian Hering	11.44a	Gig Harbor
3.	11	Harrison Horwath	11.58a	Gig Harbor
4.	11	Zach Davis	11.62a	Gig Harbor
5.	11	Marc Fletcher	11.63a	Gig Harbor
6.	12	David Woodward	11.63a	Olympia
7.	12	Charles Segura-Mitchell	11.63a	Timberline
8.	12	Liam Kavanaugh	11.64a	Gig Harbor
9.	10	Owen Shea	11.69a	Olympia
10.	10	Michael Barnes	11.70a	Timberline
11.	11	Jonathan Powell	11.72a	Olympia
12.	11	Aaron Washington	11.85a	Timberline
13.	11	Justin Verniest	11.87a	Gig Harbor
14.	10	David Wright	11.96a	South Kitsap
 
200 Meters  3A - Finals x

1.	12	Walker Flynn	22.33a	Lincoln
2.	11	Ilijah Hudson	22.66a	Mt Tahoma
3.	11	Jason Turner	22.96a	Capital
4.	11	DeAndre Sincere	22.98a	Central Kitsap
5.	12	Xzavier Weston	23.15a	Lincoln
6.	11	Elijah Jones	23.24a	Woodrow Wilson
7.	12	Jordon Lewis	23.36a	Mt Tahoma
8.	12	Willie Broxton	23.48a	Capital
9.	10	Tim Fisher	23.51a	Capital
10.	9	Ezra Adams	23.51a	Woodrow Wilson
11.	12	Daniel Calderon-Hernandez	23.75a	Lincoln
12.	11	Hunter Stringer-Prince	23.78a	Central Kitsap
13.	9	Marcus Williams	24.05a	Lincoln
14.	12	Jacobi Jones	24.17a	Woodrow Wilson
15.	10	Danavion Holmes	24.73a	Woodrow Wilson
16.	11	Devon McCabe	25.03a	Woodrow Wilson
 
200 Meters  4A - Finals x

1.	10	Mark Kimball	23.00a	Gig Harbor
2.	11	Zach Davis	23.34a	Gig Harbor
3.	12	Charles Segura-Mitchell	23.34a	Timberline
4.	10	John DeVita	23.65a	Bellarmine Prep
5.	11	Aaron Washington	23.71a	Timberline
6.	10	Marcel Alexander	23.85a	Gig Harbor
7.	11	Marc Fletcher	24.09a	Gig Harbor
8.	10	Michael Barnes	24.26a	Timberline
9.	10	Chase Chandler	24.35a	Bellarmine Prep
10.	10	Owen Shea	24.51a	Olympia
11.	12	Liam Kavanaugh	24.54a	Gig Harbor
12.	11	Justin Verniest	24.65a	Gig Harbor
13.	11	Jonathan Powell	24.81a	Olympia
14.	10	David Wright	24.91a	South Kitsap
15.	10	Stardio Wilson	25.01a	Gig Harbor
16.	9	Ryan King	25.13a	Gig Harbor
 
400 Meters  3A - Finals x

1.	12	Walker Flynn	48.82a	Lincoln
2.	11	Ilijah Hudson	50.49a	Mt Tahoma
3.	12	Cameron Carroll	50.95a	Central Kitsap
4.	12	Daniel Calderon-Hernandez	51.10a	Lincoln
5.	10	Zion Archer	51.38a	Central Kitsap
6.	11	Ross Sherrer	51.50a	North Thurston
7.	11	Jason Turner	51.64a	Capital
8.	12	Gabriel Lee	52.23a	Henry Foss
9.	11	RJ Nelson	52.55a	Henry Foss
10.	12	Chase Galvin	52.93a	Henry Foss
11.	9	Micah Pollard	53.83a	Henry Foss
12.	11	Luke Arnold	54.02a	Central Kitsap
13.	10	Ryan Guscott	55.30a	Capital
14.	11	Nic Reed	55.80a	Capital
15.	11	Tevin Walker	56.07a	Woodrow Wilson
16.	11	Gavin Millsap	57.44a	North Thurston
 
400 Meters  4A - Finals x

1.	10	Mark Kimball	50.53a	Gig Harbor
2.	10	Boaz Gillespie	51.15a	Stadium
3.	10	Marcel Alexander	52.18a	Gig Harbor
4.	11	Jonathan Parker	52.29a	Timberline
5.	11	Mason Harrison	52.66a	Yelm
6.	12	Grey Stigler	52.67a	South Kitsap
7.	11	Cole Harrison	53.06a	Yelm
8.	9	Chase Suting	53.11a	Olympia
9.	11	Matthew Money	53.33a	Bellarmine Prep
10.	11	Ethan Duwors	53.70a	Timberline
11.	10	Jacob McLaughlin	54.14a	Stadium
12.	9	Mark Van Doornik	54.20a	South Kitsap
13.	10	John DeVita	54.25a	Bellarmine Prep
14.	10	Tucker Gibbons	54.64a	Gig Harbor
15.	9	Devon Keyt	54.83a	South Kitsap
 
800 Meters  3A - Finals x

1.	12	Cameron Carroll	1:56.89a	Central Kitsap
2.	12	Blake Trujillo	1:58.36a	Central Kitsap
3.	12	Christian Schwieterman	1:59.96a	Central Kitsap
4.	11	Luke Arnold	2:02.49a	Central Kitsap
5.	11	Beau Crabill	2:03.04a	Capital
6.	10	Zach Willis	2:03.56a	Capital
7.	11	Jamison Spence	2:03.73a	Capital
8.	11	Caleb Giesbrecht	2:05.76a	Central Kitsap
9.	9	Zachary Green	2:08.38a	Central Kitsap
10.	11	Spencer Searer	2:08.52a	Central Kitsap
11.	11	Isaiah Miller	2:08.99a	Woodrow Wilson
12.	11	Parker Bogart	2:09.33a	Capital
13.	11	Jace Cotton	2:09.44a	Capital
14.	10	Cameron Levine	2:09.54a	Woodrow Wilson
15.	9	David Barajas	2:11.42a	Central Kitsap
16.	9	Louis Gannon	2:11.93a	Central Kitsap
 
800 Meters  4A - Finals x

1.	11	Cameron Wyman	1:55.35a	Bellarmine Prep
2.	10	Tucker Gibbons	1:58.56a	Gig Harbor
3.	10	Boaz Gillespie	1:58.89a	Stadium
4.	10	Spencer Fischer	2:00.20a	Bellarmine Prep
5.	11	Connor Morris	2:02.36a	South Kitsap
6.	11	Ethan Duwors	2:05.43a	Timberline
7.	9	Tilahun Castro	2:06.90a	Olympia
8.	10	Jackson Derby	2:07.99a	Bellarmine Prep
9.	9	Mark Van Doornik	2:08.21a	South Kitsap
10.	9	Ludvig Emerick	2:08.74a	Bellarmine Prep
11.	9	Ben Sherman	2:08.76a	Bellarmine Prep
12.	11	Kyle Hammond	2:11.65a	Stadium
13.	12	Noah Murry	2:13.15a	Olympia
14.	10	Dylan Miller	2:14.71a	Olympia
 
1600 Meters  3A - Finals x

1.	10	James Mwaura	4:17.86a	Lincoln
2.	12	Cameron Carroll	4:22.95a	Central Kitsap
3.	11	Beau Crabill	4:31.62a	Capital
4.	12	Blake Trujillo	4:35.10a	Central Kitsap
5.	10	Parker Stachler	4:36.45a	Woodrow Wilson
6.	9	William Johnson	4:41.25a	Shelton
7.	10	Casey Bennett	4:41.41a	Woodrow Wilson
8.	11	Caleb Giesbrecht	4:41.79a	Central Kitsap
9.	11	Jamison Spence	4:44.42a	Capital
10.	12	Christian Schwieterman	4:48.63a	Central Kitsap
11.	11	Jace Cotton	4:50.38a	Capital
12.	9	David Barajas	4:52.37a	Central Kitsap
13.	12	Mako Kewish	4:55.25a	Central Kitsap
14.	12	Drake Adams	4:56.60a	Shelton
15.	9	Logan Burk	5:03.40a	Central Kitsap
16.	12	Alexander Ellis	5:08.32a	Central Kitsap
 
