Mens Results Jump to
Womens Results Jump to
100 Meters 8 & Under - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 7-8 Tucker Odegard 18.45a PR Tri City Thunder
2. 7-8 Asher Downey 20.30a PR Tri City Thunder
3. 7-8 William Cano-newell 20.99a PR Tri City Thunder
4. - Jacob Skiffington 22.01a PR 35-Unattached
5. 7-8 Alexander Stottlemyre 22.66a PR Tri City Thunder
6. 7-8 Ethan Worley 23.39a PR Sun City
7. 6U Nils Mickelson 24.42a PR Sun City
100 Meters 9-10 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9-10 Mason Strieck 16.15a PR Tri City Thunder
2. 9-10 Joel Hodo 16.46a SR Tri City Thunder
3. 9-10 Tanner Furness 16.90a PR Tri City Thunder
4. 3 Elijah Williams 18.36a PR 35-Unattached
5. 9-10 Trevor Landon 18.37a PR Tri City Thunder
6. 9-10 Noah Whiston 23.23a PR Tri City Thunder
100 Meters 11-12 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11-12 Keenan Kuntz 13.77a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
2. 11-12 Daniel Teerink 13.86a PR Sun City
3. 11-12 Nesradine Schumaker 15.06a PR Comets Track
4. 11-12 James Rush 15.34a PR Tri City Thunder
5. 11-12 Jadon Hodo 15.67a SR Tri City Thunder
6. 11-12 Riese Delaney 16.37a SR Sun City
7. 11-12 Hayes Inabnit 16.93a PR Tri City Thunder
8. 11-12 Jeremiah Stordahl 16.97a PR Tri City Thunder
9. 11-12 Gabriel Cardenas 17.13a PR Sun City
10. 11-12 Jonah Julio 17.21a PR Tri City Thunder
11. 11-12 Colton Ledgerwood 17.50a PR Tri City Thunder
100 Meters 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 13-14 William Baldwin 12.82a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
2. 13-14 Aidan Canada 13.57a PR Tri City Thunder
3. 13-14 Zachary Landon 13.82a PR Tri City Thunder
4. 13-14 Nicholas Landon 14.68a PR Tri City Thunder
5. 13-14 Payson Leppert 15.46a PR Tri City Thunder
6. 13-14 Gregory Venarsky 15.75a PR Tri City Thunder
7. 13-14 Gabriel Sonnichsen 15.96a PR Tri City Thunder
8. 13-14 Noah Allen 18.10a PR Tri City Thunder
13-14 J-Dane Voldman DNS Sun City
100 Meters 15-16 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 15-16 Elijah Gordon 11.42a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
2. 15-16 Zackary Jongeward 11.93a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
3. 15-16 Tyrus Thomas 12.47a PR Comets Track
4. 15-16 Levi Wood 12.87a PR Tri City Thunder
5. 15-16 Charles Montgomery III 12.91a PR Tri City Thunder
15-16 Beau Franklin DNS Tri City Thunder
100 Meters 17-18 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 17-18 Tony Pizzillo 11.22a SR SPOKANE SPEED ACADEMY
2. 11 Germain Barnes Jr 11.29a PR 35-Unattached
3. 17-18 Quataveous Mason 11.61a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
4. 17-18 Caleb Wood 12.34a SR Tri City Thunder
5. 17-18 Keondre Harris 12.52a SR SPOKANE SPEED ACADEMY
6. 17-18 William Shultz 13.13a PR Tri City Thunder
200 Meters 8 & Under - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 7-8 Abram Voldman 44.68a PR Sun City
- Jacob Skiffington DNS 35-Unattached
200 Meters 9-10 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9-10 Mason Strieck 33.42a PR Tri City Thunder
2. 9-10 Joel Hodo 34.99a PR Tri City Thunder
3. 9-10 Tanner Furness 35.76a PR Tri City Thunder
4. 9-10 Isaac Ngugi 36.85a PR Tri City Thunder
5. 9-10 Conner Ottenbreit 42.13a PR Tri City Thunder
6. 9-10 Noah Whiston 43.27a PR Tri City Thunder
9-10 Sebastian Jones DNS Comets Track
9-10 Brennen Metzger DNS Tri City Thunder
200 Meters 11-12 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11-12 Daniel Teerink 28.28a PR Sun City
2. 11-12 Keenan Kuntz 28.37a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
3. 11-12 Jadon Hodo 32.54a PR Tri City Thunder
4. 11-12 Riese Delaney 34.17a PR Sun City
5. 11-12 Jeremiah Stordahl 37.33a PR Tri City Thunder
6. 11-12 Colton Ledgerwood 37.50a PR Tri City Thunder
200 Meters 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 13-14 William Baldwin 25.87a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
2. 13-14 Zachary Landon 29.35a PR Tri City Thunder
3. 13-14 Michael Stordahl 29.96a PR Tri City Thunder
4. 13-14 Jordan Tobery 30.37a PR Tri City Thunder
5. 13-14 Payson Leppert 31.76a PR Tri City Thunder
6. 13-14 Nicholas Landon 32.52a PR Tri City Thunder
13-14 J-Dane Voldman DNS Sun City
13-14 Gabriel Sonnichsen DNS Tri City Thunder
200 Meters 15-16 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 15-16 Elijah Gordon 23.63a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
2. 15-16 Zackary Jongeward 24.46a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
3. 15-16 Bryan Garcia Valdes Jr 24.67a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
4. 15-16 Charles Montgomery III 25.50a PR Tri City Thunder
5. 15-16 Tyrus Thomas 25.71a PR Comets Track
6. 15-16 Liam McPherson 26.76a SR SPOKANE SPEED ACADEMY
7. 15-16 Parker Jongeward 27.27a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
8. 9 Mason Witherup 27.84a PR 35-Unattached
9. 15-16 Levi Wood 28.01a SR Tri City Thunder
15-16 Beau Franklin DNS Tri City Thunder
15-16 Zion Jackson DNS SPOKANE SPEED ACADEMY
15-16 Jake Hallesy DNS SPOKANE SPEED ACADEMY
200 Meters 17-18 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 17-18 Tony Pizzillo 22.87a SR SPOKANE SPEED ACADEMY
2. 17-18 Quataveous Mason 23.78a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
3. 17-18 Keondre Harris 26.10a SR SPOKANE SPEED ACADEMY
4. 17-18 William Shultz 26.37a PR Tri City Thunder
17-18 Caleb Wood DNS Tri City Thunder
11 Germain Barnes Jr DNS 35-Unattached
400 Meters 8 & Under - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 7-8 Asher Downey 1:31.51a PR Tri City Thunder
2. 7-8 Preston Teterud 1:35.99a PR Spokane Mercury Athl...
