Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lincoln Krog 11 Stevenson 11.50
2 Wyatt Partridge 9 Castle Rock 12.06
3 Desmond Phillips 11 Stevenson 12.21
4 Ryan Hurley 12 Castle Rock 12.24
5 Dylan House 10 Castle Rock 12.43
6 Anthony Williams 10 King's Way Christian 12.68
7 Robert Granlund 11 King's Way Christian 12.87
7 J.R. Dow 12 Castle Rock 12.87
9 Carson Lowery 9 Stevenson 12.91
10 Ethan Soyars 11 Castle Rock 12.97
11 Gregory Mueller 9 Castle Rock 13.12
12 Lance Wirkkala 9 Castle Rock 13.19
13 Dustin Ding 9 Castle Rock 15.06
14 Mathew Lepoidevin 11 Stevenson 15.90
Connor Burton 12 Castle Rock NT
Griffin Young 10 King's Way Christian NT
Blake Ryan 11 Castle Rock NT
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nate Myklebust 12 Castle Rock 23.44
2 Ryan Hurley 12 Castle Rock 25.47
3 Seth Werly 11 Castle Rock 25.62
4 David McAndie 10 Stevenson 25.63
5 isaac Hoidal 11 Stevenson 25.88
6 James McAndie 10 Stevenson 26.16
7 Anthony Williams 10 King's Way Christian 26.20
8 Robert Granlund 11 King's Way Christian 26.78
9 Lance Wirkkala 9 Castle Rock 27.02
10 Carson Lowery 9 Stevenson 27.22
11 Noel Perez-Lopez 11 Castle Rock 27.78
12 Blake Ryan 11 Castle Rock 28.42
13 Gregory Mueller 9 Castle Rock 29.11
14 Nicholas Nissen 9 Stevenson 29.57
Michael Johnson 10 King's Way Christian NT
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ethan Haight 10 Stevenson 55.87
2 Griffin Young 10 King's Way Christian 58.37
3 Blake Ryan 11 Castle Rock 1:03.40
4 Dustin Ding 9 Castle Rock 1:15.52
Justin Frahm 10 King's Way Christian NT
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Foxx Walz 10 King's Way Christian 2:24.28
2 Aaron Ross 10 Castle Rock 2:24.84
3 Johnathan Cobarruvias 9 Stevenson 2:28.91
4 Parker Labeau 9 Castle Rock 2:30.92
5 Griffin Young 10 King's Way Christian 2:44.41
Brandon Warner 9 King's Way Christian NT
Bryce Holloway 11 Castle Rock NT
Abiy LaCombe 9 Stevenson NT
Justin Pilgrim 11 King's Way Christian NT
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Keith Lepoidevin 11 Stevenson 5:53.70
2 Johnathan Cobarruvias 9 Stevenson 6:00.00
3 Samual VanWagner 10 Stevenson 6:25.00
4 Ashton Leonard 11 Stevenson 6:33.43
Bryce Holloway 11 Castle Rock NT
Nathan Rose 9 King's Way Christian NT
Jeran Keogh 11 Castle Rock NT
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jeran Keogh 11 Castle Rock 12:13.94
2 Parker Labeau 9 Castle Rock 13:01.41
Aaron Ross 10 Castle Rock NT
Nathan Rose 9 King's Way Christian NT
Corey Eubanks 10 King's Way Christian NT
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 David McAndie 10 Stevenson 16.02
2 James McAndie 10 Stevenson 17.21
3 Howard Beer 12 Castle Rock 18.24
4 Emmet Falter 9 Castle Rock 23.15
Preston Lowrey 11 Stevenson NT
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 David McAndie 10 Stevenson 42.33
2 James McAndie 10 Stevenson 44.20
