Boys
100 Meters Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Jose Amezcua 11.99a Mabton
2. 10 Jasey Doria 12.13a PR West Valley (Yakima)
3. 9 Gabriel Oswalt 12.17a Sunnyside
4. 9 Tanner Phillips 12.29a PR Selah
5. 9 Isaiah Clyde 12.51a PR Thorp-Easton
6. 10 Tony Avalos 12.53a Wahluke
7. 12 Nathan Buck 12.58a PR Wahluke
8. 10 Damian Pacheco 12.60a Eisenhower
9. 9 Isaias Ramirez 12.62a Toppenish
10. 10 Martin Vargas 12.68a SR Wahluke
11. 12 Ruben Chino 12.74a PR Toppenish
12. 11 Cory Ault 12.75a A.C. Davis
13. 9 Arturo Fernadnez 12.82a Sunnyside
14. 9 Roberto Bravo 12.84a Sunnyside
15. 9 Reymundo Cisneros 12.88a A.C. Davis
16. 10 Evan Cruz 12.92a PR West Valley (Yakima)
17. 12 Mason Martinez 12.94a SR Selah
18. 9 Jaiden Jaramillo 12.97a Eisenhower
19. 10 Christian Serrano 13.08a Eisenhower
20. 12 Nicolaus Pineda 13.12a Wahluke
21. 12 Jacob Stonemetz 13.13a PR Selah
22. 11 Ryan Thiesies 13.16a SR Trout Lake
23. 9 Eric Gordon 13.19a A.C. Davis
24. 11 Dawson Razee 13.26a PR Thorp-Easton
25. 9 Mark Weber 13.29a Othello
26. 9 Ramiro Robledo-Betancourt 13.30a PR Sunnyside
27. 10 Brayan Santiago 13.40a PR Wahluke
28. 10 Christian Rodriguez-reyna 13.41a PR A.C. Davis
29. 11 Allen Lopez 13.43a Sunnyside
30. 9 Axle Bender 13.46a Kiona-Benton
31. 11 Carlos Ramirez 13.47a Sunnyside
32. 9 Josafat Ibarra 13.48a PR Wahluke
33. 9 Ezekiel Aleck 13.49a PR West Valley (Yakima)
34. 9 James Phothisane 13.58a A.C. Davis
35. 9 Tony Cruz 13.59a Wahluke
36. 9 Ramon Dang Jr. 13.61a PR Selah
37. 9 Jackson Curtsinger 13.61a PR A.C. Davis
38. 10 Adbeel Gonzalez 13.64a PR West Valley (Yakima)
39. 9 Jose Lopez 13.69a PR Toppenish
40. 12 Jaime Arceo Jr. 13.74a PR A.C. Davis
41. 10 Mauricio Alvarado 13.75a Sunnyside
42. 9 Kaleb Zufelt 13.82a PR Kiona-Benton
43. 10 Steven Escalera-Lopez 13.83a A.C. Davis
44. 10 Miguel Pena 13.87a Othello
45. 9 Jose Castellanos 13.90a PR Sunnyside
46. 11 Seth Ballard 13.91a PR Trout Lake
47. 9 Jose Garcia 13.94a PR Wapato
48. 10 Carter Wurzer 14.01a PR Trout Lake
49. 11 Rudy Mindieta 14.05a Sunnyside
50. 10 Pedro Mendez 14.06a Sunnyside
51. 11 Rafael Mercado 14.07a PR Eisenhower
52. 10 Kolby Snyder 14.10a Othello
53. 11 Gus Arias 14.47a PR Mabton
54. 11 Joel Martinez 14.51a Toppenish
55. 11 Jose Aparicio 14.72a A.C. Davis
56. 9 Jonah Goudy 14.78a Yakama Nation Tribal
57. 10 Cristian Ruldo 14.89a PR Sunnyside
58. 10 Juan Cisneros 17.06a PR Othello
200 Meters Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Tanner Phillips 24.86a PR Selah
2. 12 Jose Amezcua 24.98a SR Mabton
3. 10 Demitrius Alford 25.28a PR Eisenhower
4. 9 Gabriel Oswalt 25.52a Sunnyside
5. 10 Jasey Doria 25.65a PR West Valley (Yakima)
6. 10 Jared Storseth 25.74a PR Selah
7. 11 Lennox Boyd 26.23a A.C. Davis
8. 9 Tristan Trudeau 26.25a West Valley (Yakima)
9. 12 Ruben Chino 26.25a PR Toppenish
10. 9 Isaac Sanchez 26.42a Wahluke
11. 10 Mark Sterling 26.53a SR West Valley (Yakima)
12. 9 Roberto Bravo 26.60a PR Sunnyside
13. 12 Nathan Buck 26.61a PR Wahluke
14. 10 Damian Pacheco 26.74a SR Eisenhower
15. 9 Isaias Ramirez 26.76a Toppenish
16. 10 Cameron Blake 26.88a Selah
17. 10 Martin Vargas 26.98a Wahluke
18. 9 Arturo Fernadnez 26.98a Sunnyside
19. 10 Evan Cruz 27.08a PR West Valley (Yakima)
20. 10 David Faucher 27.30a PR West Valley (Yakima)
21. 10 Christian Serrano 27.30a Eisenhower
22. 11 Allen Lopez 27.63a PR Sunnyside
23. 12 Nicolaus Pineda 27.75a Wahluke
24. 11 Ryan Thiesies 28.10a Trout Lake
25. 10 Adbeel Gonzalez 28.20a West Valley (Yakima)
26. 9 Ramon Dang Jr. 28.41a Selah
27. 9 Blaine Wilder 28.59a Selah
28. 9 Mark Weber 28.83a PR Othello
29. 11 Joel Martinez 28.85a SR Toppenish
30. 9 Tony Cruz 28.88a Wahluke
31. 10 Christian Rodriguez-reyna 28.91a A.C. Davis
32. 9 Jose Garcia 28.92a PR Wapato
32. 10 Brayan Santiago 28.92a Wahluke
34. 11 Jonathon Avila 28.98a Trout Lake
35. 11 Jacob Frampton 29.13a PR Selah
36. 9 Andy Bennett 29.19a Yakama Nation Tribal
37. 9 Floyd Packard 29.26a Selah
38. 9 Jackson Curtsinger 29.34a PR A.C. Davis
39. 9 Joshua Sandoval 29.37a PR Toppenish
40. 11 Rafael Mercado 29.53a Eisenhower
41. 10 Pedro Mendez 29.69a Sunnyside
42. 11 Gus Arias 29.76a PR Mabton
43. 9 Jose Lopez 29.80a Toppenish
44. 10 Mauricio Alvarado 29.84a Sunnyside
45. 9 Jonah Goudy 30.27a PR Yakama Nation Tribal
46. 11 Zachary Alholm 30.31a Selah
47. 9 Qristian Mendez 30.36a PR Sunnyside
48. 9 Riley Allen 30.60a PR Wahluke
49. 10 Cristian Ruldo 30.64a PR Sunnyside
