Results

Mens Results 
100 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Cole Harrison		11.27a SR	Yelm
2.	12	Hunter Stringer-Prince		11.28a	Central Kitsap
3.	11	Zion Archer		11.33a PR	Central Kitsap
4.	10	Troy Goodwin		11.46a	Shelton
5.	11	Nonso Onwumere		11.47a SR	Graham-Kapowsin
6.	10	Mathew Sacha		11.47a PR	Peninsula
7.	12	Jonathan Powell		11.60a PR	Olympia
8.	11	James Palmer		11.65a PR	Yelm
9.	10	Josiah Salazar-Fox		11.75a	Shelton
10.	11	Damon Reed		11.75a PR	Spanaway Lake
11.	12	Deboreae McClain		11.92a	Peninsula
12.	9	Will Anderson		11.98a PR	Olympia
13.	12	Antonio Montgomery		12.00a PR	Graham-Kapowsin
14.	9	Ja'Vaughn Hylton		12.02a	Kent Meridian
15.	12	Robert Gates		13.21a	Kent Meridian
 
200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Troy Goodwin		23.37a	Shelton
2.	12	Hunter Stringer-Prince		23.45a SR	Central Kitsap
3.	11	Zion Archer		23.86a	Central Kitsap
4.	12	Deboreae McClain		24.28a	Peninsula
5.	11	Matthew Walker		24.37a	Graham-Kapowsin
6.	9	Will Anderson		24.85a	Olympia
7.	12	Gage Peterson		24.91a	Shelton
8.	11	Damon Reed		24.93a	Spanaway Lake
9.	10	Mason Sumey		25.47a	Yelm
10.	9	William McCloud-VanEvery		25.75a	Yelm
11.	10	John Kwakye		26.17a	Olympia
12.	12	Travaris Kendrick		27.05a	Spanaway Lake
 
400 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Mason Harrison		52.08a	Yelm
2.	10	Chase Suting		53.11a	Olympia
3.	11	Brian Esparza		54.03a PR	Kent Meridian
4.	11	Ian Nye		54.05a PR	Central Kitsap
5.	10	Josiah Salazar-Fox		54.23a PR	Shelton
6.	12	Justin Grosshans		55.49a PR	Peninsula
7.	12	Allen Harris		56.25a	Graham-Kapowsin
8.	9	Seth Tower		56.27a	Central Kitsap
9.	12	Kei Sinthavong		56.37a PR	Olympia
10.	10	Max McGlothlen		56.72a PR	Yelm
11.	12	Trent Mork		57.60a PR	Graham-Kapowsin
 
800 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Luke Arnold		2:02.42a SR	Central Kitsap
2.	11	Jesse Kaas		2:04.92a	Graham-Kapowsin
3.	10	William Johnson		2:06.06a PR	Shelton
4.	10	Zachary Green		2:06.88a	Central Kitsap
5.	10	Tilahun Castro		2:07.87a	Olympia
6.	12	Max Leung-Wagner		2:08.90a PR	Olympia
7.	12	River Lance		2:09.35a PR	Peninsula
8.	9	Jacob Barnert		2:10.51a PR	Yelm
9.	9	Ethan Bursch		2:11.70a PR	Shelton
10.	10	Kade Duncanson		2:13.42a PR	Graham-Kapowsin
11.	12	Jordan Stoffel		2:22.13a	Kent Meridian
12.	9	Charrod Tucker		2:24.36a	Spanaway Lake
13.	10	Ryan Davis		2:25.46a	Yelm
14.	10	Trey Cooper		2:26.71a	Kent Meridian
15.	9	Caleb Rogers		2:27.63a PR	Peninsula
 
1600 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	William Johnson		4:35.45a PR	Shelton
2.	12	Caleb Giesbrecht		4:37.45a SR	Central Kitsap
3.	10	Tilahun Castro		4:38.31a PR	Olympia
4.	9	Ethan Bursch		4:48.81a	Shelton
5.	10	Sam Fleckenstein		4:50.55a	Olympia
6.	10	Louis Gannon		4:52.30a	Central Kitsap
7.	11	Brian Esparza		4:53.63a PR	Kent Meridian
8.	9	Logan Miller		4:54.82a PR	Yelm
9.	12	Hunter Cooper		5:00.41a SR	Graham-Kapowsin
10.	11	Samuel Linton		5:01.47a	Central Kitsap
11.	12	Adonis Rosabal		5:04.51a	Kent Meridian
12.	9	Aaron Aflleje		5:24.47a	Yelm
13.	9	Evan Hayden		5:27.01a	Peninsula
14.	9	Ken Hooper		5:27.02a	Peninsula
15.	10	Zach Marcuson		5:33.48a	Peninsula
16.	12	Tyler Mills		6:08.84a	Spanaway Lake
 