3 Howard Beer 12 Castle Rock 46.17
4 Emmet Falter 9 Castle Rock 1:00.78
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Castle Rock 45.90
Wyatt PartridgeRyan HurleyConnor BurtonNate Myklebust
2 Stevenson 49.57
Zion Cole-EnglandKody CampbellLincoln Krogisaac Hoidal
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Castle Rock 4:01.12
Ethan SoyarsKaden JohnsonConnor BurtonHoward Beer
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Skyler Bernt 12 Stevenson 42-07.00
2 Jesse Aguiar 12 Stevenson 40-09.00
3 Cristobal Aguiar 11 Stevenson 38-06.00
4 Kody Campbell 12 Stevenson 36-00.00
5 Kaden Johnson 12 Castle Rock 34-09.00
6 Corrin Wahto 9 Stevenson 34-05.00
7 Zion Cole-England 12 Stevenson 34-03.00
8 Noel Perez-Lopez 11 Castle Rock 31-07.00
9 Robert Pitcher 11 Stevenson 30-11.00
10 Anthony Maine 10 Castle Rock 30-06.00
11 Emmanuel Pop 9 King's Way Christian 29-10.00
12 Kyler Richards 12 Castle Rock 29-08.00
13 Garret Bernt 9 Stevenson 29-02.00
14 Deaken Heller 9 Castle Rock 28-02.00
15 Koby Pruett 11 Castle Rock 27-06.00
16 Michael Clark 11 Castle Rock 25-03.00
17 Michael Buck 11 Castle Rock 24-09.00
18 kurt lePoidevin 9 Stevenson 24-02.00
19 Brice Liedtke 11 Stevenson 22-10.00
20 Keegan Coring 9 King's Way Christian 22-00.00
21 Mathew Lepoidevin 11 Stevenson 21-08.00
Austin LaCombe 10 Stevenson ND
Bennett Wright 10 Stevenson ND
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cristobal Aguiar 11 Stevenson 118-09
2 Garret Bernt 9 Stevenson 101-11
3 Skyler Bernt 12 Stevenson 87-01
4 Jesse Aguiar 12 Stevenson 83-10
5 Emmanuel Pop 9 King's Way Christian 77-01
6 Anthony Maine 10 Castle Rock 75-04
7 Dylan House 10 Castle Rock 73-09
8 kurt lePoidevin 9 Stevenson 72-05
9 J.R. Dow 12 Castle Rock 72-01
10 Koby Pruett 11 Castle Rock 69-04
11 Deaken Heller 9 Castle Rock 66-10
12 Kyler Richards 12 Castle Rock 65-07
13 Corrin Wahto 9 Stevenson 64-00
14 Brice Liedtke 11 Stevenson 62-09
15 Reed Ness 10 Castle Rock 61-00
15 Keegan Coring 9 King's Way Christian 61-00
17 Michael Buck 11 Castle Rock 53-05
18 Mathew Lepoidevin 11 Stevenson 49-10
Bennett Wright 10 Stevenson ND
Austin LaCombe 10 Stevenson ND
Varsity Boys Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dylan House 10 Castle Rock 133-00
2 isaac Hoidal 11 Stevenson 124-03
3 Ryan Hurley 12 Castle Rock 120-08
4 Kyler Richards 12 Castle Rock 116-10
5 Lincoln Krog 11 Stevenson 114-11
6 Bennett Wright 10 Stevenson 110-11
7 Jesse Aguiar 12 Stevenson 104-00
8 Corrin Wahto 9 Stevenson 96-10
9 Stephen Rutherford 12 Stevenson 91-01
10 Anthony Maine 10 Castle Rock 90-00.75
11 Nick Kraley 9 Castle Rock 89-03
12 J.R. Dow 12 Castle Rock 88-01
13 Foxx Walz 10 King's Way Christian 86-02
14 Koby Pruett 11 Castle Rock 82-04
15 Elrik Smith 11 Stevenson 79-09
16 Michael Clark 11 Castle Rock 77-09
17 kurt lePoidevin 9 Stevenson 76-09
18 Michael Buck 11 Castle Rock 73-00
