Results

Boys 100 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Matt Mason		11.58h	East Valley (Spokane)
2.	10	Trevor Gratz		11.90h SR	Clarkston
3.	10	Sean Rosenberg		12.06h	East Valley (Spokane)
4.	9	Will Sliger		12.25h	Clarkston
5.	9	Andre Mounadir		12.34h	East Valley (Spokane)
6.	9	Zach Honegger		12.43h	East Valley (Spokane)
7.	10	Matthew McPeak		12.69h PR	Clarkston
8.	10	Dakota Gamble		12.80h	East Valley (Spokane)
9.	9	Keish Levingston		12.93h	East Valley (Spokane)
10.	9	Joseph Aguilar		13.19h	East Valley (Spokane)
11.	9	Kyden Bailey		13.59h	Clarkston
12.	10	Branden Raymond		14.24h	Clarkston
13.	9	Gage McFarland		14.62h PR	Clarkston
 
200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Rodrick Fisher		22.31h	East Valley (Spokane)
2.	10	Trevor Gratz		25.28h	Clarkston
3.	9	Will Sliger		25.81h	Clarkston
4.	12	Jim Grassl		25.84h SR	East Valley (Spokane)
5.	9	Adreyan Hargrave		25.92h	East Valley (Spokane)
6.	10	Sean Rosenberg		26.02h	East Valley (Spokane)
7.	10	Josiah Dewitt		26.33h SR	East Valley (Spokane)
8.	10	Chase Vigesaa		26.34h	East Valley (Spokane)
9.	-	Sam Belanger		26.37h PR	Clarkston
10.	10	James Rice		28.71h	East Valley (Spokane)
 
400 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Josiah Dewitt		55.97h PR	East Valley (Spokane)
2.	12	Jim Grassl		56.44h	East Valley (Spokane)
3.	12	Nikolas Young		58.54h	East Valley (Spokane)
4.	10	Chase Vigesaa		58.71h PR	East Valley (Spokane)
5.	9	Joseph Aguilar		58.81h	East Valley (Spokane)
6.	9	Kaeden Frazier		59.28h	Clarkston
 
800 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Hunter Reynolds		2:03.08h	East Valley (Spokane)
2.	12	Nathan Chapman		2:11.62h	East Valley (Spokane)
3.	11	Derek Severin		2:15.87h PR	East Valley (Spokane)
4.	12	Logan Heflin		2:16.31h	Clarkston
5.	11	Riley Turner		2:18.31h	East Valley (Spokane)
6.	10	Tommy Ngo		2:22.50h	East Valley (Spokane)
7.	9	Kaeden Frazier		2:26.62h PR	Clarkston
8.	9	Van Waters		3:23.24h	East Valley (Spokane)
9.	10	Nicholas Tadlock		3:23.68h	East Valley (Spokane)
 
1600 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Will Sharp		4:57.25h	East Valley (Spokane)
2.	9	Trevor Weberg		5:04.21h	East Valley (Spokane)
3.	12	Logan Heflin		5:05.15h	Clarkston
4.	10	Ben Bunce		5:07.42h	Clarkston
5.	9	Jack Weidman		5:08.65h PR	East Valley (Spokane)
6.	10	Tommy Ngo		5:13.15h	East Valley (Spokane)
7.	9	Zack Severin		5:17.00h PR	East Valley (Spokane)
8.	12	Jourdan Allen		5:17.24h	Clarkston
9.	10	Xander Yates		5:49.74h PR	Clarkston
10.	9	Joseph Phillips		6:25.77h PR	Clarkston
11.	9	Van Waters		7:06.93h	East Valley (Spokane)
12.	10	Nicholas Tadlock		7:15.90h PR	East Valley (Spokane)
 
3200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Will Sharp		11:13.00h SR	East Valley (Spokane)
2.	9	Jack Weidman		11:16.44h	East Valley (Spokane)
3.	9	Trevor Weberg		12:01.81h PR	East Valley (Spokane)
4.	9	Zack Severin		12:02.06h	East Valley (Spokane)
 