3200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Andrew Simon		10:09.20a PR	Central Kitsap
2.	12	Christian Kuss		10:21.78a PR	Central Kitsap
3.	11	Joshua Geiser		10:23.10a PR	Central Kitsap
4.	12	Colton Smith		10:23.13a SR	Spanaway Lake
5.	11	Zack Sundt		10:40.70a PR	Olympia
6.	11	Ben Van Haitsma		10:45.36a	Olympia
7.	9	Sean Walloch		10:51.90a PR	Peninsula
8.	11	Tyler Wood		10:54.16a PR	Peninsula
9.	11	Reese Hoeksema		10:56.83a PR	Peninsula
10.	12	Adonis Rosabal		11:07.43a	Kent Meridian
11.	12	Levi DeLacerda		12:02.26a PR	Yelm
12.	9	Luke Martin		12:02.56a PR	Yelm
13.	-	Ryan Kirkegaard		12:42.31a PR	Graham-Kapowsin
14.	10	Jacob Hill		13:27.79a PR	Graham-Kapowsin
 
110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Derrick Platt		16.06a PR	Yelm
2.	12	Josiah Jones		16.28a SR	Graham-Kapowsin
3.	11	Jacob Cline		16.49a SR	Graham-Kapowsin
4.	10	Cameron McDowell		17.16a PR	Kent Meridian
5.	10	Nate Jones		17.40a PR	Kent Meridian
6.	11	Jakob Bell		17.41a PR	Spanaway Lake
7.	11	Izaiah McQueen		17.54a	Spanaway Lake
8.	11	Levi Kroll		17.63a	Peninsula
9.	10	Domoniq Monette		17.96a PR	Shelton
10.	9	Tanner Anderson		19.75a PR	Central Kitsap
11.	9	Raymundo Mendoza		19.93a PR	Shelton
 
300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Nate Jones		43.02a PR	Kent Meridian
2.	10	Jacob Holtzclaw		43.49a SR	Peninsula
3.	11	Izaiah McQueen		43.76a PR	Spanaway Lake
4.	10	Derrick Platt		44.15a	Yelm
5.	10	Cameron McDowell		44.89a	Kent Meridian
6.	11	Levi Kroll		45.07a	Peninsula
7.	10	Dane Tolson		45.47a PR	Graham-Kapowsin
8.	11	Jacob Cline		46.24a	Graham-Kapowsin
9.	12	Jimmy Ye		46.67a	Shelton
10.	11	Justin Clements		47.15a	Yelm
11.	10	Domoniq Monette		47.41a	Shelton
12.	9	Tanner Anderson		50.65a	Central Kitsap
13.	10	Kaleb Jacobs		52.43a PR	Olympia
14.	9	Jeven Keel		55.78a	Central Kitsap
 
4x100m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Alexander Refilong		44.65a	Central Kitsap
2		James Palmer		45.46a	Yelm
3		Cody Barnett		45.56a	Olympia
4		Matthew Walker		45.84a	Graham-Kapowsin
Jimmy Ye
Josiah Salazar-Fox
Gage Peterson
Troy Goodwin		DQ	Shelton
Relay Team		DQ	Kent Meridian
 
4x400m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Luke Arnold		3:36.02a	Central Kitsap
2		Ethan Carpenter-Sustek		3:38.76a	Yelm
3		Brian Esparza		3:41.23a	Kent Meridian
4		Kei Sinthavong		3:47.19a	Olympia
5		Ethan Bursch		3:50.11a	Shelton
6		Izaiah McQueen		3:51.20a	Spanaway Lake
7		Jesse Kaas		3:56.09a	Graham-Kapowsin
 