400 Meters Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Demitrius Alford 56.00a PR Eisenhower
2. 9 Isaiah Clyde 56.78a PR Thorp-Easton
3. 10 Jared Storseth 57.87a PR Selah
4. 12 Brian Alejo 58.33a Toppenish
5. 12 Ruben Chino 58.57a SR Toppenish
6. 10 Mark Sterling 58.81a West Valley (Yakima)
7. 10 Nathan Davila 59.57a Sunnyside
8. 9 Dalton Wallberg 1:00.11a Selah
9. 9 Grant Darling 1:00.91a PR Kiona-Benton
10. 9 Jose Celaya 1:01.71a Wahluke
11. 10 Cameron Blake 1:01.73a Selah
12. 9 Axle Bender 1:02.86a PR Kiona-Benton
13. 10 Reed Viveros 1:04.34a West Valley (Yakima)
14. 10 Omar Hernandez 1:04.66a Wahluke
15. 9 Arturo Fernadnez 1:04.67a PR Sunnyside
16. 9 Floyd Packard 1:04.85a PR Selah
17. 9 Tony Cruz 1:04.91a PR Wahluke
18. 9 Kaleb Zufelt 1:05.29a Kiona-Benton
19. 9 Joshua Sandoval 1:05.40a PR Toppenish
20. 10 Brayan Santiago 1:05.50a Wahluke
21. 9 Jose Castellanos 1:06.38a Sunnyside
22. 9 Jose Garcia 1:06.47a Wapato
23. 9 Jason Zuniga 1:07.01a Toppenish
24. 9 Jackson Curtsinger 1:08.59a A.C. Davis
25. 10 Pedro Mendez 1:09.59a Sunnyside
26. 11 Zachary Alholm 1:09.76a Selah
27. 9 Mark Weber 1:10.43a Othello
28. 9 John Waston 1:10.84a A.C. Davis
29. 9 Matt Waston 1:11.47a A.C. Davis
30. 9 Brycen Herman 1:20.64a Othello
800 Meters Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Jason Libenow 2:15.16a PR Thorp-Easton
2. 11 Alberto Zapien 2:18.86a Wahluke
3. 9 Fernando Cornejo 2:20.00a PR Eisenhower
4. 12 Ivan Caballero 2:27.22a PR A.C. Davis
5. 9 Laron Love 2:27.92a Selah
6. 10 Hunter Jones 2:28.86a Selah
7. 11 Michael Allen 2:30.13a A.C. Davis
8. 9 Nicholas Izutsu 2:30.45a PR West Valley (Yakima)
9. 10 Blue Sky Blaine 2:33.81a A.C. Davis
10. 10 Caleb Nass 2:35.28a PR Selah
11. 9 Andy Bennett 2:36.14a Yakama Nation Tribal
12. 10 Tomy Flores Diaz 2:36.42a A.C. Davis
13. 12 Juan Beltran-Gonzalez 2:38.68a SR A.C. Davis
14. 10 Oscar Mendoza 2:39.30a Eisenhower
15. 9 Allen Stewart 2:40.16a Kiona-Benton
16. 12 Fermin Abundes 2:40.41a PR A.C. Davis
17. 9 Oliver Piel 2:40.59a PR Yakama Nation Tribal
18. 12 Marcos Sanchez 2:41.91a SR Othello
19. 10 Sergio Urcino 2:45.42a Toppenish
20. 10 Kyle Yorgesen 2:45.78a Wahluke
21. 9 Cameron Deyette 2:48.06a PR West Valley (Yakima)
22. 9 Fernando Gudino 2:49.52a PR Sunnyside
23. 12 Daniel Nieto rodriguez 2:50.76a PR A.C. Davis
24. 9 Ethan Erickson 2:52.02a Selah
25. 9 John Waston 2:53.86a PR A.C. Davis
26. 11 Ryan Arellanes 2:59.24a PR Toppenish
27. 9 Matt Waston 3:10.75a A.C. Davis
28. 9 Josiah Pommer 3:24.94a Riverside Christian
29. 9 Bobby Clark 4:01.51a Riverside Christian
1600 Meters Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Fernando Cornejo 5:14.67a Eisenhower
2. 9 Laron Love 5:15.50a Selah
3. 10 Hunter Jones 5:22.46a Selah
4. 11 Alberto Zapien 5:24.10a PR Wahluke
5. 12 Jonathan Badillo 5:24.31a A.C. Davis
6. 11 Jason Libenow 5:28.29a PR Thorp-Easton
7. 10 Bryan Carmona 5:32.16a Wapato
8. 9 Luke Cobia 5:34.64a West Valley (Yakima)
9. 12 Coby Boyd 5:35.39a SR Riverside Christian
10. 10 Blue Sky Blaine 5:37.73a A.C. Davis
11. 9 Nicholas Izutsu 5:41.67a PR West Valley (Yakima)
12. 10 Caleb Nass 5:42.67a Selah
13. 10 Trevor Thomas 5:43.32a PR Selah
14. 10 Oscar Mendoza 5:44.49a Eisenhower
15. 9 Jack Whitefoot 5:44.96a PR Toppenish
16. 9 Andy Bennett 5:47.78a Yakama Nation Tribal
17. 9 Oliver Piel 5:49.80a Yakama Nation Tribal
18. 9 Cameron Deyette 5:49.96a PR West Valley (Yakima)
19. 10 Ezequiel Rodriguez 5:53.16a Wahluke
20. 11 Hector Cruz 5:59.39a Wahluke
21. 9 Fernando Gudino 6:01.35a PR Sunnyside
22. 9 Jose Barbosa 6:16.62a Wahluke
23. 9 Doniven Demmert 6:24.30a PR Toppenish
24. 12 Ariel Gurrola 6:25.91a PR Sunnyside
25. 10 Sergio Urcino 6:36.99a Toppenish
26. 9 Josiah Pommer 6:43.55a Riverside Christian
27. 11 Ryan Arellanes 7:00.03a Toppenish
3200 Meters Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Bryan Carmona 12:20.83a Wapato
2. 12 Coby Boyd 12:25.76a SR Riverside Christian
3. 9 Jaden Villalobos 12:30.33a PR Sunnyside
4. 10 Alex Sanchez 12:35.51a PR Sunnyside
5. 9 Rafael Cerda 12:39.84a PR Sunnyside
6. 9 Jack Whitefoot 12:40.44a PR Toppenish
7. 9 Doniven Demmert 13:36.38a PR Toppenish
110m Hurdles - 39" Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Hunter Matthews 18.78a SR Riverside Christian
2. 10 Daniel Ayala 20.00a PR Wahluke
300m Hurdles - 36" Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Daniel Ayala 47.24a Wahluke
