Boys 100 Meters Varsity - Finals x
1. 12 Derian Handfield 11.23a Eisenhower
2. 11 Quincy Backes 11.73a Eisenhower
3. 12 Tanner Mooney 11.74a Wenatchee
4. 10 Jesus Gonzalez 11.91a Eisenhower
5. 12 Chun-Yen KU 11.97a Moses Lake
6. 12 Jairo Rodriguez 12.06a Wenatchee
7. 10 Adrian Pahua 12.14a Wenatchee
8. 9 Colby Hubbard 12.25a Moses Lake
9. 10 Weldon Shields 12.26a Eisenhower
10. 10 Mario Yepiz 12.62a Moses Lake
11. 9 Damian Pacheco 12.83a Eisenhower
9 Caleb Plaisted DNS Moses Lake
11 John Dagorret DNS Moses Lake
100 Meters - Wheelchair Varsity - Finals x
12. 12 Abraham Massalay 15.78a Moses Lake
13. 10 Spencer Kimbro 17.04a Moses Lake
200 Meters Varsity - Finals x
1. 11 Tylis Shavers 23.46a Eisenhower
2. 11 Quincy Backes 23.73a Eisenhower
3. 10 Moise Cook 23.83a Eisenhower
4. 11 Wyatt Moe 24.20a Moses Lake
5. 12 Tanner Mooney 24.38a Wenatchee
6. 10 Adrian Pahua 25.03a Wenatchee
7. 12 Jairo Rodriguez 25.09a Wenatchee
8. 12 Chun-Yen KU 25.24a Moses Lake
9. 10 Mario Yepiz 26.09a Moses Lake
10. 9 Damian Pacheco 26.48a Eisenhower
9 Eli Capetillo DNS Moses Lake
400 Meters Varsity - Finals x
1. 12 Derian Handfield 50.91a Eisenhower
2. 10 Moise Cook 53.45a Eisenhower
3. 9 Nathan Brownlee 55.90a Wenatchee
5. 12 Gage Johnson 56.19a Wenatchee
7. 12 Jordan Hunsacker 57.46a Wenatchee
8. 9 Jacob Sugden 58.07a Wenatchee
9. 9 Reuben Anderson 58.34a Moses Lake
10. 9 Colby Hubbard 1:00.16a Moses Lake
11. 11 Pavel Timofeyev 1:00.91a Moses Lake
12. 9 Caleb Plaisted 1:03.16a Moses Lake
400 Meters - Wheelchair Varsity - Finals x
4. 12 Abraham Massalay 56.16a Moses Lake
6. 10 Joey Robertson 56.96a Moses Lake
800 Meters Varsity - Finals x
1. 12 Miguel Vargas 2:08.34a Eisenhower
2. 10 Angel Cuevas-Mendoza 2:08.65a Eisenhower
3. 11 Ronan Price 2:09.88a Eisenhower
4. 10 Jonathan Valenzuela 2:10.69a Eisenhower
5. 9 Spenser Rickel 2:12.02a Wenatchee
6. 12 Spencer Stewart 2:18.58a Eisenhower
7. 11 Jayden Blackman 2:20.25a Moses Lake
8. 9 Carl Hart 2:21.81a Moses Lake
9. 11 Brenden Britt 2:22.86a Wenatchee
10. 10 Joey Robertson 2:27.60a Moses Lake
11. 10 Killian King 2:29.64a Moses Lake
12 Trenton Springen DNS Moses Lake
800 Meters - Wheelchair Varsity - Finals x
12 Abraham Massalay 2:03.76a Moses Lake
1600 Meters Varsity - Finals x
3. 9 Alfonso Cuevas 4:52.96a Eisenhower
4. 10 Angel Cuevas-Mendoza 4:53.05a Eisenhower
5. 11 Ronan Price 4:55.40a Eisenhower
6. 12 Miguel Vargas 4:55.79a Eisenhower
7. 10 Jonathan Valenzuela 4:56.42a Eisenhower
8. 12 Carson Dillard 4:56.62a Wenatchee
9. 10 Andrew Wieczorek 5:05.78a Wenatchee
10. 10 Zachery Owens 5:06.76a Moses Lake