Shot Put - 12lb  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Rock Gray		48-05.50	Spanaway Lake
2.	12	Elijah Sousou		47-09.00 PR	Central Kitsap
3.	12	Ryan Underland		45-01.00	Olympia
4.	11	Joshua Dohring		42-11.00 PR	Shelton
5.	12	Nathan Scanlan		41-08.00	Spanaway Lake
6.	12	Isaac Esterly		41-04.50	Peninsula
7.	10	Aaron Tulloch		41-01.50 PR	Kent Meridian
8.	12	Ethan Clary		40-03.00 SR	Yelm
9.	11	Toran Effland		38-02.50	Olympia
10.	11	Johnathan Ruud		37-09.00	Peninsula
11.	9	Ezekiel Sousou		37-08.75	Central Kitsap
12.	12	Brent Waage		37-02.50 PR	Yelm
13.	10	Faleatua Areta		35-07.50	Kent Meridian
14.	11	Branden Ford		34-11.50 PR	Graham-Kapowsin
15.	9	Slater Stevens		29-06.00 PR	Graham-Kapowsin
 
Discus - 1.6kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Ryan Underland		147-08	Olympia
2.	12	Ethan Clary		125-05	Yelm
3.	9	Mason Hyde		124-00	Peninsula
4.	11	Joshua Dohring		123-09	Shelton
5.	9	Ezekiel Sousou		121-01 PR	Central Kitsap
6.	12	Elijah Sousou		120-05 PR	Central Kitsap
7.	11	Branden Ford		113-10 PR	Graham-Kapowsin
8.	12	Nathan Scanlan		109-05	Spanaway Lake
9.	9	Slater Stevens		108-01 PR	Graham-Kapowsin
10.	11	Johnathan Ruud		105-04	Peninsula
11.	10	Elliot Clary		100-06	Yelm
12.	12	Adam Harding		99-04	Olympia
13.	11	Rock Gray		94-05	Spanaway Lake
14.	11	Kaleb Oglesby		87-08 SR	Kent Meridian
15.	11	James Wilson		87-07 PR	Kent Meridian
 
Javelin - 800g  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Mason Salley		157-06	Central Kitsap
2.	11	Cody Hall		156-03	Shelton
3.	11	Rock Gray		153-06	Spanaway Lake
4.	12	Ryan Underland		131-00	Olympia
5.	9	Jacob Carroll		128-04	Graham-Kapowsin
6.	9	Mason Hyde		126-06	Peninsula
7.	11	Toran Effland		120-07	Olympia
8.	10	Devan Ibanez		118-02	Central Kitsap
9.	11	Maxwell Goins		111-05	Peninsula
10.	11	James Wilson		109-07	Kent Meridian
11.	10	Aaron Tulloch		105-02	Kent Meridian
12.	12	Brent Waage		96-06	Yelm
13.	11	David Kava		93-10	Spanaway Lake
14.	11	Julian Garcia		75-07	Yelm
 
High Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Cody Barnett		6-02.00 PR	Olympia
2.	12	Joel Hendricks		5-08.00	Kent Meridian
3.	11	Skyler Johnson		5-06.00	Shelton
3.	12	Raymond Hurt		5-06.00 PR	Shelton
5.	9	David Velasquez		5-06.00 PR	Kent Meridian
6.	12	Allen Harris		5-06.00 PR	Graham-Kapowsin
7.	9	Seth Tower		5-06.00	Central Kitsap
8.	11	Frank Bulnes		5-06.00	Central Kitsap
9.	12	Antonio Montgomery		5-04.00	Graham-Kapowsin
10.	9	Gehrig Matison		5-04.00	Peninsula
11.	9	Xavier Thomas		5-02.00 PR	Spanaway Lake
 
Pole Vault  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Cody Simon		13-00.00	Shelton
2.	11	Chad Simonson		13-00.00	Graham-Kapowsin
3.	12	Alex Brown		12-06.00 SR	Olympia
4.	11	Nathan Mathis		12-00.00 PR	Yelm
5.	12	Mason Harrison		12-00.00 PR	Yelm
6.	12	Corey Solomon		11-06.00 SR	Graham-Kapowsin
7.	12	Cody Davis		10-06.00	Central Kitsap
8.	11	Jordan Bickford		10-06.00 SR	Spanaway Lake
9.	10	Brennan Hanson		9-00.00	Auburn Mountainview
10.	9	Brandon Hoover		8-00.00	Peninsula
10.	11	Tucker Bradshaw		8-00.00	Olympia
12.	10	Reginald Seabrook		7-00.00	Central Kitsap
 