2. 11 Josh Steiner 47.29a PR Selah
3. 10 Martin Vargas 47.67a PR Wahluke
4. 10 Maleek Morfin 48.34a PR Selah
5. 11 Davis Melkonian 50.52a Trout Lake
6. 11 Hunter Matthews 52.67a PR Riverside Christian
7. 11 Allen Lopez 58.81a Sunnyside
8. 10 Ezequiel Rodriguez 59.44a PR Wahluke
4x100m Relay Junior Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Mason Martinez 48.86a Selah
2 Jason Libenow 48.99a Thorp-Easton
3 Jason Zuniga 49.28a Toppenish
4 Isaac Sanchez 49.80a Wahluke
5 Lennox Boyd 51.60a A.C. Davis
6 Alec Bazaldua 52.29a Riverside Christian
7 Jonathon Avila 52.40a Trout Lake
8 Jonah Goudy 56.80a Yakama Nation Tribal
9 Anselmo Lopez 57.64a Wahluke
4x400m Relay Junior Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Alberto Zapien 3:51.61a Wahluke
2 Sean McMahon 3:53.07a Trout Lake
3 Laron Love 3:55.62a Selah
4. Relay Team 4:10.58a West Valley (Yakima)
5 Nicholas Garza 4:16.64a Toppenish
6. Relay Team 4:20.35a Selah
7 Alec Bazaldua 4:32.08a Riverside Christian
Shot Put - 12lb Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Dawson Razee 40-07.00 Thorp-Easton
2. 12 Max Hochrein 36-09.50 Riverside Christian
3. 11 Juan Morales 35-08.00 Wahluke
4. 11 Mason Dominguez 34-08.00 A.C. Davis
5. 12 Terrance Bennett 33-10.00 PR Yakama Nation Tribal
6. 11 Daniel Smith 33-06.00 SR Thorp-Easton
7. 10 Shawn Shike 33-03.00 Wapato
8. 11 Logan Davis 32-06.00 Kiona-Benton
9. 10 Hunter Vickers 31-11.00 PR West Valley (Yakima)
10. 11 Steven Aubrey 31-08.00 Othello
10. 11 Johndhee Ballesteros 31-08.00 Wapato
12. 11 Brian Smith 31-06.00 Wahluke
13. 10 Alfredo Prudente 31-05.00 Wahluke
14. 11 Jesse Higuera 31-02.00 A.C. Davis
15. 10 Dylan Clyde 30-10.00 Thorp-Easton
16. 11 Carlos Ramirez 30-02.00 Sunnyside
17. 12 Kevin Mendoza 30-01.00 PR Othello
17. 10 Anthony Perez 30-01.00 A.C. Davis
19. 12 Jacob Stonemetz 30-00.00 Selah
20. 9 Thomas Clark 29-10.00 PR Selah
21. 9 Brice Ringer 29-07.00 PR Selah
22. 11 Jacob Frampton 29-02.00 PR Selah
23. 9 Allen Stewart 29-01.00 Kiona-Benton
24. 9 Anselmo Lopez 29-00.00 Wahluke
25. 10 Victor Morales 28-06.00 A.C. Davis
26. 9 Jordan Arambul 28-01.00 Selah
27. 11 Ben Blakney 27-05.00 Selah
28. 9 Darien Peters 27-00.00 PR Wapato
29. 9 Hunter Rhea 26-10.00 PR West Valley (Yakima)
30. 10 Liam Festa 26-07.00 SR West Valley (Yakima)
31. 9 Michael Edmonds 26-06.00 Eisenhower
32. 11 Reginal Desautel 26-01.00 Wapato
33. 11 Kaden Rasmusson 25-11.00 Sunnyside
34. 9 Alejandro Chavez 25-09.00 Wapato
35. 11 Liby Jaramillo 25-07.00 Toppenish
36. 11 Dave Orozco 25-05.00 Toppenish
37. 9 Anthony Casio 25-03.00 PR Sunnyside
38. 9 Davy Compo 25-00.00 Wapato
39. 10 Avery Field 24-07.00 Othello
40. 10 Kolby Snyder 24-06.00 Othello
40. 10 Abran Guel 24-06.00 PR Toppenish
42. 9 Wesley Fate 24-00.00 Wapato
43. 10 Juan Cisneros 23-10.00 PR Othello
44. 9 Jocob Louderback 23-08.00 Kiona-Benton
44. 9 Jose Hernandez 23-08.00 Sunnyside
46. 9 Sage Cloward 23-07.00 A.C. Davis
47. 10 Nicolas Jauregui 22-06.00 PR Othello
48. 10 David Faucher 22-05.00 West Valley (Yakima)
49. 9 Deangelo Hernandez 22-01.00 PR Sunnyside
50. 11 Lukas Nelson 20-06.00 Selah
51. 10 Jonathan Hill 20-03.00 PR Sunnyside
52. 9 Alexandro Mendez 19-08.00 PR West Valley (Yakima)
53. 9 Reylee Sanchez 18-06.00 PR Othello
54. 9 Marcell Smartlowit 18-05.00 PR Wapato
55. 9 Parker Giles 18-04.00 Othello
56. 9 Bobby Clark 7-07.50 Riverside Christian
Discus - 1.6kg Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Dawson Razee 127-06.00 PR Thorp-Easton
2. 12 Max Hochrein 107-09.00 Riverside Christian
3. 11 Daniel Smith 100-00.00 Thorp-Easton
4. 11 Logan Davis 94-06.00 PR Kiona-Benton
5. 12 Dionicio Ponce 94-05.00 Mabton
6. 10 Dylan Clyde 94-02.00 Thorp-Easton
7. 10 Riley Allaway 89-08.00 PR Trout Lake
8. 9 Daniel Meza 89-07.00 PR Mabton
9. 11 Steven Aubrey 87-02.00 Othello
10. 11 Ben Blakney 87-00.00 Selah
11. 11 Juan Morales 86-00.00 Wahluke
12. 11 Johndhee Ballesteros 83-09.00 Wapato
13. 11 Brian Smith 83-02.00 Wahluke
14. 10 Hunter Vickers 82-03.00 West Valley (Yakima)
15. 9 Jordan Arambul 82-00.00 Selah
16. 10 Avery Field 81-08.00 Othello
17. 11 Jacob Frampton 81-02.00 Selah
18. 10 Shawn Shike 79-01.00 Wapato
19. 11 Mason Dominguez 78-08.00 A.C. Davis
20. 9 Michael Edmonds 77-09.00 Eisenhower
21. 9 Thomas Clark 76-04.00 PR Selah
22. 9 Hunter Rhea 75-10.00 West Valley (Yakima)
23. 11 Hunter Wilkerson 75-04.00 PR Trout Lake
24. 10 Liam Festa 74-03.00 PR West Valley (Yakima)
