Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dorian Hardin 11 Oak Harbor 11.74
2 Taeson Hardin 12 Oak Harbor 11.79
3 Jeff Gordon 11 Oak Harbor 12.01
4 Coy Rutherford 12 Marysville Getchell 12.11
5 Andrew Miller 12 Oak Harbor 12.16
6 Darien Matsushita 12 Oak Harbor 12.20
7 Ryan Hascall 12 Marysville Getchell 12.27
8 Kameron Wilkes 10 Marysville Getchell 12.33
9 Elias Lynch 12 Meadowdale 12.34
10 Cody Fenton 11 Oak Harbor 12.57
11 Alain Bui 10 Meadowdale 12.58
12 Matthew Hartono 11 Meadowdale 12.85
13 Gabriel Daggett 10 Oak Harbor 12.88
14 Aaron Fletcher 12 Oak Harbor 12.93
15 Jack Gallagher 11 Marysville Getchell 12.94
16 Kekoa Alejandro 10 Oak Harbor 13.06
17 Vernados Barber 11 Oak Harbor 13.11
18 Darian Delgado 11 Oak Harbor 13.12
19 Ryan Secrest 11 Meadowdale 13.14
20 David Fajarillo 11 Meadowdale 13.16
21 Bennett Andersen 9 Oak Harbor 13.17
22 Caden Leckelt 9 Oak Harbor 13.20
23 Xander Owsley 9 Oak Harbor 13.25
24 Garrett Karney 12 Oak Harbor 13.25
25 Justin Merril 11 Meadowdale 13.30
26 Jake Mitten 9 Oak Harbor 13.33
27 Casey Cuprynski 10 Meadowdale 13.45
28 Tristan Wasden 9 Oak Harbor 13.51
29 Deandre Adriano 9 Marysville Getchell 13.52
30 Porter Whitmire 10 Oak Harbor 13.60
31 Hyeon Soo Ko 9 Meadowdale 13.66
32 Sedryck Reyes 9 Marysville Getchell 13.70
33 Tyler Giles 11 Marysville Getchell 13.76
34 Elias Thompson 9 Oak Harbor 13.86
35 Ethan Von Marksfeld 9 Meadowdale 13.89
36 Colby Walter 9 Oak Harbor 13.94
37 James Geonzon 10 Oak Harbor 14.02
38 Michael Davis 9 Meadowdale 14.08
39 Lawrence Valdez 10 Oak Harbor 14.38
40 John Bradley 10 Oak Harbor 14.47
41 Andrew Kulinovsky 10 Meadowdale 14.59
42 Jude Modica 10 Meadowdale 14.80
43 Chris Hoppock 9 Oak Harbor 14.82
44 Sean Sone 11 Oak Harbor 15.02
45 Bryan Teodoro 9 Meadowdale 15.16
46 Tyler Penny 12 Oak Harbor 16.29
47 Tyler Suter 9 Meadowdale 16.32
WILSON YOU 10 Marysville Getchell NT
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jeff Gordon 11 Oak Harbor 23.91
2 Ryan Hascall 12 Marysville Getchell 24.36
3 Elias Lynch 12 Meadowdale 24.43
4 Darien Matsushita 12 Oak Harbor 24.46
5 Coy Rutherford 12 Marysville Getchell 24.50
6 Conrad Tatge 12 Marysville Getchell 24.80
7 Kameron Wilkes 10 Marysville Getchell 24.92
8 Colin Knechtel 12 Meadowdale 25.31
9 Nathaniel Nelson 9 Marysville Getchell 25.31
10 Jack Custer 12 Meadowdale 25.71
11 Desley Love 12 Meadowdale 26.01
12 Jack Gallagher 11 Marysville Getchell 26.04
13 Caden Leckelt 9 Oak Harbor 26.08
14 Bennett Andersen 9 Oak Harbor 26.28
15 Andrew Burk 11 Meadowdale 26.49
16 Aaron Fletcher 12 Oak Harbor 26.57
17 Garrett Karney 12 Oak Harbor 26.77
18 Tristan Wasden 9 Oak Harbor 26.82
19 Jake Mitten 9 Oak Harbor 26.93
20 Triston Smith 12 Meadowdale 26.95
21 Isaiah Burke-Woodward 10 Meadowdale 27.00
22 Vernados Barber 11 Oak Harbor 27.54
23 Hyeon Soo Ko 9 Meadowdale 27.68
24 David Fajarillo 11 Meadowdale 27.69
25 Ethan Sargent 12 Meadowdale 27.91
26 Casey Cuprynski 10 Meadowdale 28.22
27 Elias Thompson 9 Oak Harbor 28.42
28 Tyler Giles 11 Marysville Getchell 28.43
29 Colby Walter 9 Oak Harbor 28.46
30 John Bradley 10 Oak Harbor 28.81