Long Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Noah Atoigue		20-09.00 PR	Graham-Kapowsin
2.	11	Zion Archer		20-00.00	Central Kitsap
3.	9	Alexander Ridenour		19-08.00 PR	Peninsula
4.	12	Joel Hendricks		19-07.75 PR	Kent Meridian
5.	11	Matthew Walker		19-07.50 PR	Graham-Kapowsin
6.	12	Jimmy Ye		19-06.75	Shelton
7.	10	Jacob Holtzclaw		19-05.50 PR	Peninsula
8.	10	Alexander Refilong		19-03.50 SR	Central Kitsap
8.	9	Dwayne Alexander		19-03.50	Kent Meridian
10.	11	James Palmer		18-08.75 PR	Yelm
11.	10	Johnathon Brown		18-01.75 PR	Shelton
12.	9	Will Anderson		18-00.50 PR	Olympia
13.	11	Marcus Cooper		16-05.00 PR	Olympia
14.	12	Nigel Miller		16-01.00	Spanaway Lake
15.	9	Blade Gray		14-03.50	Spanaway Lake
12	Austin Platt		FOUL	Yelm
 
Triple Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Hunter Stringer-Prince		40-01.00	Central Kitsap
2.	12	Allen Harris		39-08.00	Graham-Kapowsin
3.	11	Ethan Carpenter-Sustek		39-00.00	Yelm
4.	12	Jimmy Ye		38-08.00	Shelton
5.	10	Azariah Camacho		38-00.50 PR	Yelm
6.	10	Alexander Refilong		37-11.50	Central Kitsap
7.	9	Xavier Thomas		37-07.25	Spanaway Lake
8.	10	Jacob Holtzclaw		37-00.50	Peninsula
9.	9	Tyler Youngquist		35-03.00 PR	Shelton
10.	9	Dwayne Alexander		35-00.00	Kent Meridian
11.	9	Brandon Hoover		34-07.50	Peninsula
12.	10	Kris Hisole		33-03.00 PR	Olympia
13.	10	Kaleb Jacobs		30-00.00 PR	Olympia
 
 
 Womens Results
100 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Princess Sullivan		12.51a PR	Yelm
2.	11	Emoni Ross		12.85a PR	Spanaway Lake
3.	9	A'naiyah Bivins-Davis		12.87a	Central Kitsap
4.	12	Kennedy Jackson		13.52a	Central Kitsap
5.	11	Ibelema Stahmer		13.54a	Olympia
6.	11	Taeler Nilles		13.62a SR	Yelm
7.	9	Lucia Peralta		13.69a PR	Olympia
8.	9	Trinity Payment		13.78a	Shelton
9.	11	Raivyn Satterwhite		13.84a PR	Spanaway Lake
10.	12	Mackenzie Walch		14.01a PR	Peninsula
11.	9	Kara McKinney		14.14a	Peninsula
12.	9	Jacky Paredes		14.53a PR	Kent Meridian
13.	10	Brianna Sopher		14.88a	Kent Meridian
 
200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Princess Sullivan		26.79a SR	Yelm
2.	9	A'naiyah Bivins-Davis		27.73a	Central Kitsap
3.	12	Kennedy Jackson		28.26a	Central Kitsap
4.	11	Emoni Ross		28.47a	Spanaway Lake
5.	11	Ibelema Stahmer		28.54a SR	Olympia
6.	9	Christina Spinharney		29.44a	Olympia
7.	12	Mackenzie Walch		29.77a	Peninsula
8.	12	Valeria Morales		30.88a	Yelm
9.	9	Jacky Paredes		31.61a	Kent Meridian
10.	11	Raivyn Satterwhite		32.56a	Spanaway Lake
11.	9	Kiana Reyes		32.86a PR	Kent Meridian
12.	9	Sherlynn Ceja Diaz		35.88a	Kent Meridian
 
400 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Frances Brown		1:04.51a	Olympia
2.	10	Sophia Senna		1:05.36a	Olympia
3.	9	Ne'a Moffett		1:08.08a PR	Shelton
4.	12	Anika Parker		1:08.95a SR	Shelton
5.	9	Alexis Holden		1:11.27a	Peninsula
6.	12	Jaleen Roberts		1:13.69a	Kent Meridian
11	Olivia Carter		DNS	Kent Meridian
 