1600 Meters  4A - Finals x

1.	12	Jack Yearian	4:19.29a	Bellarmine Prep
2.	11	Cameron Wyman	4:20.29a	Bellarmine Prep
3.	12	Ryan Gregory	4:26.09a	Gig Harbor
4.	10	Spencer Fischer	4:26.61a	Bellarmine Prep
5.	11	Luke Ostrander	4:28.30a	Bellarmine Prep
6.	12	Noah Murry	4:30.12a	Olympia
7.	9	Ben Sherman	4:32.68a	Bellarmine Prep
8.	10	Deven Patel	4:33.57a	Bellarmine Prep
9.	12	Nathaniel Anderson	4:41.09a	South Kitsap
10.	9	Tilahun Castro	4:42.41a	Olympia
11.	10	Nolan Carroll	4:43.47a	Gig Harbor
12.	10	Lucas Pierson	4:43.55a	Bellarmine Prep
13.	10	Ben Van Haitsma	4:51.13a	Olympia
14.	10	Dylan Miller	4:55.35a	Olympia
15.	10	Jack McCauley	5:02.23a	Olympia
10	Kieran Chen-Johnson		DNS	Stadium
 
3200 Meters  3A - Finals x

1.	10	James Mwaura	9:33.61a	Lincoln
2.	12	Jason Gordon	9:53.40a	Central Kitsap
3.	10	Casey Bennett	9:54.09a	Woodrow Wilson
4.	12	Peter Allegre	9:56.05a	North Thurston
5.	11	Beau Crabill	9:56.78a	Capital
6.	12	Aidan Anderson	9:59.23a	Central Kitsap
7.	9	William Johnson	9:59.49a	Shelton
8.	12	Sam Phillips	10:19.13a	Capital
9.	12	Drake Adams	10:29.33a	Shelton
10.	11	Jace Cotton	10:31.15a	Capital
11.	12	Mako Kewish	10:35.82a	Central Kitsap
12.	10	Oscar Christoph	10:49.95a	Woodrow Wilson
13.	9	Logan Burk	10:53.88a	Central Kitsap
14.	12	Alexander Ellis	10:59.08a	Central Kitsap
15.	10	Dan Samson	11:06.34a	Capital
16.	12	Ian Glebe	12:33.82a	Capital
 
3200 Meters  4A - Finals x

1.	12	Jack Yearian	9:21.29a	Bellarmine Prep
2.	12	Ryan Gregory	9:30.28a	Gig Harbor
3.	11	Luke Ostrander	9:31.27a	Bellarmine Prep
4.	9	Bradley Peloquin	9:32.69a	Gig Harbor
5.	11	Jack Shields	9:32.79a	Gig Harbor
6.	12	Noah Murry	9:35.81a	Olympia
7.	10	Deven Patel	9:45.86a	Bellarmine Prep
8.	9	Ben Sherman	9:50.89a	Bellarmine Prep
9.	10	Nolan Carroll	9:59.18a	Gig Harbor
10.	12	Nathaniel Anderson	10:09.84a	South Kitsap
11.	9	Tilahun Castro	10:13.25a	Olympia
12.	10	Finlay Adamson	10:17.72a	Gig Harbor
13.	10	Kieran Chen-Johnson	10:18.51a	Stadium
14.	12	Ben Riley	10:19.98a	Olympia
15.	10	Dylan Miller	10:37.56a	Olympia
16.	9	Jacob Simon	10:55.81a	South Kitsap
 
110m Hurdles - 39"  3A - Finals x

1.	12	Alan Konneh	15.58a	Shelton
2.	9	Marcus Williams	15.62a	Lincoln
3.	12	Shayne Carpenter	15.74a	Mt Tahoma
4.	12	Colin Gillespie	16.05a	Central Kitsap
5.	10	Ethan Au	16.46a	Capital
6.	9	Masen Hibbert	16.52a	Central Kitsap
7.	11	Caleb Jernigan	16.58a	Capital
8.	12	Kahleb Magwood	17.02a	Henry Foss
9.	12	Alex Brown-Garcia	17.27a	Shelton
10.	12	Mario Garcia	17.35a	Henry Foss
11.	10	Danavion Holmes	17.60a	Woodrow Wilson
12.	10	Julian Dorsey	17.83a	Central Kitsap
13.	11	Deric Payopay	17.96a	Lincoln
14.	12	Rian Wakeling	17.98a	Shelton
15.	10	David Njeri	18.03a	Woodrow Wilson
 
110m Hurdles - 39"  4A - Finals x

1.	11	Shane Fitzpatrick	15.35a	South Kitsap
2.	9	Jurrian Hering	15.74a	Gig Harbor
3.	11	Elijah Van Der Most	16.60a	South Kitsap
4.	12	Julian Grant	17.37a	Olympia
5.	11	Parker Seeberger	18.40a	Bellarmine Prep
6.	12	Dillon Grose	18.95a	Timberline
7.	9	Monte Grant	19.23a	Olympia
8.	10	Jacob McLaughlin	19.33a	Stadium
9.	11	Trevor Boe	19.51a	South Kitsap
10.	10	Jackson Hall	19.70a	Olympia
11.	10	Cayden Mayes	19.72a	Timberline
12.	9	Matthew Autry	20.01a	Olympia
11	Kaleb Lunderville		DNS	Yelm
 
300m Hurdles - 36"  3A - Finals x

1.	12	Alan Konneh	39.98a	Shelton
2.	9	Marcus Williams	40.08a	Lincoln
3.	10	David Njeri	40.23a	Woodrow Wilson
4.	12	Anthony Salazar	41.61a	North Thurston
5.	12	Kahleb Magwood	41.62a	Henry Foss
6.	12	Alex Brown-Garcia	41.65a	Shelton
7.	12	Colin Gillespie	42.74a	Central Kitsap
8.	12	Shayne Carpenter	42.81a	Mt Tahoma
9.	12	Mario Garcia	43.18a	Henry Foss
10.	12	Rian Wakeling	43.38a	Shelton
11.	10	Danavion Holmes	44.07a	Woodrow Wilson
12.	10	Ethan Au	44.07a	Capital
13.	11	Zach Santee	45.01a	Capital
14.	9	Domoniq Monette	46.88a	Shelton
10	Julian Dorsey		SCR	Central Kitsap
12	Timeko Williams		SCR	Lincoln
 
300m Hurdles - 36"  4A - Finals x

1.	9	Jurrian Hering	41.46a	Gig Harbor
2.	11	Shane Fitzpatrick	42.36a	South Kitsap
3.	12	Oscar Santiago	43.00a	Yelm
4.	12	Julian Grant	43.37a	Olympia
5.	11	Tanner Landowski	43.50a	Bellarmine Prep
6.	11	Elijah Van Der Most	43.94a	South Kitsap
7.	12	Dillon Grose	44.38a	Timberline
8.	11	Cody Barnett	44.79a	Olympia
9.	10	Jacob McLaughlin	44.96a	Stadium
10.	11	Joseph Hawks	45.32a	Yelm
11.	10	Jackson Hall	45.63a	Olympia
12.	10	Ian Sullivan	46.35a	Bellarmine Prep
13.	11	Parker Seeberger	46.41a	Bellarmine Prep
14.	10	Justin Clements	47.96a	Yelm
15.	9	Monte Grant	48.21a	Olympia
16.	9	Devin Noel-Harrison	1:02.13a	Bellarmine Prep
 
