Complete Results

Mens  100 Meter 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Swillie, Isaac            SO Spokane CC                   10.93 
2     Tolentino, John           FR UNAT-Spokane CC              11.28 
3     Weeks, Sam              SO-2 Lewis-Clark                  11.32 
4     Hites, Tristan          SO-2 Lewis-Clark                  11.38 
5     Niehenke, Collin        FR-1 Washington St.               11.67 
6     Harshaw, Thomas         SO-2 Whitworth                    11.74 


Mens  100 Meter 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Kissick, Cameron        SO-2 Whitworth                    11.53 
2     Robinson-McClure, Jalen SO-2 Whitworth                    11.59 
3     Field, Alan               FR Spokane CC                   11.85 
4     Louissaint, Jeff        FR-1 Whitworth                    11.99 
5     Hagert, West            SO-2 Great Falls                  12.42 
6     Boozer, Joel            SO-2 Lewis-Clark                  12.48 
7     Boos, Zebadiah          FR-1 Great Falls                  12.67 


Mens  100 Meter 	 	 Section #3
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Jammerman, Tristan      FR-1 Lewis-Clark                  12.25 
2     Pepin, Trevor           FR-1 Great Falls                  12.67 
3     Gerber, James           FR-1 Great Falls                  12.98 


Mens  200 Meter 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Sturtevant, Jacob       JR-3 Whitworth                    22.51 
2     Hites, Tristan          SO-2 Lewis-Clark                  22.89 
3     Middleton, Ian          SR-4 Idaho                        22.95 
4     Vigesaa, Kody             SO UNAT-Spokane CC              23.06 
5     Kissick, Cameron        SO-2 Whitworth                    23.18 
6     Robinson-McClure, Jalen SO-2 Whitworth                    23.41 
7     Weeks, Sam              SO-2 Lewis-Clark                  23.46 
8     Pell, Clayton           SO-2 Lewis-Clark                  23.50 


Mens  200 Meter 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Sanchez, Carlos           FR UNAT-Spokane CC              23.44 
2     Niehenke, Collin        FR-1 Washington St.               23.49 
3     Thieme, Falk            SO-2 Lewis-Clark                  24.08 
4     Louissaint, Jeff        FR-1 Whitworth                    24.61 


Mens  400 Meter 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Gillispie, Kaizer       SO-2 Idaho                        47.83 
2     Vigesaa, Kody             SO UNAT-Spokane CC              50.21 
3     Middleton, Ian          SR-4 Idaho                        50.26 
4     Ellenwood, Dean         FR-1 Idaho                        50.46 
5     Gerling, Blake          SR-4 Idaho                        50.81 
6     McCaw, Rikki            SO-2 Idaho                        51.29 
7     Sturtevant, Jacob       JR-3 Whitworth                    51.68 


Mens  400 Meter 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Bencomo, Ariel          SO-2 Lewis-Clark                  53.06 
2     Sanchez, Carlos           FR UNAT-Spokane CC              54.20 


Mens  800 Meter 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Smith, Kinsly           JR-3 Gonzaga                    1:55.29 
2     Fraley, Troy            JR-3 Gonzaga                    1:55.76 
3     Harper, Daniel          JR-3 Whitworth                  1:56.27 
4     Kopczynski, Scott       FR-1 Gonzaga                    1:56.62 
5     Styner, Jesse           JR-3 Lewis-Clark                1:56.90 
6     Truax, Sammy            FR-1 Gonzaga                    1:57.15 
7     Wendle, Graham               UNAT-Gonzaga               1:58.03 
8     Manley, Kellen               UNAT-Gonzaga               1:58.36 
9     Rehm, Domenic             SO Spokane CC                 1:58.83 
10    Carlton, Corbin           SO Spokane CC                 1:59.24 
11    Barrett, Nehemiah       SR-4 Lewis-Clark                2:03.62 
12    Handfield, Derian         FR UNAT-Spokane CC            2:03.93 


Mens  800 Meter 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Goodwin, Sumner         JR-3 Gonzaga                    1:57.62 
2     Vanos, Nathan           FR-1 Gonzaga                    2:01.70 
3     Tarbath, Forest         SR-4 Gonzaga                    2:02.38 
4     Davis, Joey             SR-4 Lewis-Clark                2:03.48 
5     Oates, Chris              FR UNAT-Spokane CC            2:04.39 
6     Thompson, William       SO-2 UNAT-Gonzaga               2:04.76 
7     Marshall, John          SR-4 Whitworth                  2:05.03 
8     Rothlisberger, Aaron      SO Spokane CC                 2:05.71 
9     Kaderabek, Max          SR-4 Gonzaga                    2:08.81 
10    Ault, Brian             JR-3 Whitworth                  2:08.83 
11    Bjorge, James           FR-1 Great Falls                2:19.82 
12    Ondo, Louie             FR-1 Lewis-Clark                3:02.87 


Mens  1500 Meter 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Fraley, Troy            JR-3 Gonzaga                    3:52.99 
2     Perrin, Jake            FR-1 Gonzaga                    3:53.31 
3     Goodwin, Sumner         JR-3 Gonzaga                    3:55.93 
4     Thompson, Kyle          SO-2 Gonzaga                    3:57.40 
5     Manley, Kellen               UNAT-Gonzaga               3:57.97 
6     Truax, Sammy            FR-1 Gonzaga                    3:58.41 
7     McCandless, Conor       SR-4 Gonzaga                    3:59.95 
8     Wendle, Graham               UNAT-Gonzaga               4:00.42 
9     Stark, Nathan           SR-4 Idaho                      4:01.74 
10    Kopczynski, Scott       FR-1 Gonzaga                    4:02.37 
11    Goldizen, Ian           SR-4 Gonzaga                    4:02.76 
12    Beard, Mitchell         SR-4 Gonzaga                    4:02.97 
13    Carlton, Corbin           SO Spokane CC                 4:03.26 
14    Gagnon, Bennett         SO-2 Gonzaga                    4:04.79 
15    Smith, Tomislav         SR-4 Lewis-Clark                4:07.46 
16    Hogan, Peter                 UNAT-Gonzaga               4:08.75 
17    Sicalo, Jerry           JR-3 Gonzaga                    4:09.28 
18    Fishburn, Phillip       FR-1 Gonzaga                    4:10.53 