19 Garrett Hoskins 9 King's Way Christian 70-09
20 Samual VanWagner 10 Stevenson 65-03
21 Christian Castro 9 Stevenson 64-02
22 Brandon Warner 9 King's Way Christian 62-04
23 Deaken Heller 9 Castle Rock 58-01
24 Mathew Lepoidevin 11 Stevenson 57-08
25 Reed Ness 10 Castle Rock 56-03
26 Brice Liedtke 11 Stevenson 41-02
27 Ashton Leonard 11 Stevenson 31-02
Austin LaCombe 10 Stevenson ND
Maxwell Gecho 10 King's Way Christian ND
Patrick Blouin 11 Stevenson ND
Keith Lepoidevin 11 Stevenson ND
Abiy LaCombe 9 Stevenson ND
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lincoln Krog 11 Stevenson 5-10.00
2 isaac Hoidal 11 Stevenson 5-08.00
3 Connor Burton 12 Castle Rock 5-02.00
4 Michael Johnson 10 King's Way Christian 5-00.00
4 Ethan Soyars 11 Castle Rock 5-00.00
Garret Bernt 9 Stevenson NH
Ethan Haight 10 Stevenson NH
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Desmond Phillips 11 Stevenson 19-11.50
2 Seth Werly 11 Castle Rock 18-01.00
3 Nathan Smith 11 Castle Rock 17-05.00
4 Wyatt Partridge 9 Castle Rock 17-02.00
5 Noel Perez-Lopez 11 Castle Rock 16-09.00
5 Lance Wirkkala 9 Castle Rock 16-09.00
5 Foxx Walz 10 King's Way Christian 16-09.00
8 Preston Lowrey 11 Stevenson 16-07.50
9 Robert Granlund 11 King's Way Christian 16-02.50
10 Anthony Williams 10 King's Way Christian 15-09.50
11 Christian Castro 9 Stevenson 14-07.00
12 Nicholas Nissen 9 Stevenson 14-06.50
13 Jackson Krog 9 Stevenson 14-02.00
14 Nick Kraley 9 Castle Rock 13-06.00
15 Noah Ortiz 11 Castle Rock 12-10.00
16 Gregory Mueller 9 Castle Rock 12-09.00
17 Emmet Falter 9 Castle Rock 11-11.00
Zion Cole-England 12 Stevenson ND
Robert Pitcher 11 Stevenson ND
Johnathan Cobarruvias 9 Stevenson ND
Michael Johnson 10 King's Way Christian ND
Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Desmond Phillips 11 Stevenson 38-02.50
2 Lance Wirkkala 9 Castle Rock 38-00.25
3 Seth Werly 11 Castle Rock 36-09.50
4 Preston Lowrey 11 Stevenson 35-00.00
5 Jackson Krog 9 Stevenson 31-03.50
6 Noah Ortiz 11 Castle Rock 28-10.00
Zion Cole-England 12 Stevenson ND
Nathan Smith 11 Castle Rock ND
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jade Waymire 9 Stevenson 14.05
2 Abby Towell 10 Stevenson 14.21
3 Nakayla Ehrhorn 12 Castle Rock 14.28
4 Dana Snider 10 King's Way Christian 14.49
5 Lauren Meyer 9 King's Way Christian 14.50
6 Veda Frost 9 Castle Rock 15.00
7 Bella Warner 10 Castle Rock 15.12
8 Taylor Carmen 9 King's Way Christian 15.53
8 Evyn Bell 9 Castle Rock 15.53
10 Brinley Price 10 Stevenson 15.84
11 Renee Ferguson 12 Castle Rock 16.37
12 Rebecca Barkman 10 Castle Rock 17.42
13 Jubilee Cole-enland 11 Stevenson 18.11
MacKenzie Ellertson 11 King's Way Christian NT
Aurora Chaney 9 King's Way Christian NT
Kaitlyn Rathgeber 10 Stevenson NT
Kya Glover 10 King's Way Christian NT
Anna Pitcher 9 Stevenson NT