4x100 Relay  3A - Finals x

1.	-		42.86a	Lincoln
2.	-		43.47a	Capital
3.	-		43.97a	Woodrow Wilson
4.	-		44.59a	Shelton
Masen Hibbert
DeAndre Sincere
Zion Archer
Hunter Stringer-Prince		NT	Central Kitsap
 
4x100 Relay  4A - Finals x

1.	-		43.00a	Gig Harbor
2.	-		44.11a	Timberline
3.	-		44.67a	Bellarmine Prep
4.	-		45.04a	Yelm
5.	-		45.94a	South Kitsap
6.	-		48.26a	Olympia
 
4x400 Relay  3A - Finals x

1.	-		3:25.41a	Lincoln
2.	-		3:27.48a	Central Kitsap
3.	-		3:30.69a	North Thurston
4.	-		3:31.23a	Henry Foss
5.	-		3:34.37a	Shelton
6.	-		3:35.53a	Capital
7.	-		3:38.84a	Woodrow Wilson
 
4x400 Relay  4A - Finals x

1.	-		3:25.02a	Gig Harbor
2.	-		3:32.09a	Stadium
3.	-		3:32.28a	South Kitsap
4.	-		3:32.54a	Bellarmine Prep
5.	-		3:32.69a	Yelm
6.	-		3:36.42a	Timberline
7.	-		3:45.83a	Olympia
 
Shot Put - 12lb  3A - Finals x

1.	12	Mike Husky	51-01.50	Shelton
2.	12	Colton Paller	48-10.50	Shelton
3.	11	Brandin Porter	48-04.00	Lincoln
4.	12	Kameron Smith	44-11.50	Lincoln
5.	11	Angus Beaton	44-06.00	Capital
6.	12	Riley Bryce	42-07.00	Capital
7.	10	Joshua Dohring	41-00.50	Shelton
8.	12	Kenneth Tang	39-02.00	Central Kitsap
9.	9	Giovanni White	39-00.00	Lincoln
10.	12	Matthew Plyler	38-00.00	Central Kitsap
11.	12	Peter Veis	37-07.50	North Thurston
12.	10	Zacariah Puapuaga	37-02.50	Lincoln
13.	12	Alex Ratke	36-11.00	Mt Tahoma
14.	11	Ryan Burgman	35-10.00	North Thurston
15.	12	David Mosquera	34-11.00	North Thurston
 
Shot Put - 12lb  4A - Finals x

1.	11	Nolan Van Amen	57-11.50	South Kitsap
2.	12	Connor Jost	55-00.00	Gig Harbor
3.	11	Ben Yokoyama	50-10.00	Stadium
4.	11	Ryan Underland	46-07.00	Olympia
5.	12	Jeremy Wetherald	45-05.50	Timberline
6.	10	Ian McDougal	45-04.00	Bellarmine Prep
7.	11	Alex Emery	44-06.50	Gig Harbor
8.	10	Skylor Mottner	43-08.00	Yelm
9.	12	Brennan Jacka	42-09.50	Bellarmine Prep
10.	12	Ryder Church	41-04.50	Gig Harbor
11.	9	Gaven Freeland	41-02.00	South Kitsap
12.	12	Luke Yi	40-01.00	Bellarmine Prep
13.	11	Ethan Clary	40-00.00	Yelm
14.	11	Spencer Saltvick	39-09.50	Gig Harbor
15.	12	Marshall Blake	39-06.50	Olympia
16.	12	Sergio Jimenez	35-05.50	Timberline
 
Discus - 1.6kg  3A - Finals x

1.	12	Colton Paller	148-02	Shelton
2.	11	Brandin Porter	145-03	Lincoln
3.	12	TJ Hazen	134-11	Woodrow Wilson
4.	12	Mike Husky	133-06	Shelton
5.	10	Joshua Dohring	118-11	Shelton
6.	10	Carl Brooks	118-10	Woodrow Wilson
7.	12	Kenneth Tang	117-03	Central Kitsap
8.	12	Kameron Smith	116-02	Lincoln
9.	12	Riley Bryce	110-02	Capital
10.	12	Matthew Plyler	108-09	Central Kitsap
11.	10	Eliud Kariuki	102-04	Woodrow Wilson
12.	12	Alex Ratke	97-07	Mt Tahoma
13.	10	Zacariah Puapuaga	95-10	Lincoln
14.	9	Trevor Bowles	90-07	Central Kitsap
 
Discus - 1.6kg  4A - Finals x

1.	11	Nolan Van Amen	164-08	South Kitsap
2.	12	Connor Jost	139-00	Gig Harbor
3.	11	Ryan Underland	138-05	Olympia
4.	12	Trenton Fisher	137-07	Timberline
5.	10	Skylor Mottner	134-03	Yelm
6.	11	Ben Yokoyama	126-10	Stadium
7.	11	Chad Carlson	122-07	Gig Harbor
8.	11	Ethan Clary	119-08	Yelm
9.	9	Elliot Clary	116-10	Yelm
10.	12	Jeremy Wetherald	114-08	Timberline
11.	10	Gaege Moffett	110-05	South Kitsap
12.	12	Marshall Blake	103-09	Olympia
13.	12	Sergio Jimenez	96-03	Timberline
14.	9	Gaven Freeland	94-04	South Kitsap
15.	11	Jeff Bouillion	93-04	Yelm
12	Jack Breese		DNS	Bellarmine Prep
 
Javelin - 800g  3A - Finals x

1.	10	Cody Hall	158-02	Shelton
2.	11	Mason Salley	150-11	Central Kitsap
3.	11	Ryan Field	136-03	North Thurston
4.	9	Connor Stewart	133-03	Henry Foss
4.	10	Paden Riske	133-03	Capital
6.	12	David Mosquera	133-00	North Thurston
7.	11	Dawson Krog	127-06	Central Kitsap
8.	12	Kameron Smith	123-07	Lincoln
9.	10	Zion Kirk	116-07	North Thurston
10.	9	Devan Ibanez	112-11	Central Kitsap
11.	10	Braden Pierson	110-08	Capital
12.	11	Anthony Rybalkin	110-05	North Thurston
13.	12	Gavin Utley	109-02	North Thurston
14.	10	Carl Brooks	108-02	Woodrow Wilson
15.	12	Saint Hemley	103-06	Lincoln
16.	12	Colton Paller	103-05	Shelton
 
Javelin - 800g  4A - Finals x

1.	12	David Woodward	186-09	Olympia
2.	12	Tim Trainer	149-10	Gig Harbor
3.	10	Chase Chandler	149-08	Bellarmine Prep
4.	11	Ryan Underland	144-08	Olympia
5.	12	Albert MacArthur	143-01	South Kitsap
6.	11	Dayne Shafer	141-03	Olympia
7.	12	Mason Duerre	139-05	South Kitsap
8.	12	Ryder Church	138-06	Gig Harbor
9.	12	Brian Moore	138-04	Yelm
10.	11	Chad Carlson	138-00	Gig Harbor
11.	11	Cooper Woodruff	136-04	Olympia
12.	11	Zachary Rohr	129-05	Timberline
13.	12	Brandon Stanley	126-09	South Kitsap
14.	12	Jeremy Wetherald	125-07	Timberline
15.	11	Alexander Brever	121-00	Timberline
16.	11	Benjamin Vasquez	113-03	Timberline
 
High Jump  3A - Finals x

1.	10	John Gerhard	6-00.00	Capital
2.	12	Terrell Bromer	6-00.00	Lincoln
3.	12	Timeko Williams	6-00.00	Lincoln
4.	11	Joey Sinclair	5-10.00	Lincoln
5.	12	Tony Archie	5-10.00	Lincoln
6.	12	Alvin Johnson	5-08.00	Lincoln
7.	12	Troy Krumpols	5-08.00	Shelton
8.	11	Ryder Martin	5-08.00	Capital
9.	9	Mykel Campbell	5-08.00	Lincoln
10.	10	Izayah Dennis	5-06.00	North Thurston
11.	10	Christian Bamba	5-04.00	North Thurston
12.	10	Julian Dorsey	5-04.00	Central Kitsap
13.	11	Raymond Hurt	5-02.00	Shelton
9	Armoni Bashay		SCR	Lincoln
 