Mens  1500 Meter 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Rehm, Domenic             SO Spokane CC                 4:01.73 
2     Wintz, Levi             SO-2 Idaho                      4:02.58 
3     Tarbath, Forest         SR-4 Gonzaga                    4:03.72 
4     Barrett, Nehemiah       SR-4 Lewis-Clark                4:05.23 
5     Kaderabek, Max          SR-4 Gonzaga                    4:05.75 
6     Anderson, Josiah        FR-1 Idaho                      4:10.07 
7     Vanos, Nathan           FR-1 Gonzaga                    4:10.55 
8     Oates, Chris              FR UNAT-Spokane CC            4:11.38 
9     Belcik, Noah            FR-1 Idaho                      4:13.19 
10    Medellin, Will            FR UNAT-Spokane CC            4:13.51 
11    Bingham, Grant          JR-3 Whitworth                  4:13.92 
12    Rothlisberger, Aaron      SO Spokane CC                 4:14.41 
13    Thompson, William       SO-2 UNAT-Gonzaga               4:15.56 
14    Black, Christopher      JR-3 Idaho                      4:16.09 
15    Kalbfleisch, Jace       SR-4 Great Falls                4:17.05 
16    Carsh, Christian        FR-1 Whitworth                  4:18.37 
17    Boone, Tanner           SR-4 Great Falls                4:28.76 


Mens  1500 Meter 	 	 Section #3
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Ondo, Louie             FR-1 Lewis-Clark                4:14.67 
2     Davis, Joey             SR-4 Lewis-Clark                4:16.38 
3     Gilbert, David          SR-4 Lewis-Clark                4:23.56 
4     Jones, Peyton           SO-2 Great Falls                4:25.79 
5     Meek, Gabriel           FR-1 Whitworth                  4:27.43 
6     Roche, Devin            SO-2 Gonzaga                    4:31.29 
7     Creagan, Matthew        FR-1 Whitworth                  4:31.82 
8     Lanning, Owen           SO-2 Lewis-Clark                4:39.36 
9     Wright, Tim             FR-1 Great Falls                4:41.76 
10    Ault, Brian             JR-3 Whitworth                  4:43.27 
11    LaVallie, Shay          SO-2 Great Falls                4:44.32 
12    Robb, Matt              SR-4 Great Falls                4:52.04 
13    Bjorge, James           FR-1 Great Falls                5:02.73 
14    Hensley, Taylor         SO-2 Great Falls                5:12.81 


Mens  5000 Meter 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Bradley, Stefan         FR-1 Gonzaga                   15:03.54 
2     Ollar, Grayson          FR-1 Idaho                     15:05.81 
3     Stucker, Dwain          SO-2 Idaho                     15:08.51 
4     Simpson, Hunter         FR-1 Gonzaga                   15:13.52 
5     Eastwood, Coby          SO-2 Gonzaga                   15:14.24 
6     O'Leary, Ciaran         SO-2 Gonzaga                   15:14.46 
7     Delcourt, Tim           JR-3 Idaho                     15:20.01 
8     Ovnicek, Skylar         SO-2 Idaho                     15:20.93 
9     Fred, Austin            SO-2 Idaho                     15:29.00 
10    Schultz, Drew           SO-2 Idaho                     15:29.25 
11    Lundgren, Karl          FR-1 Lewis-Clark               15:35.04 
12    Nzibarega, Come         FR-1 Whitworth                 15:39.19 
13    Boone, Tanner           SR-4 Great Falls               15:56.15 
14    Kalbfleisch, Jace       SR-4 Great Falls               16:13.21 
15    Handel, Jonny           SO-2 Lewis-Clark               16:22.12 
16    Jones, Peyton           SO-2 Great Falls               16:28.15 
17    LaVallie, Shay          SO-2 Great Falls               17:03.74 
18    Robb, Matt              SR-4 Great Falls               17:28.57 
19    Wright, Tim             FR-1 Great Falls               17:40.31 
20    Santos, Isaac           FR-1 Whitworth                 18:03.98 
21    Hensley, Taylor         SO-2 Great Falls               19:09.38 


Mens  110 Meter Hurdles 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Bowden, Parker            SO Spokane CC                   14.71 
2     Doucette, Ben           FR-1 Idaho                        14.74 
3     Grant, Christapherson   SO-2 Washington St.               14.78 
4     Stuffle, Zion           SO-2 Idaho                        15.29 
5     Boozer, Joel            SO-2 Lewis-Clark                  15.38 
6     Woolley, John-Robert    JR-3 Whitworth                    15.59 
7     Harshaw, Thomas         SO-2 Whitworth                    16.13 
8     Thompson, Drew          SR-4 Idaho                        16.87 


Mens  110 Meter Hurdles 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Bonner, Kurtis          JR-3 Lewis-Clark                  16.92 
2     Jammerman, Tristan      FR-1 Lewis-Clark                  18.35 


Mens  400H 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Baxter, Mack            SO-2 Idaho                        53.59 
2     Stuffle, Zion           SO-2 Idaho                        54.23 
3     Woolley, John-Robert    JR-3 Whitworth                    56.62 
4     Backous, Jonathan       JR-3 Whitworth                    58.47 
5     Adams, Ryan             FR-1 Whitworth                  1:02.84 


Mens  3000 Meter Steeplechase 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Morris, Henry           SR-4 Gonzaga                    9:39.25 
2     Heffelfinger, Alex      FR-1 Gonzaga                    9:44.61 
3     Giordano, Dominic         SO Spokane CC                 9:53.82 
4     Osborne, Teagan           SO Spokane CC                 9:58.68 


Mens  4 x 100 Relay 	 	 
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Idaho 'A'                                        42.33 
      Pendergrass And, Doucette, Thompson, Gillispie 
2    Spokane CC 'A'                                   43.63 
      Bowden, Swillie, Dezellem, Field 
3    Whitworth 'A'                                    43.86 
      Kissick, Harshaw, Robinson-McClur, Sturtevant 