25. 12 Jacob Stonemetz 73-00.00 PR Selah
26. 12 Kevin Mendoza 72-06.00 Othello
27. 9 Fernando Gudino 72-00.00 PR Sunnyside
28. 12 Terrance Bennett 71-06.00 PR Yakama Nation Tribal
29. 10 Kolby Snyder 71-05.00 PR Othello
30. 9 Wesley Fate 71-04.00 Wapato
31. 9 Brice Ringer 68-05.00 Selah
32. 9 Joshua Becker 67-11.00 Selah
33. 10 Alfredo Prudente 67-04.00 PR Wahluke
34. 11 Reginal Desautel 67-02.00 Wapato
35. 10 Juan Cisneros 65-09.00 Othello
36. 9 Darien Peters 65-06.00 PR Wapato
37. 9 Anselmo Lopez 64-11.00 Wahluke
38. 9 Jocob Louderback 63-06.00 Kiona-Benton
39. 11 Liby Jaramillo 63-04.00 Toppenish
40. 9 Fernando Lemus 63-02.00 PR Mabton
41. 9 Deangelo Hernandez 59-07.00 PR Sunnyside
42. 9 Jose Hernandez 57-08.00 PR Sunnyside
43. 10 Abran Guel 57-03.00 Toppenish
44. 9 Alexandro Mendez 56-07.00 West Valley (Yakima)
45. 9 Anthony Casio 55-06.00 PR Sunnyside
46. 10 Jonathan Hill 54-07.00 PR Sunnyside
47. 10 Nicolas Jauregui 54-00.00 PR Othello
48. 10 David Faucher 53-06.00 West Valley (Yakima)
49. 11 Lukas Nelson 50-04.00 Selah
50. 9 Davy Compo 50-02.00 Wapato
51. 9 Scott VanLaar 48-10.00 PR Trout Lake
52. 9 Alejandro Chavez 48-01.00 Wapato
53. 9 Reylee Sanchez 47-10.00 PR Othello
54. 9 Ezekiel Aleck 47-09.00 PR West Valley (Yakima)
55. 10 Ricardo Mercado 44-08.00 Eisenhower
56. 9 Parker Giles 43-07.00 PR Othello
57. 9 Alec Yorgesen 42-10.00 Wahluke
58. 9 Josiah Pommer 42-07.00 PR Riverside Christian
59. 9 Marcell Smartlowit 42-06.00 Wapato
Javelin - 800g Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Daniel Smith 128-08.00 Thorp-Easton
2. 10 Maleek Morfin 123-08.00 PR Selah
3. 12 Dionicio Ponce 119-00.00 Mabton
4. 9 Eric Gordon 117-02.00 A.C. Davis
5. 9 Emmanuel Garcia 113-07.00 Wahluke
6. 11 Jacob Frampton 106-06.00 Selah
7. 12 Max Hochrein 105-09.00 SR Riverside Christian
8. 12 Nathan Buck 105-02.00 PR Wahluke
9. 10 Kyal Sampson 104-10.00 PR Yakama Nation Tribal
10. 11 Juan Morales 101-09.00 PR Wahluke
11. 10 Hunter Vickers 100-00.00 West Valley (Yakima)
12. 9 Grant Darling 99-11.00 PR Kiona-Benton
13. 10 Riley Allaway 98-09.00 PR Trout Lake
14. 9 Thomas Clark 94-10.00 Selah
15. 12 Jacob Stonemetz 94-04.00 Selah
16. 9 Roberto Bravo 93-00.00 Sunnyside
17. 10 Anthony Perez 87-10.00 SR A.C. Davis
18. 11 Ed Salinas 87-00.00 Kiona-Benton
19. 10 Kyler Nelson 85-04.00 Eisenhower
20. 11 Brian Smith 84-10.00 Wahluke
21. 11 Logan Davis 83-09.00 Kiona-Benton
22. 11 Ben Blakney 83-00.00 Selah
22. 9 Jonah Goudy 83-00.00 Yakama Nation Tribal
24. 11 Kaden Rasmusson 81-09.00 Sunnyside
25. 9 Daniel Meza 81-08.00 PR Mabton
26. 10 Christian Rodriguez-reyna 81-04.00 A.C. Davis
27. 11 Rigoberto Correa 78-10.00 PR Toppenish
28. 11 Dave Orozco 78-00.00 Toppenish
29. 11 Ryan Arellanes 76-11.00 PR Toppenish
29. 10 Victor Morales 76-11.00 A.C. Davis
31. 11 Brayan Lopez 76-09.50 Othello
32. 9 Brice Ringer 75-03.00 Selah
33. 9 Jocob Louderback 73-09.00 Kiona-Benton
34. 9 Joshua Becker 72-11.00 Selah
35. 9 Alden Dehuff 72-08.00 Thorp-Easton
36. 9 Anselmo Lopez 71-08.00 PR Wahluke
37. 9 Jordan Arambul 71-01.00 Selah
38. 10 Alfredo Prudente 66-08.00 Wahluke
39. 9 Scott VanLaar 62-05.00 Trout Lake
40. 10 Jonathan Hill 60-04.00 Sunnyside
41. 9 Fernando Gudino 57-05.00 PR Sunnyside
42. 11 Adrian Lopez 56-08.00 Eisenhower
43. 10 Ricardo Mercado 54-10.00 Eisenhower
44. 9 Fernando Lemus 54-06.00 PR Mabton
45. 9 Hunter Robertson 51-00.00 Selah
46. 10 Nicolas Jauregui 49-06.00 Othello
47. 11 Zachary Alholm 49-01.00 PR Selah
48. 9 Ezekiel Aleck 46-05.00 West Valley (Yakima)
49. 11 Lukas Nelson 45-03.00 Selah
High Jump Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Tony Avalos 5-06.00 Wahluke
2. 9 Oscar Rodriguez 5-04.00 PR Wahluke
3. 11 Lennox Boyd 5-02.00 A.C. Davis
4. 12 Jaime Arceo Jr. 5-00.00 A.C. Davis
4. 9 Tristan Trudeau 5-00.00 PR West Valley (Yakima)
4. 9 Grant Darling 5-00.00 Kiona-Benton
7. 9 Jocob Louderback 4-10.00 PR Kiona-Benton
8. 12 Jonathen Delgado 4-08.00 Selah
8. 10 Evan Cruz 4-08.00 West Valley (Yakima)
8. 9 Braiden Wilson 4-08.00 PR West Valley (Yakima)
11. 11 Seth Ballard 4-06.00 PR Trout Lake
12. 9 Jose Castellanos 4-04.00 PR Sunnyside
Pole Vault Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Maleek Morfin 9-06.00 Selah
2. 11 Victor Johnson 9-00.00 PR Toppenish
2. 10 Caleb Kuhn 9-00.00 Selah
4. 10 Eric Campbell 8-06.00 PR Kiona-Benton
4. 9 Jon Watkins 8-06.00 Selah
6. 9 Hunter Robertson 8-00.00 PR Selah
6. 11 Hunter Wilkerson 8-00.00 PR Trout Lake