11. 9 Carl Hart 5:09.47a Moses Lake
12. 11 Jayden Blackman 5:11.49a Moses Lake
13. 11 Brenden Britt 5:12.49a Wenatchee
14. 9 Joshua Cooper 5:19.77a Moses Lake
12 Trenton Springen DNS Moses Lake
1600 Meters - Wheelchair Varsity - Finals x
1. 10 Spencer Kimbro 4:09.19a Moses Lake
2. 12 Abraham Massalay 4:11.82a Moses Lake
110m Hurdles - 39" Varsity - Finals x
1. 12 Christian Brandt-Sims 14.70a Wenatchee
2. 10 Dillon Rublaitus 17.08a Wenatchee
3. 11 Andrew Turnbull 17.08a Eisenhower
4. 11 Torin Filkins 17.41a Eisenhower
5. 10 Jon Ochoa 18.80a Moses Lake
6. 9 RJ Koreis 18.87a Moses Lake
7. 10 Tony Barajas 20.00a Eisenhower
8. 9 David Smouse 20.01a Moses Lake
10 Santiago Alba DNS Moses Lake
300m Hurdles - 36" Varsity - Finals x
1. 12 Christian Brandt-Sims 41.10a Wenatchee
2. 12 Spencer Stewart 42.87a Eisenhower
3. 10 Dillon Rublaitus 43.17a Wenatchee
4. 11 Andrew Turnbull 43.44a Eisenhower
5. 10 Jon Ochoa 45.13a Moses Lake
6. 11 Torin Filkins 47.52a Eisenhower
7. 10 Tony Barajas 47.68a Eisenhower
8. 9 David Smouse 50.20a Moses Lake
9. 9 Brayden Brown 1:05.28a Wenatchee
10 Santiago Alba DNS Moses Lake
4x100 Relay Varsity - Finals x
1. - 45.06a Wenatchee
2. - 46.53a Moses Lake
Santiago Alba
John Dagorret
Colby Hubbard
Jon Ochoa 49.08a Moses Lake
Adrian Pahua
Michael Seims
Dillon Rublaitus
Nathan Brownlee DQ Wenatchee
Dillon Baker
Moise Cook
Quincy Backes
Derian Handfield DQ Eisenhower
4x400 Relay Varsity - Finals x
1. - 3:37.95a Eisenhower
2. - 3:47.51a Moses Lake
Alfonso Cuevas
Angel Cuevas-Mendoza
Rogelio Mares
Andrew Turnbull 3:47.83a Eisenhower
3. - 3:50.35a Wenatchee
Jesus Gonzalez
Tony Barajas
Michael Dominguez
John Leadon 3:50.42a Eisenhower
Brayden Brown
Nathan Brownlee
Michael Seims
Jacob Sugden 3:50.88a Wenatchee
Adrian Pahua
Spenser Rickel
Jairo Rodriguez
Dillon Rublaitus 3:51.79a Wenatchee
Shot Put - 12lb Varsity - Finals x
1. 12 Keith Roberts 48-06.50 Eisenhower
2. 12 Jacob Duvall 48-01.00 Moses Lake
3. 11 Brian Greene 47-03.00 Eisenhower
4. 12 Charles Marshall 44-04.00 Wenatchee
5. 12 Joe Sells 44-03.00 Wenatchee
6. 11 Joseph Hassan 42-01.50 Moses Lake
7. 12 N'Kosi Lattimore 41-11.00 Moses Lake
8. 12 Greyson Bettencourt 41-08.00 Wenatchee
9. 12 Miguel Perales 40-04.00 Eisenhower
10. 11 Quincy Backes 40-01.50 Eisenhower
11. 11 Auston Downs 39-10.50 Moses Lake
12. 11 Jordan Kerr 38-03.25 Wenatchee
13. 12 Alan Garcia 37-10.00 Eisenhower
14. 12 Austin Kapalo 37-00.50 Moses Lake
15. 12 Caden Foster 35-03.00 Wenatchee
Discus - 1.6kg Varsity - Finals x
1. 12 Joe Sells 149-06 Wenatchee