High Jump  4A - Finals x

1.	12	Jakob Steen	6-04.00	Olympia
2.	11	Dayne Shafer	6-00.00	Olympia
3.	9	Cedric Horsman	5-08.00	Timberline
4.	10	William Vargas	5-08.00	South Kitsap
5.	11	Joseph Hawks	5-06.00	Yelm
6.	11	Michael Britton	5-04.00	Olympia
6.	9	Ian Murphy	5-04.00	Gig Harbor
8.	9	Michael Freimann	5-04.00	South Kitsap
9.	10	Max Lovrak	5-02.00	Gig Harbor
10.	9	Ryan Thoma	5-02.00	South Kitsap
11.	12	Jacob Nolan	5-00.00	Yelm
11.	9	Christopher Thompson	5-00.00	South Kitsap
13.	9	Jaeveon Cunningham	5-00.00	Bellarmine Prep
11	Parker Seeberger		NH	Bellarmine Prep
 
Pole Vault  3A - Finals x

1.	11	Cody Simon	12-06.00	Shelton
2.	12	James Gardner	12-00.00	Capital
3.	10	Ethan Au	11-06.00	Capital
4.	11	Brian Culpepper	11-06.00	Lincoln
5.	11	Solomon Brase	11-06.00	North Thurston
6.	12	Colin Gillespie	11-00.00	Central Kitsap
7.	12	Skyler Simonson	11-00.00	North Thurston
7.	12	Troy Krumpols	11-00.00	Shelton
9.	10	Vu Le	10-06.00	Lincoln
10.	10	Jeramias Sandoval	10-06.00	Lincoln
11.	12	Nathan Smith	10-06.00	Capital
12.	11	Noah Hamilton	10-00.00	Capital
12.	11	Michael Davis	10-00.00	Lincoln
14.	11	Jedidiah Brase	10-00.00	North Thurston
15.	12	David Mosquera	9-06.00	North Thurston
16.	12	Brendan Sedwick,JR	9-06.00	North Thurston
 
Pole Vault  4A - Finals x

1.	12	Joseph Donan	13-00.00	Yelm
2.	11	Alex Brown	13-00.00	Olympia
3.	11	Ian Braun	12-06.00	Bellarmine Prep
4.	11	Jackson Davis	12-00.00	Bellarmine Prep
4.	11	Charles Chambers	12-00.00	South Kitsap
6.	9	Ian Murphy	11-06.00	Gig Harbor
7.	12	Brian Moore	11-00.00	Yelm
8.	10	Nathan Mathis	11-00.00	Yelm
9.	10	Daniel Ladenburg	10-06.00	Bellarmine Prep
10.	11	Mason Harrison	10-00.00	Yelm
11.	12	Patrick Flannery	10-00.00	Olympia
9	Ryan Thoma		NH	South Kitsap
10	Cayden Mayes		NH	Timberline
 
Long Jump  3A - Finals x

1.	12	Charles ( Tre ) Summers	21-00.25	Woodrow Wilson
2.	10	Tim Fisher	20-09.50	Capital
3.	11	Patrick Rogers	20-05.75	Lincoln
4.	11	Caleb Jernigan	20-00.25	Capital
5.	12	Alvin Johnson	19-08.75	Lincoln
6.	10	Zion Archer	19-07.75	Central Kitsap
7.	12	Jacobi Jones	19-06.50	Woodrow Wilson
8.	12	Tony Archie	19-05.25	Lincoln
9.	10	Tanner Stipic	18-10.00	Capital
10.	12	Colin Miller	17-11.00	North Thurston
11.	11	Durae Watson	17-10.25	North Thurston
12.	12	Drake Adams	17-09.00	Shelton
13.	9	Alexander Refilong	17-08.75	Central Kitsap
12	Zach Smith		ND	Capital
11	Jimmy Ye		ND	Shelton
9	Trevino Lewis		ND	Mt Tahoma
 
Long Jump  4A - Finals x

1.	12	Albert MacArthur	22-02.75	South Kitsap
2.	11	Charles Walker	21-06.25	Gig Harbor
3.	11	Lance Joseph	20-05.75	Bellarmine Prep
4.	12	Joey Day	20-05.50	Gig Harbor
5.	12	David Woodward	20-00.00	Olympia
6.	12	Blake Torgerson	19-10.00	Bellarmine Prep
7.	12	Christopher Drum	19-08.50	South Kitsap
8.	11	Cody Barnett	19-06.75	Olympia
9.	11	Jaylen Taylor	19-05.00	Timberline
10.	12	Kenji Scott	19-04.25	Olympia
11.	11	Grant Ogard	17-10.00	Bellarmine Prep
12.	10	Michael Barnes	17-09.25	Timberline
13.	12	Brian Moore	17-07.50	Yelm
14.	11	Dayne Shafer	17-04.75	Olympia
11	Bryce Bendixen		ND	Bellarmine Prep
12	Marcus Shivers		SCR	Yelm
 
Triple Jump  3A - Finals x

1.	11	Patrick Rogers	43-07.75	Lincoln
2.	12	Tony Archie	42-11.25	Lincoln
3.	12	Terrell Bromer	41-10.50	Lincoln
4.	12	Alvin Johnson	41-07.50	Lincoln
5.	12	Charles ( Tre ) Summers	41-07.50	Woodrow Wilson
6.	12	Darien Williams	40-11.00	Lincoln
7.	12	Colton Paller	40-04.00	Shelton
8.	9	Alexander Refilong	39-04.50	Central Kitsap
9.	9	Armoni Bashay	38-10.00	Lincoln
10.	12	Troy Krumpols	38-01.00	Shelton
11.	10	Ethan Au	37-05.50	Capital
12.	11	Brian Welch	36-07.75	North Thurston
13.	12	Tyre' Dulaney	36-07.25	Lincoln
14.	11	Ryder Martin	36-03.25	Capital
15.	11	Hunter Stringer-Prince	36-00.25	Central Kitsap
16.	9	Mykel Campbell	35-09.25	Lincoln
 
Triple Jump  4A - Finals x

1.	12	Albert MacArthur	47-01.00	South Kitsap
2.	11	Charles Walker	44-07.75	Gig Harbor
3.	11	Jaylen Taylor	42-10.50	Timberline
4.	12	Joey Day	41-05.50	Gig Harbor
5.	12	Kenji Scott	41-02.00	Olympia
6.	10	Brian Raadmae	40-08.25	South Kitsap
7.	11	Lance Joseph	38-05.75	Bellarmine Prep
8.	12	Dominik Harper	37-02.75	Olympia
9.	10	Vin Somasundaram	36-08.75	Olympia
10.	12	Ryan Ngo	36-08.25	Stadium
11.	11	Grant Ogard	36-05.75	Bellarmine Prep
12.	11	Mack Lang	35-09.50	Olympia
13.	10	Justin Clements	35-02.00	Yelm
14.	12	Jacob Nolan	35-00.75	Yelm
12	Blake Torgerson		DNS	Bellarmine Prep
11	Bryce Bendixen		DNS	Bellarmine Prep
 
Girls 100 Meters  3A - Finals x

1.	10	Regie Grady	12.89a	Capital
2.	12	Tyra Thibodeaux	13.07a	Mt Tahoma
3.	10	Paris Crawford	13.28a	Capital
4.	9	Amaya Mahmoud	13.29a	Woodrow Wilson
5.	11	Kennedy Jackson	13.29a	Central Kitsap
6.	10	Tajanae Woods	13.51a	Henry Foss
7.	10	Kemette Muhammad-Cunningham	13.60a	Woodrow Wilson
8.	10	Naloni Haskins	13.60a	Mt Tahoma
9.	11	Alysia Rosback	13.75a	Shelton
10.	9	Jerica Ledet	13.77a	North Thurston
11.	12	Laurel Mack-Wilson	13.84a	Capital
12.	11	Shataja Jones	13.86a	North Thurston
13.	9	Nicquole Walsh	13.97a	Central Kitsap
14.	10	Kaily Tradewell	14.00a	Capital
15.	11	Amanda McDonald	14.02a	Central Kitsap
16.	9	Lexi Oldham	14.03a	North Thurston
 