31 Michael Davis 9 Meadowdale 29.16
32 Andrew Kulinovsky 10 Meadowdale 29.48
33 Lawrence Valdez 10 Oak Harbor 29.52
34 Calvin Whelpley 10 Oak Harbor 29.63
35 Arlen Hills 9 Oak Harbor 30.28
36 Sean Sone 11 Oak Harbor 30.35
37 Bryan Teodoro 9 Meadowdale 31.47
38 Jude Modica 10 Meadowdale 31.82
39 Tyler Penny 12 Oak Harbor 33.82
Nathan Komissarchik 9 Meadowdale NT
James Geonzon 10 Oak Harbor NT
WILSON YOU 10 Marysville Getchell NT
Jordan Thierry 10 Meadowdale NT
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mac Nuanez 12 Oak Harbor 53.02
2 Jack Custer 12 Meadowdale 54.69
3 Elias Lynch 12 Meadowdale 55.50
4 Colin Knechtel 12 Meadowdale 55.77
5 Desley Love 12 Meadowdale 55.99
6 Nathaniel Nelson 9 Marysville Getchell 57.15
7 Carson St. John 11 Marysville Getchell 58.83
8 Isaiah Burke-Woodward 10 Meadowdale 59.62
9 Peyton Horn 10 Oak Harbor 1:00.86
10 Hyeon Soo Ko 9 Meadowdale 1:02.35
11 Ethan Sargent 12 Meadowdale 1:03.04
12 Cole Norton 9 Marysville Getchell 1:03.20
13 Michael Davis 9 Meadowdale 1:03.20
14 Tyler Giles 11 Marysville Getchell 1:03.25
15 Brecken Collins 9 Oak Harbor 1:04.07
16 Noah Kiewicz 9 Meadowdale 1:05.93
17 Casey Cuprynski 10 Meadowdale 1:08.07
18 Nathan Komissarchik 9 Meadowdale 1:14.37
Brandon Parham 10 Oak Harbor NT
Jordan Thierry 10 Meadowdale NT
David Fajarillo 11 Meadowdale NT
Ethan Von Marksfeld 9 Meadowdale NT
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Thomas McCormick 11 Marysville Getchell 2:11.51
2 Triston Smith 12 Meadowdale 2:16.17
3 Carson St. John 11 Marysville Getchell 2:21.07
4 Miles Berg 9 Meadowdale 2:23.12
5 Jallang William 11 Marysville Getchell 2:24.05
6 Josh Stone 11 Oak Harbor 2:25.06
7 Cole Norton 9 Marysville Getchell 2:26.45
8 John Pope 10 Oak Harbor 2:26.72
9 Luke Muszala 9 Meadowdale 2:40.46
10 Luke Turner 10 Oak Harbor 2:50.46
11 Alejandro Roman De La Tor 9 Marysville Getchell 2:56.31
12 Brennon Sanchez 10 Oak Harbor 3:30.60
Chris Bonner 9 Marysville Getchell NT
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Benjamin Gasper 12 Oak Harbor 4:43.02
2 Dallas Riddle-Stevens 10 Oak Harbor 4:45.59
3 Jallang William 11 Marysville Getchell 5:02.33
4 Xander Johnson 9 Marysville Getchell 5:05.11
5 Andrew Burk 11 Meadowdale 5:06.79
6 Chris Bonner 9 Marysville Getchell 5:19.55
7 Josh Stone 11 Oak Harbor 5:20.70
8 John Pope 10 Oak Harbor 5:20.77
9 Rylee Worth 9 Marysville Getchell 5:21.27
10 Peyton Horn 10 Oak Harbor 5:27.67
11 Cole Fishburn 10 Oak Harbor 5:29.54
12 Brenden Andersen 9 Oak Harbor 5:29.68
13 Joshua Bacon 12 Marysville Getchell 5:33.50
14 Luke Turner 10 Oak Harbor 6:02.05
15 Alejandro Roman De La Tor 9 Marysville Getchell 6:18.59
16 Brennon Sanchez 10 Oak Harbor 6:41.64
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Benjamin Gasper 12 Oak Harbor 10:18.97
2 Gregory Panther 12 Marysville Getchell 10:21.87
3 Dallas Riddle-Stevens 10 Oak Harbor 10:22.23
4 Evan Krautkremer 11 Marysville Getchell 10:51.49
5 Xander Johnson 9 Marysville Getchell 11:25.26
6 Lance Broderhausen 9 Meadowdale 11:38.39
7 Matthew Callan 10 Meadowdale 11:41.87
8 Joshua Bacon 12 Marysville Getchell 11:51.12