6. 9 Eric Hoeffner 8-00.00 Trout Lake
6. 10 Cole McKinney 8-00.00 Trout Lake
6. 9 Miguel Britt 8-00.00 A.C. Davis
11. 9 Riley Allen 7-06.00 Wahluke
11. 9 Isaac Sanchez 7-06.00 PR Wahluke
11. 10 Kyle Yorgesen 7-06.00 Wahluke
11. 10 Damian Pacheco 7-06.00 PR Eisenhower
11. 9 Allen Stewart 7-06.00 PR Kiona-Benton
Long Jump Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Isaiah Clyde 18-11.00 PR Thorp-Easton
2. 9 Tristan Trudeau 17-11.00 PR West Valley (Yakima)
3. 12 Jose Amezcua 17-08.00 Mabton
4. 9 Eric Hoeffner 17-04.00 PR Trout Lake
5. 10 Nathan Davila 17-03.00 Sunnyside
6. 9 Jon Watkins 17-02.00 Selah
7. 11 Alberto Zapien 16-06.00 PR Wahluke
7. 10 Reed Viveros 16-06.00 West Valley (Yakima)
9. 11 Jason Libenow 16-04.00 PR Thorp-Easton
10. 9 Grant Darling 16-00.00 PR Kiona-Benton
10. 12 Jonathen Delgado 16-00.00 PR Selah
12. 9 Arturo Fernadnez 15-10.00 Sunnyside
12. 9 Gabriel Oswalt 15-10.00 PR Sunnyside
14. 9 Axle Bender 15-08.00 Kiona-Benton
15. 9 Alec Bazaldua 15-07.00 Riverside Christian
16. 10 Demitrius Alford 15-06.00 Eisenhower
17. 10 Eric Campbell 15-04.00 PR Kiona-Benton
17. 9 Alden Dehuff 15-04.00 PR Thorp-Easton
19. 9 Jaiden Jaramillo 15-03.00 PR Eisenhower
20. 11 Rigoberto Correa 14-07.00 PR Toppenish
21. 11 Seth Ballard 14-05.00 PR Trout Lake
22. 11 Rudy Mindieta 14-03.00 PR Sunnyside
22. 10 Aaron Ornelas 14-03.00 A.C. Davis
24. 10 Brayan Santiago 13-10.00 Wahluke
25. 10 Adbeel Gonzalez 13-09.00 West Valley (Yakima)
26. 9 Riley Allen 13-06.00 Wahluke
27. 10 Miguel Pena 13-05.00 Othello
28. 11 Rafael Mercado 12-08.00 Eisenhower
29. 9 Alan Conteras 12-05.00 Wahluke
30. 9 Scott VanLaar 11-11.00 PR Trout Lake
30. 9 Alec Yorgesen 11-11.00 Wahluke
32. 11 Adrian Lopez 10-09.00 Eisenhower
Triple Jump Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Jon Watkins 35-05.00 PR Selah
2. 9 Braiden Wilson 35-02.00 West Valley (Yakima)
3. 10 Riley Allaway 34-07.00 Trout Lake
4. 11 Davis Melkonian 34-04.00 Trout Lake
5. 9 Dalton Wallberg 33-11.00 Selah
6. 9 Axle Bender 32-04.00 Kiona-Benton
7. 11 Josh Steiner 31-06.00 Selah
8. 9 Alan Conteras 31-04.00 Wahluke
9. 10 Aaron Ornelas 31-03.00 A.C. Davis
10. 12 Jonathen Delgado 28-09.00 Selah
Womens Results
100 Meters Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Mary Fudge 13.72a Thorp-Easton
2. 9 Sidney Becker 13.83a Trout Lake
3. 10 Josie Razee 13.90a Thorp-Easton
4. 10 Brisa Mendoza 14.13a Wahluke
5. 11 Daisy Padilla-Sanchez 14.19a PR Mabton
6. 9 Keisha White 14.32a Sunnyside
7. 10 Jessica Rees 14.91a PR Selah
8. 12 Natalie Rhea 14.96a SR West Valley (Yakima)
9. 9 Julissa Guevara 15.03a Mabton
10. 10 Guadalupe Rincon 15.03a Wahluke
11. 9 Christine Azurin 15.07a PR Wapato
12. 10 Celeste Lopez 15.10a PR Wahluke
13. 10 Shanae Sanchez 15.14a Sunnyside
14. Fr Ana Garcia 15.25a Wahluke
15. 11 Haley Bruner 15.28a PR Selah
16. 9 Azucena Guerra 15.48a PR Othello
17. 9 Emily Bissonette 15.51a Sunnyside
18. 12 Aiyanna Klaphake 15.52a PR Riverside Christian
19. 10 Citlalli Sanchez Badillo 15.54a A.C. Davis
20. 9 Jasmine Rincon 15.68a PR Othello
21. 12 Shivani Bell 15.70a PR Trout Lake
22. 10 Adriana Lopez 15.70a Eisenhower
23. 9 Angela Lopez 15.80a PR Wapato
24. 10 Katellin Santiago 15.84a PR Toppenish
25. 9 Kimberly Velasco 15.90a PR Selah
26. 10 Stephanie Pulido 15.90a PR Eisenhower
27. 12 Damaris Gonzalez 15.92a PR Eisenhower
28. 9 Kaitlynn Leach 15.96a Eisenhower
29. 10 Odalys Reynoso 16.11a A.C. Davis
30. 10 Mikala Greenwood 16.16a Riverside Christian
31. 10 Adi Sandoval 16.17a PR Wahluke
32. 10 Sophia Klaphake 16.59a PR Riverside Christian
33. 10 Ariah Romero 16.72a Toppenish
34. 10 Lucia Lopez 16.74a Wahluke
35. 9 Stephanie Arguelles 16.75a PR Othello
36. 12 Yazmin Lopez 16.76a SR Selah
37. 9 Salma Lustre 17.09a Toppenish
38. 9 Lizett Muillo 17.14a Othello
39. 9 Samaria Rodriguez 17.25a Toppenish
40. 9 Jayden Brown 17.32a Othello
41. 8 Mary Valdez 17.57a PR Yakama Nation Tribal
42. 9 Talia Perez 17.79a Sunnyside
43. 10 Esmeralda Garcia 18.06a Toppenish
44. 11 Kaelyn Wheeler 18.67a PR Selah
200 Meters Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Sidney Becker 28.40a Trout Lake
2. 10 Brisa Mendoza 29.34a SR Wahluke
3. 10 Josie Razee 29.59a Thorp-Easton
4. 10 Jessica Rees 30.44a Selah
5. 11 Daisy Padilla-Sanchez 30.44a PR Mabton
6. 10 Nadia Bartrand 30.90a SR Selah
7. 10 Shanae Sanchez 32.06a Sunnyside
8. 12 Natalie Rhea 32.19a SR West Valley (Yakima)