3. 7-8 Abram Voldman 1:37.93a PR Sun City
4. 7-8 Derik Stout 1:37.94a PR Tri City Thunder
5. 7-8 Ethan Worley 1:47.79a PR Sun City
6. - Jacob Skiffington 1:48.33a PR 35-Unattached
7-8 Alexander Stottlemyre DNS Tri City Thunder
400 Meters 9-10 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 3 Erik Borg 1:16.43a PR 35-Unattached
2. 3 Elijah Williams 1:17.66a PR 35-Unattached
3. 9-10 Sebastian Jones 1:18.53a PR Comets Track
4. 9-10 Isaac Ngugi 1:23.45a PR Tri City Thunder
5. 9-10 Jackson Richter 1:24.47a PR Spokane Mercury Athl...
6. 9-10 Andrew Gallegos 1:26.87a PR Tri City Thunder
7. 9-10 Caben Shultz 1:29.38a PR Tri City Thunder
400 Meters 11-12 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11-12 Daniel Teerink 1:08.17a PR Sun City
2. 11-12 Gabriel Cardenas 1:28.89a PR Sun City
11-12 Graham Cleveland DNS Spokane Mercury Athl...
400 Meters 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 13-14 Michael Stordahl 1:07.04a PR Tri City Thunder
2. 13-14 William Sonnabend 1:13.45a PR Spokane Mercury Athl...
3. 13-14 Gabriel Sonnichsen 1:27.84a PR Tri City Thunder
13-14 Jacob Tobery DNS Tri City Thunder
400 Meters 15-16 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 15-16 Bryan Garcia Valdes Jr 55.69a SR SPOKANE SPEED ACADEMY
2. 15-16 Liam McPherson 58.84a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
3. 15-16 Ryan Landgren 59.49a PR Spokane Mercury Athl...
4. 15-16 Parker Jongeward 59.95a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
5. 9 Mason Witherup 1:01.65a PR 35-Unattached
15-16 Jake Hallesy DNS SPOKANE SPEED ACADEMY
400 Meters 17-18 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 17-18 Tony Pizzillo 50.10a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
2. 11 Theodore Hunter III 52.45a PR 35-Unattached
3. 17-18 Michael Ervin 54.74a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
4. 17-18 William Shultz 56.89a PR Tri City Thunder
800 Meters 8 & Under - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 7-8 Andres Castillo 3:36.47a PR Sun City
2. 1 John Durkee 3:58.92a PR 35-Unattached
800 Meters 9-10 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9-10 Kian Compton 2:49.70a PR Sun City
2. 9-10 Sebastian Jones 2:53.12a PR Comets Track
3. 3 Erik Borg 2:58.44a PR 35-Unattached
4. 9-10 Jackson Richter 2:59.96a PR Spokane Mercury Athl...
5. 9-10 Luke Cardenas 3:03.11a PR Sun City
6. 9-10 Caben Shultz 3:04.71a PR Tri City Thunder
7. 9-10 Dylan Borey 3:20.28a PR Tri City Thunder
9-10 Colton Worley DNS Sun City
800 Meters 11-12 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11-12 Evyn McLellan 2:42.92a PR Tri City Thunder
2. 11-12 Riley Delaney 3:04.08a PR Sun City
3. 11-12 Ryan Lee 3:13.54a SR Tri City Thunder
4. 11-12 Porter Bensfield 3:22.32a PR Tri City Thunder
800 Meters 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 8 Julian Coleman-Hernandez 2:33.08a PR 35-Unattached
2. 13-14 Grayson Wilcott 2:36.52a PR Tri City Thunder
3. 13-14 Dylan Thornburg 2:40.13a PR Spokane Mercury Athl...
4. 13-14 William Sonnabend 2:45.80a PR Spokane Mercury Athl...
5. 13-14 J-Dane Voldman 2:45.96a PR Sun City
6. 13-14 Ethan Stout 2:46.08a PR Tri City Thunder
7. 13-14 Kevin Hill 2:49.19a PR Spokane Mercury Athl...
8. 13-14 Zachary Cotton 3:02.16a PR Tri City Thunder
800 Meters 15-16 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 15-16 Ethan Dorow 2:16.92a PR Tri City Thunder
2. 15-16 Ryan Landgren 2:18.45a PR Spokane Mercury Athl...
3. 15-16 Sameer Powers 2:29.30a PR Spokane Mercury Athl...
4. 15-16 Levi Wood 2:40.34a PR Tri City Thunder
800 Meters 17-18 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Theodore Hunter III 2:14.81a PR 35-Unattached
2. 17-18 Nicholas Cotton 2:34.46a PR Tri City Thunder
1500 Meters 8 & Under - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 7-8 Preston Teterud 6:54.63a PR Spokane Mercury Athl...
2. 7-8 Derik Stout 6:55.92a SR Tri City Thunder
3. 1 James Webster 7:29.03a PR 35-Unattached
1 John Durkee DNS 35-Unattached
1500 Meters 9-10 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9-10 Kian Compton 5:41.09a PR Sun City
2. 9-10 Colton Worley 5:45.19a Sun City
3. 9-10 Bate Sadler 5:49.33a SR Tri City Thunder
4. 9-10 Tanner Furness 6:00.91a PR Tri City Thunder
5. 9-10 Luke Cardenas 6:05.17a PR Sun City
6. 9-10 Caben Shultz 6:16.02a PR Tri City Thunder
7. 9-10 Dylan Borey 6:29.23a PR Tri City Thunder
8. 9-10 Andrew Gallegos 6:40.40a PR Tri City Thunder
9. 9-10 Spencer Lybbert 8:15.11a PR Sun City
1500 Meters 11-12 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11-12 Graham Cleveland 5:17.90a SR Spokane Mercury Athl...