100 Meters  4A - Finals x

1.	10	Princess Sullivan	12.76a	Yelm
2.	12	Troi Carter	12.91a	Gig Harbor
3.	10	Sydney DeVita	13.01a	Bellarmine Prep
4.	10	Makenna Hansen	13.01a	Timberline
5.	9	Tatum Griffin	13.08a	Gig Harbor
6.	12	Rheese Dolgash	13.22a	Yelm
7.	12	Emma King	13.25a	Gig Harbor
8.	9	Maliyah Sek	13.32a	Bellarmine Prep
9.	9	Ramiah Rentie	13.34a	South Kitsap
10.	10	Gina Harwick	13.34a	Olympia
11.	9	Tessa Matzen	13.46a	Olympia
12.	9	Ashley Aldridge	13.58a	Gig Harbor
13.	11	Jasmine Wilson	13.69a	South Kitsap
14.	9	Aubrey Magbanua	13.75a	South Kitsap
15.	9	Natasha Sterling	13.98a	South Kitsap
 
200 Meters  3A - Finals x

1.	10	Morgan Greene	26.21a	Woodrow Wilson
2.	10	Regie Grady	26.41a	Capital
3.	12	Lakeisha Rembert	27.24a	Mt Tahoma
4.	11	Kennedy Jackson	27.86a	Central Kitsap
5.	9	Amaya Mahmoud	28.03a	Woodrow Wilson
6.	10	Tajanae Woods	28.50a	Henry Foss
7.	10	Kemette Muhammad-Cunningham	28.54a	Woodrow Wilson
8.	12	Amiya Webster	28.56a	Mt Tahoma
9.	10	Paris Crawford	28.59a	Capital
10.	9	Taliyah Doyle	28.70a	Lincoln
11.	10	Naloni Haskins	28.71a	Mt Tahoma
12.	9	Jerica Ledet	28.76a	North Thurston
13.	9	Nicquole Walsh	29.55a	Central Kitsap
14.	10	Shakylaa Shabazz	29.70a	Lincoln
10	Hannah Chamberlin		DNS	Capital
 
200 Meters  4A - Finals x

1.	10	Makenna Hansen	26.52a	Timberline
2.	10	Sydney DeVita	26.71a	Bellarmine Prep
3.	9	Hannah Carroll	26.72a	Gig Harbor
4.	12	Emma King	26.78a	Gig Harbor
5.	10	Brittany Rogers	26.82a	Bellarmine Prep
6.	9	Tatum Griffin	26.94a	Gig Harbor
7.	10	Gina Harwick	27.01a	Olympia
8.	12	Rheese Dolgash	27.33a	Yelm
9.	9	Ramiah Rentie	27.37a	South Kitsap
10.	10	Haley Lepkowski	27.59a	Bellarmine Prep
11.	10	Haley Lewis	27.67a	Gig Harbor
12.	10	Maya Hodder	28.08a	Gig Harbor
13.	9	Ashley Aldridge	28.12a	Gig Harbor
14.	9	Halie Rodriguez	28.14a	South Kitsap
15.	9	Tessa Matzen	28.32a	Olympia
16.	12	Troi Carter	28.44a	Gig Harbor
 
400 Meters  3A - Finals x

1.	10	Morgan Greene	58.06a	Woodrow Wilson
2.	12	Aerial Edwards	59.73a	North Thurston
3.	11	Mya King	1:00.15a	Central Kitsap
4.	10	Regie Grady	1:01.55a	Capital
5.	9	Autumn Mullins	1:02.46a	Central Kitsap
6.	12	Amiya Webster	1:03.05a	Mt Tahoma
7.	9	Lexi Solis	1:03.38a	Capital
8.	9	Sa'Naya McAfee	1:03.38a	Lincoln
9.	12	Lindsey Goldsby	1:03.44a	Shelton
10.	9	Raquel Robinson	1:04.11a	North Thurston
11.	9	Audrey Olson	1:04.91a	North Thurston
12.	10	Keteya McNeil	1:05.49a	Lincoln
13.	10	Kelsey Au	1:05.81a	Capital
14.	12	Marvel Foltz	1:08.90a	Woodrow Wilson
15.	10	Ky-Isha Thomas	1:09.51a	Woodrow Wilson
 
400 Meters  4A - Finals x

1.	9	Hannah Carroll	57.40a	Gig Harbor
2.	10	Brittany Rogers	59.54a	Bellarmine Prep
3.	10	Christina Freeman	1:00.94a	Stadium
4.	11	Mylie LaFountaine	1:00.97a	South Kitsap
5.	12	Kiana Garcia	1:01.00a	Gig Harbor
6.	10	Haley Lewis	1:01.49a	Gig Harbor
7.	10	Frances Brown	1:01.77a	Olympia
8.	9	Eliza Villarma	1:02.19a	South Kitsap
9.	12	Laura Coor	1:02.47a	Olympia
10.	9	Sophia Senna	1:03.11a	Olympia
11.	9	Kira Green	1:03.74a	Timberline
12.	9	Olivia Senna	1:03.82a	Olympia
13.	10	Maya Hodder	1:04.22a	Gig Harbor
14.	11	Jasmine Wilson	1:04.56a	South Kitsap
15.	9	Natasha Sterling	1:06.64a	South Kitsap
 
800 Meters  3A - Finals x

1.	11	Mya King	2:18.79a	Central Kitsap
2.	10	Rachel McAmis	2:25.14a	Woodrow Wilson
3.	12	Lindsey Goldsby	2:28.01a	Shelton
4.	12	Mackenzie Claeys	2:29.98a	Central Kitsap
5.	9	Sophia Kohler	2:30.50a	Central Kitsap
6.	10	Aven Hart	2:36.09a	Capital
7.	10	Claire Tollan	2:40.25a	Woodrow Wilson
8.	12	McKenzie Thal	2:40.38a	Mt Tahoma
9.	9	Lexi Solis	2:40.87a	Capital
10.	11	Julia Claeys	2:42.18a	Central Kitsap
11.	11	Innana McCarty	2:44.86a	Capital
12.	10	Grace Chun	2:47.85a	Central Kitsap
13.	11	Jackline Knight	2:48.38a	Lincoln
14.	10	Maria Smoot	2:50.64a	Capital
15.	10	Hanan Nuriddin	2:52.17a	Capital
 
800 Meters  4A - Finals x

1.	11	Sofia Ries	2:20.38a	Bellarmine Prep
2.	11	Mallory Price	2:23.05a	Bellarmine Prep
3.	12	Maia Halvorson	2:23.88a	Olympia
4.	9	Paxton DePoe	2:24.11a	South Kitsap
5.	12	Riley Paul	2:26.48a	Gig Harbor
6.	12	Tara Hale	2:28.07a	Bellarmine Prep
7.	9	Kelsie Zak	2:28.20a	South Kitsap
8.	12	Miranda Nelson	2:29.35a	Gig Harbor
9.	9	Zoe Wiley	2:30.99a	Olympia
10.	12	Kailey Dubinsky	2:33.39a	Bellarmine Prep
11.	9	Kristina Ihlen	2:33.46a	South Kitsap
12.	10	Angela Guzman	2:35.93a	Stadium
13.	9	Ellie Cummings	2:37.75a	Bellarmine Prep
14.	9	Brianna Howarth	2:40.05a	South Kitsap
15.	11	Alexis Takara	2:41.35a	Stadium
16.	10	Hannah Falk	2:41.45a	Bellarmine Prep
 