9. 9 Julissa Guevara 32.67a Mabton
10. 9 Unique Orozco 32.79a Wapato
11. 9 Azucena Guerra 33.06a Othello
12. 12 Aiyanna Klaphake 33.12a Riverside Christian
13. 11 Tanya Valdenea 33.15a Wahluke
14. 9 Christine Azurin 33.26a PR Wapato
15. 8 Mary Valdez 33.90a PR Yakama Nation Tribal
16. 10 Odalys Reynoso 34.26a A.C. Davis
17. 9 Angela Lopez 34.68a PR Wapato
18. 10 Stephanie Pulido 34.73a PR Eisenhower
19. 9 Kaitlynn Leach 35.51a Eisenhower
20. 12 Yazmin Lopez 35.75a SR Selah
21. 11 Freida Raj 35.75a SR West Valley (Yakima)
22. 10 Sophia Klaphake 36.33a Riverside Christian
23. 9 Salma Lustre 36.42a Toppenish
24. 10 Jessica Quezada 36.74a PR Selah
25. 10 Esmeralda Garcia 38.64a SR Toppenish
400 Meters Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
4. 11 Anna Hager 1:03.33a SR West Valley (Yakima)
5. 9 Sierra Richardson 1:08.02a Selah
6. 10 Mirla Diaz 1:09.21a SR Wahluke
7. 9 Naomi Elyard-Jaeger 1:10.00a Trout Lake
8. 11 Anne Underwood 1:10.04a Trout Lake
9. 10 Joanna Peck 1:10.06a PR Trout Lake
10. 11 Tanya Valdenea 1:12.64a PR Wahluke
14. 9 Christine Azurin 1:12.79a Wapato
11. 10 Maya Ozanich 1:12.81a Selah
13. 9 Azucena Guerra 1:16.48a Othello
14. 10 Serena Castro 1:16.55a Selah
15. 9 Jasmine Rincon 1:16.93a Othello
16. 10 Jessica Quezada 1:20.11a Selah
17. 12 Olivia Gonzales 1:24.80a Selah
800 Meters Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Charis Williams 2:39.34a Selah
2. 12 Mary Fudge 2:39.53a PR Thorp-Easton
3. 11 Alma Velasco 2:46.53a Wahluke
4. 9 Lillie Goodson 2:51.25a Trout Lake
5. 11 Amanda White 3:02.99a Selah
6. 11 Jennifer Navarrete 3:04.94a Wahluke
7. 11 Ariole Pacheco 3:05.45a SR A.C. Davis
8. 12 Daisy Angeles 3:06.62a PR A.C. Davis
9. 9 Sandy Reyes tena 3:11.49a PR A.C. Davis
10. 9 Nicole DeHerrera 3:13.91a Selah
11. 11 Jacqueline Maldanado 3:16.31a SR Othello
12. 11 Monica Vasquez 3:18.11a PR Othello
13. 10 Guadalupe Castillo 3:22.43a A.C. Davis
14. 9 Georgia Bunch 3:24.08a PR Othello
15. 11 Luisa Molina 3:26.29a Eisenhower
1600 Meters Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Claudia Oliveras 6:00.58a Wahluke
2. 11 Alma Velasco 6:03.42a Wahluke
3. 11 Victoria Cole 6:09.12a SR Riverside Christian
4. 12 Maggie Simmons 6:20.40a Riverside Christian
5. 9 Julissa Guevara 6:29.68a PR Mabton
6. 11 Amanda White 6:40.31a SR Selah
7. 10 Doreen Dogsleep 6:42.81a Wapato
8. 9 Nicole DeHerrera 6:52.00a Selah
9. 11 Freida Raj 6:52.18a PR West Valley (Yakima)
10. 12 Daisy Angeles 6:54.36a A.C. Davis
11. 11 Monica Vasquez 7:11.71a PR Othello
12. 9 Sandy Reyes tena 7:12.79a A.C. Davis
13. 11 Celeste Guzman 7:15.11a Wapato
14. 10 Wendy Castro 7:17.72a Wahluke
15. 11 Jacqueline Maldanado 7:22.18a SR Othello
16. 11 Luisa Molina 7:24.33a SR Eisenhower
17. 9 Georgia Bunch 7:42.09a Othello
18. 9 Jessica Macias 7:56.77a Wahluke
19. 12 Paola Sanchez 8:25.02a PR Mabton
3200 Meters Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Victoria Cole 13:40.50a SR Riverside Christian
2. 10 Doreen Dogsleep 14:31.97a Wapato
3. 9 Lillie Goodson 14:38.67a Trout Lake
4. 10 Wendy Castro 15:31.29a Wahluke
5. 11 Catriona Hayes 15:35.54a Toppenish
6. 11 Celeste Guzman 17:56.61a Wapato
7. 11 Aspen Hayes 18:13.54a PR Toppenish
100m Hurdles - 33" Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Sidney Becker 17.46a PR Trout Lake
2. 10 Ashley Culbertson 18.88a West Valley (Yakima)
3. 9 Sophie Nelson 18.90a Wahluke
4. 12 Shivani Bell 20.79a Trout Lake
5. 10 Itai Cervantes 21.27a Wahluke
6. 9 Chassidy Head 22.03a PR Yakama Nation Tribal
7. 9 Unique Orozco 22.76a Wapato
8. 9 Aliyah Underwood 23.04a Selah
9. 10 Kirsten Jensen 23.53a PR Thorp-Easton
10. 8 Jordyn Tulee 28.00a Yakama Nation Tribal
300m Hurdles - 30" Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Kya Fee 52.73a Trout Lake
2. 10 Brisa Mendoza 53.41a SR Wahluke
3. 9 Sophie Nelson 55.65a Wahluke
4. 10 Ashley Culbertson 57.29a West Valley (Yakima)
5. 9 Josy Garcia 1:00.03a PR Selah
4x100m Relay Junior Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Mikala Greenwood 58.12a Riverside Christian
2 Kaitlynn Leach 58.53a Eisenhower
3 Katellin Santiago 58.63a Toppenish
4 Joanna Peck 59.05a Trout Lake
5 Nadia Bartrand 1:00.77a Selah
6 Sophie Nelson 1:01.13a Wahluke
7 Jessica Rees 1:05.05a Selah
8 Jade Underwood 1:05.11a Selah
4x200m Relay Junior Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Kya Fee 2:03.42a Trout Lake