Mens  4 x 400 Relay 	 	 
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Whitworth 'A'                                  3:25.91 
      Robinson-McClur, Sturtevant, Harper, Woolley 
2    Lewis-Clark 'A'                                3:26.83 
      Styner, Bencomo, Bonner, Barrett 
3    Whitworth 'B'                                  3:54.42 
      Harshaw, Marshall, Adams, Backous 


Mens  High Jump 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Fredrickson, Peyton     SO-2 Washington St.              6-6.75 
2     English, Max            FR-1 Washington St.              5-11.5 
3     Muglia, Christian         FR UNAT-Spokane CC             5-11.5 
4     Brar, Nathaniel         FR-1 Whitworth                   5-5.75 
--   
--   


Mens  Pole Vault 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Mjelde, Tucker          JR-3 Washington St.               14-11 
2     Dodig, Dino             SR-4 Washington St.             14-5.25 
3     Saleh, Yousef           FR-1 Washington St.             14-5.25 
4     Gingerich, Troy         FR-1 Washington St.             14-5.25 
5     Lewis, Anden            JR-3 Washington St.             14-5.25 
6     Taylor, Kaleb             FR UNAT-Spokane CC            14-5.25 
7     Volk, Ray                 FR UNAT-Spokane CC            13-5.25 
--   
--   


Mens  Long Jump 	 	 Flight #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Field, Alan               FR Spokane CC                    19-6 
2     Gerber, James           FR-1 Great Falls                 19-5.5 
3     Saker, Najim                 Unattached                 19-1.25 
4     Hagert, West            SO-2 Great Falls                18-9.25 
5     Pepin, Trevor           FR-1 Great Falls                   17-2 


Mens  Long Jump 	 	 Flight #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Pendergrass Anderson, Kasin FR-1 Idaho                       23-2.5 
2     Colbert, Josh           SO-2 Washington St.                21-9 
3     Bowden, Parker            SO Spokane CC                    21-4 
4     Schulz, Josh            FR-1 Washington St.                21-4 
5     Swillie, Isaac            SO Spokane CC                    21-2 
6     Lovitt, Dekker            SO UNAT-Spokane CC            21-1.25 
7     Adams, Ryan             FR-1 Whitworth                  20-5.25 
8     Lanning, Owen           SO-2 Lewis-Clark                 19-7.5 
--   


Mens  Triple Jump 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Colbert, Josh           SO-2 Washington St.             46-2.75 
2     Magee, Jonny            SO-2 Idaho                         45-9 
3     Adams, Ryan             FR-1 Whitworth                  40-8.25 
4     Otterholt, Ryan         SR-4 Whitworth                     40-4 


Mens  Shot Put 	 	 Flight #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Waters, Sean              SO UNAT-Spokane CC             41-2.5 
2     Skogen, Tyler             FR UNAT-Spokane CC               39-3 
3     Naccarato, Matthew      FR-1 Whitworth                     37-3 
4     Yusuf, Al-Amin          FR-1 Whitworth                    36-11 
5     Saker, Najim                 Unattached                 36-9.75 
6     Bloom, Andrew           JR-3 Whitworth                    35-10 
7     Granchukoff, Andrew       FR UNAT-Spokane CC               35-8 


Mens  Shot Put 	 	 Flight #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Callaghan, Jake         SR-4 Washington St.             54-2.75 
2     Hubbard, Jacob          SO-2 Whitworth                  42-2.75 
3     Henry, Jacob            SR-4 Great Falls                40-8.25 
4     Fairhart, Zachary       FR-1 Whitworth                  40-7.75 
5     Blubaugh, Drew          SO-2 Great Falls                36-5.75 
6     McKern, Connor            SO UNAT-Spokane CC            36-4.75 
7     Allen, Andrew             FR Spokane CC                33-10.25 


Mens  Discus 	 	 Throw Flight #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Hubbard, Jacob          SO-2 Whitworth                    120-7 
2     Blubaugh, Drew          SO-2 Great Falls                  113-4 
3     Boos, Zebadiah          FR-1 Great Falls                  113-0 
4     Waters, Sean              SO UNAT-Spokane CC              109-9 
--   


Mens  Discus 	 	 Throw Flight #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Jackson, Tyler          JR-3 Washington St.               160-6 
2     Bauman, Matthew Pete    SO-2 Idaho                        137-8 
3     Payne, Trevor                Unattached                   134-6 
4     Johnson, Zak            SO-2 Lewis-Clark                  133-7 
5     Henry, Jacob            SR-4 Great Falls                  130-8 
6     Fairhart, Zachary       FR-1 Whitworth                    127-1 


Mens  Hammer 	 	 Flight #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Skogen, Tyler             FR UNAT-Spokane CC              137-2 
2     Saker, Najim                 Unattached                   119-6 
3     Johnson, Zak            SO-2 Lewis-Clark                  118-1 
4     Blubaugh, Drew          SO-2 Great Falls                  111-5 
5     Boos, Zebadiah          FR-1 Great Falls                  108-0 
6     Brar, Nathaniel         FR-1 Whitworth                    97-10 
7     Waters, Sean              SO UNAT-Spokane CC               85-3 


Mens  Hammer 	 	 Flight #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Eager, Brock            SO-2 Washington St.               225-1 
2     Meyring, Wyatt          JR-3 Washington St.               193-1 
3     Pickett, Travis         SR-4 Washington St.              190-10 
4     Brown, Amani            SO-2 Washington St.               177-5 
5     Bauman, Matthew Pete    SO-2 Idaho                        170-5 
6     Hubbard, Jacob          SO-2 Whitworth                   167-10 
7     Allen, Andrew             FR Spokane CC                   159-5 
8     Dyfort, Alex              SO Spokane CC                   146-1 
9     Crites, Derek           SO-2 Washington St.               136-9 
10    Payne, Trevor                Unattached                   136-1 
11    Naccarato, Matthew      FR-1 Whitworth                    131-7 


Mens  Javelin 	 	 Throw Flight #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Pepin, Trevor           FR-1 Great Falls                  171-5 
2     Gerber, James           FR-1 Great Falls                  147-0 
3     Bonner, Kurtis          JR-3 Lewis-Clark                  143-4 
4     Call, Mason             FR-1 Whitworth                    142-9 
5     Lanning, Owen           SO-2 Lewis-Clark                  129-2 
6     Yusuf, Al-Amin          FR-1 Whitworth                    123-2 
7     Thompson, Drew          SR-4 Idaho                        116-8 