1600 Meters  3A - Finals x

1.	10	Molly Fischer	5:16.55a	Central Kitsap
2.	10	Rachel McAmis	5:29.83a	Woodrow Wilson
3.	9	Lucinda King	5:32.03a	Central Kitsap
4.	9	Sophia Kohler	5:34.98a	Central Kitsap
5.	11	Anika Parker	5:37.11a	Shelton
6.	11	Bella Torres	5:38.03a	Capital
7.	10	Naomi Reyes	5:42.58a	Capital
8.	11	Heather Schronce	5:43.46a	Central Kitsap
9.	11	Sophia Baye	5:44.48a	Woodrow Wilson
10.	11	Jackline Knight	5:49.70a	Lincoln
11.	10	Kathryn Stone	5:53.84a	Henry Foss
12.	10	McKenzie Perkes	5:54.93a	Central Kitsap
13.	11	Innana McCarty	6:09.46a	Capital
14.	11	Julia Claeys	6:12.40a	Central Kitsap
15.	10	Claire Tollan	6:14.89a	Woodrow Wilson
16.	9	Kierra Eder	6:17.62a	Central Kitsap
 
1600 Meters  4A - Finals x

1.	11	Sofia Ries	5:14.43a	Bellarmine Prep
2.	9	Paxton DePoe	5:19.39a	South Kitsap
3.	11	Kiersten Kimminau	5:21.17a	Olympia
4.	12	Tara Hale	5:22.55a	Bellarmine Prep
5.	12	Hailey Purtzer	5:22.90a	Bellarmine Prep
6.	12	Sydney Nunamaker	5:23.48a	Stadium
7.	12	Maia Halvorson	5:25.31a	Olympia
8.	10	Karli Maenhout	5:28.77a	Bellarmine Prep
9.	12	Brenna Carlson	5:33.55a	Olympia
10.	12	Kailey Dubinsky	5:34.68a	Bellarmine Prep
11.	11	Mallory Price	5:35.88a	Bellarmine Prep
12.	9	Zoe Wiley	5:40.54a	Olympia
13.	11	Bryce Hustead	5:42.02a	Bellarmine Prep
14.	9	Kristina Ihlen	5:46.56a	South Kitsap
15.	9	Ellie Cummings	5:46.91a	Bellarmine Prep
9	Rachel Seick		DNF	South Kitsap
 
3200 Meters  3A - Finals x

1.	10	Molly Fischer	11:13.67a	Central Kitsap
2.	11	Bella Torres	12:01.96a	Capital
3.	10	Naomi Reyes	12:09.94a	Capital
4.	11	Sophia Baye	12:14.64a	Woodrow Wilson
5.	11	Anika Parker	12:15.79a	Shelton
6.	11	Heather Schronce	12:20.05a	Central Kitsap
7.	11	Jackline Knight	12:36.86a	Lincoln
8.	9	Lucinda King	12:37.13a	Central Kitsap
9.	10	McKenzie Perkes	12:38.43a	Central Kitsap
10.	9	Kallie Kidder	12:52.07a	Capital
11.	12	Miren Morris-Ward	13:05.94a	North Thurston
12.	11	Marin Farrell	13:13.37a	Capital
13.	10	Emily Tecayehuatl	13:33.83a	Lincoln
14.	12	Emily Frost	13:36.82a	Shelton
15.	10	Yazmin Estrada	13:45.66a	Lincoln
 
3200 Meters  4A - Finals x

1.	12	Hailey Purtzer	11:35.70a	Bellarmine Prep
2.	11	Kiersten Kimminau	11:38.81a	Olympia
3.	12	Tara Hale	11:39.82a	Bellarmine Prep
4.	12	Kailey Dubinsky	11:40.23a	Bellarmine Prep
5.	10	Karli Maenhout	11:43.07a	Bellarmine Prep
6.	11	Bryce Hustead	11:51.13a	Bellarmine Prep
7.	10	Stella Grimsted	11:54.65a	Olympia
8.	10	Danielle Freshwaters	12:03.37a	Stadium
9.	12	Mackenzie Nelson	12:12.96a	Gig Harbor
10.	12	Sydney Nunamaker	12:21.04a	Stadium
11.	11	Ariel Wilhite	12:24.96a	Olympia
12.	12	McKenzie Meyer	12:29.97a	Gig Harbor
13.	11	McKenna Hooper	12:56.74a	Olympia
14.	9	Rachel Kallinen	13:00.93a	Yelm
 
100m Hurdles - 33"  3A - Finals x

1.	12	Taylor Grant	16.74a	Mt Tahoma
2.	10	Ellie Potts	17.14a	Capital
3.	10	Nameko Grant	17.35a	Woodrow Wilson
4.	11	Hannah Ferwerda	18.09a	Capital
5.	12	Chantel Eason	18.40a	Mt Tahoma
6.	11	Katelyn Downey	18.52a	Central Kitsap
7.	11	Bryce Anderson	18.71a	Central Kitsap
8.	9	Josephine Sinclair	18.92a	Lincoln
9.	11	Blethany Howe	19.14a	Shelton
10.	11	Dashawnae Archibald	19.16a	Lincoln
11.	10	Riley Morales	19.23a	Capital
12.	9	Lauryn Chandler	19.25a	Central Kitsap
13.	10	Cassidy McCloud	19.39a	Woodrow Wilson
14.	9	Maddie Jansen	19.50a	Capital
15.	11	Erica Haynes	19.69a	Mt Tahoma
16.	12	Amanda Ford	20.45a	Central Kitsap
 
100m Hurdles - 33"  4A - Finals x

1.	9	Maliyah Sek	16.09a	Bellarmine Prep
2.	11	Mylie LaFountaine	16.30a	South Kitsap
3.	12	Emma Engelland	16.57a	Gig Harbor
4.	12	Alissa Swilley	16.97a	Olympia
5.	10	Hannah Yerex	17.40a	Gig Harbor
6.	9	Kiara Brooks	17.82a	Timberline
7.	11	Landin Hufford	17.93a	Olympia
8.	11	Rachel Ballew	18.56a	Olympia
9.	11	Elizabeth Pavledakes	19.15a	South Kitsap
10.	9	Lucia Fortado	19.16a	South Kitsap
11.	12	Kennedy McCann	19.51a	Olympia
12.	9	Marlee McDougall	19.83a	Olympia
13.	11	Claire Teters	20.59a	Olympia
14.	10	Mariah Deck	20.80a	Olympia
 
300m Hurdles - 30"  3A - Finals x

1.	12	Taylor Grant	48.43a	Mt Tahoma
2.	10	Nameko Grant	49.66a	Woodrow Wilson
3.	11	Emily Carlson	50.02a	Central Kitsap
4.	9	Sa'Naya McAfee	50.53a	Lincoln
5.	10	Ellie Potts	50.91a	Capital
6.	12	Malia Myles-Poston	51.92a	Lincoln
7.	12	Chantel Eason	52.15a	Mt Tahoma
8.	10	Alahnna Connolly	52.79a	Lincoln
9.	11	Bryce Anderson	52.89a	Central Kitsap
10.	10	Tia Grow	53.63a	Capital
11.	11	Dashawnae Archibald	53.73a	Lincoln
12.	11	Katelyn Downey	55.08a	Central Kitsap
13.	11	Blethany Howe	55.12a	Shelton
14.	9	Maddie Jansen	56.23a	Capital
15.	12	Amanda Ford	58.94a	Central Kitsap
 