9 Cole Fishburn 10 Oak Harbor 12:00.67
10 Brecken Collins 9 Oak Harbor 12:15.03
11 Oliver Schwab 9 Marysville Getchell 12:20.64
12 Brandon Parham 10 Oak Harbor 12:24.13
Christian Balgos 9 Marysville Getchell NT
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Gabriel Daggett 10 Oak Harbor 18.60
2 Cooper Steed 10 Meadowdale 19.28
3 Aaron Fletcher 12 Oak Harbor 19.32
4 Jared Arquiza 10 Marysville Getchell 19.96
5 Alan Phan 9 Meadowdale 20.89
6 John Bradley 10 Oak Harbor 23.00
7 Alex Smothers 9 Marysville Getchell 23.36
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Matthew Johnson 12 Meadowdale 46.70
2 Jared Arquiza 10 Marysville Getchell 47.80
3 Cooper Steed 10 Meadowdale 50.75
4 Alan Phan 9 Meadowdale 52.85
5 Garrett Hughes 10 Meadowdale 53.00
6 Alex Smothers 9 Marysville Getchell 54.35
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Oak Harbor 45.15
Dorian HardinTaeson HardinAndrew MillerJeff Gordon
2 Oak Harbor 48.65
Gabriel DaggettGarrett KarneyKekoa AlejandroCody Fenton
3 Meadowdale 50.60
Matthew HartonoJustin MerrilAlain BuiAlan Phan
4 Oak Harbor 50.98
Chris HoppockTristan WasdenJake MittenXander Owsley
Marysville Getchell DQ
Ryan HascallCoy RutherfordKameron WilkesConrad Tatge
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Oak Harbor 3:39.35
Darien MatsushitaOzell JacksonWill I Am DanielsonMac Nuanez
2 Meadowdale 3:40.66
Jack CusterElias LynchDesley LoveColin Knechtel
3 Marysville Getchell 3:49.85
Thomas McCormickCarson St. JohnConrad TatgeGregory Panther
4 Oak Harbor 4:01.67
Bennett AndersenBrenden AndersenCaden LeckeltElias Thompson
5 Marysville Getchell 4:18.37
Cole NortonJallang WilliamRylee WorthChris Bonner
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Isaac Gomez 12 Oak Harbor 41-01.50
2 Benjamin Panasyuk 12 Meadowdale 40-10.50
3 Kamryn Mebane 12 Oak Harbor 37-11.50
4 Nathaniel Nunez 10 Oak Harbor 36-02.00
5 Justin Campbell 10 Oak Harbor 34-07.00
6 Nathan Broome 11 Marysville Getchell 34-06.00
6 Michael Gomez 10 Oak Harbor 34-06.00
8 Dillon Pruitt 12 Meadowdale 32-11.50
9 Alain Bui 10 Meadowdale 32-03.00
10 Joseph Orr 11 Oak Harbor 30-02.00
11 Steven Crummett 11 Marysville Getchell 29-05.00
11 Reid Kugler 9 Marysville Getchell 29-05.00
13 Zeki Mohammed 10 Meadowdale 27-00.00
14 Marvin Thein 11 Oak Harbor 26-10.00
15 Joshua Alcantara 10 Marysville Getchell 26-09.50
16 Jared McDonald 9 Oak Harbor 26-03.00
17 Henry Booth 9 Oak Harbor 26-00.50
18 Keegan Daniels 11 Oak Harbor 26-00.00
19 Andreas Bowers 10 Marysville Getchell 25-09.00
20 Josh Simmons 9 Oak Harbor 25-00.50
21 Christian Bethea 9 Oak Harbor 23-02.50
22 Devan Sanchez 9 Oak Harbor 23-00.00
23 Jude Modica 10 Meadowdale 22-06.00
24 Joshua Tzec 10 Meadowdale 21-11.00
25 Trenton Fisher 10 Oak Harbor 21-06.50
25 Justin Reed 12 Meadowdale 21-06.50
27 Joseph Yglesias 9 Meadowdale 20-06.00
28 Edward Owens 10 Meadowdale 20-05.00
29 Raysen Kuwahara 9 Meadowdale 20-02.50
30 Tyler Suter 9 Meadowdale 19-06.50
31 Raymond Schneider-Padgett 10 Meadowdale 17-06.00
Anthony Seng 12 Marysville Getchell ND
Tyler Paul 11 Meadowdale ND