Mens  Javelin 	 	 Throw Flight #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Bloom, Andrew           JR-3 Whitworth                   216-11 
2     O'Toole, Taylor           SO Unattached                   190-0 
3     Granchukoff, Andrew       FR UNAT-Spokane CC              190-0 
4     Beyer, Austin           SO-2 Idaho                       187-11 
5     Weidman, Ryan             SO UNAT-Spokane CC              184-5 
6     McKern, Connor            SO UNAT-Spokane CC              177-7 
7     Hough, Kerrigan           FR UNAT-Spokane CC              173-2 
8     Schweitzer, Joey          SO Spokane CC                   164-2 
9     Cielo, Alex                  Unattached                   157-5 
10    Fairhart, Zachary       FR-1 Whitworth                    147-3 


Mens Decathlon
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Blakeley, Tyler           SO Spokane CC                    5474 
2     McGill, Nicholas        FR-1 Whitworth                     5407 
3     Roddewig, Sam             FR UNAT-Spokane CC               5090 
4     McGill, Lucas           SR-4 Whitworth                     5083 
5     Larson, Dane            SR-4 Whitworth                     5066 
6     Jones, Randy              FR UNAT-Spokane CC               4911 
7     Hope, Jackson           FR-1 Whitworth                     4828 
8     Ovnicek, Conley           FR Spokane CC                    3497 


Mens  100 Meter 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Jones, Randy              FR UNAT-Spokane CC              11.74 
2     Roddewig, Sam             FR UNAT-Spokane CC              12.17 
3     McGill, Lucas           SR-4 Whitworth                    12.30 


Mens  100 Meter 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Blakeley, Tyler           SO Spokane CC                   11.31 
2     McGill, Nicholas        FR-1 Whitworth                    11.56 
3     Hope, Jackson           FR-1 Whitworth                    11.63 
4     Larson, Dane            SR-4 Whitworth                    11.84 
5     Ovnicek, Conley           FR Spokane CC                   12.79 


Mens  Long Jump 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Jones, Randy              FR UNAT-Spokane CC               22-7 
2     Blakeley, Tyler           SO Spokane CC                  21-9.5 
3     McGill, Nicholas        FR-1 Whitworth                  21-0.75 
4     Larson, Dane            SR-4 Whitworth                     20-9 
5     McGill, Lucas           SR-4 Whitworth                  19-6.25 
6     Roddewig, Sam             FR UNAT-Spokane CC            19-4.75 
7     Hope, Jackson           FR-1 Whitworth                  18-5.75 
8     Ovnicek, Conley           FR Spokane CC                17-10.25 


Mens  Shot Put 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     McGill, Lucas           SR-4 Whitworth                  40-8.75 
2     McGill, Nicholas        FR-1 Whitworth                  34-5.75 
3     Blakeley, Tyler           SO Spokane CC                 33-4.75 
4     Larson, Dane            SR-4 Whitworth                 30-10.25 
5     Hope, Jackson           FR-1 Whitworth                 28-11.25 
6     Roddewig, Sam             FR UNAT-Spokane CC            26-8.25 
7     Ovnicek, Conley           FR Spokane CC                 26-2.75 
8     Jones, Randy              FR UNAT-Spokane CC            25-9.25 


Mens  High Jump 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     McGill, Lucas           SR-4 Whitworth                    6-5.5 
2     McGill, Nicholas        FR-1 Whitworth                   6-0.75 
3     Blakeley, Tyler           SO Spokane CC                  5-10.5 
4     Larson, Dane            SR-4 Whitworth                   5-9.25 
5     Roddewig, Sam             FR UNAT-Spokane CC                5-8 
6     Jones, Randy              FR UNAT-Spokane CC                5-7 
7     Hope, Jackson           FR-1 Whitworth                    5-4.5 
--   


Mens  400 Meter 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Jones, Randy              FR UNAT-Spokane CC              51.69 
2     Roddewig, Sam             FR UNAT-Spokane CC              56.08 
3     McGill, Lucas           SR-4 Whitworth                    56.51 


Mens  400 Meter 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     McGill, Nicholas        FR-1 Whitworth                    52.27 
2     Blakeley, Tyler           SO Spokane CC                   52.97 
3     Hope, Jackson           FR-1 Whitworth                    53.32 
4     Ovnicek, Conley           FR Spokane CC                   58.34 
5     Larson, Dane            SR-4 Whitworth                  1:00.50 


Mens  110 Meter Hurdles 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Roddewig, Sam             FR UNAT-Spokane CC              17.86 
2     Hope, Jackson           FR-1 Whitworth                    17.97 
3     Jones, Randy              FR UNAT-Spokane CC              18.55 
4     McGill, Nicholas        FR-1 Whitworth                    18.93 


Mens  110 Meter Hurdles 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Blakeley, Tyler           SO Spokane CC                   17.71 
2     McGill, Lucas           SR-4 Whitworth                    17.78 
3     Larson, Dane            SR-4 Whitworth                    17.87 
4     Ovnicek, Conley           FR Spokane CC                   22.85 


Mens  Discus 	 	 Throw 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     McGill, Lucas           SR-4 Whitworth                    113-0 
2     Larson, Dane            SR-4 Whitworth                    92-10 
3     Roddewig, Sam             FR UNAT-Spokane CC               85-7 
4     Blakeley, Tyler           SO Spokane CC                   84-11 
5     McGill, Nicholas        FR-1 Whitworth                     84-2 
6     Ovnicek, Conley           FR Spokane CC                   72-11 
7     Jones, Randy              FR UNAT-Spokane CC               67-8 
8     Hope, Jackson           FR-1 Whitworth                     61-4 