800 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Mya King		2:25.14a SR	Central Kitsap
2.	11	Molly Fischer		2:27.32a	Central Kitsap
3.	12	Olivia Baerny		2:32.00a	Kent Meridian
4.	9	Cassidy Walchak		2:41.56a	Olympia
5.	10	Zoe Wiley		2:42.28a	Olympia
6.	9	Emma Davis		2:50.13a PR	Peninsula
7.	10	Rachel Kallinen		2:53.19a	Yelm
8.	9	Maleah Morey		2:54.31a PR	Yelm
9.	11	Makora Greene		2:56.35a	Peninsula
10.	11	Amber Kreier		3:00.64a	Graham-Kapowsin
 
1600 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Olivia Baerny		5:26.66a	Kent Meridian
2.	12	Kiersten Kimminau		5:34.02a SR	Olympia
3.	10	Katelynn Strate		5:34.91a PR	Yelm
4.	10	Sophia Kohler		5:41.06a SR	Central Kitsap
5.	9	Ashleigh Martin		6:12.72a PR	Peninsula
6.	9	Madeline Shetler		6:17.48a	Central Kitsap
7.	9	Lyric Tinnel		6:20.13a	Olympia
8.	11	Tysley Yeagley		6:21.41a	Yelm
9.	11	Amanda Hill		6:52.24a SR	Graham-Kapowsin
10.	12	Anna Haugen		6:56.24a	Peninsula
11.	11	Miracle Draper		7:50.64a	Spanaway Lake
 
3200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Molly Fischer		11:14.08a SR	Central Kitsap
2.	12	Anika Parker		12:24.10a SR	Shelton
3.	11	Stella Grimsted		12:25.06a	Olympia
4.	9	Quinlynn Furman		12:30.74a PR	Spanaway Lake
5.	11	Grace Haugen		12:40.75a SR	Peninsula
6.	11	McKenzie Perkes		12:46.58a SR	Central Kitsap
7.	9	Gabby Jensen		13:07.99a PR	Peninsula
8.	12	McKenna Hooper		13:13.83a SR	Olympia
 
100m Hurdles - 33"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Emily Anderson		17.56a PR	Olympia
2.	12	Landin Hufford		17.80a PR	Olympia
3.	11	Emily Opedal		18.01a	Peninsula
4.	11	Faith Hale		18.54a PR	Yelm
5.	12	Katelyn Downey		18.60a	Central Kitsap
6.	12	TiArra Ford		18.90a SR	Yelm
7.	9	Jennie Goldsberry		18.98a PR	Graham-Kapowsin
8.	9	Ne'a Moffett		19.11a	Shelton
9.	12	Blethany Howe		19.56a	Shelton
 
300m Hurdles - 30"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Emily Opedal		50.99a	Peninsula
2.	12	Emily Carlson		52.01a SR	Central Kitsap
3.	9	Molly Zepeda		55.24a	Olympia
4.	11	Faith Hale		56.68a PR	Yelm
5.	12	Blethany Howe		57.68a	Shelton
 
4x100m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Kennedy Jackson		51.82a	Central Kitsap
2		Lucia Peralta		52.43a	Olympia
3		Princess Sullivan		53.09a	Yelm
4		Jacky Paredes		59.69a	Kent Meridian
 
4x200m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Lucia Peralta		1:51.06a	Olympia
2		Emily Opedal		1:53.83a	Peninsula
3		Brianna Sopher		2:05.50a	Kent Meridian
 
4x400m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Frances Brown		4:45.25a	Olympia
 
Shot Put - 4kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Carissa Stovall		37-10.50 PR	Yelm
2.	11	Letauaeletise Hunkin		34-03.50	Spanaway Lake
3.	12	Kaitlyn Paller		34-02.00	Shelton
4.	12	Julisia Brock		34-00.00 PR	Olympia
5.	12	Shella Vasquez		32-04.00	Kent Meridian
6.	10	Sienna Fatuesi		30-03.50	Kent Meridian
7.	11	Anisha Payne		29-10.50	Yelm
8.	10	Vaela'a Lefeiloa'i		29-02.00	Spanaway Lake
9.	10	Isabella Case		27-07.00	Peninsula
10.	10	Edinora Robinett		26-01.50	Central Kitsap
11.	10	Annina Liebner		25-05.50	Peninsula
12.	9	Jennie Goldsberry		24-11.00	Graham-Kapowsin
13.	9	Aliyah Cleveland		23-06.00	Central Kitsap
 