2. 11-12 Evyn McLellan 5:25.65a PR Tri City Thunder
3. 11-12 Nesradine Schumaker 5:27.87a PR Comets Track
4. 11-12 Riley Delaney 6:17.64a PR Sun City
5. 11-12 Ryan Lee 6:20.43a SR Tri City Thunder
6. 11-12 Porter Bensfield 6:22.69a PR Tri City Thunder
1500 Meters 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 13-14 Henry Robbins 5:06.14a PR Tri City Thunder
2. 8 Julian Coleman-Hernandez 5:16.53a PR 35-Unattached
3. 13-14 Dylan Thornburg 5:21.63a PR Spokane Mercury Athl...
4. 13-14 Jacob Leach 5:28.76a PR Spokane Mercury Athl...
5. 13-14 Kevin Hill 5:36.60a PR Spokane Mercury Athl...
6. 13-14 Ethan Stout 5:37.31a PR Tri City Thunder
7. 13-14 Gregory Venarsky 6:01.28a PR Tri City Thunder
8. 13-14 William Sonnabend 6:35.50a PR Spokane Mercury Athl...
9. 13-14 Noah Allen 6:49.48a PR Tri City Thunder
1500 Meters 15-16 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 15-16 Ethan Dorow 4:38.61a PR Tri City Thunder
2. 15-16 Ryan Landgren 4:39.22a PR Spokane Mercury Athl...
3. 15-16 Sameer Powers 5:04.41a PR Spokane Mercury Athl...
1500 Meters 17-18 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 17-18 Caleb Wood 5:09.28a PR Tri City Thunder
3000 Meters 11-12 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11-12 Graham Cleveland 11:40.94a SR Spokane Mercury Athl...
2. 11-12 Elijah Krueger 12:19.13a PR Sun City
3000 Meters 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 13-14 Henry Robbins 10:31.73a PR Tri City Thunder
2. 13-14 Grayson Wilcott 11:21.17a PR Tri City Thunder
3. 13-14 Jacob Leach 12:12.60a PR Spokane Mercury Athl...
80m Hurdles - 30" 11-12 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11-12 James Rush 17.47a PR Tri City Thunder
100m Hurdles - 33" 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 8 Maximilian Salow 16.53a PR 35-Unattached
2. 13-14 Payson Leppert 19.89a PR Tri City Thunder
110m Hurdles - 39" 15-16 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 15-16 Tyrus Thomas 16.30a PR Comets Track
15-16 Beau Franklin DNS Tri City Thunder
110m Hurdles - 39" 17-18 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Germain Barnes Jr 14.96a PR 35-Unattached
2. 10 Darian Slack 20.25a PR 35-Unattached
200m Hurdles - 30" 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 8 Maximilian Salow 28.83a PR 35-Unattached
400m Hurdles - 36" 15-16 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Mason Witherup 1:15.04a PR 35-Unattached
4x100m Relay 11-12 - Finals
PL YR Name Mark Team
Relay Team DNS Tri City Thunder
4x100m Relay 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. Relay Team 55.52a Tri City Thunder
4x100m Relay 15-16 - Finals
PL YR Name Mark Team
Relay Team DNS SPOKANE SPEED ACADEMY
4x100m Relay 17-18 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. Relay Team 44.87a SPOKANE SPEED ACADEMY
4x400m Relay 8 & Under - Finals
PL YR Name Mark Team
1. Relay Team 7:37.55a Sun City
4x400m Relay 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. Relay Team 5:08.57a Tri City Thunder
Shot Put - 2kg 8 & Under - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 1 James Webster 3.61m PR 35-Unattached
2. 6U Dalton Smith 2.80m PR Tri City Thunder
3. 6U Cooper Kraucunas 1.79m PR Tri City Thunder
Shot Put - 6lb 9-10 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9-10 Isaac Gomez 6.56m PR Tri City Thunder
2. 9-10 Trevor Landon 4.67m PR Tri City Thunder
3. 9-10 Conner Ottenbreit 4.33m PR Tri City Thunder
4. 9-10 Brennen Metzger 3.27m PR Tri City Thunder
5. 9-10 Levi Glessner 3.17m PR Tri City Thunder
6. 9-10 Spencer Lybbert 3.12m PR Sun City
7. 9-10 Cash Perkins 1.62m PR Tri City Thunder
Shot Put - 6lb 11-12 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11-12 Trace Muhlbeier 7.41m PR Tri City Thunder
2. 11-12 Gabriel Cotton 2.60m SR Tri City Thunder
Shot Put - 4kg 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 13-14 Lyndon Gray 9.10m PR Tri City Thunder
2. 13-14 Joshua Troxel 7.77m PR Tri City Thunder
3. 13-14 Noah Allen 4.64m PR Tri City Thunder
Shot Put - 12lb 15-16 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 15-16 Seth Hagel 10.22m PR SPOKANE SPEED ACADEMY
2. 9 Dalton Crow 9.01m PR 35-Unattached
3. 15-16 Braden Swaney 7.77m PR Tri City Thunder
Shot Put - 12lb 17-18 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 17-18 Garrett Peoples 15.92m PR SPOKANE SPEED ACADEMY
2. 17-18 Bryce Bryant-Leat 15.52m PR SPOKANE SPEED ACADEMY
3. 11 Brock McCue 13.40m PR 35-Unattached
4. 11 Kolei O'Reilly 11.81m PR 35-Unattached
17-18 Jacob McGourin DNS SPOKANE SPEED ACADEMY
Discus - 1kg 11-12 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11-12 Trace Muhlbeier 14.05m PR Tri City Thunder
Discus - 1kg 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 7 Reece Holycross 27.28m PR 35-Unattached
2. 13-14 Jacob Tobery 22.13m PR Tri City Thunder
3. 13-14 Joshua Troxel 21.95m PR Tri City Thunder
Discus - 1.6kg 15-16 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 15-16 Braden Swaney 26.64m PR Tri City Thunder
2. 9 Dalton Crow 26.61m PR 35-Unattached
3. 15-16 Seth Hagel 25.05m PR SPOKANE SPEED ACADEMY
Discus - 1.6kg 17-18 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 17-18 Garrett Peoples 48.62m PR SPOKANE SPEED ACADEMY
2. 17-18 Bryce Bryant-Leat 40.75m PR SPOKANE SPEED ACADEMY
3. 11 Kolei O'Reilly 40.29m PR 35-Unattached
4. 11 Brock McCue 39.22m PR 35-Unattached
5. 10 Darian Slack 23.27m PR 35-Unattached
17-18 Jacob McGourin DNS SPOKANE SPEED ACADEMY
Javelin - 300g TJ 8 & Under - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 6U Dalton Smith 8.56m PR Tri City Thunder
2. 7-8 Derik Stout 8.06m PR Tri City Thunder
3. 1 James Webster 7.19m PR 35-Unattached
4. 6U Cooper Kraucunas 6.64m PR Tri City Thunder
5. 1 John Durkee 6.24m PR 35-Unattached
Javelin - 300g TJ 9-10 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9-10 Isaac Gomez 15.31m PR Tri City Thunder
2. 3 Erik Borg 15.02m PR 35-Unattached
3. 9-10 Jonah Wood 12.95m PR Tri City Thunder
4. 9-10 Noah Whiston 12.10m PR Tri City Thunder
5. 9-10 Trevor Landon 11.96m PR Tri City Thunder
6. 9-10 Jackson Richter 11.77m PR Spokane Mercury Athl...