4x400m Relay Junior Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Kya Fee 4:52.05a Trout Lake
2 Maya Ozanich 4:54.41a Selah
3 Meeghan Grove 5:07.42a Riverside Christian
Shot Put - 4kg Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Liz Fink 36-04.00 PR Trout Lake
2. 11 Miah Robert 27-08.00 West Valley (Yakima)
3. 12 Mary Fudge 25-11.00 Thorp-Easton
4. 10 Monzerrath Gonzalez 25-01.00 Wahluke
5. 11 Darian Ackerman 24-11.00 PR Riverside Christian
6. 9 Kyndra Wynne 24-08.00 PR Selah
7. 11 Corinne Pettyjohn 23-06.00 Selah
8. 10 Tayauni Randall 23-00.00 Yakama Nation Tribal
9. 11 Briseyda Perez 22-05.50 Wapato
10. 9 Brianne Kent 22-01.00 Othello
10. 10 Ruby Alcala 22-01.00 PR Eisenhower
12. 10 Jaelynn Adams 21-04.50 Toppenish
13. 10 Nia Buttrey 21-03.50 Selah
14. 9 Jane Christensen 21-01.00 PR Othello
15. 9 Haley Hovsepian 20-07.00 PR Selah
16. 11 Annessa Mcglothen 20-05.50 PR West Valley (Yakima)
17. 9 Nayeli Heredia 20-05.00 Eisenhower
18. 9 Anahi Martinez 20-04.00 PR Toppenish
19. 9 Emily Smith 20-03.00 Thorp-Easton
19. 10 Alyssa Garza 20-03.00 Othello
21. 12 Shalyn Kent 19-10.00 Othello
21. 10 Daisy Sanchez 19-10.00 Toppenish
23. 11 Bailey Flagg 19-07.50 Kiona-Benton
24. 12 Cissie Slockish 19-07.00 Wapato
25. 9 Aaryn Terrell 19-05.00 Selah
25. 9 Elena Fresco 19-05.00 Selah
27. 10 Evelyn Silva-Guizar 19-04.50 PR Othello
28. 9 Vereniz Delgado 19-04.00 Selah
29. 10 Davina Jenck 19-01.00 PR A.C. Davis
30. 10 Andreya Phillips 18-09.50 PR Wapato
31. 10 Jaqueline Cerna 18-06.00 Othello
32. 11 Sandra Urbina 18-04.00 Mabton
33. 10 Perla Segura 18-00.00 Othello
34. 9 Salma Lustre 16-09.00 Toppenish
35. 9 Katie Blakney 16-08.00 Selah
36. 12 Michelle Yoshitake 16-05.50 PR Thorp-Easton
37. 9 Betzyra Perez 16-03.00 Wapato
38. 11 Kiarra Campos 16-02.00 PR Sunnyside
38. 9 Kimberly Anderton 16-02.00 Othello
40. 10 Mayra Serna 15-09.50 Othello
41. 12 Paola Sanchez 15-06.00 PR Mabton
42. 11 Chanelle Stellwagen 14-00.00 Wapato
43. 9 Sheridan Stellwagen 13-00.50 Wapato
Discus - 1kg Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Miah Robert 91-05.00 West Valley (Yakima)
2. 10 Jaelynn Adams 85-07.00 PR Toppenish
3. 10 Liz Fink 78-00.00 Trout Lake
4. 12 Abby Yorgesen 74-08.00 Wahluke
5. 10 Mirna Gallaga 73-11.00 Wahluke
6. 10 Josie Razee 72-03.00 PR Thorp-Easton
7. 12 Abril Aznar 71-05.00 Eisenhower
8. 9 Elena Fresco 70-11.00 Selah
9. 9 Kathaleen Croffut 67-07.00 Eisenhower
10. 10 Nia Buttrey 66-10.00 Selah
11. 9 Emily Smith 66-08.00 Thorp-Easton
12. 9 Nayeli Heredia 65-09.00 Eisenhower
13. 9 Brianne Kent 65-01.00 PR Othello
14. 10 Tayauni Randall 62-06.00 Yakama Nation Tribal
15. 9 Courtney Cassel 61-00.00 Eisenhower
16. 11 Sandra Urbina 60-07.00 PR Mabton
17. 12 Aleah Bradfield 60-02.00 Selah
18. 10 Alyssa Garza 59-06.00 Othello
19. 12 Angela Torresin 59-00.00 Eisenhower
20. 12 Shalyn Kent 57-09.00 Othello
21. 10 Daisy Sanchez 54-06.00 Toppenish
22. 9 Vereniz Delgado 54-03.00 Selah
23. 9 Kyndra Wynne 52-03.00 Selah
24. 10 Andreya Phillips 52-00.00 PR Wapato
25. 10 Kirsten Jensen 51-07.00 Thorp-Easton
26. 9 Jane Christensen 51-05.00 PR Othello
27. 11 Haley Bruner 51-04.00 PR Selah
28. 12 Michelle Yoshitake 50-10.00 Thorp-Easton
29. 10 Perla Segura 49-06.00 Othello
30. 9 Keisha White 49-00.00 PR Sunnyside
31. 11 Alejandra Lopez 48-00.00 Eisenhower
31. 10 Ruby Alcala 48-00.00 PR Eisenhower
33. 9 Kimberly Anderton 47-09.00 Othello
34. 9 Haley Hovsepian 46-10.00 Selah
35. 11 Bailey Flagg 46-09.00 Kiona-Benton
36. 11 Kiarra Campos 46-06.00 PR Sunnyside
37. 10 Marisol Martinez 45-11.00 Othello
38. 10 Ruby Nateras 44-08.00 Eisenhower
39. 9 Betzyra Perez 44-06.00 PR Wapato
40. 8 Nevalyn Salazar 44-04.00 PR Yakama Nation Tribal
41. 11 Briseyda Perez 44-00.00 Wapato
42. 9 Aaryn Terrell 43-11.00 PR Selah
43. 11 Yoselin Mendez 43-10.00 Mabton
44. 12 Alejandra Cerna 42-08.00 Othello
45. 10 Jaqueline Cerna 42-02.00 SR Othello
46. 9 Talia Perez 38-06.00 PR Sunnyside
47. 10 Kiana Garcia 37-07.00 Sunnyside
48. 9 Salma Lustre 36-09.00 Toppenish
49. 11 Alexia Calixto 33-10.00 PR Mabton
50. 9 Katie Blakney 33-04.00 Selah
51. 10 Maria Alcantar-Gomez 30-07.00 PR Sunnyside
52. 11 Chanelle Stellwagen 26-04.00 Wapato
53. 9 Sheridan Stellwagen 20-03.00 Wapato
Javelin - 600g Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Liz Fink 104-00.00 Trout Lake
2. 11 Darian Ackerman 94-00.00 Riverside Christian
3. 12 Alli Rice 82-09.00 Selah
4. 9 Emily Smith 77-00.00 Thorp-Easton
5. 9 Courtney Cassel 73-01.00 Eisenhower