2. 10 Chris Bishop 147-02 Wenatchee
3. 12 Dalton Sugg 133-04 Wenatchee
4. 12 Jacob Duvall 132-08 Moses Lake
5. 11 Brian Greene 127-07 Eisenhower
6. 12 Keith Roberts 126-08 Eisenhower
7. 12 Alan Garcia 120-01 Eisenhower
8. 11 Anthony Martinez 117-01 Eisenhower
9. 12 Miguel Perales 116-08 Eisenhower
10. 11 Jordan Kerr 113-04 Wenatchee
11. 12 Austin Kapalo 111-04 Moses Lake
12. 11 Joseph Hassan 106-05 Moses Lake
13. 12 Charles Marshall 102-05 Wenatchee
14. 12 N'Kosi Lattimore 93-03 Moses Lake
15. 11 Auston Downs 88-10 Moses Lake
Javelin - 800g Varsity - Finals x
1. 12 Dalton Sugg 180-08 Wenatchee
2. 12 Robert Mill 158-08 Wenatchee
3. 11 Draven Nevarez 157-03 Moses Lake
4. 11 Jacob Barnwell 150-04 Wenatchee
5. 10 Chris Bishop 144-09 Wenatchee
6. 11 Jason Fajardo 138-02 Eisenhower
7. 9 Isaac Taylor 133-00 Moses Lake
8. 11 Cody Camacho 132-10 Moses Lake
9. 11 Jayden Blackman 130-00 Moses Lake
10. 12 Alan Garcia 127-00 Eisenhower
11. 11 Anthony Martinez 120-11 Eisenhower
12. 11 Cole Ladrini 116-02 Eisenhower
13. 9 Dylan Green 107-06 Eisenhower
High Jump Varsity - Finals x
1. 11 Dillon Baker 6-00.00 Eisenhower
2. 9 Drew Reyes 6-00.00 Eisenhower
3. 12 T.J. Harris 5-10.00 Wenatchee
4. 10 Gio Walker 5-08.00 Moses Lake
5. 12 Isaak Flynn 5-08.00 Wenatchee
6. 12 Joseph Adamek 5-04.00 Wenatchee
11 Greg Williams NH Moses Lake
10 Drew Nyberg NH Eisenhower
9 Avimelec Alcantara-Mendez NH Eisenhower
Pole Vault Varsity - Finals x
1. 10 Losha Schroeder 13-06.00 Wenatchee
2. 11 Michael Dominguez 13-00.00 Eisenhower
3. 12 Jorge Benitez Alcantara 12-00.00 Eisenhower
4. 10 Brayden Maldonado 11-06.00 Wenatchee
5. 12 Steve Wapato 11-00.00 Wenatchee
6. 11 Greg Williams 10-00.00 Moses Lake
7. 10 Keegan Dillon 9-06.00 Wenatchee
11 Cole Ladrini NH Eisenhower
10 Jesus Gonzalez NH Eisenhower
12 Jason Nunez NH Moses Lake
Long Jump Varsity - Finals x
1. 12 T.J. Harris 20-11.50 Wenatchee
2. 10 Gio Walker 19-08.25 Moses Lake
3. 10 Jakson Leeds 19-06.75 Wenatchee
4. 11 Torin Filkins 19-06.50 Eisenhower
5. 12 Derian Handfield 18-06.00 Eisenhower
6. 9 Avimelec Alcantara-Mendez 18-04.75 Eisenhower
7. 11 Dillon Baker 18-04.00 Eisenhower
8. 11 Wyatt Moe 18-02.75 Moses Lake
9. 9 RJ Koreis 17-11.75 Moses Lake
10. 9 Michael Seims 17-11.50 Wenatchee
11. 11 John Dagorret 17-06.50 Moses Lake
12. 12 Gage Johnson 17-05.75 Wenatchee
13. 9 Reuben Anderson 17-04.75 Moses Lake
14. 9 Drew Reyes 17-04.00 Eisenhower
15. 10 Losha Schroeder 13-02.00 Wenatchee
Triple Jump Varsity - Finals x
1. 11 Torin Filkins 39'10.75 Eisenhower
2. 10 Jakson Leeds 39'07.00 Wenatchee
3. 12 Joseph Adamek 36'08.00 Wenatchee