Javelin - 300g TJ 11-12 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11-12 Alonzo Enriquez 15.42m PR Tri City Thunder
2. 11-12 Jonah Julio 7.73m PR Tri City Thunder
3. 11-12 Gabriel Cotton 7.24m PR Tri City Thunder
Javelin - 450g Aero Javelin 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 13-14 Lyndon Gray 31.74m PR Tri City Thunder
2. 13-14 Jordan Tobery 28.03m PR Tri City Thunder
3. 13-14 Gregory Venarsky 23.62m PR Tri City Thunder
4. 13-14 Jacob Tobery 21.48m PR Tri City Thunder
5. 13-14 Noah Allen 13.92m PR Tri City Thunder
6. 13-14 Zachary Cotton 5.99m PR Tri City Thunder
13-14 Joshua Troxel DNS Tri City Thunder
Javelin - 800g 17-18 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 17-18 Thaddeus McKinney 41.26m PR SPOKANE SPEED ACADEMY
High Jump 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 13-14 Zachary Landon 1.42m PR Tri City Thunder
2. 13-14 Aidan Canada 1.42m PR Tri City Thunder
3. 13-14 Gabriel Sonnichsen 1.32m PR Tri City Thunder
4. 13-14 Nicholas Landon 1.27m PR Tri City Thunder
8 Nathan Atkinson Jr DNS 36-Unattached
High Jump 17-18 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 17-18 Michael Ervin 1.83m PR SPOKANE SPEED ACADEMY
Pole Vault 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 7 Reece Holycross 8-00.00 PR 35-Unattached
Pole Vault 17-18 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 17-18 Troy Hanes 13-01.00 PR Elite Technique Trac...
2. 10 Darian Slack 9-06.00 PR 35-Unattached
Long Jump 8 & Under - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 7-8 William Cano-newell 8-01.00 PR Tri City Thunder
2. 7-8 Preston Teterud 7-09.00 PR Spokane Mercury Athl...
3. 6U Dalton Smith 6-03.00 SR Tri City Thunder
4. 7-8 Asher Downey 6-01.25 PR Tri City Thunder
5. 7-8 Alexander Stottlemyre 4-06.25 PR Tri City Thunder
6. 6U Cooper Kraucunas 4-04.75 PR Tri City Thunder
7. 6U Nils Mickelson 3-07.00 PR Sun City
Long Jump 9-10 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9-10 Joel Hodo 12-09.00 PR Tri City Thunder
2. 9-10 Kian Compton 11-05.25 PR Sun City
3. 9-10 Mason Strieck 11-01.00 PR Tri City Thunder
4. 3 Elijah Williams 10-07.25 PR 35-Unattached
5. 9-10 Isaac Ngugi 10-06.50 PR Tri City Thunder
6. 9-10 Colton Worley 9-07.00 PR Sun City
7. 9-10 Brennen Metzger 9-02.00 PR Tri City Thunder
8. 9-10 Andrew Gallegos 8-04.00 PR Tri City Thunder
9. 9-10 Levi Glessner 7-08.75 PR Tri City Thunder
10. 9-10 Jonah Wood 7-05.50 SR Tri City Thunder
11. 9-10 Luke Cardenas 7-02.50 SR Sun City
12. 9-10 Conner Ottenbreit 5-04.50 PR Tri City Thunder
13. 9-10 Cash Perkins 4-05.75 PR Tri City Thunder
Long Jump 11-12 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11-12 Keenan Kuntz 4.10m PR SPOKANE SPEED ACADEMY
2. 11-12 Nesradine Schumaker 3.68m PR Comets Track
3. 11-12 Evyn McLellan 3.67m PR Tri City Thunder
4. 11-12 Ryan Lee 3.39m SR Tri City Thunder
5. 11-12 James Rush 3.37m PR Tri City Thunder
6. 11-12 Porter Bensfield 3.02m PR Tri City Thunder
7. 11-12 Riley Delaney 2.98m PR Sun City
8. 11-12 Jeremiah Stordahl 2.95m PR Tri City Thunder
9. 11-12 Riese Delaney 2.86m PR Sun City
10. 11-12 Elijah Krueger 2.57m PR Sun City
11. 11-12 Gabriel Cardenas 2.37m PR Sun City
12. 11-12 Alonzo Enriquez 2.02m PR Tri City Thunder
Long Jump 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 13-14 William Baldwin 5.26m PR SPOKANE SPEED ACADEMY
2. 13-14 Aidan Canada 4.83m PR Tri City Thunder
3. 13-14 Jacob Tobery 4.14m PR Tri City Thunder
4. 13-14 Jordan Tobery 3.97m PR Tri City Thunder
5. 13-14 Gregory Venarsky 3.80m PR Tri City Thunder
6. 7 Reece Holycross 3.73m PR 35-Unattached
8 Nathan Atkinson Jr DNS 36-Unattached
Long Jump 15-16 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 15-16 Charles Montgomery III 5.83m PR Tri City Thunder
2. 15-16 Tyrus Thomas 5.69m PR Comets Track
9 Mason Witherup DNS 35-Unattached
15-16 Zion Jackson DNS SPOKANE SPEED ACADEMY
15-16 Beau Franklin DNS Tri City Thunder
15-16 Parker Jongeward DNS SPOKANE SPEED ACADEMY
Long Jump 17-18 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 17-18 Michael Ervin 6.00m PR SPOKANE SPEED ACADEMY
2. 17-18 Anthony Jackson 5.81m PR Tri City Thunder
Triple Jump 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 7 Reece Holycross 8.82m PR 35-Unattached
Triple Jump 15-16 - Finals
PL YR Name Mark Team
15-16 Zion Jackson DNS SPOKANE SPEED ACADEMY
Triple Jump 17-18 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 17-18 Anthony Jackson 11.84m PR Tri City Thunder