Mens  Pole Vault 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     McGill, Lucas           SR-4 Whitworth                 11-11.25 
2     Roddewig, Sam             FR UNAT-Spokane CC           11-11.25 
3     Larson, Dane            SR-4 Whitworth                  10-11.5 
4     Hope, Jackson           FR-1 Whitworth                  9-11.75 
5     Blakeley, Tyler           SO Spokane CC                 9-11.75 
6     McGill, Nicholas        FR-1 Whitworth                   9-3.75 
7     Ovnicek, Conley           FR Spokane CC                 8-11.75 
8     Jones, Randy              FR UNAT-Spokane CC                8-8 


Mens  Javelin 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     McGill, Nicholas        FR-1 Whitworth                    142-5 
2     Roddewig, Sam             FR UNAT-Spokane CC             124-10 
3     Blakeley, Tyler           SO Spokane CC                   121-4 
4     McGill, Lucas           SR-4 Whitworth                    110-5 
5     Larson, Dane            SR-4 Whitworth                   105-10 
6     Ovnicek, Conley           FR Spokane CC                   105-7 
7     Hope, Jackson           FR-1 Whitworth                    100-1 
8     Jones, Randy              FR UNAT-Spokane CC               92-5 


Mens  1500 Meter 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Ovnicek, Conley           FR Spokane CC                 4:55.07 
2     Hope, Jackson           FR-1 Whitworth                  4:58.54 
3     Larson, Dane            SR-4 Whitworth                  5:02.18 
4     Roddewig, Sam             FR UNAT-Spokane CC            5:02.21 
5     Jones, Randy              FR UNAT-Spokane CC            5:14.12 
6     McGill, Nicholas        FR-1 Whitworth                  5:18.34 
7     Blakeley, Tyler           SO Spokane CC                 5:19.64 
--   

Womens  100 Meter 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Carter, Nicole          JR-3 Idaho                        12.71 
2     Cool, Sarah             FR-1 Whitworth                    12.73 
3     Mayer, Cierra           FR-1 Lewis-Clark                  12.85 
4     Dustin, Maddy           FR-1 Idaho                        13.12 
5     Medallada, Kameha       FR-1 Whitworth                    13.42 
6     Wolter, Paige           JR-3 Whitworth                    13.51 


Womens  100 Meter 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Jentz, Kathryn          JR-3 Whitworth                    12.92 
2     Currin, Taylor          FR-1 Whitworth                    13.26 
3     Nagata, Kiana             FR UNAT-Spokane CC              13.69 
4     Wright, Stephanie         SO Spokane CC                   13.78 
5     Vowles, Sammy           SO-2 Gonzaga                      13.85 


Womens  100 Meter 	 	 Section #3
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Hatchett , Mertece        FR Spokane CC                   13.13 
2     Stralen, Melanie        JR-3 Gonzaga                      14.06 


Womens  200 Meter 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Cool, Sarah             FR-1 Whitworth                    26.01 
2     Dustin, Maddy           FR-1 Idaho                        26.24 
3     Hove, Kaylee            FR-1 Idaho                        26.29 
4     Medallada, Kameha       FR-1 Whitworth                    26.47 
5     Jentz, Kathryn          JR-3 Whitworth                    26.73 
6     Carter, Nicole          JR-3 Idaho                        26.83 
7     Mayer, Cierra           FR-1 Lewis-Clark                  27.09 
8     Wolter, Paige           JR-3 Whitworth                    27.84 


Womens  200 Meter 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Vasquez, Brianna        FR-1 Gonzaga                      27.17 
2     Strope, Harley            SO Spokane CC                   27.64 
3     Johnson, Shannon          SO UNAT-Spokane CC              28.25 
4     Stralen, Melanie        JR-3 Gonzaga                      28.69 


Womens  200 Meter 	 	 Section #3
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Nagata, Kiana             FR UNAT-Spokane CC              28.54 
2     Anderson, Emily         SR-4 Gonzaga                      28.57 
3     Vowles, Sammy           SO-2 Gonzaga                      28.71 


Womens  400 Meter 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Bass, Kaleala           SO-2 Idaho                        58.16 
2     Litton, McKinley        FR-1 Lewis-Clark                1:01.14 
3     Vasquez, Brianna        FR-1 Gonzaga                    1:01.37 
4     Anderson, Emily         SR-4 Gonzaga                    1:02.23 
5     Strope, Harley            SO Spokane CC                 1:03.08 
6     McPherson, Natalie      JR-3 Whitworth                  1:04.38 


Womens  400 Meter 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Johnson, Shannon          SO UNAT-Spokane CC            1:05.73 
2     Shaffer, Mary Claire    JR-3 Whitworth                  1:07.02 


Womens  800 Meter 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Hagen, Erin             SO-2 Idaho                      2:16.89 
2     Skiles, Katelynn        JR-3 Lewis-Clark                2:20.97 
3     Jensen, Ariel           JR-3 Lewis-Clark                2:21.82 
4     Leland, Kayla           JR-3 Whitworth                  2:21.87 
5     Stroosma, Molly         SR-4 Gonzaga                    2:23.73 
6     Maslen, Kendall         JR-3 Lewis-Clark                2:24.31 
7     Fraher, Claren          JR-3 Gonzaga                    2:25.41 
8     Hawley, Sarah           FR-1 Gonzaga                    2:25.66 
9     Wingert, Alanni         JR-3 Lewis-Clark                2:27.03 
10    Saxton, Rebecca         SO-2 Lewis-Clark                2:27.92 
11    Scott, Bailey           SO-2 Whitworth                  2:28.75 
12    Albrecht, Jenny         JR-3 Gonzaga                    2:30.87 
13    Cook, Madeline          JR-3 Whitworth                  2:38.18 
14    Riley, Maggie           JR-3 Gonzaga                    2:40.86 


Womens  1500 Meter 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Story, Krista           FR-1 Idaho                      4:39.05 
2     Jensen, Ariel           JR-3 Lewis-Clark                4:43.48 
3     Leland, Kayla           JR-3 Whitworth                  4:44.56 
4     Condie, Andrea          SO-2 Idaho                      4:45.94 
5     Raudenbush, Halie       SR-4 Idaho                      4:47.19 
6     Skiles, Katelynn        JR-3 Lewis-Clark                4:49.54 
7     Wesseling, Emily        FR-1 Idaho                      4:50.30 
8     Culver, Katy            SR-4 Gonzaga                    4:51.84 
9     Pedro-Trujillo, Thais   JR-3 Whitworth                  4:55.45 
10    Evans, Amelia           SR-4 Gonzaga                    4:56.52 
11    Scott, Bailey           SO-2 Whitworth                  4:58.78 
12    Wagner, Kate            JR-3 Gonzaga                    5:02.01 
13    Palmer, Marquita        SR-4 Idaho                      5:04.12 
14    Evans, Olivia           JR-3 Gonzaga                    5:09.03 
15    Chucka, Megan           JR-3 Gonzaga                    5:17.41 