4. 10 Joey Robertson 35'07.75 Moses Lake
5. 10 Drew Nyberg 35'07.50 Eisenhower
6. 11 Jacob Barnwell 35'6.5 Wenatchee
7. 12 Ethan Toth 34'07.00 Wenatchee
8. 9 Avimelec Alcantara-Mendez 34-03.50 Eisenhower
9. 9 Carl Hart 33-02.50 Moses Lake
10. 11 Henry Miller 32-00.50 Eisenhower
11 Tylis Shavers ND Eisenhower
11 Wyatt Moe ND Moses Lake
10 Gio Walker ND Moses Lake
Girls 100 Meters Varsity - Finals x
1. 9 Ellen Ferrell 12.91a Wenatchee
2. 11 Asha Watts 13.23a Moses Lake
3. 10 Ariiana Escobedo 13.39a Wenatchee
4. 12 Chloe Beauve 13.79a Moses Lake
5. 12 Maggie Middleton 13.95a Moses Lake
6. 9 Mackenzie Lamey 14.20a Wenatchee
7. 9 Madi Oliva 14.36a Eisenhower
8. 9 Nicole Hellewell 14.75a Moses Lake
9. 11 Allyson Colby 15.01a Eisenhower
10. 10 Isabel Ramirez 15.09a Eisenhower
11. 9 Kyoko Rodriguez 16.34a Eisenhower
200 Meters Varsity - Finals x
1. 9 Ellen Ferrell 27.64a Wenatchee
2. 11 Asha Watts 27.79a Moses Lake
3. 12 Kayla Rivera 27.93a Eisenhower
4. 9 Elizabeth Ferrell 27.95a Wenatchee
5. 12 Chloe Beauve 28.69a Moses Lake
6. 12 Maggie Middleton 29.58a Moses Lake
7. 9 Madison Pitharoulis 30.37a Eisenhower
8. 9 Nicole Hellewell 30.98a Moses Lake
9. 9 Emille Groth 31.29a Wenatchee
10. 10 Isabel Ramirez 31.33a Eisenhower
11. 11 Allyson Colby 31.54a Eisenhower
12. 11 Isabel Buenrostro 32.25a Eisenhower
13. 10 Taylor Visker 33.10a Moses Lake
400 Meters Varsity - Finals x
1. 9 Skyler Walton 1:02.45a Wenatchee
2. 11 Haley Wammock 1:02.83a Eisenhower
3. 9 Sophia Abb 1:03.72a Eisenhower
4. 9 Lauren Clark 1:05.70a Wenatchee
5. 10 Morgan Yamane 1:07.33a Moses Lake
6. 11 Kamrin Pandher 1:08.69a Moses Lake
7. 12 Sophie Marshall 1:10.52a Wenatchee
8. 10 Kayla Byers 1:11.53a Moses Lake
800 Meters Varsity - Finals x
1. 10 Erica Simison 2:29.62a Eisenhower
2. 12 Megan Glenski 2:31.61a Eisenhower
3. 10 Gretta Wiersma 2:34.47a Wenatchee
4. 12 Melissa Fernandez 2:34.48a Eisenhower
5. 9 Corina Lybbert 2:36.57a Moses Lake
6. 11 Anette Vyakhk 2:40.63a Moses Lake
7. 11 Aria Tornabene 2:43.42a Wenatchee
8. 9 Olivia Lancaster 2:45.59a Wenatchee
9. 10 Mariah Boston 2:46.48a Moses Lake
10. 10 Haille Johnson 2:47.66a Wenatchee
11. 12 Mayra Vega 2:49.59a Moses Lake
12. 11 Keyla Ramos 2:57.34a Moses Lake
10 Ashley Donovan DNS Moses Lake
10 Jessica Cordero DNS Eisenhower
1600 Meters Varsity - Finals x
1. 10 Molly Stephenson 5:48.49a Eisenhower
2. 11 Caroline McCarthy 5:49.99a Eisenhower
3. 10 Erica Simison 5:50.20a Eisenhower
4. 9 Hadassah Lurber 5:57.27a Wenatchee
5. 11 Aria Tornabene 6:01.20a Wenatchee
6. 10 Mariah Boston 6:10.87a Moses Lake