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Isaac Gomez 12 Oak Harbor 128-02
2 Benjamin Panasyuk 12 Meadowdale 106-05
3 Nathan Broome 11 Marysville Getchell 99-01
4 Kamryn Mebane 12 Oak Harbor 92-05
5 Justin Campbell 10 Oak Harbor 88-06
6 Zeki Mohammed 10 Meadowdale 84-07
7 Nathaniel Nunez 10 Oak Harbor 83-11
8 Reid Kugler 9 Marysville Getchell 81-02
9 Jared McDonald 9 Oak Harbor 80-09
10 Tyrell Torres 10 Oak Harbor 79-06
11 Keegan Daniels 11 Oak Harbor 77-04
12 Marvin Thein 11 Oak Harbor 76-04
13 Dillon Pruitt 12 Meadowdale 75-03
14 Steven Crummett 11 Marysville Getchell 72-11
15 Alain Bui 10 Meadowdale 71-10
16 Andreas Bowers 10 Marysville Getchell 70-05
17 Alexander Castaneda 10 Oak Harbor 70-04
18 Ross Kugler 9 Marysville Getchell 67-08
19 Christian Bethea 9 Oak Harbor 66-04
20 Josh Simmons 9 Oak Harbor 63-11
21 Henry Booth 9 Oak Harbor 63-06
22 Joshua Tzec 10 Meadowdale 60-02
23 Joseph Orr 11 Oak Harbor 55-02
24 Joshua Alcantara 10 Marysville Getchell 55-00
25 Matt Miller 11 Marysville Getchell 52-11
26 Raysen Kuwahara 9 Meadowdale 47-00
27 Brandon McCollough 11 Oak Harbor 44-02
28 Joseph Yglesias 9 Meadowdale 39-09
Colton Hoffman 11 Marysville Getchell ND
Benicio Rivera 10 Marysville Getchell ND
Tyler Paul 11 Meadowdale ND
Anthony Seng 12 Marysville Getchell ND
Jeryll Almelia 9 Marysville Getchell ND
Varsity Boys Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Benjamin Panasyuk 12 Meadowdale 131-11
2 Weston Whitefoot 12 Oak Harbor 131-10
3 Michael Gomez 10 Oak Harbor 126-06
4 Tyrell Torres 10 Oak Harbor 120-11
5 Matthew Johnson 12 Meadowdale 115-06
6 Porter Whitmire 10 Oak Harbor 112-02
7 Brandon McCollough 11 Oak Harbor 106-02
8 Zeki Mohammed 10 Meadowdale 104-01
9 Will I Am Danielson 12 Oak Harbor 103-09
10 Evan Ford 9 Marysville Getchell 102-03
11 Alexander Castaneda 10 Oak Harbor 94-07
12 Darian Delgado 11 Oak Harbor 94-05
13 Cyril Paulk 9 Marysville Getchell 93-06
14 Ozell Jackson 12 Oak Harbor 91-01
15 Colton Hoffman 11 Marysville Getchell 87-00
16 Jesse Donk 11 Marysville Getchell 80-07
17 Trenton Fisher 10 Oak Harbor 80-01
18 Avin Jackson 9 Marysville Getchell 78-09
19 Dillon Pruitt 12 Meadowdale 77-05
20 Lawrence Javelo 10 Oak Harbor 75-05
21 Devan Sanchez 9 Oak Harbor 73-09
22 Tristan Wasden 9 Oak Harbor 73-03
23 Adrian Casabal 9 Marysville Getchell 68-01
24 Matt Miller 11 Marysville Getchell 49-09
25 Ross Kugler 9 Marysville Getchell 47-00
26 Raymond Schneider-Padgett 10 Meadowdale 44-05
27 Edward Owens 10 Meadowdale 34-10
Anthony Seng 12 Marysville Getchell ND
Benicio Rivera 10 Marysville Getchell ND
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ozell Jackson 12 Oak Harbor 5-08.00
2 Josh Baker 11 Marysville Getchell 5-06.00
3 Kyle Nickols 12 Oak Harbor 5-06.00
4 Brayden Kautzman 10 Meadowdale 5-04.00
5 Matt Kelly 9 Oak Harbor 5-02.00
6 Peyton Koncoski 9 Marysville Getchell 5-02.00
7 Will I Am Danielson 12 Oak Harbor 5-00.00
8 Alfred Ramos 9 Marysville Getchell 4-10.00
8 Liam Perkins 9 Marysville Getchell 4-10.00
Matthew Johnson 12 Meadowdale NH
Vincent Bactad 10 Meadowdale NH
Andrew Zollars 9 Meadowdale NH