Girls 100 Meters 8 & Under - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 7-8 Abigail Sondag 17.13a PR Tri City Thunder
2. 2 Hadley Hughes 17.34a PR 35-Unattached
3. 2 Isabelle Barajas 17.94a PR 35-Unattached
4. 7-8 Lindsay Wright 18.38a PR Comets Track
5. 7-8 Alexia Vaughn 18.75a PR Tri City Thunder
6. 7-8 Savannah Bates 18.90a PR Tri City Thunder
7. 7-8 Maleela Cano-newell 19.85a PR Tri City Thunder
8. 7-8 Amelia Humble 20.47a PR Tri City Thunder
9. 6U Kamryn Cotton 22.81a PR Tri City Thunder
10. 6U Lana Woods 23.86a PR Tri City Thunder
11. - Penelope Barajas 24.95a PR 35-Unattached
12. 6U Lily Jennings 29.35a PR Tri City Thunder
6U Abigail Ottenbreit DNS Tri City Thunder
100 Meters 9-10 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9-10 Louesa Gledhill 16.73a SR Tri City Thunder
2. 9-10 Macy Idler 16.89a PR Tri City Thunder
3. 9-10 Taylor Cowell 17.18a PR Tri City Thunder
4. 9-10 Trinity Lacy 17.32a PR Comets Track
5. 9-10 Lindsay Sanchez 17.60a PR Tri City Thunder
6. 9-10 Eve Gledhill 17.82a PR Tri City Thunder
7. 9-10 Ryanne Stottlemyre 17.96a PR Tri City Thunder
8. - Avery Warren 18.29a PR 35-Unattached
9. 9-10 Lyra Jennings 18.43a PR Tri City Thunder
10. 9-10 Madelyn Mercer 18.56a PR Tri City Thunder
11. 9-10 Bradyn Henley 18.58a SR Comets Track
12. 9-10 Martalicia Toranzo 18.91a PR Tri City Thunder
13. 9-10 Ella Stordahl 19.92a PR Tri City Thunder
14. 9-10 Lyla Parker 22.59a PR Tri City Thunder
100 Meters 11-12 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11-12 Elyse Mathews 15.00a PR Tri City Thunder
2. 11-12 Layla Plummer 15.05a PR Tri City Thunder
3. 11-12 Anna Humble 15.10a PR Tri City Thunder
4. 11-12 Asha Vaughn 15.21a PR Tri City Thunder
5. 5 Ainsley Warren 15.87a PR 35-Unattached
6. 11-12 McCall Callaway 15.94a PR Tri City Thunder
7. 11-12 Kira DeCoria 16.75a PR Tri City Thunder
8. 11-12 Laiken Morris 16.94a PR Tri City Thunder
9. 11-12 Aubrey Herrin 17.10a PR Tri City Thunder
10. 11-12 Emma DeCoria 17.13a PR Tri City Thunder
100 Meters 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 13-14 Tayla Tollefson 13.96a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
2. 13-14 Jordyn Newman 14.23a SR SPOKANE SPEED ACADEMY
3. 7 Samantha de Vera 14.73a PR 35-Unattached
4. 13-14 Simran Matharu 14.76a PR Tri City Thunder
5. 13-14 Sophia Lee 14.88a SR Tri City Thunder
6. 13-14 Lorelai Sorenson 15.18a PR Tri City Thunder
7. - Lexus Wilson 15.26a PR 35-Unattached
8. 13-14 Madison Waggoner 15.48a Sun City
9. 13-14 Madison Hamilton 15.50a PR Tri City Thunder
10. 13-14 Thea Ballao 15.91a PR Tri City Thunder
11. 13-14 Aria Allen 16.06a PR Tri City Thunder
12. 13-14 Jeisa Vaughn 16.36a PR Tri City Thunder
13. 13-14 Ashton Simmons 17.32a PR Tri City Thunder
14. 13-14 Haley Stordahl 17.79a PR Tri City Thunder
100 Meters 15-16 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 15-16 Samiah Kuntz 13.22a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
2. 15-16 Alexis Van Horne 13.44a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
3. 15-16 Isabel Hodo 14.53a SR Tri City Thunder
4. 15-16 Lily Lott 14.57a PR Tri City Thunder
5. 15-16 Hannah Whiston 17.31a PR Tri City Thunder
15-16 La Trouchka Duke DNS SPOKANE SPEED ACADEMY
100 Meters 17-18 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 17-18 Skyler Walton 12.91a SR SPOKANE SPEED ACADEMY
2. 17-18 Grace Thompson 13.47a SR SPOKANE SPEED ACADEMY
3. 17-18 Taylor Frye 14.73a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
17-18 Alsatta Bakana DNS SPOKANE SPEED ACADEMY
200 Meters 8 & Under - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 7-8 Alexia Vaughn 44.57a PR Tri City Thunder
2. 6U Lana Woods 53.46a PR Tri City Thunder
7-8 Olivia Enriquez DNS Tri City Thunder
6U Lily Jennings DNS Tri City Thunder
7-8 Abigail Sondag DNS Tri City Thunder
200 Meters 9-10 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9-10 Louesa Gledhill 35.27a PR Tri City Thunder
2. 9-10 Elsa Sorenson 35.48a PR Tri City Thunder
3. 9-10 Lindsay Sanchez 35.57a PR Tri City Thunder
4. 9-10 Taylor Cowell 36.66a PR Tri City Thunder
5. 9-10 Macy Idler 36.74a PR Tri City Thunder
6. 9-10 Eve Gledhill 36.98a PR Tri City Thunder
7. 9-10 Trinity Lacy 37.08a PR Comets Track
8. 9-10 Sofia Castillo 40.77a PR Sun City
200 Meters 11-12 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11-12 Layla Plummer 33.29a PR Tri City Thunder
2. 11-12 Damaris Stuffle 33.55a PR Elite Technique Trac...