7. 12 Mayra Vega 6:11.17a Moses Lake
8. 9 Camille Sanislo 6:25.39a Moses Lake
9. 10 Jessica Cordero 6:46.07a Eisenhower
10 Ashley Donovan DNS Moses Lake
3200 Meters Varsity - Finals x
1. 11 Caroline McCarthy 12:34.59a Eisenhower
2. 10 Molly Stephenson 12:35.04a Eisenhower
3. 11 Anette Vyakhk 13:12.71a Moses Lake
4. 11 Keyla Ramos 14:01.51a Moses Lake
5. 9 Camille Sanislo 14:31.00a Moses Lake
100m Hurdles - 33" Varsity - Finals x
1. 10 Kaitlyn Ditter 15.73a Eisenhower
2. 9 Elizabeth Ferrell 16.97a Wenatchee
3. 12 Taylor Yamane 16.97a Moses Lake
4. 10 Erin Aamold 17.58a Wenatchee
5. 9 Alissa Vaquez-Gallarzo 18.29a Wenatchee
6. 10 Obiomahi Abonyi 18.46a Moses Lake
7. 11 Katelyn Couchman 18.77a Eisenhower
8. 12 Cascade Hall 19.07a Eisenhower
9. 9 Claira Kelso 19.12a Wenatchee
10. 9 Emille Groth 19.61a Wenatchee
11. 11 Denae Franklin 20.33a Eisenhower
10 Sydney Kriete DNS Moses Lake
300m Hurdles - 30" Varsity - Finals x
1. 12 Taylor Yamane 48.77a Moses Lake
2. 9 Claira Kelso 49.56a Wenatchee
3. 10 Kaitlyn Ditter 50.04a Eisenhower
4. 10 Obiomahi Abonyi 51.22a Moses Lake
5. 9 Alissa Vaquez-Gallarzo 52.78a Wenatchee
6. 12 Cascade Hall 53.75a Eisenhower
7. 11 Denae Franklin 54.56a Eisenhower
8. 9 Emille Groth 55.30a Wenatchee
9. 10 Sydney Jenkins 55.85a Moses Lake
10. 10 Sydney Kriete 56.38a Moses Lake
11. 11 Katelyn Couchman 56.80a Eisenhower
4x100 Relay Varsity - Finals x
1. - 50.07a Wenatchee
2. - 53.59a Moses Lake
3. - 55.75a Eisenhower
Alison Dale
Nicole Hellewell
Sydney Jenkins
Sydney Kriete 59.37a Moses Lake
4x200 Relay Varsity - Finals x
1. - 1:52.45a Eisenhower
2. - 1:53.53a Wenatchee
3. - 1:56.27a Moses Lake
Kayla Byers
Sydney Kriete
Taylor Visker
Nicole Hellewell 2:06.87a Moses Lake
4x400 Relay Varsity - Finals x
1. - 4:20.99a Eisenhower
2. - 4:23.10a Moses Lake
Lauren Clark
Kayla Devera
Jordan Hartley
Claira Kelso DNS Wenatchee
Shot Put - 4kg Varsity - Finals x
1. 11 Isabelle Dressel 36-09.00 Wenatchee
2. 12 Rilea Dills 35-04.00 Wenatchee
3. 12 Anna Yarbro 33-03.00 Moses Lake
4. 9 Lilandra Hargan 33-00.00 Wenatchee
5. 11 Jalani Stevens 32-10.00 Wenatchee
6. 11 Naomi Nelson 30-10.00 Eisenhower
7. 11 Cierra Devine 28-07.00 Moses Lake
8. 9 Renee Ohs 27-11.00 Moses Lake
9. 10 Lindsey Thompson 27-01.00 Moses Lake
10. 11 Lizeth Zurita 27-00.00 Eisenhower
11. 9 Lacy Johnson 26-08.00 Moses Lake
12. 10 Megan Christoferson 26-02.00 Wenatchee
13. 9 Promise Williams 25-11.00 Eisenhower
Discus - 1kg Varsity - Finals x
1. 11 Elly Johnson 123-11 Moses Lake
2. 12 Zoe Roberson 114-02 Eisenhower
3. 12 Rilea Dills 106-02 Wenatchee