110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Isaiah Ervin		16.87h	East Valley (Spokane)
2.	10	James Rice		19.90h	East Valley (Spokane)
 
300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Tallon Watson		46.00h	East Valley (Spokane)
2.	11	Joshua Morales		47.62h SR	East Valley (Spokane)
3.	11	Christian Johnston		54.84h	East Valley (Spokane)
 
4x100m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1.		Relay Team		45.93h	East Valley (Spokane)
2.		Relay Team		47.21h	Clarkston
 
4x400m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1.		Relay Team		3:43.77h	East Valley (Spokane)
2.		Relay Team		3:44.18h	East Valley (Spokane)
 
Shot Put - 12lb  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Nathan Allred		47-08.00	East Valley (Spokane)
2.	11	Chris Kent		43-04.00 PR	East Valley (Spokane)
3.	11	Dawltin Phillips		43-03.00	Clarkston
4.	10	Felix Morales		38-10.50	East Valley (Spokane)
5.	10	Zachary Holt		36-09.00 PR	East Valley (Spokane)
6.	10	Brendon Reed		35-10.00	Clarkston
7.	9	Jaxen Wickersham		35-01.00 PR	Clarkston
8.	12	Adam Kirk		34-04.50 SR	East Valley (Spokane)
9.	12	Patrick Coleman		34-03.00	East Valley (Spokane)
10.	11	Isaiah Ewing		33-05.50 PR	Clarkston
11.	12	Dylan Smith		33-02.00 PR	East Valley (Spokane)
12.	11	Darius Patterson		32-02.00 PR	East Valley (Spokane)
13.	11	Joshua Morales		32-01.00 PR	East Valley (Spokane)
14.	10	Michael Skogen		31-03.00	East Valley (Spokane)
15.	10	Jacob Vansant		31-02.00 PR	East Valley (Spokane)
16.	9	Mavrick Benoscek		30-10.00	East Valley (Spokane)
17.	10	Jaxson Allen		29-08.00	Clarkston
18.	9	Kyden Bailey		29-02.50 PR	Clarkston
19.	9	Blaine Bowman		25-01.00	East Valley (Spokane)
20.	10	Taryen Burke		24-10.00	East Valley (Spokane)
21.	10	Aaron Harris		23-05.00 PR	East Valley (Spokane)
22.	10	Travis Anderson		22-09.00	Clarkston
23.	10	Brock Chapman		21-09.00 SR	East Valley (Spokane)
24.	-	Tristan Alfred		19-00.00	Clarkston
 
Discus - 1.6kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Nathan Allred		142-02 PR	East Valley (Spokane)
2.	12	Adam Kirk		132-05 PR	East Valley (Spokane)
3.	10	Zachary Holt		122-07 PR	East Valley (Spokane)
4.	11	Dawltin Phillips		117-11	Clarkston
5.	10	Felix Morales		116-03 PR	East Valley (Spokane)
6.	12	Jim Grassl		115-01 PR	East Valley (Spokane)
7.	11	Isaiah Ewing		106-11	Clarkston
8.	9	Jaxen Wickersham		89-06	Clarkston
9.	10	Kadin Rice		89-00	East Valley (Spokane)
10.	10	Brendon Reed		86-07	Clarkston
11.	12	Patrick Coleman		85-07 PR	East Valley (Spokane)
12.	9	Mavrick Benoscek		85-03	East Valley (Spokane)
13.	10	Michael Skogen		79-07	East Valley (Spokane)
14.	10	Travis Anderson		76-00 PR	Clarkston
15.	12	Dylan Smith		73-05 PR	East Valley (Spokane)
16.	10	Brock Chapman		72-07 PR	East Valley (Spokane)
17.	10	Aaron Harris		71-08 PR	East Valley (Spokane)
18.	11	Darius Patterson		65-09	East Valley (Spokane)
19.	10	Jacob Vansant		63-05	East Valley (Spokane)
20.	9	Blaine Bowman		57-09	East Valley (Spokane)
21.	10	Taryen Burke		56-10 PR	East Valley (Spokane)
11	Noah Huhs		ND	East Valley (Spokane)
12	Christopher Janssen		ND	East Valley (Spokane)
 