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lucy Mohammadi 11 King's Way Christian 30.37
2 Anna Pitcher 9 Stevenson 31.47
3 Taylor Carmen 9 King's Way Christian 31.90
4 Sarah Turcic 11 King's Way Christian 31.94
5 Veda Frost 9 Castle Rock 31.96
6 Dana Snider 10 King's Way Christian 32.02
7 Evyn Bell 9 Castle Rock 33.34
8 Kali Karpow 10 Stevenson 34.28
9 Renee Ferguson 12 Castle Rock 34.75
Abby Towell 10 Stevenson NT
Addison Newell 12 Stevenson NT
MacKenzie Ellertson 11 King's Way Christian NT
Jaida Emerson 11 Stevenson NT
Aurora Chaney 9 King's Way Christian NT
Kya Glover 10 King's Way Christian NT
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dana Snider 10 King's Way Christian 1:13.09
2 Renee Ferguson 12 Castle Rock 1:25.42
3 Kiana Reagor 10 Castle Rock 1:27.11
Ashley Brannan 10 Stevenson NT
Kya Glover 10 King's Way Christian NT
Brooke Matilla 9 King's Way Christian NT
Aurora Chaney 9 King's Way Christian NT
Cassie Macnab 9 Stevenson NT
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Amy Blodgett 11 Castle Rock 3:01.34
2 Eva Sten 9 Castle Rock 3:02.75
3 Gracie Bryant 9 Stevenson 3:08.47
Anfisa Scheratski 9 Stevenson NT
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Savanna Woody 9 King's Way Christian 6:27.52
2 Amy Blodgett 11 Castle Rock 6:30.12
Sevada Barron 9 Stevenson NT
Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
Dani Krippner 9 King's Way Christian NT
Savanna Woody 9 King's Way Christian NT
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sarah Turcic 11 King's Way Christian 17.18
2 Lucy Mohammadi 11 King's Way Christian 17.37
3 Tasia Roderick 11 King's Way Christian 18.09
4 Electra Duus 9 Castle Rock 19.59
5 Evyn Bell 9 Castle Rock 20.90
6 Sara Campbell 9 Stevenson 21.27
7 Kyra Vigil 10 Stevenson 21.78
Rebecca Barkman 10 Castle Rock NT
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sarah Turcic 11 King's Way Christian 51.88
2 Lucy Mohammadi 11 King's Way Christian 54.36
3 Electra Duus 9 Castle Rock 1:01.43
Kyra Vigil 10 Stevenson NT
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Stevenson 55.46
Jade WaymireAddison NewellKaitlyn RathgeberAshley Brannan
2 Castle Rock 56.34
Bella WarnerRanae HolterVeda FrostNakayla Ehrhorn
Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Stevenson 1:59.09
Cassie MacnabJade WaymireKaitlyn RathgeberAddison Newell
2 Castle Rock 2:02.28
Bella WarnerVeda FrostRanae HolterEva Sten
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Castle Rock 5:23.97
Eva StenAuna DolanKiana ReagorEvyn Bell
King's Way Christian NT
Amber KolbKate RoseburroughLucy MohammadiSarah Turcic
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lacey Zook 11 King's Way Christian 36-07.50
2 Kennedy O'Mahoney 12 Stevenson 30-07.00
3 Kira Zook 11 King's Way Christian 28-05.00
4 Jazmin Mendoza 9 Stevenson 25-04.50
5 Ranae Holter 9 Castle Rock 24-11.00
6 Sevada Barron 9 Stevenson 23-07.00