Discus - 1kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Carissa Stovall		111-01	Yelm
2.	11	Letauaeletise Hunkin		98-06 PR	Spanaway Lake
3.	12	Ashley Lee		96-11	Kent Meridian
4.	10	Taryn Richter		92-06 PR	Peninsula
5.	12	Kaitlyn Paller		91-08	Shelton
6.	9	Jasmine Hale		84-06 PR	Yelm
7.	12	Shelby Yarborough		84-02	Central Kitsap
8.	10	Lily Tafa		81-08 PR	Kent Meridian
9.	10	Vaela'a Lefeiloa'i		70-10	Spanaway Lake
10.	10	Isabella Case		70-05	Peninsula
11.	9	Aliyah Cleveland		68-08	Central Kitsap
12.	12	Rachel Ballew		50-06	Olympia
 
Javelin - 600g  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Olivia Krog		120-04	Central Kitsap
2.	10	Carissa Stovall		95-07	Yelm
3.	10	Dasani Robinson		86-03	Olympia
4.	11	Sonya Thielen		85-01	Olympia
5.	9	Reegan Stark		83-05 PR	Central Kitsap
6.	9	Megan Garcia		78-10	Yelm
7.	10	Alisa Emedi		77-03 PR	Kent Meridian
8.	10	Mahinalani "Lani Vongsy		72-08	Peninsula
9.	10	Isabella Case		65-05	Peninsula
10.	10	Sarah Cook		54-05	Kent Meridian
11.	10	Vaela'a Lefeiloa'i		49-01	Spanaway Lake
12.	11	Annamarie Steed		33-06	Spanaway Lake
 
High Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Lauren Wilson		5-04.00	Olympia
2.	12	Olivia Baerny		5-00.00	Kent Meridian
3.	12	Emily Carlson		4-10.00	Central Kitsap
4.	10	Anika-Jo Muna		4-06.00 PR	Spanaway Lake
5.	12	Rachel Ballew		4-06.00	Olympia
6.	9	Grace Sterchi		4-04.00	Central Kitsap
7.	11	Makora Greene		4-02.00	Peninsula
 
Pole Vault  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Alli Redd		9-00.00 SR	Olympia
2.	11	Katie Fish		9-00.00 SR	Olympia
3.	11	Jaeda Nelson		8-00.00 PR	Kent Meridian
4.	10	Anika-Jo Muna		8-00.00 PR	Spanaway Lake
5.	9	Brittany Discolo		8-00.00 PR	Graham-Kapowsin
6.	11	Nadiya Doma		7-06.00 PR	Kent Meridian
7.	11	Makora Greene		6-06.00	Peninsula
 
Long Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Emoni Ross		15-11.00	Spanaway Lake
2.	12	Olivia Baerny		15-08.00	Kent Meridian
3.	9	Trinity Payment		15-02.00 PR	Shelton
4.	12	Jaleen Roberts		14-08.00 SR	Kent Meridian
5.	9	Kara McKinney		14-02.00	Peninsula
6.	12	Valeria Morales		13-07.00	Yelm
7.	9	Isabelle DuMontier		13-04.50	Olympia
8.	11	Taeler Nilles		13-00.00 SR	Yelm
9.	10	Annelise Taylor		12-06.00	Olympia
10.	9	Grace McLaughlin		12-00.50	Graham-Kapowsin
11.	12	Aisha Melendez-Otero		11-06.00	Central Kitsap
 
Triple Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Zoe McNamara		30-08.00 SR	Olympia
2.	9	Kara McKinney		30-02.00 PR	Peninsula
3.	11	Jaeda Nelson		29-10.00 SR	Kent Meridian
4.	10	Annelise Taylor		29-09.50 PR	Olympia
5.	12	Camille Roman		28-04.00	Yelm
6.	12	Aisha Melendez-Otero		26-08.00 PR	Central Kitsap
7.	9	Grace McLaughlin		25-03.00 PR	Graham-Kapowsin