Javelin - 800g  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Christopher Janssen		137-01	East Valley (Spokane)
2.	12	Patrick Coleman		132-05	East Valley (Spokane)
3.	9	Mavrick Benoscek		125-05 PR	East Valley (Spokane)
4.	11	Christian Johnston		123-00	East Valley (Spokane)
5.	11	Dawltin Phillips		118-07	Clarkston
6.	9	Kaeden Frazier		112-11 PR	Clarkston
7.	9	Jaxen Wickersham		111-11 PR	Clarkston
8.	12	Adam Kirk		111-10	East Valley (Spokane)
9.	10	Jaxson Allen		111-04	Clarkston
10.	10	Felix Morales		105-06	East Valley (Spokane)
11.	11	Isaiah Ewing		96-11	Clarkston
12.	9	Kyden Bailey		88-05 PR	Clarkston
13.	10	Brendon Reed		71-00	Clarkston
14.	-	Tristan Alfred		60-05 PR	Clarkston
15.	10	Xander Yates		42-02 PR	Clarkston
 
High Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Jett Sobotta		5-08.00	Clarkston
2.	9	Adreyan Hargrave		5-03.00	East Valley (Spokane)
3.	9	Drezden Peery		5-00.00	Clarkston
 
Pole Vault  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Cole Sherwood		12-00.00 SR	East Valley (Spokane)
2.	10	James Brume		9-00.00 PR	Clarkston
3.	11	Derek Severin		8-00.00	East Valley (Spokane)
3.	9	Levi Lathrop		8-00.00	Clarkston
9	Adam Payne		NH	East Valley (Spokane)
9	Keish Levingston		NH	East Valley (Spokane)
 
Long Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Jared Hathaway		19-09.50 PR	East Valley (Spokane)
2.	10	James Brume		18-05.25 PR	Clarkston
3.	9	Drezden Peery		18-04.00	Clarkston
4.	9	Andre Mounadir		18-03.25 PR	East Valley (Spokane)
5.	9	Adreyan Hargrave		17-10.00	East Valley (Spokane)
6.	10	Matthew McPeak		17-05.00	Clarkston
7.	9	Zach Honegger		16-05.00	East Valley (Spokane)
8.	10	Sean Rosenberg		16-01.50 PR	East Valley (Spokane)
11	Isaiah Ervin		ND	East Valley (Spokane)
9	Joseph Phillips		ND	Clarkston
9	Gage McFarland		ND	Clarkston
 
Triple Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Jared Hathaway		40-06.50	East Valley (Spokane)
2.	12	Jett Sobotta		39-08.50	Clarkston
3.	9	Drezden Peery		37-03.50	Clarkston
4.	10	Matthew McPeak		36-03.00 PR	Clarkston
5.	9	Zach Honegger		35-09.00	East Valley (Spokane)
 
Girls 100 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Lutisha Stewart		13.24h	East Valley (Spokane)
2.	12	Taylor Sellers		13.42h SR	East Valley (Spokane)
3.	12	Micaela FitzGerald		13.90h	East Valley (Spokane)
4.	9	Maddie Brown		14.02h	Clarkston
5.	11	Torrey Dutton		14.15h	East Valley (Spokane)
5.	10	Taryn Baxter		14.15h	East Valley (Spokane)
7.	10	Sage Aldendorf		14.21h PR	East Valley (Spokane)
8.	10	Saulane Church		14.38h SR	Clarkston
9.	9	Kyerra Thompson		14.66h	East Valley (Spokane)
9.	9	Sophi Wilson		14.66h	East Valley (Spokane)
11.	9	Kayla Swanson		15.15h	East Valley (Spokane)
12.	9	Kylee Eleazar		15.30h	East Valley (Spokane)
13.	9	Alyssa Pearson		15.54h PR	Clarkston
14.	9	Azaria Adams		15.78h PR	Clarkston
15.	9	Sydney Rodacker		15.85h PR	East Valley (Spokane)
16.	12	Alexia Butler		16.15h	East Valley (Spokane)
17.	9	Aashika Dahal		16.26h	East Valley (Spokane)
18.	9	Zeta Sharp		16.41h	East Valley (Spokane)
19.	9	Keisha Halsey		16.46h	Clarkston
 