4. 9 Lacy Johnson 97-09 Moses Lake
5. 12 Anna Yarbro 94-04 Moses Lake
6. 10 Danielle Fackrell 93-02 Moses Lake
7. 11 Jalani Stevens 92-03 Wenatchee
8. 12 Emma Welch 91-11 Moses Lake
9. 11 Isabelle Dressel 90-06 Wenatchee
10. 9 Hannah Johnson 81-02 Wenatchee
11. 11 Naomi Nelson 78-06 Eisenhower
12. 9 Claire Jang 74-08 Eisenhower
13. 11 Leslie Garfias-Soto 73-08 Eisenhower
14. 10 Megan Christoferson 73-07 Wenatchee
Javelin - 600g Varsity - Finals x
1. 12 Rilea Dills 117-05 Wenatchee
2. 11 Kellie Hellewell 109-05 Moses Lake
3. 10 Demary Sugg 108-10 Wenatchee
4. 12 Anna Yarbro 94-10 Moses Lake
5. 9 Olivia Lancaster 90-02 Wenatchee
6. 10 Megan Christoferson 86-06 Wenatchee
7. 9 Renee Ohs 84-11 Moses Lake
8. 11 Cierra Devine 83-11 Moses Lake
9. 11 Tammy Doan 78-11 Wenatchee
10. 12 Kristin Seal 77-00 Moses Lake
11. 11 Luz Andrade 75-09 Eisenhower
12. 9 Claire Jang 67-06 Eisenhower
13. 11 Leslie Garfias-Soto 36-11 Eisenhower
High Jump Varsity - Finals x
1. 10 Kaitlyn Ditter 5-00.00 Eisenhower
2. 12 Claire Phipps 5-00.00 Moses Lake
3. 10 Morgan Yamane 4-10.00 Moses Lake
4. 11 Haley Wammock 4-08.00 Eisenhower
5. 11 McKenna Norland 4-08.00 Wenatchee
6. 10 Haille Johnson 4-06.00 Wenatchee
11 Isabel Buenrostro NH Eisenhower
10 Isabel Ramirez NH Eisenhower
Pole Vault Varsity - Finals x
1. 11 Kathleen Dodge 11-00.00 Wenatchee
2. 12 Heather Carbon 11-00.00 Moses Lake
3. 11 Cameron Kunz 9-06.00 Wenatchee
4. 9 Mackenzie Lamey 9-00.00 Wenatchee
5. 12 Claire Phipps 8-00.00 Moses Lake
6. 11 Sarea Pierce 7-00.00 Eisenhower
7. 9 Alissa Vaquez-Gallarzo 7-00.00 Wenatchee
10 Aleah Bucknum NH Wenatchee
Long Jump Varsity - Finals x
1. 9 Elizabeth Ferrell 15-08.00 Wenatchee
2. 10 Allison Flynn 15-07.00 Wenatchee
3. 9 Maeghan Wulf 15-00.00 Wenatchee
4. 12 Sophie Marshall 14-11.50 Wenatchee
5. 11 Cierra Devine 14-08.00 Moses Lake
6. 11 Denae Franklin 14-05.00 Eisenhower
7. 11 Katelyn Couchman 14-03.50 Eisenhower
8. 12 Anna Yarbro 14-02.00 Moses Lake
9. 9 Madison Pitharoulis 14-00.50 Eisenhower
10. 9 Isabel Gutierrez 13-05.00 Eisenhower
11. 10 Sydney Jenkins 13-01.00 Moses Lake
12. 11 Kamrin Pandher 12-11.00 Moses Lake
13. 11 Jil Schirrwitz 11-09.50 Moses Lake
Triple Jump Varsity - Finals x
1. 10 Allison Flynn 32'07.00 Wenatchee
2. 9 Ellen Ferrell 32'07 Wenatchee
3. 12 Taylor Yamane 32'05.00 Moses Lake
4. 9 Maeghan Wulf 32-05.00 Wenatchee
5. 11 Denae Franklin 29-06.00 Eisenhower
6. 12 Cascade Hall 29-04.50 Eisenhower
7. 11 Katelyn Couchman 29-01.00 Eisenhower
8. 10 Morgan Yamane 28-06.00 Moses Lake
9. 9 Isabel Gutierrez 28-02.00 Eisenhower