300m Hurdles - 30"  4A - Finals x

1.	11	Mylie LaFountaine	46.97a	South Kitsap
2.	12	Emma Engelland	48.36a	Gig Harbor
3.	11	Lauren Wilson	49.79a	Olympia
4.	10	Hannah Yerex	49.99a	Gig Harbor
5.	11	Olivia Hayden	50.19a	Gig Harbor
6.	10	Kayla Garcia	51.26a	Gig Harbor
7.	11	Claire Teters	53.18a	Olympia
8.	9	Emily Riehl	53.81a	South Kitsap
9.	9	Lucia Fortado	53.85a	South Kitsap
10.	11	Charlee Meridth	54.72a	Yelm
11.	11	Natalie Butler	55.46a	Bellarmine Prep
12.	9	Kate Hansen	56.14a	Bellarmine Prep
13.	10	Emily Solan	56.30a	Bellarmine Prep
14.	9	Magnan Kone	58.48a	Stadium
 
4x100 Relay  3A - Finals x

1.	-		50.58a	Mt Tahoma
2.	-		51.58a	Capital
3.	-		51.72a	Central Kitsap
4.	-		52.64a	Lincoln
5.	-		53.49a	North Thurston
Kemette Muhammad-Cunningham
Jayda Pinkett
Raneisha Thornton
Ky-Isha Thomas		NT	Woodrow Wilson
 
4x100 Relay  4A - Finals x

1.	-		49.92a	Gig Harbor
2.	-		50.10a	Bellarmine Prep
3.	-		50.14a	Yelm
4.	-		51.11a	South Kitsap
5.	-		51.35a	Timberline
6.	-		51.47a	Olympia
 
4x200 Relay  3A - Finals x

1.	-		1:47.08a	Woodrow Wilson
2.	-		1:47.26a	Capital
3.	-		1:47.79a	Mt Tahoma
4.	-		1:51.58a	Lincoln
 
4x200 Relay  4A - Finals x

1.	-		1:45.26a	Gig Harbor
2.	-		1:45.98a	Bellarmine Prep
3.	-		1:48.67a	Yelm
4.	-		1:49.05a	Olympia
5.	-		1:51.50a	South Kitsap
6.	-		1:54.39a	Timberline
 
4x400 Relay  3A - Finals x

1.	-		4:09.69a	Woodrow Wilson
2.	-		4:15.86a	Central Kitsap
3.	-		4:20.80a	Lincoln
4.	-		4:26.45a	Capital
5.	-		4:32.85a	Shelton
 
4x400 Relay  4A - Finals x

1.	-		4:10.48a	Bellarmine Prep
2.	-		4:10.68a	Gig Harbor
3.	-		4:11.31a	Olympia
4.	-		4:15.09a	South Kitsap
5.	-		4:26.63a	Stadium
 
Shot Put - 4kg  3A - Finals x

1.	11	Khaliyah Harris	32-11.00	Woodrow Wilson
2.	11	Addie Peters	32-03.50	Capital
3.	11	Kaitlyn Paller	31-03.00	Shelton
4.	10	Janessa Durant	30-03.00	Capital
5.	11	Elise Braseth	29-08.50	Capital
6.	11	Danique Henderson	29-06.50	Mt Tahoma
7.	9	Errolynn Tillman	29-00.00	Mt Tahoma
8.	10	Kathleen Flanagan	28-04.00	Woodrow Wilson
9.	11	Shelby Yarborough	28-03.00	Central Kitsap
10.	12	Tainaeshae Griffin	27-00.00	Mt Tahoma
11.	12	Ty' Aundranique Ivory - Henderson	25-11.50	Mt Tahoma
11.	12	Keiunee Allen	25-11.50	Central Kitsap
13.	10	Amanda Rodeback	25-08.00	Shelton
14.	9	Dasani Robinson	25-06.00	North Thurston
15.	11	Dajanayra Garrett	25-03.00	Lincoln
16.	11	Lydia McMath	24-05.50	North Thurston
 
Shot Put - 4kg  4A - Finals x

1.	10	Hadassah Ward	40-05.50	Gig Harbor
2.	12	Selina So'oto	37-06.00	Timberline
3.	9	Carissa Stovall	35-11.00	Yelm
4.	10	Emily Reeder	35-10.00	South Kitsap
5.	9	Chloe DiBisceglie	34-07.00	Gig Harbor
6.	11	Diane Olson	33-04.00	South Kitsap
7.	12	Chitolbia Mills	33-00.50	Yelm
8.	11	Julisia Brock	32-09.50	Olympia
9.	11	Manu Atonio	32-07.00	Stadium
10.	11	Theresa Atonio	31-02.50	Stadium
11.	9	Madison Easley	31-00.00	South Kitsap
12.	10	Katherine Sicotte	29-11.00	South Kitsap
13.	10	Anisha Payne	29-09.50	Yelm
14.	11	Erin Hagerman	28-06.00	Olympia
15.	12	Seely Hartman	28-01.00	Gig Harbor
16.	9	Grace Neil	27-05.00	Gig Harbor
 
Discus - 1kg  3A - Finals x

1.	11	Shelby Yarborough	98-03	Central Kitsap
2.	11	Calissa Robinison	95-03	North Thurston
3.	10	Tia Grow	94-11	Capital
4.	9	Jeanette Hautala	89-03	Capital
5.	12	Ty' Aundranique Ivory - Henderson	88-01	Mt Tahoma
6.	11	Khaliyah Harris	87-09	Woodrow Wilson
7.	11	Lydia McMath	84-01	North Thurston
8.	12	Jade Hall	75-07	North Thurston
9.	11	Dajanayra Garrett	71-10	Lincoln
10.	12	Keiunee Allen	71-05	Central Kitsap
11.	12	Tainaeshae Griffin	70-05	Mt Tahoma
12.	9	Anna Schuman	69-09	Shelton
13.	10	Janessa Durant	65-10	Capital
14.	9	Araya Zackery	62-02	Lincoln
15.	10	Allie Brooks	57-04	Lincoln
9	Errolynn Tillman		ND	Mt Tahoma
 
Discus - 1kg  4A - Finals x

1.	10	Hadassah Ward	112-02	Gig Harbor
2.	12	Alissa Swilley	107-01	Olympia
3.	9	Carissa Stovall	104-10	Yelm
4.	11	Diane Olson	104-07	South Kitsap
5.	12	Selina So'oto	99-04	Timberline
6.	10	Katherine Sicotte	97-07	South Kitsap
7.	12	Chitolbia Mills	94-04	Yelm
8.	9	Madison Easley	93-02	South Kitsap
9.	9	Chloe DiBisceglie	90-09	Gig Harbor
10.	10	Emily Reeder	87-01	South Kitsap
11.	10	Isabella Bethke	85-02	Bellarmine Prep
12.	11	Manu Atonio	83-00	Stadium
13.	11	Mikayla Jarvis	78-10	Timberline
14.	10	Lizzie Joyce	75-06	Bellarmine Prep
15.	12	Caitlin Schneider	70-04	Timberline
12	Ann McMonigal		ND	Bellarmine Prep
 
Javelin - 600g  3A - Finals x

1.	10	Olivia Krog	103-10	Central Kitsap
2.	10	Lauren Bailey	100-11	North Thurston
3.	10	Sophia Phillips	98-05	Capital
4.	10	Kathleen Flanagan	90-08	Woodrow Wilson
5.	11	Calissa Robinison	89-03	North Thurston
6.	9	Dasani Robinson	88-07	North Thurston
7.	10	Allie Brooks	87-01	Lincoln
8.	10	Jada Davis	77-04	Henry Foss
9.	9	Zyseer Cavness	76-03	Henry Foss
10.	12	Mackenzie Claeys	75-04	Central Kitsap
11.	12	Breanna Martin	72-08	Capital
12.	11	Tanna Crouse	68-01	Capital
13.	10	Katelyn Miller	63-08	Shelton
14.	9	Araya Zackery	57-09	Lincoln
15.	11	Anika Davison	55-11	Shelton
 