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cody Fenton 11 Oak Harbor 9-06.00
2 Liam Perkins 9 Marysville Getchell 8-00.00
3 Josh Baker 11 Marysville Getchell 7-06.00
4 Lincoln Basett 10 Oak Harbor 7-00.00
Andrew Zollars 9 Meadowdale NH
Collin Black 11 Marysville Getchell NH
Kevin Lockwood 11 Marysville Getchell NH
David Lockwood 9 Marysville Getchell NH
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Raymond Free 11 Meadowdale 20-00.00
2 Andrew Miller 12 Oak Harbor 18-06.00
3 Brayden Kautzman 10 Meadowdale 17-00.00
4 Justin Merril 11 Meadowdale 17-00.00
5 Jesse Donk 11 Marysville Getchell 16-09.00
6 Matthew Hartono 11 Meadowdale 16-06.00
7 Calvin Whelpley 10 Oak Harbor 16-04.00
8 Ryan Secrest 11 Meadowdale 16-04.00
9 Nathan Stearns 11 Meadowdale 16-03.00
9 Ethan Von Marksfeld 9 Meadowdale 16-03.00
11 Sedryck Reyes 9 Marysville Getchell 16-02.00
12 Kekoa Alejandro 10 Oak Harbor 15-02.00
13 Alfred Ramos 9 Marysville Getchell 14-08.00
14 Noah Kiewicz 9 Meadowdale 14-05.00
14 Deandre Adriano 9 Marysville Getchell 14-05.00
16 Peter Wick 12 Meadowdale 14-04.00
17 Garrett Hughes 10 Meadowdale 14-02.00
17 Chris Hoppock 9 Oak Harbor 14-02.00
19 Lincoln Basett 10 Oak Harbor 13-07.00
20 Andrew Zollars 9 Meadowdale 13-02.00
21 Arlen Hills 9 Oak Harbor 13-00.00
22 Nathan Komissarchik 9 Meadowdale 11-03.00
23 Sean Sone 11 Oak Harbor 10-09.00
24 Mason Heath 9 Meadowdale 10-08.00
Riley Asmussen 11 Meadowdale ND
Jordan Thierry 10 Meadowdale ND
Jameson Burns 10 Meadowdale ND
Bryan Teodoro 9 Meadowdale ND
Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Raymond Free 11 Meadowdale 42-04.00
2 Ozell Jackson 12 Oak Harbor 38-11.00
3 Kyle Nickols 12 Oak Harbor 38-07.00
4 Peter Wick 12 Meadowdale 38-06.00
5 Justin Merril 11 Meadowdale 37-03.00
6 Nathan Stearns 11 Meadowdale 36-08.00
7 Matt Kelly 9 Oak Harbor 36-08.00
8 Will I Am Danielson 12 Oak Harbor 34-05.00
9 Ryan Secrest 11 Meadowdale 34-02.00
10 Matthew Hartono 11 Meadowdale 31-09.00
11 Deandre Adriano 9 Marysville Getchell 29-09.00
Brayden Kautzman 10 Meadowdale ND
Vincent Bactad 10 Meadowdale ND
Riley Asmussen 11 Meadowdale ND
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kiarra Green 11 Marysville Getchell 13.43
2 Amaya Rittierodt 12 Oak Harbor 13.79
3 Maria Dailey 10 Oak Harbor 14.24
4 Kia Ceya 12 Oak Harbor 14.42
5 Alora Caillier 12 Oak Harbor 14.43
6 Tyshona Cole 9 Marysville Getchell 14.45
7 Sesley Love 10 Meadowdale 14.52
8 Brooke Williams 9 Oak Harbor 14.57
9 Jessica Vester 11 Oak Harbor 14.57
10 Kaylee Whatmore 11 Meadowdale 14.87
11 Alexandra Sapp 9 Marysville Getchell 14.92
12 Naomi Garcia 12 Oak Harbor 15.04
13 Kayle Pearcy 9 Oak Harbor 15.19
14 Madison Korneli 12 Oak Harbor 15.20
15 Dejia Cammon 12 Oak Harbor 15.27
16 Samantha Douglas 12 Meadowdale 15.32
17 Carmyn McKee Oak Harbor 15.49
18 Dena Morton 11 Marysville Getchell 15.76
19 Polene anri Moller 12 Marysville Getchell 15.91
20 Kayla Kendrick 12 Meadowdale 16.03
21 Jodi Everett 12 Meadowdale 16.32
22 Morgan Roundy 10 Oak Harbor 16.36
23 Allyson Ballard 9 Oak Harbor 16.51
24 Cherie Miller 10 Oak Harbor 16.91
25 Lydia Welch 10 Oak Harbor 17.08