3. 6 Hallee Hughes 34.16a PR 35-Unattached
4. 11-12 Ella Johnson 36.67a PR Tri City Thunder
11-12 Laiken Morris DNS Tri City Thunder
200 Meters 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 13-14 Tayla Tollefson 28.33a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
2. 8 Renea Taylor 28.89a PR 35-Unattached
3. - Zoe Gonzales 29.56a PR 35-Unattached
4. 13-14 Sophia Lee 30.57a SR Tri City Thunder
5. 13-14 Madison Hamilton 31.66a PR Tri City Thunder
6. 13-14 Haley Stordahl 32.63a PR Tri City Thunder
7. 13-14 Madeline Jones 32.88a PR Comets Track
7. 13-14 Emily Gray 32.88a PR Tri City Thunder
13-14 Lorelai Sorenson DNS Tri City Thunder
13-14 Nicole Jones DNS Comets Track
13-14 Alice Groza DNS Spokane Mercury Athl...
13-14 Madison Waggoner DNS Sun City
200 Meters 15-16 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 15-16 Samiah Kuntz 27.14a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
2. 15-16 Alexis Van Horne 27.79a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
3. 9 Madison Warren 28.17a PR 35-Unattached
4. 15-16 Jaela Thornburg 29.95a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
5. 15-16 Isabel Hodo 30.70a PR Tri City Thunder
15-16 Madeline McKinney DNS SPOKANE SPEED ACADEMY
15-16 La Trouchka Duke DNS SPOKANE SPEED ACADEMY
200 Meters 17-18 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 17-18 Anne Hockett 27.55a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
2. 17-18 Dani Taylor 28.83a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
3. 17-18 Taylor Frye 32.48a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
17-18 Grace Thompson DNS SPOKANE SPEED ACADEMY
17-18 Aislynn Anderson DNS SPOKANE SPEED ACADEMY
17-18 Skyler Walton DNS SPOKANE SPEED ACADEMY
400 Meters 8 & Under - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 7-8 Lindsay Wright 1:32.38a PR Comets Track
400 Meters 9-10 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9-10 Madelyn Mercer 1:23.87a PR Tri City Thunder
2. 9-10 Sofia Castillo 1:29.02a PR Sun City
3. 9-10 Lyra Jennings 1:35.44a SR Tri City Thunder
4. 9-10 Ella Stordahl 1:39.88a PR Tri City Thunder
5. 9-10 Hannah Krueger 1:39.93a PR Sun City
9-10 Ryanne Stottlemyre DNS Tri City Thunder
400 Meters 11-12 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11-12 Ella Johnson 1:22.96a PR Tri City Thunder
400 Meters 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 13-14 Naomi Butler 1:05.52a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
2. 13-14 Olivia Wicks 1:09.55a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
3. 13-14 Laurel Hicke 1:10.06a PR Comets Track
4. 13-14 Nicole Jones 1:10.76a PR Comets Track
5. 13-14 Madison Waggoner 1:11.44a PR Sun City
6. 13-14 Mary Nakamura 1:11.70a PR Tri City Thunder
7. 13-14 Sydney Teterud 1:14.60a PR Spokane Mercury Athl...
8. 13-14 Madeline Jones 1:16.05a PR Comets Track
9. 13-14 Paris Teterud 1:17.06a PR Spokane Mercury Athl...
10. 13-14 Christina Valdez 1:30.08a PR Tri City Thunder
13-14 Kayla Sutherland DNS Spokane Mercury Athl...
13-14 Zoe Cooper DNS Tri City Thunder
400 Meters 15-16 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Madison Warren 1:03.88a PR 35-Unattached
2. 15-16 Samiah Kuntz 1:05.91a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
3. 15-16 Jaela Thornburg 1:06.72a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
4. 15-16 Madeline McKinney 1:09.88a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
5. 15-16 Lily Lott 1:10.08a PR Tri City Thunder
6. 15-16 Hannah Whiston 1:20.55a PR Tri City Thunder
10 Nyenuchi Okemgbo DNS 35-Unattached
15-16 Madison Clark DNS Spokane Mercury Athl...
400 Meters 17-18 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 17-18 Aislynn Anderson 1:05.51a SR SPOKANE SPEED ACADEMY
17-18 Dani Taylor DNS SPOKANE SPEED ACADEMY
800 Meters 8 & Under - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 7-8 Keely Cleveland 3:26.48a PR Spokane Mercury Athl...
2. 7-8 Avala Flynn 4:11.36a PR Tri City Thunder
3. - Addyson Gamache 4:45.14a PR 35-Unattached
4. - Sadie Durkee 4:45.22a PR 35-Unattached
800 Meters 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 13-14 Naomi Butler 2:35.21a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
2. 13-14 Alice Groza 2:39.85a PR Spokane Mercury Athl...
3. 13-14 Zoe Cooper 2:45.18a PR Tri City Thunder
4. 13-14 Crystal Colin 2:46.16a PR Sun City
5. 13-14 Sydney Teterud 2:49.87a PR Spokane Mercury Athl...
6. 13-14 Nicole Jones 2:56.24a PR Comets Track
7. 13-14 Gabriella Laurenz 2:58.50a PR Tri City Thunder
8. 13-14 Paris Teterud 3:04.86a PR Spokane Mercury Athl...
9. 13-14 Misa McKenna 3:21.65a PR Spokane Mercury Athl...
13-14 Madeline Jones DNS Comets Track
13-14 Maggie McLaughlin DNS Spokane Mercury Athl...
13-14 Laurel Hicke DNS Comets Track
13-14 Kayla Sutherland DNS Spokane Mercury Athl...
800 Meters 15-16 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 8 Lexi LaDoux 2:38.28a SR 35-Unattached
1500 Meters 8 & Under - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 7-8 Keely Cleveland 7:00.13a SR Spokane Mercury Athl...