6. 11 Aspen Hayes 72-09.00 Toppenish
7. 11 Annessa Mcglothen 72-07.00 PR West Valley (Yakima)
8. 10 Tayauni Randall 69-03.00 Yakama Nation Tribal
9. 12 Katy Perez 68-07.00 Riverside Christian
10. 11 Miah Robert 68-01.00 West Valley (Yakima)
11. 11 Catriona Hayes 66-01.00 Toppenish
12. 10 Guadalupe Rincon 65-03.00 Wahluke
13. 9 Aliyah Underwood 64-05.00 PR Selah
14. 10 Monzerrath Gonzalez 63-01.00 Wahluke
15. 11 Angela Blodgett 61-06.00 Wapato
16. 9 Haley Hovsepian 61-01.00 PR Selah
17. 10 Nia Buttrey 60-05.00 Selah
18. 12 Michelle Yoshitake 58-03.00 Thorp-Easton
19. 9 Sarah Berger 57-03.00 Selah
20. 9 Julia Ruark 57-00.00 Selah
21. 12 Alejandra Cerna 56-03.00 Othello
22. 9 Kyndra Wynne 55-08.00 Selah
23. 9 Mayra Onofre 55-03.00 Wahluke
24. 9 Kathaleen Croffut 53-08.00 PR Eisenhower
25. 10 Marisol Martinez 53-03.00 Othello
26. 12 Aleah Bradfield 51-06.00 Selah
27. 11 Jakelin Mungia 51-04.00 Othello
28. 9 Elena Fresco 50-04.50 Selah
29. 9 Anahi Martinez 50-03.00 Toppenish
30. 10 Davina Jenck 49-08.00 A.C. Davis
31. 9 Anayeli Gonzalez 48-07.00 Othello
32. 10 Alyssa Garza 47-03.00 Othello
33. 10 Martha Mendoza 46-10.00 Othello
34. 10 Natalia Coronado 45-03.00 West Valley (Yakima)
35. 10 Kirsten Jensen 45-00.00 Thorp-Easton
36. 8 Jordyn Tulee 44-11.00 PR Yakama Nation Tribal
37. 10 Adi Sandoval 43-10.00 Wahluke
38. 10 Gabriela Mora 43-05.00 Othello
39. 10 Perla Segura 43-02.00 Othello
40. 9 Vereniz Delgado 42-05.00 Selah
41. 12 Sarai Gonzalez 40-07.00 Eisenhower
42. 10 Evelyn Silva-Guizar 39-06.00 Othello
43. 11 Yoselin Mendez 35-04.00 Mabton
44. 11 Alexia Calixto 33-05.00 Mabton
45. 11 Kaelyn Wheeler 31-10.00 PR Selah
46. 9 Aaryn Terrell 30-11.00 Selah
47. 9 Katie Blakney 30-08.00 Selah
48. 8 Shawnee Meninick 29-09.00 PR Yakama Nation Tribal
49. 9 Sheridan Stellwagen 18-08.00 Wapato
High Jump Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Kya Fee 4-10.00 Trout Lake
2. 12 Abby Yorgesen 4-06.00 Wahluke
2. 10 Rohey Leigh 4-06.00 PR Selah
3. 9 Kathaleen Croffut 4-02.00 Eisenhower
4. 12 Robin Greenbaugh 4-02.00 Wahluke
5. 9 Sarah Berger 4-00.00 Selah
5. 12 Alli Rice 4-00.00 Selah
5. 9 Julia Ruark 4-00.00 Selah
5. 9 Jade Underwood 4-00.00 Selah
6. 12 Aleah Bradfield 4-00.00 PR Selah
Pole Vault Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Zayra Hernandez 7-00.00 Wahluke
2. 9 Isabella Dean 6-06.00 Trout Lake
Long Jump Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Kailey Moen 15-01.00 West Valley (Yakima)
2. 12 Natalie Rhea 14-08.00 PR West Valley (Yakima)
3. 10 Kennedy Belknap 14-01.00 SR Riverside Christian
4. 9 Kathaleen Croffut 14-00.00 PR Eisenhower
5. 12 Meeghan Grove 13-06.00 PR Riverside Christian
6. 10 Josie Razee 12-11.00 PR Thorp-Easton
7. 10 Ivettee Peral 12-10.00 Eisenhower
8. 12 Mariana Hernandez 12-09.00 PR Othello
8. 12 Robin Greenbaugh 12-09.00 PR Wahluke
10. 10 Citlalli Sanchez Badillo 12-07.00 PR A.C. Davis
11. 11 Daisy Padilla-Sanchez 12-06.00 PR Mabton
12. 11 Darian Ackerman 12-02.00 Riverside Christian
12. 10 Cady Calvert 12-02.00 PR Selah
14. 12 Shivani Bell 12-00.00 Trout Lake
15. 9 Naomi Elyard-Jaeger 11-10.00 Trout Lake
15. 10 Mirna Gallaga 11-10.00 Wahluke
17. 8 Mary Valdez 11-08.00 Yakama Nation Tribal
18. 11 Briana Silva 11-06.00 PR Eisenhower
19. 9 Julissa Guevara 11-05.50 Mabton
20. 10 Adriana Lopez 11-04.00 Eisenhower
21. 12 Damaris Gonzalez 11-03.00 Eisenhower
21. 9 Chassidy Head 11-03.00 Yakama Nation Tribal
23. 9 Mayra Onofre 11-02.00 Wahluke
24. 10 Madison Keller 10-11.00 Trout Lake
25. 9 Christine Azurin 10-09.00 Wapato
25. 9 Emily Bissonette 10-09.00 PR Sunnyside
27. 11 Monica Vasquez 10-08.00 SR Othello
28. 9 Jayden Brown 10-04.50 PR Othello
29. 10 Lucia Lopez 10-00.50 Wahluke
30. 11 Corinne Pettyjohn 9-10.00 PR Selah
31. 9 Stephanie Arguelles 9-05.50 PR Othello
32. 11 Alejandra Lopez 9-01.00 PR Eisenhower
33. 9 Talia Perez 8-11.00 Sunnyside
34. 11 Kaelyn Wheeler 8-10.00 PR Selah
35. 9 Lizett Muillo 8-09.00 PR Othello
36. 8 Shawnee Meninick 7-07.00 PR Yakama Nation Tribal
Triple Jump Junior Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Kailey Moen 31-06.00 West Valley (Yakima)
2. 10 Kennedy Belknap 30-06.50 PR Riverside Christian
3. 10 Ivettee Peral 28-02.50 PR Eisenhower
4. 10 Mirna Gallaga 28-00.00 Wahluke
5. 10 Cady Calvert 26-05.00 Selah
6. 12 Mariana Hernandez 25-09.50 PR Othello
7. 12 Robin Greenbaugh 25-08.00 PR Wahluke
8. 10 Adriana Lopez 24-07.00 PR Eisenhower