26 Christine Lusterio 9 Meadowdale 17.30
27 Jolene Harless 10 Oak Harbor 18.41
28 Brenna Richard 9 Oak Harbor 19.85
Marina White 10 Oak Harbor NT
Madelyn Ward 9 Oak Harbor NT
Chantelle Rector 12 Oak Harbor NT
Emma McGaughey 10 Meadowdale NT
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jenna Cooley 12 Oak Harbor 29.17
2 Alora Caillier 12 Oak Harbor 29.85
3 Leielle Salinger 10 Oak Harbor 29.98
4 Tyshona Cole 9 Marysville Getchell 30.38
5 Amaya Rittierodt 12 Oak Harbor 31.04
6 Alexandra Sapp 9 Marysville Getchell 31.17
7 Madison Korneli 12 Oak Harbor 31.17
8 Kayle Pearcy 9 Oak Harbor 31.50
9 Kaylee Whatmore 11 Meadowdale 31.99
10 Jodi Everett 12 Meadowdale 33.61
11 Polene anri Moller 12 Marysville Getchell 33.63
12 Naiah Young 11 Meadowdale 33.93
13 Allyson Ballard 9 Oak Harbor 34.09
14 Grace Charguolaf 10 Oak Harbor 34.43
15 Christine Lusterio 9 Meadowdale 35.30
16 Lydia Welch 10 Oak Harbor 36.16
17 Keziah Rennes 9 Oak Harbor 38.13
Emma McGaughey 10 Meadowdale NT
Madelyn Ward 9 Oak Harbor NT
Guadalupe Moreno Flores 10 Meadowdale NT
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jenna Cooley 12 Oak Harbor 1:06.42
2 Alexis Smith 11 Oak Harbor 1:08.03
3 Jessica Vester 11 Oak Harbor 1:08.06
4 Courtney VanGiesen 9 Oak Harbor 1:09.12
5 Chloe Wallace 9 Oak Harbor 1:10.31
6 Joelyn O'Hara 10 Oak Harbor 1:16.80
7 Diandra Dominguez 10 Oak Harbor 1:19.62
8 Christine Lusterio 9 Meadowdale 1:22.17
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Julia Rea 10 Marysville Getchell 2:38.45
2 Alexis Smith 11 Oak Harbor 2:40.78
3 Sydney Norton 11 Marysville Getchell 2:47.12
4 Jasmine Nguyen 9 Marysville Getchell 2:47.40
5 Riley Grace Borden 12 Oak Harbor 2:49.47
6 Brenna Rothman 11 Oak Harbor 2:54.62
7 Janae Parsons 9 Marysville Getchell 2:57.23
8 Caitlyn Smith 11 Marysville Getchell 3:05.61
9 Joelyn O'Hara 10 Oak Harbor 3:08.49
10 Guadalupe Moreno Flores 10 Meadowdale 3:10.64
11 Clara Schmidt 9 Meadowdale 3:15.16
12 Kahlan Fleiger-Holmes 9 Meadowdale 3:17.21
13 Belle Collazo 9 Marysville Getchell 3:18.89
14 Sesley Love 10 Meadowdale 3:21.20
15 Diandra Dominguez 10 Oak Harbor 3:24.61
Ashleigh Carlton 9 Meadowdale NT
Mia Ackerman 9 Oak Harbor NT
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Julia Rea 10 Marysville Getchell 5:59.39
2 Sydney Norton 11 Marysville Getchell 6:06.42
3 Riley Grace Borden 12 Oak Harbor 6:09.80
4 Janae Parsons 9 Marysville Getchell 6:21.57
5 Maya Dailer 10 Meadowdale 6:39.18
6 Belle Collazo 9 Marysville Getchell 6:53.01
7 Stephanie Mayer 11 Oak Harbor 7:01.60
8 Ellie Lynch 9 Meadowdale 7:13.47
9 Elena Schmidt 11 Meadowdale 7:41.32
10 Hanna McDonagh 9 Meadowdale 8:34.41
Megan Smith 10 Oak Harbor NT
Mia Ackerman 9 Oak Harbor NT
Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alexis Smith 11 Oak Harbor 12:28.70
2 Jasmine Nguyen 9 Marysville Getchell 13:23.32
3 Caitlyn Smith 11 Marysville Getchell 13:42.51
4 Stephanie Mayer 11 Oak Harbor 15:00.22
5 Brenna Rothman 11 Oak Harbor 15:44.22
Megan Smith 10 Oak Harbor NT
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 SOPHIE ALT 10 Marysville Getchell 17.97
2 Catherine Do 11 Meadowdale 18.46