2. 7-8 Avala Flynn 8:21.29a PR Tri City Thunder
3. - Addyson Gamache 8:39.45a PR 35-Unattached
4. - Sadie Durkee 8:53.62a PR 35-Unattached
1500 Meters 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 13-14 Alice Groza 5:27.15a PR Spokane Mercury Athl...
2. 13-14 Hannah Hilton 5:27.74a PR Sun City
3. 13-14 Laurel Hicke 5:30.58a SR Comets Track
4. 13-14 Maggie McLaughlin 5:31.63a PR Spokane Mercury Athl...
5. 13-14 Crystal Colin 5:46.71a PR Sun City
6. 13-14 Sydney Teterud 6:03.66a PR Spokane Mercury Athl...
7. 13-14 Paris Teterud 6:08.37a PR Spokane Mercury Athl...
8. 13-14 Misa McKenna 6:16.26a PR Spokane Mercury Athl...
9. 13-14 Gabriella Laurenz 6:21.64a PR Tri City Thunder
10. 13-14 Christina Valdez 7:14.89a PR Tri City Thunder
1500 Meters 15-16 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 8 Lexi LaDoux 5:16.54a PR 35-Unattached
2. 15-16 Jessica Dunlap 6:38.48a PR Tri City Thunder
15-16 Madison Clark DNS Spokane Mercury Athl...
3000 Meters 15-16 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 15-16 Jessica Dunlap 13:42.56a PR Tri City Thunder
80m Hurdles - 30" 11-12 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11-12 Damaris Stuffle 16.07a PR Elite Technique Trac...
100m Hurdles - 33" 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 8 Renea Taylor 17.34a PR 35-Unattached
2. - Zoe Gonzales 19.08a PR 35-Unattached
3. 13-14 Zoe Cooper 19.84a PR Tri City Thunder
4. 13-14 Simran Matharu 20.78a PR Tri City Thunder
5. 13-14 Emily Gray 21.58a PR Tri City Thunder
6. 13-14 Madison Hamilton 21.65a PR Tri City Thunder
13-14 Mary Nakamura DNS Tri City Thunder
100m Hurdles - 33" 15-16 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Nyenuchi Okemgbo 15.46a PR 35-Unattached
100m Hurdles - 33" 17-18 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 17-18 Anne Hockett 17.01a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
2. 17-18 Hailey Reiboldt 17.16a PR Tri City Thunder
200m Hurdles - 30" 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 8 Renea Taylor 31.20a PR 35-Unattached
400m Hurdles - 30" 17-18 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 17-18 Anne Hockett 1:07.76a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
2. 17-18 Taylor Frye 1:31.18a PR SPOKANE SPEED ACADEMY
4x100m Relay 8 & Under - Finals
PL YR Name Mark Team
1. Relay Team 1:25.51a Tri City Thunder
4x100m Relay 11-12 - Finals
PL YR Name Mark Team
Anna Humble
Layla Plummer
Emma DeCoria
Kira DeCoria DQ Tri City Thunder
4x100m Relay 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. Relay Team 55.40a Tri City Thunder
Relay Team DQ Tri City Thunder
Relay Team DQ SPOKANE SPEED ACADEMY
4x100m Relay 15-16 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. Relay Team 53.25a SPOKANE SPEED ACADEMY
4x100m Relay 17-18 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. Relay Team 51.05a SPOKANE SPEED ACADEMY
Shot Put - 2kg 8 & Under - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 7-8 Lucie Lybbert 3.16m PR Sun City
2. 7-8 Olivia Enriquez 2.55m PR Tri City Thunder
3. 6U Kamryn Cotton 1.29m SR Tri City Thunder
4. 6U Abigail Ottenbreit 1.25m PR Tri City Thunder
Shot Put - 6lb 9-10 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9-10 Elsa Sorenson 4.42m SR Tri City Thunder
2. 9-10 Margaret Simmons 2.46m PR Tri City Thunder
9-10 Martalicia Toranzo DNS Tri City Thunder
Shot Put - 6lb 11-12 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11-12 Ella Johnson 6.07m PR Tri City Thunder
2. 11-12 Brieyn Henley 5.01m PR Comets Track
3. 11-12 Izabella Lybbert 3.28m PR Sun City
4. 11-12 Anita Valdez 2.79m PR Tri City Thunder
Shot Put - 6lb 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 13-14 Katelynn Gelston 10.70m PR Tri City Thunder
2. 13-14 Elena Muhlbeier 9.07m PR Tri City Thunder
3. 13-14 Lexi Franklin 8.61m PR Tri City Thunder
4. 13-14 Taylor Dewey 8.37m SR Sun City
5. 13-14 Christina Valdez 5.16m PR Tri City Thunder
Discus - 1kg 11-12 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11-12 Izabella Lybbert 8.65m PR Sun City
2. 11-12 Anita Valdez 6.41m PR Tri City Thunder
11-12 Brieyn Henley DNS Comets Track
Discus - 1kg 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 13-14 Katelynn Gelston 29.04m PR Tri City Thunder
2. 13-14 Lexi Franklin 18.94m PR Tri City Thunder
3. 13-14 Elena Muhlbeier 17.73m PR Tri City Thunder
4. 13-14 Taylor Dewey 17.52m PR Sun City
Discus - 1kg 15-16 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 15-16 Alexa Bischoff 27.79m PR Tri City Thunder
15-16 Hannah Whiston DNS Tri City Thunder
Javelin - 300g TJ 8 & Under - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 2 Hadley Hughes 13.04m PR 35-Unattached
2. 7-8 Lucie Lybbert 5.20m PR Sun City
3. - Addyson Gamache 5.14m PR 35-Unattached
4. - Sadie Durkee 5.10m PR 35-Unattached
Javelin - 300g TJ 9-10 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9-10 Elsa Sorenson 15.56m PR Tri City Thunder
2. 9-10 Margaret Simmons 5.43m PR Tri City Thunder
Javelin - 300g TJ 11-12 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 6 Hallee Hughes 25.79m PR 35-Unattached
2. 5 Ainsley Warren 13.70m PR 35-Unattached
3. 11-12 Izabella Lybbert 7.08m PR Sun City
Javelin - 450g Aero Javelin 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 13-14 Katelynn Gelston 25.84m PR Tri City Thunder
2. 13-14 Haley Stordahl 8.63m PR Tri City Thunder
13-14 Taylor Dewey DNS Sun City
Javelin - 600g 15-16 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 15-16 Alexa Bischoff 30.64m PR Tri City Thunder
High Jump 9-10 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9-10 Bradyn Henley 1.01m PR Comets Track
2. - Avery Warren 0.96m PR 35-Unattached
High Jump 11-12 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11-12 Elyse Mathews 1.32m PR Tri City Thunder
2. 11-12 McCall Callaway 1.17m PR Tri City Thunder
3. 11-12 Aubrey Herrin 1.02m PR Tri City Thunder
3. 11-12 Emma DeCoria 1.02m PR Tri City Thunder
11-12 Kira DeCoria NH Tri City Thunder
11-12 Anna Humble NH Tri City Thunder
High Jump 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. - Zoe Gonzales 1.42m PR 35-Unattached
1. 13-14 Jayden Smith 1.42m SR Tri City Thunder
3. 13-14 Aria Allen 1.32m PR Tri City Thunder
High Jump 15-16 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 15-16 Jaela Thornburg 1.37m PR SPOKANE SPEED ACADEMY
2. 15-16 Lily Lott 1.27m PR Tri City Thunder
High Jump 17-18 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 17-18 Hailey Reiboldt 1.51m PR Tri City Thunder
Long Jump 8 & Under - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 2 Hadley Hughes 9-02.25 PR 35-Unattached
2. 2 Isabelle Barajas 9-02.00 PR 35-Unattached
3. 7-8 Maleela Cano-newell 8-06.75 PR Tri City Thunder
4. 7-8 Savannah Bates 7-11.50 PR Tri City Thunder
5. 7-8 Keely Cleveland 7-00.50 PR Spokane Mercury Athl...