7 Savanna Woody 9 King's Way Christian 23-02.00
8 Riley Curren 9 Castle Rock 22-04.00
9 Macy Blodgett 10 Castle Rock 21-08.00
10 Maysun Parker 10 Stevenson 21-06.00
11 Theadora Burnt So Stevenson 20-09.00
12 Alisyn Backlund 9 Stevenson 20-03.00
13 Sarah Gross 10 Stevenson 19-10.00
14 Phoebe Blodgett 10 Castle Rock 19-08.00
15 Morgan Wann 9 King's Way Christian 18-02.00
16 Kylie Tennison 9 Stevenson 16-09.00
17 Mikaela Hartt 12 Castle Rock 15-00.00
18 Jubilee Cole-enland 11 Stevenson 13-06.00
Sara Campbell 9 Stevenson ND
Amber Kolb 11 King's Way Christian ND
Kiana Reagor 10 Castle Rock ND
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lacey Zook 11 King's Way Christian 109-09
2 Kira Zook 11 King's Way Christian 85-04
3 Savanna Woody 9 King's Way Christian 76-04
4 Kennedy O'Mahoney 12 Stevenson 74-06
5 Macy Blodgett 10 Castle Rock 69-07.50
6 Riley Curren 9 Castle Rock 61-10
7 Phoebe Blodgett 10 Castle Rock 59-06
8 Sevada Barron 9 Stevenson 54-04
9 Theadora Burnt So Stevenson 51-03
10 Maysun Parker 10 Stevenson 49-04.50
11 Morgan Wann 9 King's Way Christian 47-10
12 Sarah Gross 10 Stevenson 45-00
13 Jazmin Mendoza 9 Stevenson 44-01
14 Mikaela Hartt 12 Castle Rock 32-09
Amber Kolb 11 King's Way Christian ND
Varsity Girls Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Auna Dolan 12 Castle Rock 117-11
2 Nakayla Ehrhorn 12 Castle Rock 94-01
3 Kennedy O'Mahoney 12 Stevenson 75-10
4 Sara Campbell 9 Stevenson 66-05
5 Phoebe Blodgett 10 Castle Rock 63-07
6 Macy Blodgett 10 Castle Rock 59-09
7 Alisyn Backlund 9 Stevenson 57-10
8 Sevada Barron 9 Stevenson 56-09
9 Kali Karpow 10 Stevenson 50-05
10 Mikaela Hartt 12 Castle Rock 43-00
11 Theadora Burnt So Stevenson 41-06
12 Kylie Tennison 9 Stevenson 37-04
13 Maysun Parker 10 Stevenson 36-05
Jazmin Mendoza 9 Stevenson ND
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Abby Towell 10 Stevenson 4-08.00
1 Kate Roseburrough 11 King's Way Christian 4-08.00
3 Lauren Meyer 9 King's Way Christian 4-04.00
3 Cassie Macnab 9 Stevenson 4-04.00
Brooke Matilla 9 King's Way Christian NH
Brinley Price 10 Stevenson NH
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nakayla Ehrhorn 12 Castle Rock 14-04.00
2 Brinley Price 10 Stevenson 13-10.75
3 Jaida Emerson 11 Stevenson 13-08.00
4 Anna Pitcher 9 Stevenson 13-00.00
5 Kiana Reagor 10 Castle Rock 11-08.00
Kate Roseburrough 11 King's Way Christian ND
Addison Newell 12 Stevenson ND
Peighton Campbell 12 Stevenson ND
Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kaitlyn Rathgeber 10 Stevenson 32-02.00
2 Cassie Macnab 9 Stevenson 30-04.50
3 Anna Pitcher 9 Stevenson 30-01.00
4 Jaida Emerson 11 Stevenson 29-08.00
5 Auna Dolan 12 Castle Rock 27-05.50
6 Tasia Roderick 11 King's Way Christian 27-04.00
7 Brinley Price 10 Stevenson 27-01.50
8 Abby Towell 10 Stevenson 25-00.00
Anfisa Scheratski 9 Stevenson ND