Womens  1500 Meter 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Murray, Corrine         SR-4 Gonzaga                    5:00.54 
2     Bourgeois, Lauren       FR-1 Gonzaga                    5:07.02 
3     Hewston, Claudia        JR-3 Great Falls                5:09.12 
4     Henling, Julie          SR-4 Gonzaga                    5:14.11 
5     Henry, Rebekah            FR Spokane CC                 5:14.54 
6     Dawes, Sara             SO-2 Whitworth                  5:20.09 
7     Segaline, Jeanna          FR Spokane CC                 5:21.33 
8     Green, Baylee           FR-1 Great Falls                5:27.81 
9     Rickets, Alexis         SR-4 Great Falls                5:40.84 
10    Monaco, Katie           SR-4 Great Falls                6:26.51 


Womens  5000 Meter 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Leland, Kayla           JR-3 Whitworth                 17:07.11 
2     Speiker, Sierra         SO-2 Idaho                     17:51.76 
3     Kiefer, Amanda          SO-2 Gonzaga                   18:20.72 
4     Manley, Claire          FR-1 Gonzaga                   18:36.41 
5     Skay, McCall            SO-2 Idaho                     18:38.55 
6     Glenski, Megan          FR-1 Gonzaga                   18:57.34 
7     Gilbert, Kelly          SO-2 Gonzaga                   19:02.02 
8     Slavoski, Elena         JR-3 Gonzaga                   19:33.62 
9     Hewston, Claudia        JR-3 Great Falls               19:39.58 
10    Herring, Natalie        SO-2 Lewis-Clark               19:41.99 
11    Green, Baylee           FR-1 Great Falls               19:49.76 
12    Ripple, Monica          SO-2 Gonzaga                   20:01.79 
13    Winters, Christina      SR-4 Gonzaga                   20:08.12 
14    Rickets, Alexis         SR-4 Great Falls               20:52.43 
15    Scheppler, Madison      SO-2 Great Falls               21:26.93 
--   


Womens  100 Meter Hurdles 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Quinn, ShaRaya          JR-3 Washington St.               15.24 
2     Sapp, Jenny             SO-2 Lewis-Clark                  15.67 
3     Hatchett , Mertece        FR Spokane CC                   16.02 
4     Callan, Maggie          SR-4 Whitworth                    16.28 
5     Sink, Helene            JR-3 Lewis-Clark                  17.64 


Womens  400H 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Sapp, Jenny             SO-2 Lewis-Clark                1:04.09 
2     Callan, Maggie          SR-4 Whitworth                  1:05.27 
3     Bradley, Adreonia       SO-2 Washington St.             1:06.34 
4     Balazs, Emma            SR-4 Idaho                      1:08.25 
5     Foster, Molly           SO-2 Gonzaga                    1:10.16 


Womens  400H 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Goldsby, Lindsey        FR-1 Whitworth                  1:18.27 
2     McPherson, Natalie      JR-3 Whitworth                  1:23.36 


Womens  3000 Meter Steeplechase 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
--   
--   


Womens  4 x 100 Relay 	 	 
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Idaho 'A'                                        49.22 
      Meade, Carter, Dustin, Rauer 
2    Whitworth 'A'                                    49.48 
      Medallada, Cool, Wolter, Callan 
3    Spokane CC 'A'                                   51.39 
      Wright, Brown, Perry 


Womens  4 x 400 Relay 	 	 
============================================================
     Team                                               Time
============================================================
1    Lewis-Clark 'A'                                4:08.79 
      Sapp, Jensen, Saxton, Litton 
2    Whitworth 'A'                                  4:13.06 
      Cool, Leland, Currin, Scott 
3    Spokane CC 'A'                                 4:16.62 
      Strope, Brown, Bland, Perry 
4    Whitworth 'B'                                  4:32.48 
      Wolter, Medallada, Blyckert, Mount 
--   
      McPherson, Shaffer, Taylor, Cook 


Womens  High Jump 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Holmes, Lateah          SR-4 Washington St.               5-2.5 
2     Terpstra, Karna         FR-1 Whitworth                    5-0.5 
3     Pakootas, Olivia          SO Spokane CC                   5-0.5 
4     Johnson, Shannon          SO UNAT-Spokane CC             4-10.5 
5     Lytle, Olivia           SO-2 Whitworth                   4-6.75 
--   
--   


Womens  Pole Vault 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Frost, Katelyn          SO-2 Washington St.             11-5.75 
2     Carnahan, Danielle      JR-3 Washington St.            10-11.75 
3     Watkins, Cecilia        SO-2 Idaho                         10-6 
4     Scharmann, Molly        FR-1 Washington St.                10-6 
5     Blyckert, Amy           SO-2 Whitworth                   9-6.25 
--   
--   
--   


Womens  Long Jump 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Hogan, McKenna          SR-4 Washington St.              17-7.5 
2     Meade, Rechelle         FR-1 Idaho                      16-7.25 
3     Rauer, Jordyn           FR-1 Idaho                      16-3.25 
4     Richardson, Reed        SO-2 Idaho                      16-0.25 
5     Midgett, Veronica       FR-1 Whitworth                  16-0.25 
6     Sink, Helene            JR-3 Lewis-Clark                   15-4 
7     Lytle, Olivia           SO-2 Whitworth                  15-3.25 
8     Curlanis, Lauren        SO-2 Idaho                      15-2.75 
--   
--   


Womens  Triple Jump 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Sandy, Lori             SR-4 Whitworth                   36-1.5 
2     Richardson, Reed        SO-2 Idaho                      35-7.25 
3     Rauer, Jordyn           FR-1 Idaho                      34-9.75 
4     Curlanis, Lauren        SO-2 Idaho                      33-1.75 
5     Rhoads, Alyssa            SO UNAT-Spokane CC           32-11.75 
--   