6. 7-8 Alexia Vaughn 6-11.00 PR Tri City Thunder
7. 7-8 Olivia Enriquez 5-05.00 PR Tri City Thunder
8. 6U Kamryn Cotton 5-00.50 SR Tri City Thunder
9. 6U Lana Woods 4-02.50 PR Tri City Thunder
10. 6U Lily Jennings 4-01.75 PR Tri City Thunder
11. 6U Abigail Ottenbreit 3-08.75 PR Tri City Thunder
7-8 Amelia Humble DNS Tri City Thunder
7-8 Abigail Sondag DNS Tri City Thunder
Long Jump 9-10 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9-10 Macy Idler 11-00.00 PR Tri City Thunder
2. 9-10 Lindsay Sanchez 10-03.50 PR Tri City Thunder
3. 9-10 Trinity Lacy 10-01.75 PR Comets Track
4. 9-10 Bradyn Henley 9-10.00 PR Comets Track
5. 9-10 Lyra Jennings 9-05.75 PR Tri City Thunder
6. 9-10 Taylor Cowell 9-03.75 PR Tri City Thunder
7. 9-10 Louesa Gledhill 9-03.00 SR Tri City Thunder
8. - Avery Warren 8-09.25 PR 35-Unattached
9-10 Lily Stout DNS Tri City Thunder
9-10 Martalicia Toranzo DNS Tri City Thunder
9-10 Sofia Castillo DNS Sun City
9-10 Lyla Parker DNS Tri City Thunder
9-10 Madelyn Mercer DNS Tri City Thunder
9-10 Margaret Simmons DNS Tri City Thunder
9-10 Ella Stordahl DNS Tri City Thunder
9-10 Ryanne Stottlemyre DNS Tri City Thunder
9-10 Eve Gledhill DNS Tri City Thunder
Long Jump 11-12 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11-12 Layla Plummer 12-01.50 PR Tri City Thunder
2. 11-12 Asha Vaughn 11-07.00 PR Tri City Thunder
3. 6 Hallee Hughes 11-04.75 PR 35-Unattached
4. 11-12 Damaris Stuffle 10-05.75 PR Elite Technique Trac...
5. 11-12 Aubrey Herrin 10-04.00 PR Tri City Thunder
6. 5 Ainsley Warren 9-02.00 PR 35-Unattached
7. 11-12 Laiken Morris 8-10.75 PR Tri City Thunder
8. 11-12 Brieyn Henley 8-02.75 PR Comets Track
9. 11-12 Anita Valdez 6-11.00 PR Tri City Thunder
Long Jump 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 13-14 Olivia Wicks 14-04.00 PR SPOKANE SPEED ACADEMY
2. 13-14 Lorelai Sorenson 14-04.00 PR Tri City Thunder
3. 13-14 Maya Jackson 14-01.75 PR SPOKANE SPEED ACADEMY
4. 7 Samantha de Vera 13-04.00 PR 35-Unattached
5. 13-14 Jeisa Vaughn 13-02.00 PR Tri City Thunder
6. 13-14 Emily Gray 12-04.25 PR Tri City Thunder
7. 13-14 Sydney Teterud 12-01.50 PR Spokane Mercury Athl...
8. 13-14 Paris Teterud 11-09.00 PR Spokane Mercury Athl...
13-14 Thea Ballao DNS Tri City Thunder
13-14 Ashton Simmons DNS Tri City Thunder
13-14 Aria Allen DNS Tri City Thunder
13-14 Crystal Colin DNS Sun City
13-14 Jayden Smith DNS Tri City Thunder
- Lexus Wilson DNS 35-Unattached
13-14 Kayla Sutherland DNS Spokane Mercury Athl...
13-14 Hannah Hilton DNS Sun City
Long Jump 15-16 - Finals
PL YR Name Mark Team
10 Nyenuchi Okemgbo DNS 35-Unattached
Long Jump 17-18 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 17-18 Hailey Reiboldt 15-04.75 PR Tri City Thunder
Triple Jump 13-14 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 8 Renea Taylor 9.67m PR 35-Unattached
2. 13-14 Maya Jackson 9.64m PR SPOKANE SPEED ACADEMY
3. 13-14 Laurel Hicke 9.37m PR Comets Track
4. - Lexus Wilson 7.88m PR 35-Unattached
Triple Jump 15-16 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Caitlyn Warren 8.98m PR 35-Unattached
15-16 Madeline McKinney FOUL SPOKANE SPEED ACADEMY
Triple Jump 17-18 - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 17-18 Ella Freeman-Cadoret 9.04m PR Tri City Thunder