Javelin - 600g  4A - Finals x

1.	12	Maia Halvorson	117-02	Olympia
2.	10	Madison Jackson	103-01	South Kitsap
3.	12	Alissa Swilley	102-09	Olympia
4.	12	GiGi Bosselmann	101-05	Gig Harbor
5.	10	Katherine Sicotte	101-01	South Kitsap
6.	12	Caitlin Schneider	95-11	Timberline
7.	12	Brianna Barnes	95-06	Timberline
8.	9	Carissa Stovall	92-01	Yelm
9.	9	Sophia Senna	89-11	Olympia
10.	12	Seely Hartman	89-09	Gig Harbor
11.	10	Emma Jost	85-11	Gig Harbor
12.	9	Olivia Senna	84-03	Olympia
13.	12	Ann McMonigal	78-09	Bellarmine Prep
14.	10	Madilyn Bosselmann	76-00	Gig Harbor
 
High Jump  3A - Finals x

1.	11	Emily Carlson	4-10.00	Central Kitsap
2.	12	Laurel Mack-Wilson	4-08.00	Capital
3.	10	Katelyn Miller	4-06.00	Shelton
3.	11	Mya Evans	4-06.00	Lincoln
5.	12	Katie Thorsen	4-06.00	Central Kitsap
5.	9	Amaya Mahmoud	4-06.00	Woodrow Wilson
7.	9	Maddie Jansen	4-06.00	Capital
8.	9	Elora Neal	4-06.00	North Thurston
9.	9	Kelbe Johnson	4-00.00	Capital
9.	9	Dawnia Esau	4-00.00	Central Kitsap
10	Shakylaa Shabazz		NH	Lincoln
 
High Jump  4A - Finals x

1.	9	Emily Riehl	5-00.00	South Kitsap
2.	12	Sara Sjodahl Wennergren	5-00.00	Yelm
3.	10	Emily Nold	4-10.00	Gig Harbor
4.	9	Kailey Means	4-10.00	Gig Harbor
5.	12	Juliana Bogataj	4-10.00	Gig Harbor
6.	10	Ava Brachenbury	4-08.00	Olympia
6.	10	Peyton Borchardt	4-08.00	Timberline
6.	10	Mariah Deck	4-08.00	Olympia
9.	10	Sydney Gillette	4-06.00	Bellarmine Prep
10.	11	Hunter Wanner	4-06.00	Bellarmine Prep
11	Lauren Wilson		NH	Olympia
 
Pole Vault  3A - Finals x

1.	12	Rosa Quimby	8-00.00	Capital
2.	10	Christina Mills	8-00.00	Mt Tahoma
3.	10	Jocelyn Pichardo	8-00.00	Lincoln
4.	10	Annie Tran	8-00.00	Mt Tahoma
5.	12	Ana Alonso Vallejo	7-06.00	Lincoln
6.	11	Anika Davison	7-06.00	Shelton
7.	11	Krysten Brooks	7-06.00	Mt Tahoma
7.	10	Kelsey Au	7-06.00	Capital
9.	9	Izzy Schulz	7-06.00	Capital
10.	9	Audrey Olson	7-00.00	North Thurston
11.	12	Kathryn Simpson	6-00.00	North Thurston
12.	9	Elora Neal	6-00.00	North Thurston
13.	11	Julianne Mulholland	6-00.00	North Thurston
 
Pole Vault  4A - Finals x

1.	10	Natalie Davidson	9-00.00	Gig Harbor
2.	10	Katie Fish	9-00.00	Olympia
3.	9	Emma Cantus	8-06.00	Bellarmine Prep
3.	12	Terese Schmogyi	8-06.00	Bellarmine Prep
5.	11	Alli Redd	8-06.00	Olympia
6.	12	Hannah Lovejoy	8-00.00	Bellarmine Prep
6.	10	Jillian Telnack	8-00.00	Olympia
8.	10	Katie Terry	8-00.00	Yelm
9.	11	Amy Schneller	8-00.00	Bellarmine Prep
10.	10	Alicia Meacham	7-06.00	Gig Harbor
11.	10	Luna Lowsky	7-00.00	Olympia
12.	10	Lourinda Haugan	7-00.00	South Kitsap
 
Long Jump  3A - Finals x

1.	12	Tyra Thibodeaux	16-00.00	Mt Tahoma
2.	10	Jasmine Parker-Borrero	16-00.00	Woodrow Wilson
3.	11	Alysia Rosback	15-02.50	Shelton
4.	10	Jasmine Griffin	14-11.50	Shelton
5.	11	Chloe Lamenzo	14-09.50	Capital
6.	11	Krysten Brooks	14-06.00	Mt Tahoma
7.	10	Naloni Haskins	14-05.50	Mt Tahoma
8.	10	Hannah Chamberlin	13-09.75	Capital
9.	11	Shataja Jones	13-08.00	North Thurston
10.	12	Jadin Roberts	13-04.50	Central Kitsap
11.	9	Gianna Upshaw	13-01.00	Central Kitsap
12.	10	Mariam Martin	12-11.00	Woodrow Wilson
13.	10	Faith Hinrichs	12-08.25	Mt Tahoma
 
Long Jump  4A - Finals x

1.	10	Rachel Izuagbe	16-01.00	Timberline
2.	11	Daizanique Anderson	16-00.75	Bellarmine Prep
3.	10	Keshara Romain	15-07.00	Timberline
4.	12	Alissa Swilley	15-05.25	Olympia
5.	9	Emily Riehl	14-11.50	South Kitsap
6.	10	Sydney Gillette	14-08.75	Bellarmine Prep
7.	11	Valeria Morales	14-07.00	Yelm
8.	11	Carly Tsuruda	14-05.50	South Kitsap
9.	12	Grace Ritsema	14-04.25	Bellarmine Prep
10.	9	Aubrey Magbanua	14-03.50	South Kitsap
11.	10	Sophia Weaver	14-03.25	South Kitsap
12.	12	Nicole Lazar	14-00.25	Bellarmine Prep
13.	10	Natalie Davidson	13-09.00	Gig Harbor
14.	10	Danica Kopp	13-08.00	Olympia
15.	10	Talia Moore	13-06.75	South Kitsap
16.	9	Sophia Senna	13-05.00	Olympia
 
Triple Jump  3A - Finals x

1.	12	Lakeisha Rembert	35-09.50	Mt Tahoma
2.	11	Chloe Lamenzo	35-02.50	Capital
3.	10	Jasmine Parker-Borrero	34-07.50	Woodrow Wilson
4.	10	Hannah Chamberlin	32-04.00	Capital
5.	10	Cassidy McCloud	30-10.25	Woodrow Wilson
6.	12	Mackenzie Claeys	30-04.50	Central Kitsap
7.	10	Mariam Martin	30-00.25	Woodrow Wilson
8.	12	Jadin Roberts	29-07.50	Central Kitsap
9.	9	Gianna Upshaw	29-02.25	Central Kitsap
10.	11	Bryce Anderson	27-04.25	Central Kitsap
11.	11	Aisha Melendez-Otero	26-03.25	Central Kitsap
12.	11	Sophia Risvold	26-02.75	North Thurston
 
Triple Jump  4A - Finals x

1.	10	Keshara Romain	36-09.25	Timberline
2.	11	Daizanique Anderson	35-06.00	Bellarmine Prep
3.	10	Rachel Izuagbe	35-03.25	Timberline
4.	10	Natalie Davidson	32-11.00	Gig Harbor
5.	10	Libby Engelland	32-06.00	Bellarmine Prep
6.	12	Akshaya Sivakumar	32-01.50	Timberline
7.	10	Zoe McNamara	31-02.75	Olympia
8.	11	Carly Tsuruda	30-11.50	South Kitsap
9.	11	Rachel Ballew	30-05.00	Olympia
10.	12	Emma Hatton	29-09.25	Olympia
11.	9	Annelise Taylor	29-02.50	Olympia
12.	12	Sara Sjodahl Wennergren	28-02.50	Yelm
13.	11	Landin Hufford	26-03.25	Olympia
14.	11	Liliana Jones	26-02.25	South Kitsap
15.	12	Kennedy McCann	26-00.25	Olympia
10	Danica Kopp		SCR	Olympia