200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Makinzie Packwood		28.02h	Clarkston
2.	12	Lutisha Stewart		28.08h	East Valley (Spokane)
3.	12	Taylor Sellers		28.90h	East Valley (Spokane)
4.	11	Autumn Stewart		29.31h SR	East Valley (Spokane)
5.	11	Torrey Dutton		29.34h	East Valley (Spokane)
6.	10	Saulane Church		30.12h SR	Clarkston
7.	9	Nichole Rolls		30.93h	East Valley (Spokane)
8.	9	Kayla Swanson		31.75h PR	East Valley (Spokane)
9.	9	Sophi Wilson		32.34h	East Valley (Spokane)
10.	12	Alexia Butler		32.68h	East Valley (Spokane)
11.	9	Zeta Sharp		34.93h	East Valley (Spokane)
 
400 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Shayla Edwards		1:05.50h	East Valley (Spokane)
2.	11	Allie Jones		1:06.93h SR	Clarkston
3.	9	Nichole Rolls		1:09.31h	East Valley (Spokane)
4.	11	Emma Fairbanks		1:09.58h PR	East Valley (Spokane)
 
800 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Katie Lee		2:48.96h SR	East Valley (Spokane)
2.	11	Rebecca Lee		2:49.65h SR	East Valley (Spokane)
3.	9	Vera Korchemnaya		2:52.84h	East Valley (Spokane)
 
1600 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Vera Korchemnaya		6:26.05h PR	East Valley (Spokane)
2.	12	Cadie Bise		6:37.21h	East Valley (Spokane)
3.	11	Madeline Bunce		7:04.75h	Clarkston
4.	12	Taryn Nelsen		7:59.56h PR	East Valley (Spokane)
 
3200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Cheyenne Baxter		14:06.25h	East Valley (Spokane)
2.	11	Madeline Bunce		14:34.56h	Clarkston
 
100m Hurdles - 33"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Rachel Cochrane		17.28h	East Valley (Spokane)
2.	10	Kassidy Phillpot		19.63h	East Valley (Spokane)
3.	9	Ashlin Pickett		20.10h	Clarkston
4.	10	Sage Aldendorf		20.44h	East Valley (Spokane)
5.	9	Kyerra Thompson		20.76h PR	East Valley (Spokane)
6.	9	Sydney Rodacker		21.76h	East Valley (Spokane)
 
300m Hurdles - 30"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Micaela FitzGerald		56.36h PR	East Valley (Spokane)
2.	10	Sage Aldendorf		57.96h	East Valley (Spokane)
3.	9	Kyerra Thompson		1:00.35h	East Valley (Spokane)
4.	9	Ashlin Pickett		1:02.46h	Clarkston
 
4x100m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1.		Relay Team		52.62h	East Valley (Spokane)
2.		Relay Team		56.50h	Clarkston
 
4x200m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1.		Relay Team		1:55.22h	Clarkston
 
Shot Put - 4kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Genesis Wilkinson		35-01.00	East Valley (Spokane)
2.	12	Elena Hale		32-03.50	Clarkston
3.	10	Eva Millan		31-07.00	Clarkston
4.	12	Molly Myklebust		30-02.00	Clarkston
5.	12	Samantha Dale		28-06.00	East Valley (Spokane)
6.	10	Lindy Dobson		27-07.50	East Valley (Spokane)
7.	10	Dakpota Hanson		27-03.00	East Valley (Spokane)
8.	9	Jay Henry		26-06.00 PR	Clarkston
9.	9	Alyssa Pearson		19-02.00	Clarkston
 