3 Megan McReynolds 12 Marysville Getchell 18.98
4 Hailey Richner 9 Marysville Getchell 19.17
5 Brooke Williams 9 Oak Harbor 19.58
6 Kiara Dailer 12 Meadowdale 20.14
7 Sierra Upchurch 11 Marysville Getchell 20.42
8 Samantha Hines 12 Oak Harbor 21.55
Marina White 10 Oak Harbor NT
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 SOPHIE ALT 10 Marysville Getchell 51.26
2 Samantha Hines 12 Oak Harbor 51.89
3 Catherine Do 11 Meadowdale 52.09
4 Megan McReynolds 12 Marysville Getchell 54.39
5 Hailey Richner 9 Marysville Getchell 56.36
6 Sierra Upchurch 11 Marysville Getchell 1:00.46
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Oak Harbor 53.65
Maria DaileyAlora CaillierKia CeyaAmaya Rittierodt
2 Marysville Getchell 54.16
SOPHIE ALTTyshona ColeAlexandra SappKiarra Green
3 Meadowdale 58.37
Samantha DouglasKaylee WhatmoreCatherine DoKayla Kendrick
4 Oak Harbor 1:02.72
Carmyn McKeeKayle PearcyMadelyn BeachKeziah Rennes
Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Oak Harbor 1:55.43
Alora CaillierLeielle SalingerKia CeyaAmaya Rittierodt
2 Meadowdale 2:01.08
Samantha DouglasKaylee WhatmoreCatherine DoMaya Dailer
3 Oak Harbor 2:12.92
Carmyn McKeeKeziah RennesKayle PearcyMadelyn Beach
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Oak Harbor 4:46.96
Samantha HinesJessica VesterCourtney VanGiesenChloe Wallace
2 Marysville Getchell 4:48.53
Megan McReynoldsHailey RichnerSierra UpchurchKiarra Green
3 Meadowdale 5:07.40
Kahlan Fleiger-HolmesEllie LynchMaya DailerKiara Dailer
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sarah Ulam 11 Oak Harbor 28-03.00
2 Trinity Lynch 11 Meadowdale 25-07.00
3 Halle Lemme 10 Oak Harbor 25-06.00
4 Jhayna Bowie 12 Oak Harbor 23-10.50
5 Issis Foster-Suyat 10 Oak Harbor 23-04.00
6 Mickenzie King 10 Marysville Getchell 22-11.50
7 Adriana Valadez 11 Meadowdale 22-05.00
8 Lydia Dorsey 12 Oak Harbor 21-06.00
9 Cheyanne Winchester 10 Oak Harbor 21-03.00
10 Emma McGaughey 10 Meadowdale 21-02.50
11 Naiah Young 11 Meadowdale 20-10.00
12 Jaylana Purcell 12 Oak Harbor 20-05.00
13 Chloe Kubisiak 11 Oak Harbor 19-09.50
14 Polene anri Moller 12 Marysville Getchell 19-08.50
15 Grace Nowicki 9 Oak Harbor 18-07.50
16 Morgan Lamar 10 Oak Harbor 18-01.50
17 Sophie Sandahl 11 Oak Harbor 17-08.00
18 Samantha Dahl 10 Oak Harbor 16-09.00
19 Sequoia Alpine 10 Marysville Getchell 16-07.00
20 Emily Smith 10 Marysville Getchell 10-11.00
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Camryn Bristow 11 Oak Harbor 79-09
2 Issis Foster-Suyat 10 Oak Harbor 77-08
3 Jasmine Ford 10 Oak Harbor 76-05
4 Trinity Lynch 11 Meadowdale 67-00
5 Naiah Young 11 Meadowdale 66-09
6 Sarah Ulam 11 Oak Harbor 66-02
7 Sahara Tanner 11 Oak Harbor 62-01
8 Halle Lemme 10 Oak Harbor 60-11
9 Natalie Plush 10 Oak Harbor 59-09
10 Mickenzie King 10 Marysville Getchell 57-06
11 Alexandra Sapp 9 Marysville Getchell 55-10
12 Candice Metz 9 Marysville Getchell 54-04
13 Madison Maxwell 10 Oak Harbor 51-09
14 Jada Dahl 10 Marysville Getchell 47-05
14 Cheyanne Winchester 10 Oak Harbor 47-05
16 Jhayna Bowie 12 Oak Harbor 46-11