Womens  Shot Put 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Openiano, Danielle      JR-3 Whitworth                   43-2.5 
2     Puckett, Daphne         JR-3 Great Falls                   41-7 
3     Bates, Kolcie           SR-4 Idaho                      40-2.25 
4     Tukuafu, Lovely           FR Unattached                 39-7.25 
5     Levi, Toa                 FR UNAT-Spokane CC            38-4.25 
6     Quinnett, Chloe         JR-3 Whitworth                  37-11.5 
7     Brown, Chrisshnay       FR-1 Washington St.             36-5.75 
8     Ford, LaDrea              FR Unattached                  35-8.5 
9     Carlson, Sierra         SR-4 Whitworth                  34-4.25 
10    Kana, Olivia            SR-4 Lewis-Clark                   34-0 
11    Cosby, Shana            FR-1 Great Falls               32-11.75 
12    Rehbein, Autumn         SO-2 Great Falls                   32-5 
13    Lay, JeaDa              FR-1 Lewis-Clark                 31-6.5 


Womens  Discus 	 	 Flight #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Carlson, Alison         FR-1 Lewis-Clark                  105-0 
2     Valladarez, Savannah    JR-3 Lewis-Clark                  101-0 
3     Vick, Haley             SR-4 Whitworth                     99-9 
4     Lay, JeaDa              FR-1 Lewis-Clark                   97-8 
5     Puckett, Daphne         JR-3 Great Falls                   84-1 
6     Levi, Toa                 FR UNAT-Spokane CC               84-0 
7     Quinnett, Chloe         JR-3 Whitworth                    83-11 


Womens  Discus 	 	 Flight #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Krouse, Kaitlin         SO-2 Washington St.               131-9 
2     Brown, Chrisshnay       FR-1 Washington St.               130-3 
3     Openiano, Danielle      JR-3 Whitworth                    129-6 
4     Bates, Kolcie           SR-4 Idaho                        125-3 
5     Kana, Olivia            SR-4 Lewis-Clark                  115-5 
6     Jones, Breanna          JR-3 Great Falls                  102-3 
7     Rehbein, Autumn         SO-2 Great Falls                   91-3 


Womens  Hammer 	 	 Flight #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Bell, Stacia            FR-1 Washington St.               134-1 
2     Krouse, Kaitlin         SO-2 Washington St.               125-7 
3     Ford, LaDrea              FR Unattached                   125-7 
4     Tukuafu, Lovely           FR Unattached                   123-5 
5     Cosby, Shana            FR-1 Great Falls                  119-3 
6     Lay, JeaDa              FR-1 Lewis-Clark                  119-2 
7     Rehbein, Autumn         SO-2 Great Falls                  114-4 
8     Brown, Alexandria         SO UNAT-Spokane CC               95-5 
9     Levi, Toa                 FR UNAT-Spokane CC               80-2 
10    Quinnett, Chloe         JR-3 Whitworth                     67-4 


Womens  Hammer 	 	 Flight #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Wardsworth, Katie       SO-2 Washington St.               179-5 
2     Bates, Kolcie           SR-4 Idaho                        175-9 
3     Martin, Aoife           FR-1 Washington St.               167-7 
4     Doepker, Madison          SO Unattached                  163-10 
5     Lee, Elisha               SO Spokane CC                   159-0 
6     Landis, Justean           SO Unattached                   158-5 
7     Puckett, Daphne         JR-3 Great Falls                  149-8 
8     Eikum, Kayla              SR Unattached                   145-8 
9     Jones, Breanna          JR-3 Great Falls                 143-11 
10    Vick, Haley             SR-4 Whitworth                    137-7 
11    Carlson, Sierra         SR-4 Whitworth                    125-5 


Womens  Javelin 	 	 Throw 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Kehl, Kelsey            FR-1 Washington St.               136-1 
2     McDonnell, Kristen      JR-3 Washington St.               126-7 
3     Doepker, Madison          SO Unattached                   122-3 
4     Cosby, Shana            FR-1 Great Falls                  120-9 
5     Jones, Breanna          JR-3 Great Falls                  113-6 
6     Johnson, Dacia          FR-1 Great Falls                  111-3 
7     Carlson, Tallie         SO-2 Whitworth                    100-0 
8     Dustin, Maddy           FR-1 Idaho                         78-0 
9     Hove, Kaylee            FR-1 Idaho                         67-7 


Womens Heptathlon
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Hamm, Kendra            SR-4 Eastern Washington            4392 
2     Butler, Dominique       JR-3 Eastern Washington            4176 
3     Brase, Kayla            JR-3 Whitworth                     4130 
4     Martinez, Sarah         JR-3 Whitworth                     4113 
5     Collins, Katie            SO Spokane CC                    4011 
6     Nelson, Maggie            FR Spokane CC                    3898 
7     Clark, Isabel             SO Spokane CC                    3855 
8     Cartee, Anna              SO Spokane CC                    3825 
9     Berendse, Silke         FR-1 Idaho                         3813 
10    Callahan, Emily         FR-1 Idaho                         3581 
11    Arlt, Jordyn              FR Spokane CC                    3478 
12    Kalda, Natalie            FR Spokane CC                    3077 
13    Defrance, Taya          FR-1 Whitworth                     2918 


Womens  100 Meter Hurdles 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Kalda, Natalie            FR Spokane CC                   15.88 
2     Cartee, Anna              SO Spokane CC                   15.93 
3     Clark, Isabel             SO Spokane CC                   16.50 


Womens  100 Meter Hurdles 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Martinez, Sarah         JR-3 Whitworth                    15.66 
2     Arlt, Jordyn              FR Spokane CC                   16.04 
3     Butler, Dominique       JR-3 Eastern Washington           16.77 
4     Berendse, Silke         FR-1 Idaho                        17.00 


Womens  100 Meter Hurdles 	 	 Section #3
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Hamm, Kendra            SR-4 Eastern Washington           15.90 
2     Brase, Kayla            JR-3 Whitworth                    16.21 
3     Callahan, Emily         FR-1 Idaho                        18.38 