Discus - 1kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Brianna Michelbook		101-00 SR	East Valley (Spokane)
2.	12	Samantha Dale		95-05	East Valley (Spokane)
3.	10	Lindy Dobson		79-10	East Valley (Spokane)
4.	10	Genesis Wilkinson		72-09	East Valley (Spokane)
5.	12	Semeia Pfeifer		71-05 PR	Clarkston
6.	9	Kylee Eleazar		70-07 PR	East Valley (Spokane)
7.	9	Jay Henry		68-05 PR	Clarkston
8.	10	Maddie Foster		64-10	East Valley (Spokane)
9.	12	Michaela Rubin		59-09 PR	East Valley (Spokane)
10.	11	Danielle Keyes		59-06	Clarkston
11.	9	Mick Jackson		54-05	Clarkston
12.	9	Hanna Michaelbrook		42-03 PR	East Valley (Spokane)
 
Javelin - 600g  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Anna Sharp		121-09	Clarkston
2.	10	Genesis Wilkinson		99-00 PR	East Valley (Spokane)
3.	11	Emily Fletcher		98-04 PR	East Valley (Spokane)
4.	11	Rishel Hartshorn		96-11 PR	East Valley (Spokane)
5.	12	Michaela Rubin		94-06 SR	East Valley (Spokane)
6.	11	Isabella Burunov		94-01 PR	East Valley (Spokane)
7.	11	Lydia Gordon		84-02	East Valley (Spokane)
8.	12	Micaela FitzGerald		81-02	East Valley (Spokane)
9.	9	Ruth Ogden		79-10 PR	Clarkston
10.	9	Keisha Halsey		71-00 PR	Clarkston
11.	9	Kayla Swanson		68-03	East Valley (Spokane)
12.	10	Ivanna Tomasek		65-04	East Valley (Spokane)
13.	11	Kaela Southwick		61-09	Clarkston
14.	9	Mick Jackson		57-10	Clarkston
15.	9	Maxine Thomas		54-07	East Valley (Spokane)
16.	9	Marissa Zigmund		52-00 PR	East Valley (Spokane)
17.	9	Alexa Oliver		50-08	East Valley (Spokane)
18.	11	Amiee Wisher		47-02 PR	East Valley (Spokane)
19.	12	Kelsey Trask		41-01 PR	East Valley (Spokane)
 
High Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Kassidy Phillpot		4-08.00	East Valley (Spokane)
2.	10	Dallace Johnston		4-08.00	East Valley (Spokane)
3.	11	Makinzie Packwood		4-06.00	Clarkston
4.	11	Rishel Hartshorn		4-06.00	East Valley (Spokane)
5.	12	Michaela Rubin		4-04.00	East Valley (Spokane)
5.	12	Shayla Edwards		4-04.00	East Valley (Spokane)
5.	11	Madison Honegger		4-04.00	East Valley (Spokane)
5.	9	Lauren Johnson		4-04.00 PR	Clarkston
 
Pole Vault  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	jessica Annen		7-00.00 PR	East Valley (Spokane)
2.	11	Emma Fairbanks		6-06.00	East Valley (Spokane)
2.	12	Laurel Weberg		6-06.00	East Valley (Spokane)
4.	12	Mina Smyly		5-06.00 PR	East Valley (Spokane)
4.	9	Kylee Eleazar		5-06.00 PR	East Valley (Spokane)
 
Long Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Rachel Cochrane		15-06.00	East Valley (Spokane)
2.	11	Kailee Hance-Brown		14-10.00	East Valley (Spokane)
3.	10	Taryn Baxter		14-00.00	East Valley (Spokane)
4.	9	McKinzie Ruark		13-11.00	Clarkston
5.	9	Ashlin Pickett		13-00.00	Clarkston
6.	9	Maddie Brown		11-08.00 PR	Clarkston
7.	9	Lauren Johnson		11-07.00 PR	Clarkston
8.	9	Azaria Adams		11-00.00 PR	Clarkston
9.	9	Aashika Dahal		10-11.00	East Valley (Spokane)
10.	11	Madison Honegger		10-09.00 PR	East Valley (Spokane)
11.	10	Ivanna Tomasek		9-02.00 PR	East Valley (Spokane)
11	Tara Turley		ND	East Valley (Spokane)
 
Triple Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Tara Turley		28-02.00 PR	East Valley (Spokane)
11	Kailee Hance-Brown		ND	East Valley (Spokane)