17 Jaylana Purcell 12 Oak Harbor 46-06
18 Peyton Rhyne 10 Oak Harbor 45-11
19 Cortney Bundy 9 Marysville Getchell 45-08
20 Vera Tkachenko 9 Marysville Getchell 45-04
21 Emily Lamb 9 Oak Harbor 42-09
22 Morgan Lamar 10 Oak Harbor 42-06
23 Virginia Castro 10 Oak Harbor 42-00
24 Sophie Sandahl 11 Oak Harbor 38-00
25 Grace Nowicki 9 Oak Harbor 36-07
26 Kimber Tanner 11 Oak Harbor 34-09
27 Samantha Dahl 10 Oak Harbor 31-05
Kelly Gruenwald 11 Oak Harbor ND
Varsity Girls Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lydia Dorsey 12 Oak Harbor 100-04
2 Camryn Bristow 11 Oak Harbor 96-05
3 Trinity Lynch 11 Meadowdale 85-02
4 Adriana Valadez 11 Meadowdale 83-05
5 Samantha Hines 12 Oak Harbor 81-03
6 Kate Roberts 10 Marysville Getchell 66-05
7 Araya Roberts 10 Marysville Getchell 63-10
8 Jasmine Ford 10 Oak Harbor 63-08
9 Samantha Douglas 12 Meadowdale 61-09
10 Abby Fisher 10 Marysville Getchell 57-02
10 Natalie Plush 10 Oak Harbor 57-02
12 Morgan Lamar 10 Oak Harbor 54-09
13 Jada Dahl 10 Marysville Getchell 53-09
14 Chloe Kubisiak 11 Oak Harbor 53-05
15 Madison Maxwell 10 Oak Harbor 52-01
16 Peyton Rhyne 10 Oak Harbor 49-07
17 Alexandria Kilbourn 11 Marysville Getchell 47-06
18 Sahara Tanner 11 Oak Harbor 38-01
19 Grace Nowicki 9 Oak Harbor 37-02
20 Diandra Dominguez 10 Oak Harbor 34-01
21 Virginia Castro 10 Oak Harbor 33-07
22 Vera Tkachenko 9 Marysville Getchell 28-06
23 Jolene Harless 10 Oak Harbor 23-08
24 Kimber Tanner 11 Oak Harbor 19-08
Candice Metz 9 Marysville Getchell ND
Kelly Gruenwald 11 Oak Harbor ND
25 Emily Lamb 9 Oak Harbor
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kyairra Vogan 12 Marysville Getchell 4-08.00
2 Kristina Tirado 12 Oak Harbor 4-06.00
3 Kayla Kendrick 12 Meadowdale 4-02.00
4 Hailey Richner 9 Marysville Getchell 4-02.00
Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alexandria Kilbourn 11 Marysville Getchell 8-06.00
2 Kiara Dailer 12 Meadowdale 8-00.00
3 Maya Dailer 10 Meadowdale 7-00.00
4 Naomi Garcia 12 Oak Harbor 6-00.00
4 Aneliese Jones 10 Marysville Getchell 6-00.00
6 Morgan Roundy 10 Oak Harbor 5-06.00
Madelyn Ward 9 Oak Harbor NH
Madelyn Beach 9 Oak Harbor NH
Kelly Gruenwald 11 Oak Harbor NH
Chantelle Rector 12 Oak Harbor NH
Brenna Richard 9 Oak Harbor NH
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 SOPHIE ALT 10 Marysville Getchell 15-01.00
2 Maria Dailey 10 Oak Harbor 14-11.00
3 Faith Sherman 10 Marysville Getchell 14-00.50
4 Jenna Cooley 12 Oak Harbor 13-11.50
5 Leielle Salinger 10 Oak Harbor 13-05.50
6 Kiara Dailer 12 Meadowdale 12-10.75
7 Kayla Kendrick 12 Meadowdale 12-07.25
8 Dejia Cammon 12 Oak Harbor 12-02.00
9 Carmyn McKee Oak Harbor 12-01.25
10 Courtney VanGiesen 9 Oak Harbor 11-09.00
11 Cherie Miller 10 Oak Harbor 11-08.00
12 Keziah Rennes 9 Oak Harbor 11-05.50
13 Chloe Wallace 9 Oak Harbor 11-05.00
14 Dena Morton 11 Marysville Getchell 10-06.00
Morgan Roundy 10 Oak Harbor ND
Grace Charguolaf 10 Oak Harbor ND
Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kristina Tirado 12 Oak Harbor 29-02.50
2 Faith Sherman 10 Marysville Getchell 28-08.00
3 Kyairra Vogan 12 Marysville Getchell 25-09.75