Womens  100 Meter Hurdles 	 	 Section #4
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Collins, Katie            SO Spokane CC                   16.13 
2     Nelson, Maggie            FR Spokane CC                   19.35 
3     Defrance, Taya          FR-1 Whitworth                    19.95 


Womens  High Jump 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Butler, Dominique       JR-3 Eastern Washington          5-3.25 
2     Hamm, Kendra            SR-4 Eastern Washington             5-1 
3     Collins, Katie            SO Spokane CC                 4-11.75 
4     Martinez, Sarah         JR-3 Whitworth                   4-10.5 
5     Brase, Kayla            JR-3 Whitworth                    4-9.5 
6     Berendse, Silke         FR-1 Idaho                        4-9.5 
7     Nelson, Maggie            FR Spokane CC                   4-9.5 
8     Cartee, Anna              SO Spokane CC                   4-9.5 
9     Defrance, Taya          FR-1 Whitworth                   4-8.25 
10    Callahan, Emily         FR-1 Idaho                          4-7 
11    Clark, Isabel             SO Spokane CC                     4-6 
12    Arlt, Jordyn              FR Spokane CC                     4-6 
13    Kalda, Natalie            FR Spokane CC                     4-6 


Womens  Shot Put 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Nelson, Maggie            FR Spokane CC                 37-7.25 
2     Butler, Dominique       JR-3 Eastern Washington          37-4.5 
3     Brase, Kayla            JR-3 Whitworth                     30-0 
4     Clark, Isabel             SO Spokane CC                   29-10 
5     Defrance, Taya          FR-1 Whitworth                   28-1.5 
6     Hamm, Kendra            SR-4 Eastern Washington        27-10.25 
7     Martinez, Sarah         JR-3 Whitworth                  26-5.75 
8     Callahan, Emily         FR-1 Idaho                      26-1.75 
9     Collins, Katie            SO Spokane CC                 26-0.25 
10    Cartee, Anna              SO Spokane CC                    25-4 
11    Berendse, Silke         FR-1 Idaho                      24-9.75 
12    Arlt, Jordyn              FR Spokane CC                 24-2.25 
13    Kalda, Natalie            FR Spokane CC                 22-0.75 


Womens  200 Meter 	 	 Section #1
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Hamm, Kendra            SR-4 Eastern Washington           25.78 
2     Martinez, Sarah         JR-3 Whitworth                    26.18 
3     Berendse, Silke         FR-1 Idaho                        26.62 
4     Clark, Isabel             SO Spokane CC                   27.23 
5     Brase, Kayla            JR-3 Whitworth                    27.67 
6     Cartee, Anna              SO Spokane CC                   27.87 
7     Nelson, Maggie            FR Spokane CC                   29.06 


Womens  200 Meter 	 	 Section #2
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Collins, Katie            SO Spokane CC                   26.53 
2     Callahan, Emily         FR-1 Idaho                        27.01 
3     Arlt, Jordyn              FR Spokane CC                   27.20 
4     Butler, Dominique       JR-3 Eastern Washington           27.50 
5     Kalda, Natalie            FR Spokane CC                   28.39 
6     Defrance, Taya          FR-1 Whitworth                    30.11 


Womens  Long Jump 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Hamm, Kendra            SR-4 Eastern Washington          17-7.5 
2     Butler, Dominique       JR-3 Eastern Washington         17-3.25 
3     Brase, Kayla            JR-3 Whitworth                   17-0.5 
4     Berendse, Silke         FR-1 Idaho                       16-8.5 
5     Nelson, Maggie            FR Spokane CC                 16-7.75 
6     Cartee, Anna              SO Spokane CC                 16-3.75 
7     Arlt, Jordyn              FR Spokane CC                 15-8.25 
8     Martinez, Sarah         JR-3 Whitworth                  15-6.25 
9     Clark, Isabel             SO Spokane CC                    15-6 
10    Callahan, Emily         FR-1 Idaho                      15-1.25 
11    Defrance, Taya          FR-1 Whitworth                   14-0.5 
12    Collins, Katie            SO Spokane CC                    13-7 
13    Kalda, Natalie            FR Spokane CC                    13-5 


Womens  Javelin 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Mark
======================================================================
1     Nelson, Maggie            FR Spokane CC                   133-4 
2     Brase, Kayla            JR-3 Whitworth                     96-7 
3     Clark, Isabel             SO Spokane CC                    91-5 
4     Collins, Katie            SO Spokane CC                    91-4 
5     Hamm, Kendra            SR-4 Eastern Washington            87-7 
6     Cartee, Anna              SO Spokane CC                    80-4 
7     Martinez, Sarah         JR-3 Whitworth                     72-8 
8     Callahan, Emily         FR-1 Idaho                         72-5 
9     Defrance, Taya          FR-1 Whitworth                     70-4 
10    Butler, Dominique       JR-3 Eastern Washington           68-11 
11    Berendse, Silke         FR-1 Idaho                         67-8 
12    Arlt, Jordyn              FR Spokane CC                    60-9 
13    Kalda, Natalie            FR Spokane CC                    45-2 


Womens  800 Meter 	 	 
======================================================================
      Athlete                 Yr   Team                           Time
======================================================================
1     Collins, Katie            SO Spokane CC                 2:25.75 
2     Martinez, Sarah         JR-3 Whitworth                  2:25.80 
3     Callahan, Emily         FR-1 Idaho                      2:27.07 
4     Hamm, Kendra            SR-4 Eastern Washington         2:32.52 
5     Brase, Kayla            JR-3 Whitworth                  2:33.02 
6     Berendse, Silke         FR-1 Idaho                      2:34.33 
7     Clark, Isabel             SO Spokane CC                 2:34.62 
8     Cartee, Anna              SO Spokane CC                 2:39.44 
9     Butler, Dominique       JR-3 Eastern Washington         2:39.75 
10    Nelson, Maggie            FR Spokane CC                 2:43.69 
11    Arlt, Jordyn              FR Spokane CC                 2:49.24 
12    Defrance, Taya          FR-1 Whitworth                  2:49.54 
13    Kalda, Natalie            FR Spokane CC                 2:51.63