Results

Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Charles Johnson           12 Cheney                        10.67        
  2  Peyton Putney             12 Cheney                        11.10        
  3  Anthony Baird             11 Lynden                        11.21        
  4  Nic Minudri               11 Logos                         11.28        
  5  Gaven Elder               12 Odessa                        11.29        
  6  Xzandre Jean-Francois     10 Gonzaga Prep                  11.30        
  7  Bailey McFarland           9 Clarkston                     11.51        
  8  Steven DiLorenzo          10 Lynden                        11.54        
  9  Jumariea Palmer           10 University                    11.55        
 10  Adam Perry                11 Rogers (Spokane)              11.61        
 11  Anthony Duenas            12 Lewis and Clark               11.70        
 12  Alyjouah Rollins          10 West Valley (Spokane)         11.72        
 13  Cooper Weiland             9 Mt Spokane                    11.73        
 14  Teagun Holycross          10 Priest River Lamanna          11.76        
 15  JJ Jelsing                 9 Wenatchee                     11.78        
 16  Mason Tucker              12 Asotin                        11.78        
 17  Parker Jenkins            11 Selkirk                       11.79        
 18  Spencer Sedgwick          12 Priest River Lamanna          11.80        
 19  Emmett DeLateur            9 Shadle Park                   11.84        
 20  Josh Curtis               11 Mt Spokane                    11.90        
 21  Jacob Himes               11 Oakesdale                     11.91        
 22  Paul Vernier              12 University                    11.94        
 23  Jason Terrell             11 Mead                          12.01        
 24  Conner Halonen            11 Gonzaga Prep                  12.03        
 25  Tre Moses                 12 Lewis and Clark               12.04        
 26  Jonny Hayashi             10 Odessa                        12.10        
 27  Edward Berglund            9 Clarkston                     12.18        
 28  Chris Andrews             11 Dayton                        12.20        
 29  Jack Anderson             12 Lind-Ritzville                12.28        
 30  Joshua Morales            12 East Valley (Spokane)         12.29        
 31  Conrad Ziemer              9 Lind-Ritzville                12.33        
 32  Brayden Seylor            10 Wilbur-Creston                12.34        
 33  Kade Garvey               10 North Central                 12.36        
 34  Brian Mullin              12 Moses Lake                    12.38        
 35  Brycen Martin             12 Kettle Falls                  12.38        
 36  Dakota Hall               11 Colfax                        12.41        
 37  Caleb Plaisted            11 Moses Lake                    12.43        
 38  Braden Kitselman          10 Waitsburg                     12.47        
 39  Chaitanya Nalluri          9 St George's                   12.48        
 40  Wyatt Johnson             10 Lakeside (Nine Mile)          12.48        
 41  Gavin Sterling             9 West Valley (Spokane)         12.49        
 42  Garrett Walters           11 Wenatchee                     12.52        
 43  Caden Noha                 9 Colfax                        12.54        
 44  Caden Katsel               9 East Valley (Spokane)         12.57        
 45  Nate Pergl                11 Lakeside (Nine Mile)          12.57        
 46  Tristan Guilliot           9 Republic                      12.64        
 47  Victor Salas              12 Grandview                     12.67        
 48  Casey Gleason             11 Pullman                       12.70        
 49  Caleb Sievers             10 Liberty (Spangle)             12.78        
 50  Javier Lopez               9 Grandview                     12.83        
 51  Logan Bailey              11 Liberty (Spangle)             12.84        
 52  Braxton Rickard           10 St George's                   12.86        
 53  Lautenhiser Christian     12 Newport                       12.87        
 54  Zakary Christen-Cooney     9 Pullman                       13.07        
 55  William Titmus            10 Kettle Falls                  13.23        
 56  David Karasyos             9 Valley Christian              13.46        
 57  Taylor Gropp               9 Valley Christian              13.72        
 58  Cameron Atchison          11 Tekoa-Rosalia                 13.72        
 59  Drew Green                10 Newport                       14.21        
 60  Jesse Beauchamp            9 Republic                      14.26        
     Evan Bertholf-Linn        10 North Central                   DNS        
     Keli'I Zalopany           10 Mead                            DNS        
     Preston Dyess              9 Medical Lake                    DNS        
     Phoenix Hanks             12 Medical Lake                    DNS        
     Aaron Defehr               9 Wilbur-Creston                  DNS        
     Jaydrien Williams          9 Shadle Park                     DNS        
     Riley Funnemark           10 Rogers (Spokane)                DNS        
     Nate Eliason              10 Lakeland                        DNS        
     Kaleb Bryant              11 Waitsburg                       DNS        
     Gavin Walsh               12 Dayton                          DNS        
     Brandon Furey             10 Lakeland                        DNS        


Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Charles Johnson           12 Cheney                        21.53        
  2  Peyton Putney             12 Cheney                        22.63        
  3  Nic Minudri               11 Logos                         22.98        
  4  David Karapetr            12 Valley Christian              23.09        
  5  Matthew Holden            11 Gonzaga Prep                  23.37        
  6  Gaven Elder               12 Odessa                        23.54        
  7  Drayven Ayers             12 Priest River Lamanna          23.56        
  8  Bailey McFarland           9 Clarkston                     23.78        
  9  Caleb Wheeler              9 Lynden                        23.84        
 10  Jumariea Palmer           10 University                    23.95        
 11  Riley Funnemark           10 Rogers (Spokane)              24.06        
 12  Alyjouah Rollins          10 West Valley (Spokane)         24.20        
 13  Anthony Duenas            12 Lewis and Clark               24.24        
 14  Andrew Melnik             12 Reardan                       24.26        
 15  Connor Hale               10 Mt Spokane                    24.37        
 16  JJ Jelsing                 9 Wenatchee                     24.39        
 17  Edward Berglund            9 Clarkston                     24.58        
 18  Hunter Adolph             12 Wellpinit                     24.67        
 19  Eddie Naumann             10 Lakeland                      24.80        
 20  Parker Jenkins            11 Selkirk                       24.82        
 21  Brady Walter              10 Odessa                        24.82        
 22  Josiah Dewitt             11 East Valley (Spokane)         24.85        
 23  Eli Asher                 11 Lakeland                      24.89        
 24  Mason Tucker              12 Asotin                        24.92        
 25  Jack Anderson             12 Lind-Ritzville                24.96        
 26  Mathew Sayer              11 Lewis and Clark               24.97        
 27  Conrad Ziemer              9 Lind-Ritzville                25.00        
 28  Kainoa Figueira           10 Mt Spokane                    25.04        
 29  Ryland Bodey              10 Gonzaga Prep                  25.16        
 30  Cole John                 12 Dayton                        25.21        
 31  Eric Zahn                  9 Wenatchee                     25.29        
 32  Ayden Cannon               9 Mead                          25.46        
 33  Spencer Sedgwick          12 Priest River Lamanna          25.54        
 34  Chris Andrews             11 Dayton                        25.63        
 35  Aaron Olson               10 Kettle Falls                  25.63        
 36  Wyatt Johnson             10 Lakeside (Nine Mile)          25.69        
 37  Caden Katsel               9 East Valley (Spokane)         25.75        
 38  Amin Khatib               12 Pullman                       26.41        
 39  Braxton Rickard           10 St George's                   26.42        
 40  Victor Salas              12 Grandview                     26.48        
 41  Gavin Sterling             9 West Valley (Spokane)         26.59        
 42  Braden Kitselman          10 Waitsburg                     26.64        
 43  Dominik Sanchez            9 Grandview                     27.14        
 44  Ian Hicks                 10 North Central                 27.21        
 45  Tristan Guilliot           9 Republic                      27.41        
 46  Corbyn Downing            11 Riverside                     27.86        
 47  Nathan Sheffield          11 Republic                      28.06        
 48  Tyler Bober                9 Oakesdale                     28.26        
 49  Jakin Griffin              9 Davenport                     28.99        
 50  Jacob Davis                9 Newport                       30.61        
 51  Morgan Endicott           10 Newport                       31.00        
     Saeed Sams                10 Lakeside (Nine Mile)            DNS        
     Calvin Word                9 Mead                            DNS        
     Terrell Elgee-Sanders     12 University                      DNS        
     Brayden Seylor            10 Wilbur-Creston                  DNS        
     Cole Peterson              9 Tekoa-Rosalia                   DNS        
     Anthony Baird             11 Lynden                          DNS        
     Ryley Griffiths           11 Colfax                          DNS        
     Tristan Helgerson         11 Shadle Park                     DNS        
     Abdullah Islam            10 Pullman                         DNS        
     Caleb Plaisted            11 Moses Lake                      DNS        


Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Carson Brown              12 Cheney                        51.04        
  2  Liam Bracken              12 Republic                      51.31        
  3  Nic Minudri               11 Logos                         53.36        
  4  Kevin Houndonougbo        12 Cheney                        54.60        
  5  Carson Fisk                9 Liberty (Spangle)             54.66        
  6  Noah Goeckner             11 Asotin                        54.70        
  7  Trey McArthur             11 Lakeland                      55.10        
  8  Ryan Gockley               9 Mt Spokane                    55.11        
  9  Elijah Diacogiannis       10 Lynden                        55.42        
 10  Jacob Gordon              12 Pullman                       55.53        
 11  Josiah Dewitt             11 East Valley (Spokane)         55.53        
 12  Tristan Helgerson         11 Shadle Park                   55.73        
 13  Craig Runge                9 Mt Spokane                    56.30        
 14  Ryan Hayes                12 St George's                   56.34        
 15  Jack Schmidt              10 Gonzaga Prep                  56.64        
 16  Conrad Ziemer              9 Lind-Ritzville                56.73        
 17  Hunter Adolph             12 Wellpinit                     57.22        
 18  Kobe Harmon               11 Rogers (Spokane)              57.23        
 19  Parker Jenkins            11 Selkirk                       57.49        
 20  Jason Briley              10 Wenatchee                     57.68        
 21  Calvin Word                9 Mead                          57.76        
 22  Christian Rodriguez        9 Grandview                     58.02        
 23  Caleb Stewart              9 North Central                 58.40        
 24  Cole Crabtree             12 Lynden                        58.58        
 25  Michael Seims             11 Wenatchee                     58.81        
 26  Dakota Gamble             11 East Valley (Spokane)         58.95        
 27  Brayden Seylor            10 Wilbur-Creston                59.60        
 28  Hayden Reed                9 North Central                 59.63        
 29  Travis Klein              11 Lewis and Clark               59.84        
 30  Dylan Glazier             12 Priest River Lamanna        1:00.08        
 31  Tristan Montgomery        10 Riverside                   1:00.25        
 32  Jordan Starr              10 Republic                    1:00.43        
 33  Dylen Downing             12 Riverside                   1:00.64        
 34  Peyton Vernier            10 University                  1:01.46        
 35  Treden Davis               9 West Valley (Spokane)       1:01.59        
 36  Ethan Cook                 9 Garfield-Palouse            1:02.38        
 37  Joseph Phillips           10 Clarkston                   1:03.97        
 38  Chase Deane               12 Tekoa-Rosalia               1:04.58        
 39  Michael Graham            11 Pullman                     1:05.38        
 40  Logan Kroll                9 Liberty (Spangle)           1:05.60        
 41  Taylor Gropp               9 Valley Christian            1:08.23        
 42  Jamison Talley             9 Lakeside (Nine Mile)        1:10.89        
 43  Brayden Duff               9 Davenport                   1:11.07        
 44  Aaron Tabish               9 Valley Christian            1:14.02        
 45  Josh Crouse                9 Lind-Ritzville              1:20.82        
     Jayden Musgrove            9 Clarkston                       DNS        
     Rodney Starks              9 Moses Lake                      DNS        
     Ryland Bodey              10 Gonzaga Prep                    DNS        
     Chase Simon                9 Lakeland                        DNS        
     Kristopher Otlewski       11 Shadle Park                     DNS        
     James Barrientes          10 Grandview                       DNS        
     Nicholas Berg             12 Moses Lake                      DNS        
     Konner Durham             12 Priest River Lamanna            DNS        
     Alec Barthell             11 Mead                            DNS        
     Christian Miller          11 University                      DNS        
     Liam McPerson              9 Lewis and Clark                 DNS        
     Chris Andrews             11 Dayton                          DNS        
     Nick Toole                 9 West Valley (Spokane)           DNS        
     Zane Neill                10 Tekoa-Rosalia                   DNS        
     Talon Olson                9 Kettle Falls                    DNS        
     Sam Kozlov                10 Rogers (Spokane)                DNS        
     Cole John                 12 Dayton                          DNS        
     Cole Baerlocher           10 Colfax                          DNS        


Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Nick Kildall              12 Lynden                      2:00.64        
  2  Justin King               11 Liberty (Spangle)           2:05.14        
  3  Travis Hicks              11 University                  2:05.34        
  4  Jayden Beckham            11 Riverside                   2:07.92        
  5  Kyle Leaming              10 North Central               2:07.94        
  6  Easton Pomrankey           9 Kettle Falls                2:08.93        
  7  Sam Anderson              10 Gonzaga Prep                2:09.58        
  8  Will Sharp                11 East Valley (Spokane)       2:10.16        
  9  Jose Hernandez             9 Rogers (Spokane)            2:10.64        
 10  Dayton Hammond            12 Mt Spokane                  2:10.78        
 11  Ian Campuzano             12 Grandview                   2:10.79        
 12  Julian Torres             11 Cheney                      2:10.92        
 13  AJ Paulson                10 Mead                        2:11.19        
 14  Mason Nicholas            10 Asotin                      2:11.38        
 15  Joe Greenburg             12 Liberty (Spangle)           2:11.56        
 16  Liam Hurley               10 Gonzaga Prep                2:12.36        
 17  Joseph Brantley           10 Rogers (Spokane)            2:13.16        
 18  TJ VanderYacht            12 Lynden                      2:13.26        
 19  Lars McDermott             9 North Central               2:13.65        
 20  Ryan Issakides            12 Selkirk                     2:14.54        
 21  Jacob Sandobal            12 Shadle Park                 2:14.67        
 22  Ammon Munyer               9 Lakeland                    2:14.87        
 23  Ethan Crawford             9 Lewis and Clark             2:15.08        
 24  Chris Rivard              11 Newport                     2:15.09        
 25  Kyle Abrahamson           12 Wellpinit                   2:15.33        
 26  Daiki Tanaka              11 Moses Lake                  2:16.02        
 27  Kolby Green               10 West Valley (Spokane)       2:16.70        
 28  Aidan McCrum              11 Cheney                      2:17.12        
 29  Avery Nguyen              11 Wenatchee                   2:17.17        
 30  Brandon McCracken         11 Priest River Lamanna        2:17.79        
 31  Michael Quindlen          12 West Valley (Spokane)       2:18.74        
 32  Caleb Loyd                10 Mead                        2:18.79        
 33  Niccolo Merrill           12 Reardan                     2:18.81        
 34  Kurtis Miller              9 Moses Lake                  2:19.81        
 35  Zack Severin              10 East Valley (Spokane)       2:20.14        
 36  Thomas Perryman           11 Reardan                     2:20.88        
 37  Jonah Goeckner             9 Asotin                      2:21.94        
 38  Isaac Leighton            10 Tekoa-Rosalia               2:21.97        
 39  Noah Gallow               10 St George's                 2:22.32        
 40  Kai Jacobs                11 St George's                 2:22.40        
 41  Joseph Phillips           10 Clarkston                   2:30.90        
 42  Rennie Pelkie              9 Selkirk                     2:32.74        
 43  Owen Conley               12 Riverside                   2:32.75        
 44  Noe Dominguez             12 Grandview                   2:33.72        
 45  Daltin Lambert            11 Waitsburg                   2:35.15        
 46  Tyler Bober                9 Oakesdale                   2:35.35        
 47  David Storey              10 University                  2:35.36        
 48  Nick Smith                12 Pullman                     2:35.90        
 49  Jagger Froderberg         11 Pullman                     2:39.40        
 50  Braden Kitselman          10 Waitsburg                   2:41.56        
 51  Nathan Sheffield          11 Republic                    2:42.27        
 52  Josh Mei                  10 Valley Christian            2:48.39        
 53  Brayden Duff               9 Davenport                   2:51.50        
 54  Josh Crouse                9 Lind-Ritzville              3:41.25        
     Arturo Sanchez-Medina     12 Wenatchee                       DNS        
     Kristopher Otlewski       11 Shadle Park                     DNS        
     David Hayashi              9 Odessa                          DNS        
     Jeremiah Windle           10 Medical Lake                    DNS        
     Justin Johnson             9 Lakeside (Nine Mile)            DNS        
     Chase Kissler              9 Odessa                          DNS        
     Gage Mattern              10 Lakeland                        DNS        
     Ryley Griffiths           11 Colfax                          DNF        
     Jack Robinson              9 Valley Christian                DNS        
     Gavin Walsh               12 Dayton                          DNS        
     Kolby Slate                9 Colfax                          DNS        
     Tanner Henry              12 Medical Lake                    DNS        
     Danny Maxwell             10 Lewis and Clark                 DNS        
     Gavin Merritt             11 Tekoa-Rosalia                   DNS        
     Jordan Phillips           11 Priest River Lamanna            DNS        


Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Isaiah Ellis              10 Lynden                      4:39.88        
  2  Roscoe Perry              12 Lynden                      4:42.47        
  3  Jonas Bears               10 Gonzaga Prep                4:42.70        
  4  Elijah Roberts            10 Rogers (Spokane)            4:44.91        
  5  Giovanni Raskell          11 West Valley (Spokane)       4:46.14        
  6  Easton Pomrankey           9 Kettle Falls                4:46.43        
  7  Brett Bergler             11 Lewis and Clark             4:47.80        
  8  Tucker Cunningham         11 Cheney                      4:50.42        
  9  Levi Goris                12 North Central               4:52.93        
 10  Mason Nicholas            10 Asotin                      4:53.26        
 11  Mason Best                12 Clarkston                   4:54.01        
 12  Jacob Carr                10 Mt Spokane                  4:54.27        
 13  Gavin Merritt             11 Tekoa-Rosalia               4:54.84        
 14  Caleb Loyd                10 Mead                        4:54.94        
 15  Patrick North             10 Lewis and Clark             4:55.72        
 16  Josh Braun                 9 Mead                        4:55.75        
 17  Dalton Feist              10 North Central               4:55.79        
 18  Adrian Benitez            12 Grandview                   4:56.26        
 19  Jeremiah Garza            12 West Valley (Spokane)       4:56.63        
 20  Jakob Trantum             10 Rogers (Spokane)            4:57.06        
 21  Ethan Jahn                11 Mt Spokane                  4:57.35        
 22  Jacob McIntyre             9 Gonzaga Prep                4:58.45        
 23  Chase Baerlocher          12 Colfax                      4:59.16        
 24  Mick Brown                 9 Clarkston                   4:59.16        
 25  Zachary Rogge              9 Shadle Park                 4:59.42        
 26  Kyle Abrahamson           12 Wellpinit                   4:59.51        
 27  Trevor Weberg             10 East Valley (Spokane)       4:59.82        
 28  Aidan McCrum              11 Cheney                      5:00.43        
 29  Will Sharp                11 East Valley (Spokane)       5:02.27        
 30  Kai Jacobs                11 St George's                 5:05.11        
 31  Connor Hasse              12 Wenatchee                   5:08.82        
 32  Jake Kenney               12 Kettle Falls                5:10.65        
 33  Braydon O'Neal            10 Valley Christian            5:12.00        
 34  Izak Garza                10 Grandview                   5:12.59        
 35  Ryan Issakides            12 Selkirk                     5:15.41        
 36  Izaiah Bowdish            12 Davenport                   5:15.58        
 37  Jace Daffern               9 Shadle Park                 5:16.73        
 38  Niccolo Merrill           12 Reardan                     5:18.60        
 39  Jake Whitehead            12 Lakeland                    5:21.37        
 40  Kolby Slate                9 Colfax                      5:21.52        
 41  Zach Boyle                 9 Wenatchee                   5:22.77        
 42  Connor Brown               9 Newport                     5:23.99        
 43  Matthew Hyatt             11 Pullman                     5:24.87        
 44  Mason Finney               9 Dayton                      5:25.32        
 45  Nicholas Elliot            9 Moses Lake                  5:25.41        
 46  Asher Dykstra              9 Asotin                      5:26.36        
 47  Logan Strozyk              9 Wilbur-Creston              5:29.36        
 48  Rennie Pelkie              9 Selkirk                     5:29.57        
 49  Winston Telford           10 Davenport                   5:30.01        
 50  Ketrin Hemmerling         11 Moses Lake                  5:33.72        
 51  Evan Zapalac               9 University                  5:34.38        
 52  Cody Webb                 12 Riverside                   5:35.32        
 53  Chase Kissler              9 Odessa                      5:38.85        
 54  Jaedyn Norwood            11 Tekoa-Rosalia               5:41.62        
 55  Jon Atkins                10 Wilbur-Creston              5:43.61        
 56  David Allen               10 Pullman                     5:44.71        
 57  Daltin Lambert            11 Waitsburg                   5:46.52        
 58  Trevor Crabtree            9 Lakeside (Nine Mile)        5:54.08        
 59  Samuel Michaels            9 Lind-Ritzville              5:56.94        
 60  Caleb Gleason             11 Priest River Lamanna        5:59.40        
 61  Ian Hamrick               11 Republic                    6:07.59        
 62  Mason Trotter             10 Liberty (Spangle)           6:07.69        
 63  Logan Smith                9 Liberty (Spangle)           6:10.34        
 64  Chris Tonasket            11 Republic                    6:10.92        
 65  Max Mihaliek              12 St George's                 6:20.65        
 66  Titus Warner               9 Riverside                   6:36.88        
 67  Aaron Tabish               9 Valley Christian            6:40.39        
 68  Connor McCormick           9 Lakeside (Nine Mile)        6:50.06        
     Hamilton Hicks-Frazer     11 Newport                         DNS        
     George Poteet              9 Lakeland                        DNS        
     Riley Conrad               9 University                      DNS        
     Zachary Lewis             11 Medical Lake                    DNS        
     Quintin Collins            9 Medical Lake                    DNS        
     Dakota Brower             10 Reardan                         DNS        


Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Turlan Morlan             12 Gonzaga Prep                9:37.68        
  2  Tate Hutchins             11 Lynden                      9:56.83        
  3  Giovanni Raskell          11 West Valley (Spokane)      10:08.03        
  4  Hunter Reynolds           12 East Valley (Spokane)      10:08.69        
  5  Bas Holland               10 Cheney                     10:14.22        
  6  Ryley Vandergriend        11 North Central              10:19.27        
  7  Gavin Merritt             11 Tekoa-Rosalia              10:21.93        
  8  Anders Nielson            11 Lewis and Clark            10:24.17        
  9  Jeremiah Garza            12 West Valley (Spokane)      10:33.92        
 10  Manny Brantley             9 Rogers (Spokane)           10:34.82        
 11  Eli Gilbert               10 Mead                       10:35.01        
 12  Joshua Cooper             11 Moses Lake                 10:35.26        
 13  Sam Kindl                  9 Lewis and Clark            10:39.15        
 14  Mason Best                12 Clarkston                  10:40.17        
 15  Nic Moran                 10 Mt Spokane                 10:40.60        
 16  Devon Morlan              11 Rogers (Spokane)           10:41.09        
 17  Connor Aikins              9 University                 10:42.24        
 18  Mick Brown                 9 Clarkston                  10:45.05        
 19  Jamie Christner           11 North Central              10:45.32        
 20  Alek Kvokov               12 Mead                       10:47.65        
 21  Korey Anthony             11 Gonzaga Prep               10:49.73        
 22  Connor Elwyn              10 Wenatchee                  10:59.51        
 23  Isaac Leighton            10 Tekoa-Rosalia              11:00.87        
 24  Jake Lewis                10 Mt Spokane                 11:06.68        
 25  Beckett Schoenleber        9 Cheney                     11:07.74        
 26  Chase Baerlocher          12 Colfax                     11:10.60        
 27  Zach Pace                 11 Riverside                  11:10.89        
 28  Adolfo DeRobles           12 Grandview                  11:18.77        
 29  Carson VanCleve           10 Lynden                     11:20.47        
 30  Logan Strozyk              9 Wilbur-Creston             11:22.85        
 31  Chris Rivard              11 Newport                    11:23.58        
 32  Scott Carlson             11 Pullman                    11:23.68        
 33  Jace Daffern               9 Shadle Park                11:25.24        
 34  Jesse Rector              11 Pullman                    11:26.76        
 35  Eli Stachofsky             9 University                 11:26.88        
 36  David Daily               12 Asotin                     11:28.76        
 37  Will Rieger               11 St George's                11:28.76        
 38  Ryan Rose                 12 Republic                   11:32.54        
 39  Asher Dykstra              9 Asotin                     11:33.16        
 40  Winston Telford           10 Davenport                  11:48.92        
 41  Andrew Wieczorek          12 Wenatchee                  11:52.51        
 42  Andrew Johnson            10 Lakeland                   12:03.64        
 43  Andrew Makin              10 Moses Lake                 12:05.22        
 44  Chase Kissler              9 Odessa                     12:06.50        
 45  Jack Weidman              10 East Valley (Spokane)      12:22.91        
 46  Jon Atkins                10 Wilbur-Creston             12:32.67        
 47  Trevor Crabtree            9 Lakeside (Nine Mile)       13:19.41        
 48  John Snook                 9 Valley Christian           14:05.78        
 49  Connor McCormick           9 Lakeside (Nine Mile)       15:11.40        
     Jonathan Williams         11 Riverside                       DNS        
     Jack Robinson              9 Valley Christian                DNS        
     Bailey Brodwater          10 Lakeland                        DNS        
     Victor Long               10 Medical Lake                    DNS        
     Mason Finney               9 Dayton                          DNS        
     Eli DeAngelo               9 Shadle Park                     DNS        
     Thomas Collins            10 Medical Lake                    DNS        
     Graden Hanes               9 Priest River Lamanna            DNS        


Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Noah Cherrington          10 Lakeside (Nine Mile)          15.94        
  2  Drew Crosbie              11 Mt Spokane                    16.17        
  3  Nathan Doering            11 Lynden                        16.26        
  4  Danny Boyd                12 Cheney                        16.29        
  5  Hayden Wooldridge         12 Dayton                        16.39        
  6  Kolby Blackler            10 Mead                          16.80        
  7  Tyler Sprecher            10 Reardan                       17.06        
  8  Garrett Chavez            10 North Central                 17.07        
  9  Grant VanderYacht         11 Lynden                        17.08        
 10  Noah Martinez             11 Priest River Lamanna          17.28        
 11  Max Pierson               11 Cheney                        17.50        
 12  Jacob Limburg             12 Pullman                       17.77        
 13  Bryan Rubin               11 Colfax                        17.84        
 14  Eric Floyd                11 Gonzaga Prep                  17.88        
 15  Dustin Santora            11 University                    17.90        
 16  Konner Durham             12 Priest River Lamanna          17.94        
 17  Nicholas Berg             12 Moses Lake                    18.01        
 18  Charlie Andrews           11 Kettle Falls                  18.06        
 19  Justin Krabbenhoft        10 Selkirk                       18.13        
 20  Roman Osborn              10 Riverside                     18.35        
 21  Jimmy Howells             11 Shadle Park                   18.48        
 22  Nathan Creasey             9 Mt Spokane                    18.52        
 23  Corbyn Downing            11 Riverside                     18.60        
 24  Cyrus Morrow               9 West Valley (Spokane)         18.65        
 25  Gage Taylor               10 West Valley (Spokane)         18.78        
 26  James McGivern            10 Lewis and Clark               18.88        
 27  Sebastian Esquivel        10 Wenatchee                     18.96        
 28  Brenden Hill              10 Wilbur-Creston                19.36        
 29  Kyle Abrahamson           12 Wellpinit                     19.61        
 30  Isaiah Morgan             12 Rogers (Spokane)              20.02        
 31  William Frye              10 Asotin                        20.10        
 32  Jorge Najera              11 Grandview                     20.29        
 33  Ethan Hoskinson            9 Valley Christian              20.36        
 34  Wyatt Wiessenfels         11 Asotin                        20.39        
 35  Angel Cuevas               9 Grandview                     20.97        
 36  Jesse Beauchamp            9 Republic                      23.11        
 37  Jacob Davis                9 Newport                       24.27        
 38  Zach Higbee                9 Lakeside (Nine Mile)          25.38        
     Garrick Brown             11 Lakeland                        DNS        
     Nate Eliason              10 Lakeland                        DNS        
     Jaden Melendez            11 Mead                            DNS        
     Jaydrien Williams          9 Shadle Park                     DNS        
     Matthew Auble             10 Gonzaga Prep                    DNS        
     Johnny Rangel             10 Moses Lake                      DNS        
     Bryce Meadows             12 North Central                   DNS        
     Blake Petersen             9 Medical Lake                    DNS        
     Seth Almendarez           12 Lewis and Clark                 DNS        
     Devin Figart               9 University                      DNS        


Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Isaiah Dunn               12 Cheney                        41.90        
  2  Noah Cherrington          10 Lakeside (Nine Mile)          42.26        
  3  Sebastian Esquivel        10 Wenatchee                     42.99        
  4  Teagun Holycross          10 Priest River Lamanna          43.49        
  5  Joshua Morales            12 East Valley (Spokane)         43.52        
  6  Jaden Melendez            11 Mead                          43.68        
  7  Grant VanderYacht         11 Lynden                        44.15        
  8  Adam Perry                11 Rogers (Spokane)              44.38        
  9  Tyler Sprecher            10 Reardan                       44.59        
 10  Eric Martin-Mann          11 Lynden                        44.65        
 11  Konner Durham             12 Priest River Lamanna          44.81        
 12  Hayden Wooldridge         12 Dayton                        44.90        
 13  Jacob Limburg             12 Pullman                       44.98        
 14  Eric Zahn                  9 Wenatchee                     45.08        
 15  Nicholas Berg             12 Moses Lake                    45.19        
 16  Dustin Santora            11 University                    45.86        
 17  Steven Issakides          10 Selkirk                       46.29        
 18  Connor Hurley             11 Shadle Park                   46.60        
 19  Isaiah Morgan             12 Rogers (Spokane)              47.26        
 20  Jason Terrell             11 Mead                          47.62        
 21  Chaitanya Nalluri          9 St George's                   47.96        
 22  Drew Crosbie              11 Mt Spokane                    48.15        
 23  Brenden Hill              10 Wilbur-Creston                48.16        
 24  Spencer Littrel           11 Mt Spokane                    48.39        
 25  Gage Taylor               10 West Valley (Spokane)         48.66        
 26  Cole Baerlocher           10 Colfax                        48.78        
 27  Roman Osborn              10 Riverside                     48.83        
 28  Seth Almendarez           12 Lewis and Clark               49.15        
 29  Angel Cuevas               9 Grandview                     49.18        
 30  Kj Egger-smith             9 Grandview                     49.58        
 31  William Frye              10 Asotin                        49.88        
 32  Wyatt Wiessenfels         11 Asotin                        50.01        
 33  Gabe Kieffer              11 Wellpinit                     50.08        
 34  Shane Kaleikini           12 Riverside                     50.18        
 35  Cyrus Morrow               9 West Valley (Spokane)         50.48        
 36  Niki Johnston             11 Kettle Falls                  50.78        
 37  Glen Johnson              12 Liberty (Spangle)             51.04        
 38  Jimmy Howells             11 Shadle Park                   51.96        
 39  Ethan Hoskinson            9 Valley Christian              53.30        
 40  Eric Floyd                11 Gonzaga Prep                  54.77        
 41  Sam Nelson                10 Liberty (Spangle)             56.11        
 42  Zach Higbee                9 Lakeside (Nine Mile)          56.48        
 43  James Rice                11 East Valley (Spokane)         56.80        
     Josh Mei                  10 Valley Christian                DNS        
     Devin Figart               9 University                      DNS        
     Bryce Meadows             12 North Central                   DNS        
     Soren Sabatke              9 Lakeland                        DNS        
     Matthew Auble             10 Gonzaga Prep                    DNS        
     Jakin Griffin              9 Davenport                       DNS        
     Danny Boyd                12 Cheney                          DNS        
     Garrick Brown             11 Lakeland                        DNS        


Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Cheney                                       43.75
       Jacob McGourinPeyton PutneyCharles JohnsonCole Omlin 
  2  Lynden                                       45.36
       Steven DiLorenzoNathan DoeringCaleb WheelerAnthony Baird 
  3  Gonzaga Prep                                 45.87
       Conner HalonenEric FloydMatthew HoldenXzandre Jean-Francois 
  4  Rogers (Spokane)                             46.49
       Adam PerryRiley FunnemarkAnthony DeleonCasey Jeske 
  5  University                                   47.08
       Parker VernierPeyton VernierJumariea PalmerTerrell Elgee-Sanders 
  6  Moses Lake                                   47.12
       Brian MullinCaleb PlaistedNicholas BergRodney Starks 
  7  Wenatchee                                    47.25
       Edwin AlvaradoGarrett WaltersJJ JelsingEric Zahn 
  8  Shadle Park                                  47.48
       Emmett DeLateurJack KronZane LambertTristan Helgerson 
  9  Pullman                                      47.87
       Casey GleasonAbdullah IslamZakary Christen-CooneyAmin Khatib 
 10  Clarkston                                    47.92
       Edward BerglundGrant ClickKyden BaileyBailey McFarland 
 11  Wellpinit                                    48.05
       Gabe KiefferHunter AdolphTristan SeylerDevin Brisbois 
 12  Mt Spokane                                   48.23
       Josh CurtisNathan CreaseyCooper WeilandCraig Runge 
 13  Odessa                                       48.31
       David HayashiBrady WalterJonny HayashiGaven Elder 
 14  Colfax                                       48.40
       Dakota HallGabe AhmannCaden NohaRyley Griffiths 
 15  Mead                                         48.66
       Jason TerrellKolby BlacklerJaden MelendezKeli'I Zalopany 
 16  Grandview                                    48.90
       Victor SalasJavier LopezDominik SanchezRicardo Abarca 
 17  Kettle Falls                                 49.10
       Pheonyx DodsonWilliam TitmusCharlie MittsBrycen Martin 
 18  Priest River Lamanna                         49.21
       Robbie AnselmoSpencer SedgwickEvan BarnesColter Lee 
 19  West Valley (Spokane)                        49.46
       Malachi ClarkKyle GipsonTreden DavisGavin Sterling 
 20  Asotin                                       49.83
       William FryeJonah GoecknerMorgan HurstWyatt Wiessenfels 
 21  Lakeland                                     50.21
       Garrick BrownChad GoodallEddie NaumannKaiden Pollard 
 22  Davenport                                    51.15
       JT TachellDylan HolbrookTommy PlumbJustin Chapman 
 23  Republic                                     51.63
       Taylor ConnorMason HarmanChris TonasketTristan Guilliot 
     Medical Lake                                   DNS
       Ethan StocktonPorter WestfallPreston DyessBlake Petersen 
     Lewis and Clark                                 DQ
       Anthony DuenasQuachan NobleTre MosesLiam Carson 
     Liberty (Spangle)                               DQ
       Hayden HardtKalem GardinerAusten HubbardLogan Bailey 
     North Central                                  DNF
       Kade GarveyBryce MeadowsIan HicksEvan Bertholf-Linn 
     Dayton                                         DNS
       Cole JohnHayden WooldridgeGavin WalshChris Andrews 


Varsity Boys 4x200m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Cheney                                     1:35.56
       Isaiah DunnKevin HoundonougboJames BlomCarson Brown 
  2  Priest River Lamanna                       1:36.76
       Robbie AnselmoDrayven AyersTeagun HolycrossSpencer Sedgwick 
  3  Lynden                                     1:36.85
       Elijah DiacogiannisEric Martin-MannCarson WestrichAaron Weidenaar 
  4  Lakeland                                   1:39.38
       Brandon FureyIsaac McArthurTrey McArthurEli Asher 
  5  Lewis and Clark                            1:40.17
       Mathew SayerLiam McPersonQuachan NobleLiam Carson 
  6  Mt Spokane                                 1:40.99
       Nathan CreaseyJosh CurtisConnor HaleCooper Weiland 
  7  Republic                                   1:41.82
       Liam BrackenTaylor ConnorIan HamrickJordan Starr 
  8  Pullman                                    1:44.49
       Braydon LedfordAmin KhatibCasey GleasonZakary Christen-Cooney 
  9  Grandview                                  1:45.20
       James BarrientesDominik SanchezJavier LopezVictor Salas 
     West Valley (Spokane)                          DNS
       Malachi ClarkIsaiah CraneTreden DavisKyle Gipson 
     Liberty (Spangle)                              DNS
       Kalem GardinerLogan KrollAustin RobertsLogan Bailey 


Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Cheney                                     3:29.95
       Kevin HoundonougboCarson BrownIsaiah DunnCharles Johnson 
  2  Lynden                                     3:33.63
       Steven DiLorenzoIsaiah EllisRoscoe PerryNick Kildall 
  3  Mt Spokane                                 3:43.77
       Ryan GockleyConnor HaleCraig RungeKainoa Figueira 
  4  Asotin                                     3:44.07
       Noah GoecknerMason NicholasMason TuckerThomas Martin 
  5  Selkirk                                    3:47.04
       Justin KrabbenhoftSteven IssakidesParker JenkinsRyan Issakides 
  6  Lakeland                                   3:48.99
       Isaac McArthurAmmon MunyerChase SimonChad Goodall 
  7  Gonzaga Prep                               3:49.00
       Jack SchmidtJoel MyersLiam HurleySam Anderson 
  8  Rogers (Spokane)                           3:49.18
       Joseph BrantleyCasey JeskeJose HernandezSam Kozlov 
  9  Kettle Falls                               3:49.45
       Brycen MartinCharlie AndrewsJake KenneyEaston Pomrankey 
 10  Priest River Lamanna                       3:49.85
       Drayven AyersKonner DurhamNoah MartinezDylan Glazier 
 11  East Valley (Spokane)                      3:50.42
       Will SharpHunter ReynoldsJosiah DewittZack Severin 
 12  Shadle Park                                3:51.40
       Tristan HelgersonJacob SandobalKristopher OtlewskiRhys Atwood 
 13  Mead                                       3:52.74
       AJ PaulsonCalvin WordEli GilbertAlek Kvokov 
 14  North Central                              3:53.97
       Hayden ReedCaleb StewartLevi GorisKyle Leaming 
 15  Lewis and Clark                            3:54.37
       Liam McPersonLaine JuarezTravis KleinQuachan Noble 
 16  Wenatchee                                  3:55.35
       Juan ApolinarJason BrileyMichael SeimsCameron Wheeler 
 17  Valley Christian                           3:55.75
       David KarapetrIsaac TrigstedDawson BlewJonathan Moore 
 18  St George's                                3:57.54
       Ryan HayesKai JacobsNoah GallowChaitanya Nalluri 
 19  Grandview                                  3:57.71
       James BarrientesIan CampuzanoAdrian BenitezChristian Rodriguez 
 20  Moses Lake                                 3:58.07
       Joshua CooperDaiki TanakaKurtis MillerBen DeGroat 
 21  Pullman                                    3:58.26
       Jacob GordonZakary Christen-CooneyJacob LimburgAman Nazerali 
 22  Colfax                                     4:02.08
       Bryan RubinGabe AhmannChase BaerlocherRyley Griffiths 
     University                                     DNS
       David StoreyChristopher JohnsonChristian MillerTravis Hicks 
     Liberty (Spangle)                              DNS
       Justin KingCarson FiskJoe GreenburgAusten Hubbard 


Varsity Boys Distance Medley Relay Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Cheney                                    11:35.76
       Tucker CunninghamDusten ButikoferJulian TorresBas Holland 
  2  Rogers (Spokane)                          11:43.31
       Issak CholElijah RobertsJose HernandezSam Kozlov 
  3  Mead                                      11:44.88
       Josh BraunAyden CannonEli GilbertAlek Kvokov 
  4  Lewis and Clark                           11:45.60
       Patrick NorthBrett BerglerEthan CrawfordAnders Nielson 
  5  Mt Spokane                                11:54.52
       Lukas BrownDylan HathawayDayton HammondJesse Becker 
  6  Liberty (Spangle)                         12:06.38
       Carson FiskAusten HubbardJoe GreenburgJustin King 
  7  Wellpinit                                 12:18.45
       Hunter AdolphGabe KiefferDevin BrisboisKyle Abrahamson 
  8  Moses Lake                                12:20.19
       Ketrin HemmerlingDaiki TanakaKurtis MillerJoshua Cooper 
  9  Valley Christian                          12:22.74
       Braydon O'NealDawson BlewDavid KarapetrJonathan Moore 
 10  Wenatchee                                 12:29.07
       Andrew WieczorekJuan ApolinarZach BoyleConnor Hasse 
 11  Reardan                                   12:32.90
       Dakota BrowerNiccolo MerrillThomas PerrymanAlex Flett 
 12  Davenport                                 12:42.86
       Izaiah BowdishTommy PlumbWinston TelfordDylan Holbrook 
 13  Priest River Lamanna                      12:51.42
       Brandon McCrackenCameron ParksDylan GlazierGraden Hanes 
 14  Gonzaga Prep                              12:56.12
       Jonas BearsSam AndersonTurlan MorlanLiam Hurley 
 15  Pullman                                   12:57.10
       Scott CarlsonMatthew PerezMatthew HyattJesse Rector 
     Lakeland                                       DNS
       Andrew JohnsonIsaiah PackGeorge PoteetJake Whitehead 


Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kegan Young               10 Mt Spokane                 47-08.00        
  2  Colby Poe                 11 Priest River Lamanna       45-10.50        
  3  Chris Regalado            12 North Central              45-01.00        
  4  Ryan Miller               10 Mt Spokane                 44-02.00        
  5  Ethan Simpson             11 West Valley (Spokane)      43-09.50        
  6  Chris Kent                12 East Valley (Spokane)      43-04.00        
  7  Jacob McGourin            11 Cheney                     42-09.00        
  8  Kyle Collins              12 Shadle Park                42-07.50        
  9  Julian Sears              12 University                 42-06.00        
 10  Roman Caballero           12 Mead                       41-09.25        
 11  Daniel Miller             10 West Valley (Spokane)      41-09.00        
 12  Carson Evans              11 Moses Lake                 41-07.00        
 13  Riley Kunz                10 Wenatchee                  41-04.50        
 14  Travis Kerr               11 Coeur D'Alene              41-02.00        
 15  Mathew Boyer              10 Davenport                  40-03.00        
 16  Bryce Wellhausen          12 Lakeside (Nine Mile)       40-03.00        
 17  Hyrum McCombie            11 Cheney                     40-02.00        
 18  Connor Kuolt              12 University                 39-07.00        
 19  Cameron Bemis             12 Rogers (Spokane)           38-04.50        
 20  Jack Peed                 12 Lakeland                   38-03.00        
 21  Ryan Kelley               11 Wenatchee                  37-04.50        
 22  Hogan Kauwe               12 Pullman                    37-01.00        
 23  Troy Jones                11 Riverside                  36-10.50        
 24  Dominic Davis             11 Riverside                  36-09.00        
 25  Noah Huhs                 12 East Valley (Spokane)      36-06.00        
 26  Colton Shilanski          10 Lakeside (Nine Mile)       36-01.00        
 27  Jackson Kohal              9 Coeur D'Alene              36-00.00        
 28  John Nelson                9 Colfax                     36-00.00        
 29  Thomas Ehring             11 Lewis and Clark            35-10.00        
 30  Kaleb Bryant              11 Waitsburg                  35-08.00        
 31  Kade Garvey               10 North Central              35-04.00        
 32  Justin Wild               11 Lakeland                   35-03.00        
 33  Brady Walter              10 Odessa                     35-02.00        
 34  Cade Gwynn                10 Lewis and Clark            35-00.00        
 35  Marty Karb                10 Lynden                     34-09.00        
 36  Jacob Wilson              10 Gonzaga Prep               34-07.00        
 37  Glen Johnson              12 Liberty (Spangle)          34-05.50        
 38  Kyden Bailey              10 Clarkston                  34-02.00        
 39  Fisher Wingert            10 Priest River Lamanna       34-00.00        
 40  Eddie Mendez                 Rogers (Spokane)           33-10.50        
 41  Kevin Donovan             10 Moses Lake                 33-05.00        
 42  Keelan Mitcham             9 Newport                    33-01.00        
 43  Angel Ramirez             10 Grandview                  32-08.00        
 44  Charlie Mitts             12 Kettle Falls               32-06.00        
 45  Michael Brown             11 Republic                   32-03.00        
 46  Tristan Seyler            12 Wellpinit                  32-00.50        
 47  Josh West                  9 Clarkston                  31-04.50        
 48  Trevor Riordan            10 Gonzaga Prep               31-03.50        
 49  Alex Flett                12 Reardan                    30-11.50        
 50  Wyatt George              11 Selkirk                    30-11.00        
 51  Cole Prince                9 Liberty (Spangle)          30-05.00        
 52  Mason Devorak             12 Asotin                     30-03.50        
 53  Cameron Atchison          11 Tekoa-Rosalia              30-03.50        
 54  Michael Kravtsov          10 Valley Christian           30-01.50        
 55  Tom House                 12 Waitsburg                  28-08.00        
 56  Brian McDonald            10 Odessa                     28-04.50        
 57  Dawson Packwood            9 Clarkston                  28-04.50        
 58  Isaac Leighton            10 Tekoa-Rosalia              27-04.00        
 59  Brayden Rogers             9 Colfax                     27-02.00        
 60  Alec Nittolo              10 St George's                26-11.00        
 61  Cody Luiten               10 Wilbur-Creston             26-06.00        
     Tyler Bober                9 Oakesdale                      FOUL        
     Zach Cannon               12 Davenport                       DNS        
     Dietrik Mueller           12 Pullman                         DNS        
     Ethan Meyer               10 Valley Christian               FOUL        
     Kenneth Barnes            11 Shadle Park                     DNS        
     Ozius Harden              11 Reardan                         DNS        
     Josh Crouse                9 Lind-Ritzville                 FOUL        
     Thomas McKern             10 Kettle Falls                    DNS        
     Tyler Gibby                9 Medical Lake                    DNS        
     Keagan Ives               11 Mead                            DNS        
     Colton Ellis               9 Medical Lake                    DNS        
     Misael Lopez              10 Grandview                      FOUL        
     Christopher Lynn          12 Asotin                          DNS        
     Drew Green                10 Newport                         DNS        
     Alex Anderson             10 St George's                    FOUL        
     Drake LaMere              12 Dayton                          DNS        


Wheelchair Boys Shot Put Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Nathaniel Strebel         12 University                  8-02.00        


Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Jacob McGourin            11 Cheney                       158-06        
  2  Ryan Kelley               11 Wenatchee                    137-05        
  3  Colby Poe                 11 Priest River Lamanna         137-02        
  4  Kyle Collins              12 Shadle Park                  137-01        
  5  Nolan Such                10 Wenatchee                    130-08        
  6  Cameron Bemis             12 Rogers (Spokane)             126-09        
  7  Christopher Lynn          12 Asotin                       125-09        
  8  Kaden Mayberry            11 Lynden                       123-08        
  9  Devin Jorgenson           11 Rogers (Spokane)             121-07        
 10  Tyler Sprecher            10 Reardan                      115-11        
 11  Chris Regalado            12 North Central                114-00        
 12  Noah Huhs                 12 East Valley (Spokane)        113-03        
 13  Cameron Crowley           11 Mead                         113-02        
 14  Dylan Wellhausen          10 Lakeside (Nine Mile)         113-02        
 15  David Azer                11 Mt Spokane                   111-03        
 16  Carson Evans              11 Moses Lake                   110-10        
 17  Sam Western               10 East Valley (Spokane)        110-06        
 18  Colton Shilanski          10 Lakeside (Nine Mile)         107-10        
 19  Bradley Allen             12 Lakeland                     106-05        
 20  Jacob Wilson              10 Gonzaga Prep                 105-09        
 21  Andrew Rushing            11 Cheney                       104-00        
 22  Julian Sears              12 University                    98-02        
 23  Mathew Boyer              10 Davenport                     98-01        
 24  Hogan Kauwe               12 Pullman                       97-11        
 25  Dustin Burns              11 Lewis and Clark               97-01        
 26  Josh West                  9 Clarkston                     97-01        
 27  Niki Johnston             11 Kettle Falls                  94-11        
 28  Tanner Cochrane           10 Priest River Lamanna          94-02        
 29  Noah Drennon              11 Gonzaga Prep                  93-09        
 30  Marty Karb                10 Lynden                        93-03        
 31  Ashton Goff               10 University                    93-02        
 32  Cade Gwynn                10 Lewis and Clark               91-06        
 33  Dawson Packwood            9 Clarkston                     89-10        
 34  Jackson Kohal              9 Coeur D'Alene                 85-06        
 35  Arley Peacock             11 Grandview                     84-06        
 36  Ethan Simpson             11 West Valley (Spokane)         84-01        
 37  Zach Cannon               12 Davenport                     82-11        
 38  Nathanael Dansereau       12 Lakeland                      82-03        
 39  Cameron Atchison          11 Tekoa-Rosalia                 82-01        
 40  Albert Ramos              10 Grandview                     81-04        
 41  Caden Noha                 9 Colfax                        81-01        
 42  Travis Kerr               11 Coeur D'Alene                 80-04        
 43  Daniel Miller             10 West Valley (Spokane)         78-05        
 44  Michael Brown             11 Republic                      77-02        
 45  Logan Kettner              9 Liberty (Spangle)             75-03        
 46  Ryan Melgren               9 Odessa                        71-07        
 47  Charlie Harrington        10 Liberty (Spangle)             68-08        
 48  Mason Devorak             12 Asotin                        66-10        
 49  Ryan Rose                 12 Republic                      66-08        
 50  John Hays                  9 Selkirk                       64-08        
 51  Tom House                 12 Waitsburg                     63-05        
 52  Ethan Meyer               10 Valley Christian              59-10        
 53  Lucas Christie             9 Moses Lake                    58-11        
 54  Michael Kravtsov          10 Valley Christian              58-02        
 54  Brian McDonald            10 Odessa                        58-02        
 56  Josh Crouse                9 Lind-Ritzville                57-06        
 57  Nic McIndoe                9 St George's                   53-05        
     Kenneth Barnes            11 Shadle Park                     DNS        
     Thomas Bond               11 Mt Spokane                      DNS        
     Dietrik Mueller           12 Pullman                         DNS        
     Colton Ellis               9 Medical Lake                    DNS        
     Chance Vodicka            11 Riverside                       DNS        
     Connor Howard             11 Mead                           FOUL        
     Darren Cleman             12 Medical Lake                    DNS        
     Kyley Doughty              9 St George's                     DNS        
     Ty Clayton                11 Riverside                       DNS        
     Matthew Dolan             12 North Central                   DNS        
     Leo Huels                 10 Colfax                          DNS        
     Thomas McKern             10 Kettle Falls                    DNS        


Wheelchair Boys Discus Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Nathaniel Strebel         12 University                    17-04        


Varsity Boys Javelin Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Christopher Lynn          12 Asotin                       159-02        
  2  Tony Tareski              12 Gonzaga Prep                 155-04        
  3  Evan Jones                12 Mead                         149-11        
  4  Jaden Christoferson       11 Wenatchee                    148-09        
  5  Ryan Riekmann              9 Cheney                       147-07        
  6  Ethan Simpson             11 West Valley (Spokane)     144-01.50        
  7  Dakota Hall               11 Colfax                       141-11        
  8  Kaden Mayberry            11 Lynden                       139-00        
  9  Joey Woodland             11 Mt Spokane                138-06.50        
 10  Isaac Cook                12 Shadle Park                  138-01        
 11  Mario Murillo             11 Wenatchee                    137-07        
 12  Matt McNitt               10 Mt Spokane                   135-11        
 13  Brock Heppner             10 Lynden                    135-01.50        
 14  David Jackson             11 University                132-07.50        
 15  Ryan Reimer-Golden        11 Cheney                       130-07        
 16  Steven Issakides          10 Selkirk                      129-09        
 17  Anthony Heaney            11 Pullman                   128-05.50        
 18  Dawson Blew               10 Valley Christian             128-02        
 19  Brandon Boyd              12 Shadle Park                  126-08        
 20  Glen Johnson              12 Liberty (Spangle)            125-06        
 21  Xandes Frandsen           11 Lewis and Clark              123-08        
 22  Casey Noack               11 East Valley (Spokane)        119-08        
 23  Dominic Davis             11 Riverside                    119-07        
 24  David Howerton            12 Rogers (Spokane)             119-00        
 25  Hayden Hardt               9 Liberty (Spangle)         117-05.50        
 26  Brady Walter              10 Odessa                    117-04.50        
 27  Andrew Richard            11 University                   117-02        
 28  Mathew Boyer              10 Davenport                 115-09.50        
 29  Jaden Catchpole           11 Mead                         115-05        
 29  Devin Brisbois            12 Wellpinit                    115-05        
 31  Chuck Carr                10 North Central                115-03        
 32  Braydon O'Neal            10 Valley Christian          113-03.50        
 33  Jack Schneider            10 Gonzaga Prep                 111-00        
 34  Austin Marotto            12 Pullman                      110-02        
 35  Caleb Gonzales             9 North Central                110-00        
 36  Caleb Horton               9 East Valley (Spokane)     109-09.50        
 37  Charlie Mitts             12 Kettle Falls              109-04.50        
 38  Reese Ramos               11 Grandview                    109-00        
 39  Nate Pergl                11 Lakeside (Nine Mile)         108-06        
 40  Troy Jones                11 Riverside                    105-07        
 41  Kevin Donovan             10 Moses Lake                   102-10        
 42  Jacob Himes               11 Oakesdale                 102-09.50        
 43  Kaleb Bryant              11 Waitsburg                    102-02        
 44  Carson Cloaninger         11 Colfax                       102-01        
 45  Dawson Packwood            9 Clarkston                  98-07.50        
 46  Connor Parker             12 West Valley (Spokane)         98-05        
 47  Jordan Cooper             12 Asotin                        97-03        
 48  Mason Harman              11 Republic                      96-08        
 49  Huy Vu                    11 Kettle Falls                  94-09        
 50  Keelan Mitcham             9 Newport                    93-02.50        
 51  Nico Morales               9 St George's                   91-09        
 52  Ryan Rose                 12 Republic                   84-10.50        
 53  Christopher Noble         11 Selkirk                    83-06.50        
 54  Alec Nittolo              10 St George's                   83-03        
 55  Connor Brown               9 Newport                       80-04        
 56  Samuel Michaels            9 Lind-Ritzville                79-11        
 57  Daltin Lambert            11 Waitsburg                     76-09        
 58  Chase Deane               12 Tekoa-Rosalia                 76-00        
 59  Brian McDonald            10 Odessa                        70-10        
 60  Jamison Talley             9 Lakeside (Nine Mile)          70-05        
 61  Tyler Bober                9 Oakesdale                     63-08        
 62  David Lewis               10 Dayton                        53-10        
     Drake LaMere              12 Dayton                          DNS        
     Ozius Harden              11 Reardan                         DNS        
     Darren Cleman             12 Medical Lake                    DNS        
     Jeremiah Pullom            9 Medical Lake                    DNS        
     Nathan McDowell           10 Moses Lake                      DNS        
     Ricardo Abarca            12 Grandview                       DNS        
     Tre Phillips              11 Rogers (Spokane)                DNS        


Wheelchair Boys Javelin Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Nathaniel Strebel         12 University                    19-00        


Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Cole Omlin                 9 Cheney                      6-00.00        
  2  Josh Allen                10 Mead                        6-00.00        
  3  Aaron Weidenaar           12 Lynden                      6-00.00        
  4  Taylor Connor             11 Republic                    6-00.00        
  4  Kaveh Abghari              9 Mead                        6-00.00        
  6  Cade Peplinski            12 St George's                 6-00.00        
  7  Liam Bracken              12 Republic                    5-10.00        
  7  Dawson West               11 Cheney                      5-10.00        
  7  Charlie Andrews           11 Kettle Falls                5-10.00        
 10  Drayven Ayers             12 Priest River Lamanna        5-10.00        
 11  Steven Issakides          10 Selkirk                     5-10.00        
 12  Eric Floyd                11 Gonzaga Prep                5-08.00        
 13  Carson Bode               11 Lynden                      5-08.00        
 13  Pheonyx Dodson            10 Kettle Falls                5-08.00        
 15  Justin Krabbenhoft        10 Selkirk                     5-08.00        
 16  Braydon O'Neal            10 Valley Christian            5-06.00        
 17  Cody Ayton                11 University                  5-06.00        
 17  Brennen Tracy             10 Pullman                     5-06.00        
 17  Mathew Sayer              11 Lewis and Clark             5-06.00        
 17  Cameron Parks             11 Priest River Lamanna        5-06.00        
 21  Carson Tee                 9 Liberty (Spangle)           5-06.00        
 22  Jacob Himes               11 Oakesdale                   5-06.00        
 23  Jack Anderson             12 Lind-Ritzville              5-04.00        
 23  Cyrus Morrow               9 West Valley (Spokane)       5-04.00        
 25  Isaac Cook                12 Shadle Park                 5-04.00        
 26  Cole Peterson              9 Tekoa-Rosalia               5-02.00        
 27  Christian Prieto          10 Grandview                   5-02.00        
 28  Carson Cloaninger         11 Colfax                      5-02.00        
 29  Adreyan Hargrave          10 East Valley (Spokane)       5-00.00        
 29  Isaac Trigsted             9 Valley Christian            5-00.00        
 31  Jalen Martin               9 North Central               5-00.00        
 31  Austen Hubbard             9 Liberty (Spangle)           5-00.00        
 33  Edwin Alvarado            12 Wenatchee                   5-00.00        
 33  Austin Marotto            12 Pullman                     5-00.00        
 35  David Howerton            12 Rogers (Spokane)            5-00.00        
 36  Nathan Wheeler             9 Wilbur-Creston              4-10.00        
 37  Gavin Sterling             9 West Valley (Spokane)       4-10.00        
 37  Grant Click                9 Clarkston                   4-10.00        
     Austin Butkus             10 Lakeside (Nine Mile)            DNS        
     Casey Noack               11 East Valley (Spokane)            NH        
     Keith Kipp                12 Lapwai                          DNS        
     Curtiss Locket            11 Lakeland                        DNS        
     Jeffery Newton            11 Moses Lake                       NH        
     Ethan Hull                10 Reardan                          NH        
     Keivonte Neal             10 Rogers (Spokane)                DNS        
     Edward Berglund            9 Clarkston                        NH        
     Jorge Najera              11 Grandview                        NH        
     Conner Halonen            11 Gonzaga Prep                    DNS        
     Braden Kitselman          10 Waitsburg                       DNS        
     Manuel McKinney           12 Shadle Park                     DNS        
     Ethan Cook                 9 Garfield-Palouse                 NH        
     Andrew Melnik             12 Reardan                         DNS        
     Max Boyer-Kendrick        11 North Central                   DNS        
     Colton Hardin             11 Mt Spokane                      DNS        
     Blodah Flumo              11 University                       NH        
     Colin Mooney              10 Moses Lake                       NH        
     Blake Petersen             9 Medical Lake                     NH        
     Zach Eggelston            11 Mt Spokane                      DNS        
     Laine Juarez              11 Lewis and Clark                  NH        
     Mason Finney               9 Dayton                          DNS        
     Jalen Skalskiy             9 Lakeland                        DNS        
     Gabe Ahmann               11 Colfax                           NH        


Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Eddy Vasilyev             11 Mead                       12-06.00        
  2  Jesse Bonesera            12 Rogers (Spokane)           12-00.00        
  3  Ben Zubaly                10 Lakeland                   11-06.00        
  4  Wesley McKee              11 Pullman                    11-06.00        
  5  Thomas Benane             12 University                 11-06.00        
  6  John Grieshaber           11 Mt Spokane                 11-06.00        
  7  Ricardo Abarca            12 Grandview                  11-00.00        
  7  Tristyn Geren             10 Wenatchee                  11-00.00        
  9  Dalten Welk               11 Mt Spokane                 11-00.00        
 10  Marshall Meleney          11 West Valley (Spokane)      11-00.00        
 11  Emmett DeLateur            9 Shadle Park                10-00.00        
 12  Lincoln Rogers            10 University                 10-00.00        
 13  Carter McGinnis           10 Wenatchee                  10-00.00        
 14  Trevor Schnug             12 Gonzaga Prep               10-00.00        
 15  Grant Heeringa            11 Lynden                     10-00.00        
 16  Joel Warnick              12 Pullman                     9-06.00        
 16  Peyton Krych              11 Lewis and Clark             9-06.00        
 18  Jeremy Blom               10 Cheney                      9-06.00        
 18  Carson Cloaninger         11 Colfax                      9-06.00        
 18  Justin Chapman            12 Davenport                   9-06.00        
 21  Gage Taylor               10 West Valley (Spokane)       9-00.00        
 21  Levi Lathrop              10 Clarkston                   9-00.00        
 23  Colin Mooney              10 Moses Lake                  9-00.00        
 24  Cameron Villalobos         9 Cheney                      8-06.00        
 25  Dylan Holbrook            11 Davenport                   8-06.00        
 26  Cole Baerlocher           10 Colfax                      8-06.00        
 27  Jimmy Howells             11 Shadle Park                 8-06.00        
 28  Derek Severin             12 East Valley (Spokane)       8-00.00        
 29  Jorge Najera              11 Grandview                   8-00.00        
 30  Don Kelly                 11 Lewis and Clark             7-06.00        
 31  Marshall Conolley         11 Lakeland                    7-00.00        
 32  Antonio Ramirez           11 Rogers (Spokane)            7-00.00        
 33  Adam Payne                10 East Valley (Spokane)       7-00.00        
     Thomas Cooper             11 North Central                   DNS        
     Nate Pergl                11 Lakeside (Nine Mile)            DNS        
     Chase Kissler              9 Odessa                           NH        
     Marques Jones             11 Moses Lake                       NH        
     David Hayashi              9 Odessa                           NH        
     Idris Alzoubeir           10 North Central                   DNS        
     Porter Westfall           12 Medical Lake                    DNS        
     Hunter Blank               9 Lakeside (Nine Mile)            DNS        
     Will Rushing              11 Cheney                          DNS        
     Brett Bovenkamp           12 Lynden                          DNS        
     Jakob Nordhagen           11 Gonzaga Prep                    DNS        
     Jaden Bombino             12 Mead                             NH        


Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Xzandre Jean-Francois     10 Gonzaga Prep               20-10.25        
  2  Thomas Martin             11 Asotin                     20-09.00        
  3  Andrew Melnik             12 Reardan                    20-06.00        
  4  Jahlil Frans              12 Rogers (Spokane)           20-00.00        
  5  Connor Bell               12 Gonzaga Prep               19-11.75        
  6  Gaven Elder               12 Odessa                     19-11.00        
  7  Dylan Rendahl             10 West Valley (Spokane)      19-08.75        
  8  Hayden Wooldridge         12 Dayton                     19-02.00        
  9  Kaveh Abghari              9 Mead                       19-02.00        
 10  Liam Bracken              12 Republic                   19-01.75        
 11  Tayvian Hoard             12 Mead                       19-01.50        
 12  Elijah Diacogiannis       10 Lynden                     19-01.00        
 13  Ricardo Abarca            12 Grandview                  18-11.25        
 14  Taylor Connor             11 Republic                   18-11.00        
 15  Gabe Ahmann               11 Colfax                     18-10.00        
 16  Jack Anderson             12 Lind-Ritzville             18-10.00        
 17  Max Boyer-Kendrick        11 North Central              18-07.75        
 18  Jakson Leeds              12 Wenatchee                  18-06.50        
 19  Cody Ayton                11 University                 18-06.50        
 20  Jacob Himes               11 Oakesdale                  18-05.00        
 21  David Karapetr            12 Valley Christian           18-01.25        
 22  Edwin Alvarado            12 Wenatchee                  18-01.00        
 23  Caleb Wheeler              9 Lynden                     18-00.25        
 24  Chase Deane               12 Tekoa-Rosalia              17-10.00        
 25  Pheonyx Dodson            10 Kettle Falls               17-10.00        
 26  Zach Honegger             10 East Valley (Spokane)      17-09.50        
 27  Shane Ryan                10 Lakeside (Nine Mile)       17-07.00        
 28  Jacob McIlquham           10 Cheney                     17-07.00        
 29  Cameron Hovden             9 Clarkston                  17-06.25        
 30  Jonny Hayashi             10 Odessa                     17-05.00        
 31  Brian Mullin              12 Moses Lake                 17-04.75        
 32  Cole John                 12 Dayton                     17-03.00        
 33  Alyjouah Rollins          10 West Valley (Spokane)      17-02.00        
 34  Conrad Ziemer              9 Lind-Ritzville             16-10.75        
 35  Isaac Trigsted             9 Valley Christian           16-09.75        
 36  Laine Juarez              11 Lewis and Clark            16-08.75        
 37  Caleb Plaisted            11 Moses Lake                 16-07.00        
 38  Reese Ramos               11 Grandview                  16-04.25        
 39  Brayden Seylor            10 Wilbur-Creston             16-03.00        
 40  Jack Kron                  9 Shadle Park                16-00.25        
 41  Kainoa Figueira           10 Mt Spokane                 15-11.75        
 42  Saeed Sams                10 Lakeside (Nine Mile)       15-11.00        
 43  Nathan Wheeler             9 Wilbur-Creston             15-10.25        
 44  Lautenhiser Christian     12 Newport                    15-09.50        
 45  Kai Garvey                12 North Central              15-09.00        
 46  Jalen Phillips            12 Cheney                     15-09.00        
 47  Ethan Cook                 9 Garfield-Palouse           15-05.25        
 48  Jaedyn Norwood            11 Tekoa-Rosalia              15-04.75        
 49  Caleb Sievers             10 Liberty (Spangle)          15-00.75        
 50  Shajim Zornes             10 Riverside                  14-07.75        
 51  William Titmus            10 Kettle Falls               14-03.25        
 52  Jawuan Nave               12 Liberty (Spangle)          13-08.25        
 53  Morgan Endicott           10 Newport                    13-01.75        
     Camden Rowe               11 University                      DNS        
     Kaiden Pollard            10 Lakeland                        DNS        
     Cameron Parks             11 Priest River Lamanna            DNS        
     Manuel McKinney           12 Shadle Park                     DNS        
     Tre Moses                 12 Lewis and Clark                 DNS        
     Zane Neill                10 Tekoa-Rosalia                   DNS        
     JT Tachell                12 Davenport                       DNS        
     Porter Westfall           12 Medical Lake                    DNS        
     Keivonte Neal             10 Rogers (Spokane)                DNS        
     Phoenix Hanks             12 Medical Lake                    DNS        
     Aidan Sloan                9 Mt Spokane                      DNS        
     Owen Gregerson             9 North Central                   DNS        
     Kaden Davis               12 Lakeland                        DNS        
     Aman Nazerali             10 Pullman                         DNS        
     Evan Barnes               11 Priest River Lamanna            DNS        
     Jayden Musgrove            9 Clarkston                       DNS        
     Abdullah Islam            10 Pullman                        FOUL        
     Morgan Hurst              11 Asotin                         FOUL        
     Adreyan Hargrave          10 East Valley (Spokane)          FOUL        
     William Steed             11 Davenport                       DNS        


Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Jahlil Frans              12 Rogers (Spokane)           44-07.50        
  2  Cole Omlin                 9 Cheney                     43-04.75        
  3  Connor Bell               12 Gonzaga Prep               41-03.00        
  4  Elijah Lyons              10 Lynden                     40-10.50        
  5  Keli'I Zalopany           10 Mead                       40-09.75        
  6  Devin Brisbois            12 Wellpinit                  40-08.00        
  7  Dylan Ralston             11 Mt Spokane                 39-11.25        
  8  Cameron Hovden             9 Clarkston                  38-07.50        
  9  Matthew Holden            11 Gonzaga Prep               38-02.75        
 10  Mario Murillo             11 Wenatchee                  37-10.00        
 11  Andrew Melnik             12 Reardan                    37-09.75        
 12  Max Boyer-Kendrick        11 North Central              37-08.25        
 13  Kaveh Abghari              9 Mead                       37-08.00        
 14  Cody Ayton                11 University                 37-07.50        
 15  Justin Krabbenhoft        10 Selkirk                    37-04.00        
 16  Noah Landt                10 Reardan                    36-06.00        
 17  Adreyan Hargrave          10 East Valley (Spokane)      36-01.75        
 18  Michael Seims             11 Wenatchee                  36-00.25        
 19  Jack Kron                  9 Shadle Park                35-07.25        
 20  Isaac Trigsted             9 Valley Christian           35-06.00        
 21  Parker Rogers             10 Cheney                     35-05.75        
 22  Dylan Rendahl             10 West Valley (Spokane)      35-04.50        
 23  Carson Bode               11 Lynden                     35-03.25        
 24  Kai Garvey                12 North Central              35-02.00        
 25  Christian Rodriguez        9 Grandview                  34-11.75        
 26  Gabe Kieffer              11 Wellpinit                  34-09.25        
 27  Reese Ramos               11 Grandview                  34-09.00        
 28  John Taylor               11 Priest River Lamanna       32-08.50        
 29  Jaedyn Norwood            11 Tekoa-Rosalia              32-06.00        
 30  David Hayashi              9 Odessa                     31-03.25        
 31  Brenden Hill              10 Wilbur-Creston             31-03.25        
 32  Carson Tee                 9 Liberty (Spangle)          31-00.75        
 33  Morgan Hurst              11 Asotin                     30-07.25        
 34  Keelan Mitcham             9 Newport                    30-06.75        
 35  Logan Smith                9 Liberty (Spangle)          28-10.25        
     Aman Nazerali             10 Pullman                         DNS        
     Sean Mortenson            12 University                      DNS        
     Porter Westfall           12 Medical Lake                    DNS        
     Hunter Blank               9 Lakeside (Nine Mile)            DNS        
     Thomas Martin             11 Asotin                          DNS        
     Aaron Defehr               9 Wilbur-Creston                  DNS        
     Evan Barnes               11 Priest River Lamanna           FOUL        
     Johnny Rangel             10 Moses Lake                      DNS        
     Kaden Davis               12 Lakeland                        DNS        
     Aidan Sloan                9 Mt Spokane                      DNS        
     Brady Spear               10 Kettle Falls                    DNS        
     Jalen Skalskiy             9 Lakeland                        DNS        
     Pilot Weishaar             9 Odessa                          DNS        
     Saeed Sams                10 Lakeside (Nine Mile)            DNS        
     Zach Honegger             10 East Valley (Spokane)           DNS        
     Manuel McKinney           12 Shadle Park                     DNS        
     Abdullah Islam            10 Pullman                        FOUL        


Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Jillian Mael              12 Lakeland                      12.66        
  2  Rachel Schell             12 Lind-Ritzville                13.04        
  3  Jenna Smith                9 Lynden                        13.14        
  4  Monique Waleh              9 Joel Ferris                   13.25        
  5  Ellie Johnson              9 Mt Spokane                    13.29        
  6  Calli Graham              10 Gonzaga Prep                  13.38        
  7  Kylee Flower              12 Joel Ferris                   13.40        
  8  Kaitlyn Caprye            12 Shadle Park                   13.40        
  9  Kate Tender               12 St George's                   13.52        
 10  Angie Turner              10 Mt Spokane                    13.54        
 11  Natalie Salinas-Sanders    9 Medical Lake                  13.55        
 12  Sofia Schnepf             12 Lakeland                      13.56        
 13  Abiba Vita                 9 Rogers (Spokane)              13.57        
 14  Corrie Teel                9 Riverside                     13.62        
 15  Kendyl Fletcher           10 Liberty (Spangle)             13.65        
 16  Eden Elliott               9 Gonzaga Prep                  13.69        
 17  Breanna Clausen            9 Lynden                        13.78        
 18  Shannon Sullivan          11 Mead                          13.82        
 19  Kaeley Hensley            11 Riverside                     13.83        
 20  LouEllen Reed              9 Oakesdale                     13.89        
 21  McKenna Harp               9 Lewis and Clark               13.89        
 22  Madison Johnson           10 Wenatchee                     13.91        
 23  Trista Bogenreif           9 Tekoa-Rosalia                 13.91        
 24  Madi Leale                 9 Mead                          13.91        
 25  Taylor Sande              10 St George's                   13.93        
 26  Goziechi Abonyi            9 Moses Lake                    13.94        
 27  Josie Westmoreland        10 Odessa                        13.94        
 28  Gracie Montoya            10 East Valley (Spokane)         13.95        
 29  Sophi Wilson              10 East Valley (Spokane)         14.02        
 30  Kyli Mayhew               10 Cheney                        14.03        
 31  Mackenzie Arden              Wilbur-Creston                14.08        
 32  Ella Cole                 10 Pullman                       14.09        
 33  Alena Saldivar            11 University                    14.13        
 34  Kayla Naff                12 Reardan                       14.13        
 35  Kennedy Cargile            9 West Valley (Spokane)         14.23        
 36  Julian Vaughan            10 North Central                 14.28        
 37  Shelby Irmer               9 University                    14.31        
 38  Jireh Griffin             11 Davenport                     14.32        
 39  Ashley Taylor             10 Pullman                       14.43        
 40  Aliyah Picarella          11 Dayton                        14.51        
 41  Gracie Stockert            9 Lakeside (Nine Mile)          14.52        
 42  Caitlyn Paris             12 Asotin                        14.52        
 43  Maricia Hernandez          9 Grandview                     14.64        
 44  Nicole Stensgar           11 Cusick                        14.65        
 45  Emma Price                 9 West Valley (Spokane)         14.66        
 46  Jessica Hankey-Clark      11 Newport                       14.70        
 47  Mandy McCallum-Clark       9 Wenatchee                     14.83        
 48  Ariana Westby             10 Shadle Park                   14.85        
 49  Charlotte Falstad         10 North Central                 14.89        
 50  Natasha Ireland           11 Asotin                        15.01        
 51  Yasmin Ochoa              10 Grandview                     15.03        
 52  Halie Moore                9 Priest River Lamanna          15.25        
 53  Chlesea Brown             10 Priest River Lamanna          15.37        
 54  Zahira Delgado            11 Cusick                        15.39        
 55  Emma Dennis                9 Lind-Ritzville                15.40        
 56  Samantha Meserve          10 Oakesdale                     15.71        
 57  Marlay Brownson            9 Tekoa-Rosalia                 15.73        
 58  Casey Fulfs               11 Colfax                        16.05        
 59  Kaitlyn Zagelow           10 Odessa                        16.90        
 60  Gwendolyn Flesher          9 Republic                      17.00        
     Alexis Miller             12 Cheney                          DNS        
     Alana McDaneld             9 Kettle Falls                    DNS        
     Josie Riebold             12 Colfax                          DNS        
     Chloe Clark               10 Newport                         DNS        
     Darya Pankova              9 Rogers (Spokane)                DNS        
     Juniper Kerr               9 Dayton                          DNS        
     Lilly Groom                9 Republic                        DNS        
     Taya Rogers               11 Moses Lake                      DNS        
     Cayley Hooker             11 Clarkston                       DNS        
     Lauren Krauter             9 Lewis and Clark                 DNS        
     Hailey Rombach             9 Medical Lake                    DNS        
     Abreena Ayala             11 Reardan                         DNS        
     Marissa Powers            10 Liberty (Spangle)               DNS        


Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Alsatta Bakana            12 Cheney                        25.03        
  2  Jillian Mael              12 Lakeland                      26.18        
  3  Rachel Schell             12 Lind-Ritzville                26.60        
  4  Jenna Smith                9 Lynden                        27.32        
  5  Brynn Trach                9 Joel Ferris                   27.38        
  6  Maddie Warren             10 Cheney                        27.79        
  7  Grace Thompson            11 Mt Spokane                    27.84        
  8  Maya Jackson               9 Lewis and Clark               28.10        
  9  Hailey Flower              9 Joel Ferris                   28.10        
 10  Kendyl Fletcher           10 Liberty (Spangle)             28.34        
 11  Shannon Sullivan          11 Mead                          28.54        
 12  Akon Aleu                 12 Rogers (Spokane)              28.61        
 13  Ella Cole                 10 Pullman                       28.63        
 14  Josie Riebold             12 Colfax                        28.66        
 15  Autumn Stewart            12 East Valley (Spokane)         28.74        
 16  Taylor Sande              10 St George's                   28.85        
 17  Natalie Koch              12 Mt Spokane                    28.91        
 18  Olivia Lauffer            11 Gonzaga Prep                  29.02        
 19  Jacyn Bamis                9 Gonzaga Prep                  29.05        
 20  Madalyn Roig              11 West Valley (Spokane)         29.10        
 21  Lakia Covington           11 Rogers (Spokane)              29.17        
 22  Christine Lovingier       11 Asotin                        29.18        
 23  Morgan Yamane             12 Moses Lake                    29.25        
 24  Kirsten Miller            10 Dayton                        29.27        
 25  Lilly Nowlin               9 Reardan                       29.33        
 26  Mackenzie Arden              Wilbur-Creston                29.40        
 27  Josie Westmoreland        10 Odessa                        29.43        
 28  Jamie Conner              12 Riverside                     29.44        
 29  Elizabeth Berkmeyer       11 Lynden                        29.53        
 30  Ashley Donovan            12 Moses Lake                    29.70        
 31  Trista Bogenreif           9 Tekoa-Rosalia                 29.75        
 32  Molly Cricchio            10 North Central                 29.92        
 33  Kennedy Cargile            9 West Valley (Spokane)         29.99        
 34  Sophi Wilson              10 East Valley (Spokane)         30.30        
 35  Megan Ball                10 Asotin                        30.42        
 36  Mandy McCallum-Clark       9 Wenatchee                     30.81        
 37  Maricia Hernandez          9 Grandview                     30.83        
 38  Brooklyn Dunn              9 Shadle Park                   30.88        
 39  Chloe Clark               10 Newport                       31.01        
 40  Jamela Foutch              9 Mead                          31.19        
 41  Angela Munoz              12 Grandview                     31.30        
 42  Olivia Galloway            9 Pullman                       31.41        
 43  Josie Melville             9 St George's                   31.53        
 44  Aliyah Picarella          11 Dayton                        31.79        
 45  Ellie Philips             10 Republic                      31.94        
 46  Sierra Ullman              9 University                    32.12        
 47  Kaitlyn Chantry           10 Selkirk                       32.14        
 48  Sierra Burdette           10 University                    32.26        
 49  Lanie Lince               10 Kettle Falls                  32.67        
 50  Lillian Nolan              9 Priest River Lamanna          33.05        
 51  Samantha Meserve          10 Oakesdale                     33.22        
 52  Kate Pavack               10 Kettle Falls                  33.46        
 53  Allie Pratt                9 Reardan                       34.60        
 54  Emma Dennis                9 Lind-Ritzville                35.14        
 55  Jasmine Garcia             9 Wellpinit                     35.49        
 56  Kymara Fulton              9 Priest River Lamanna          36.35        
     Corrie Teel                9 Riverside                       DNS        
     Veranica Alexeyenko       12 Valley Christian                DNS        
     Paige Klein                9 Shadle Park                     DNS        
     Miranda Field             11 Liberty (Spangle)               DNS        
     Jessica Hankey-Clark      11 Newport                         DNS        
     Cayley Hooker             11 Clarkston                       DNS        
     Hana McMullen             12 Tekoa-Rosalia                   DNS        


Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Alsatta Bakana            12 Cheney                        58.73        
  2  Jillian Mael              12 Lakeland                    1:02.25        
  3  Amanda Mata               11 Lynden                      1:02.45        
  4  Savonne Sterk             10 Lynden                      1:02.69        
  5  Gillian Garlick           10 Joel Ferris                 1:03.24        
  6  Adrienne Washington       11 Asotin                      1:04.20        
  7  Emily Spiering            10 Gonzaga Prep                1:04.75        
  8  Jolene Wood               10 Mead                        1:04.82        
  9  Jaela Thornberg            9 Cheney                      1:04.95        
 10  Claire Eckhardt            9 Gonzaga Prep                1:05.02        
 11  Mercy Berkmeyer            9 Lynden                      1:05.15        
 12  Madalyn Roig              11 West Valley (Spokane)       1:05.49        
 13  Kahea Figueira             9 Mt Spokane                  1:05.71        
 14  Jordan Teel                9 Riverside                   1:06.41        
 15  Morgan Yamane             12 Moses Lake                  1:06.72        
 16  Lilly Nowlin               9 Reardan                     1:07.21        
 17  Katerina Kenlein           9 Lewis and Clark             1:07.43        
 18  Brooklynn Schultz          9 Mt Spokane                  1:08.28        
 19  Autumn Stewart            12 East Valley (Spokane)       1:08.39        
 20  Sierra Ullman              9 University                  1:08.74        
 21  Mason Carter               9 Mead                        1:08.81        
 22  Lakia Covington           11 Rogers (Spokane)            1:08.98        
 23  Hana McMullen             12 Tekoa-Rosalia               1:09.57        
 24  Jamie Conner              12 Riverside                   1:09.96        
 25  Maddi McLaughlin          11 West Valley (Spokane)       1:10.19        
 26  Marianna Coronel           9 East Valley (Spokane)       1:10.47        
 27  Rosary Rodriguez          11 Moses Lake                  1:10.85        
 28  Maiya Martinez            11 Lakeside (Nine Mile)        1:10.91        
 29  Nicole Stensgar           11 Cusick                      1:11.50        
 30  Kayden Warwick            11 Asotin                      1:12.51        
 31  Angela Munoz              12 Grandview                   1:13.37        
 32  Tabitha Elliott           10 North Central               1:13.82        
 33  Lauren Church              9 University                  1:13.96        
 34  Miya Jacobs               10 St George's                 1:14.32        
 35  Sophie Klaveano            9 Colfax                      1:14.52        
 36  Yareli Pedrizco           10 Wenatchee                   1:14.78        
 37  Kaitlyn Chantry           10 Selkirk                     1:14.86        
 38  Kahlysta McKethen         10 St George's                 1:15.33        
 39  Zahira Delgado            11 Cusick                      1:15.91        
 40  Cassia Gleason             9 Priest River Lamanna        1:16.52        
 41  Kiara Curran              12 Selkirk                     1:17.87        
 42  Lily Bombino              10 Priest River Lamanna        1:21.73        
 43  Taylor Stromberger        10 Lind-Ritzville              1:22.88        
 44  Jessica Lowry              9 Davenport                   1:23.39        
 45  Aaliayah Wynecoop         10 Wellpinit                   1:28.50        
 46  Haillie Gallaher           9 Wellpinit                   1:34.31        
     Emma Bartles               9 Liberty (Spangle)               DNS        
     Ashlie Arrell             10 Pullman                         DNS        


Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Jolene Whiteley           12 Cheney                      2:31.93        
  2  Madison Clark             11 Wilbur-Creston              2:33.31        
  3  Keidi Anderson            12 Logos                       2:35.12        
  4  Emily Spiering            10 Gonzaga Prep                2:35.57        
  5  Kornelija Houston         12 Lynden                      2:36.17        
  6  Alexia Batchelor          10 Cheney                      2:36.89        
  7  Shaunie Kopczynski        12 West Valley (Spokane)       2:37.15        
  8  Megan Varnum              11 Pullman                     2:37.46        
  9  Allie Andrews              9 West Valley (Spokane)       2:38.13        
 10  Nora Long                 11 Joel Ferris                 2:38.37        
 11  Natasha Chrisp            12 Riverside                   2:39.57        
 12  Emily Driskel             12 Mead                        2:40.71        
 13  Mackenzie Allen            9 East Valley (Spokane)       2:41.39        
 14  Rose Melville             12 Lind-Ritzville              2:41.55        
 15  Audrey Harrill             9 St George's                 2:42.91        
 16  Claire Eckhardt            9 Gonzaga Prep                2:43.89        
 17  Olivia Mayo                9 Moses Lake                  2:44.71        
 18  Sara Jones                 9 Lynden                      2:44.85        
 19  Isabelle Kirk             11 Lakeland                    2:46.23        
 20  Zarah Johnson             10 Kettle Falls                2:46.66        
 21  Elizabeth Smythe          10 East Valley (Spokane)       2:47.10        
 22  Shannon Daily             11 Asotin                      2:47.45        
 23  Justice Walton            10 Rogers (Spokane)            2:48.10        
 24  Izzy Schmidt              10 Priest River Lamanna        2:48.42        
 25  Chloe Lemon                9 Shadle Park                 2:49.25        
 26  Chahala DeLaRosa          12 Grandview                   2:50.25        
 27  Annika Rantala             9 Priest River Lamanna        2:51.33        
 28  Abigail Dallabetta        10 Lakeside (Nine Mile)        2:58.34        
 29  Karissa Murie              9 Wenatchee                   2:59.61        
 30  Emma Bartles               9 Liberty (Spangle)           3:00.30        
 31  Daylan Kiss               11 Newport                     3:00.99        
 32  Elizabeth Mendoza          9 Grandview                   3:03.75        
 33  Kaitlyn Chantry           10 Selkirk                     3:04.04        
 34  Mariah Boston             12 Moses Lake                  3:04.47        
 35  Victoria Jurgens          10 Rogers (Spokane)            3:06.32        
 36  Veranica Alexeyenko       12 Valley Christian            3:08.29        
 37  Stella Rosa               12 Lakeside (Nine Mile)        3:08.73        
 38  Kendyl Wiley              11 Davenport                   3:08.86        
 39  Ruth Ogden                10 Clarkston                   3:09.53        
 40  Erin Jonckers             10 Shadle Park                 3:10.33        
 41  Abigail Bartholomew       12 North Central               3:10.90        
 42  Cali Mitten                9 Kettle Falls                3:17.27        
 43  Katie Patton              11 Dayton                      3:21.45        
 44  Emily Hamilton            11 Lewis and Clark             3:22.10        
 45  McKenna White              9 Wenatchee                   3:22.31        
 46  Sophia Laksiouer          10 North Central               3:22.95        
 47  Alyssa Beemster           10 Valley Christian            3:30.20        
 48  Sophie Rast               10 Lewis and Clark             3:31.44        
 49  Taylor Stromberger        10 Lind-Ritzville              3:32.08        
 50  Abigail Huber             11 Colfax                      3:36.02        
     Riley Blake                9 Asotin                          DNS        
     Ellie Philips             10 Republic                        DNS        
     Jora Gleason              11 St George's                     DNF        
     Devon Toussaint           10 Lakeland                        DNS        
     Paige Headrick             9 Medical Lake                    DNS        
     Emma Reiss                 9 Curlew                          DNS        
     McKenzie McIntosh          9 Pullman                         DNS        
     Kassie Reil               10 Joel Ferris                     DNS        
     Amber White               11 Medical Lake                    DNS        


Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Sadie Langford            10 West Valley (Spokane)       5:46.75        
  2  Madison Lee                9 North Central               5:50.52        
  3  Josefina Albert            9 Wenatchee                   5:51.65        
  4  McKenna White              9 Wenatchee                   5:53.00        
  5  Emily Driskel             12 Mead                        5:54.53        
  6  Jenna Engeland            10 West Valley (Spokane)       5:57.45        
  7  Sydnee Hostetler           9 Lakeland                    5:58.86        
  8  Evarosa Perry             12 Cheney                      5:59.56        
  9  Eden Cossette             11 Joel Ferris                 6:02.12        
 10  Mayah Spakousky            9 Cheney                      6:03.67        
 11  Hannah Kosmicki            9 University                  6:09.04        
 12  Faith Tobiason            10 Mead                        6:11.82        
 13  Juno Bonnell-Jones        10 Lewis and Clark             6:12.97        
 14  Victoria Jurgens          10 Rogers (Spokane)            6:13.88        
 15  Jenna Herzog              11 Pullman                     6:13.88        
 16  Gillian Oaks              11 Pullman                     6:14.41        
 17  Alejandra Clara           10 Grandview                   6:15.76        
 18  Aliviah Stime              9 Riverside                   6:19.01        
 19  Camryn Standiford         12 Gonzaga Prep                6:23.15        
 20  Gracie StrangeOwl         12 Cusick                      6:28.60        
 21  Frances Perry              9 Lynden                      6:33.84        
 22  Maggie Mussard            11 Lynden                      6:34.53        
 23  Tayma Vanek               11 Colfax                      6:35.30        
 24  Haley Golding             11 Lakeside (Nine Mile)        6:36.35        
 25  Kaitlyn Olson              9 Gonzaga Prep                6:38.28        
 26  Kayden Warwick            11 Asotin                      6:38.31        
 27  Sharnai Hogan             10 Priest River Lamanna        6:38.32        
 28  Madison Dingman           10 Oakesdale                   6:39.24        
 29  Dylan Stearns             10 Joel Ferris                 6:41.57        
 30  Chloe Wiley               10 Lewis and Clark             6:47.70        
 31  Katia Hernandez            9 Grandview                   7:02.92        
 32  Lanie Lince               10 Kettle Falls                7:03.90        
 33  Emma Miller               10 Colfax                      7:04.24        
 34  Camille Sanislo           11 Moses Lake                  7:07.77        
 35  Tristyn MacDonald          9 Shadle Park                 7:08.49        
 36  Stella Rosa               12 Lakeside (Nine Mile)        7:18.54        
 37  Julie Baljo               10 Oakesdale                   7:21.38        
 38  Gwendolyn Flesher          9 Republic                    7:29.97        
 39  Shelby Pratt              12 Reardan                     7:30.52        
     Emma Reiss                 9 Curlew                          DNS        
     Markena Gorton             9 Lakeland                        DNS        
     Maris Tuck                 9 Medical Lake                    DNS        
     Hannah Lemon               9 Shadle Park                     DNS        
     Justice Walton            10 Rogers (Spokane)                DNS        
     Jenavieve Cogswell        11 Medical Lake                    DNS        
     Heidi Pranter              9 University                      DNS        
     Michaela Meek              9 North Central                   DNS        
     Emerald Smoger            10 Wilbur-Creston                  DNS        


Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Hannah Spakousky          12 Cheney                     12:19.39        
  2  Ryan Hyatt                11 Pullman                    12:20.85        
  3  Rose Melville             12 Lind-Ritzville             12:23.67        
  4  Emma Stachofsky            9 Lewis and Clark            12:31.55        
  5  Josefina Albert            9 Wenatchee                  12:38.49        
  6  Mary Neder                12 St George's                12:44.08        
  7  Sydney Stone              11 West Valley (Spokane)      12:44.76        
  8  Carlie Gregg              10 Moses Lake                 12:46.28        
  9  Marion Mager-Reeser        9 Cheney                     12:46.56        
 10  Mikayla Cooper            10 Moses Lake                 13:10.76        
 11  Hannah Lemon               9 Shadle Park                13:16.52        
 12  Zarah Johnson             10 Kettle Falls               13:21.34        
 13  Ashley Rose               10 Mead                       13:22.97        
 14  Madison Dingman           10 Oakesdale                  13:26.00        
 15  Leila Fischer             10 Wenatchee                  13:27.93        
 16  Lindsay Butler            10 Lewis and Clark            13:30.52        
 17  Faith Tobiason            10 Mead                       13:34.86        
 18  Gracie StrangeOwl         12 Cusick                     13:38.34        
 19  Amber Johnston             9 Priest River Lamanna       13:55.55        
 20  Gulsima Young             10 Pullman                    14:13.56        
 21  Dylan Stearns             10 Joel Ferris                14:23.15        
 22  Daisy Dai                 10 Gonzaga Prep               14:25.61        
 23  Miya Ensley               10 Colfax                     14:29.39        
 24  Amelia Bennett             9 Liberty (Spangle)          14:34.70        
 25  Kymara Fulton              9 Priest River Lamanna       14:37.95        
 26  Emerald Smoger            10 Wilbur-Creston             14:43.64        
 27  Julie Baljo               10 Oakesdale                  14:46.48        
 28  Abigail Hanson            10 North Central              14:51.02        
 29  Rebekah Huber             12 Colfax                     15:14.55        
     Haley Golding             11 Lakeside (Nine Mile)            DNS        
     Jenavieve Cogswell        11 Medical Lake                    DNS        
     Markena Gorton             9 Lakeland                        DNS        
     Stella Rosa               12 Lakeside (Nine Mile)            DNS        
     Lauren Potyk              12 Joel Ferris                     DNS        
     Paulina Konev             12 Reardan                         DNS        
     Sadie Langford            10 West Valley (Spokane)           DNS        
     Abby Burton               10 Rogers (Spokane)                DNS        
     Maris Tuck                 9 Medical Lake                    DNS        


Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Summer Kastning           10 Lakeland                      16.51        
  2  Calli Graham              10 Gonzaga Prep                  16.74        
  3  Carmen Winslow            11 Gonzaga Prep                  16.90        
  4  Ireland Knipfer            9 Wenatchee                     17.12        
  5  Emilee Groth              11 Wenatchee                     17.23        
  6  Lillian Ellis              9 Lewis and Clark               17.30        
  7  Carmen Gfeller            12 Colfax                        17.47        
  8  Sarah Schupp              10 Mt Spokane                    17.48        
  9  Kailee Hance-Brown        12 East Valley (Spokane)         17.59        
 10  Kaitren Fisher            11 Cheney                        17.71        
 11  Taryn Allison             10 Lynden                        17.96        
 12  Robin Scarlett            10 Lynden                        18.05        
 13  Darby Soliday              9 Davenport                     18.08        
 14  Laney Erickson             9 Joel Ferris                   18.12        
 15  Rachel Schell             12 Lind-Ritzville                18.34        
 16  Kirsten Miller            10 Dayton                        18.45        
 17  Hannah Davis               9 Cheney                        18.52        
 18  Kiaundra Miller           12 West Valley (Spokane)         18.56        
 19  Brianna Kostecka          12 Mt Spokane                    18.56        
 20  Ariana Westby             10 Shadle Park                   18.57        
 21  Jade Chernecke             9 East Valley (Spokane)         18.62        
 22  Makenzie Edinger          12 Lakeland                      18.72        
 23  Kiyanna Nguyen             9 Mead                          18.92        
 24  Kari Heath                 9 Moses Lake                    19.00        
 25  Karalyn Volant            10 Pullman                       19.06        
 26  Gracelynn Hemminger       10 Shadle Park                   19.07        
 27  Kiki Hermann               9 Lakeside (Nine Mile)          19.08        
 28  Brenna Utzman             11 Pullman                       19.19        
 29  Emily McCoury             10 University                    19.22        
 30  Nora Burrill              10 Colfax                        19.23        
 31  Ashlin Pickett            10 Clarkston                     19.72        
 32  Katherine Blycker         10 University                    19.74        
 33  Skye Mackintosh            9 Asotin                        20.01        
 34  Hailey Rasmussen          11 Riverside                     20.55        
 35  Kate Hilderman            10 North Central                 21.11        
 36  Maiya Martinez            11 Lakeside (Nine Mile)          21.17        
 37  Shelby Pratt              12 Reardan                       23.35        
 38  Julieanne Lovvik           9 Odessa                        24.10        
     Cassidy McGovern           9 Joel Ferris                     DNS        
     Adi Kincaid               10 North Central                   DNS        
     Sierra Kiel               12 Lind-Ritzville                  DNS        
     Rebecca Smith             11 Dayton                          DNS        
     McKenna Harp               9 Lewis and Clark                 DNS        
     Cassandra Clovis          10 Asotin                          DNS        
     Gabby Lee                 12 Reardan                         DNS        
     Lynnea Carter              9 Wellpinit                       DNS        
     Ryann Francis             11 Moses Lake                      DNS        


Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kaitren Fisher            11 Cheney                        49.63        
  2  Makenzie Edinger          12 Lakeland                      50.06        
  3  Emilee Groth              11 Wenatchee                     50.36        
  4  Kiaundra Miller           12 West Valley (Spokane)         50.93        
  5  Kate Tender               12 St George's                   50.94        
  6  Mykayla Cummings          10 Lakeside (Nine Mile)          51.31        
  7  Carmen Winslow            11 Gonzaga Prep                  51.32        
  8  Kirsten Miller            10 Dayton                        51.63        
  9  Calli Graham              10 Gonzaga Prep                  51.75        
 10  Darby Soliday              9 Davenport                     51.98        
 11  Taryn Allison             10 Lynden                        52.13        
 12  Carmen Gfeller            12 Colfax                        52.48        
 13  Angelica Alexeyenko       10 Valley Christian              52.49        
 14  Kendyl Fletcher           10 Liberty (Spangle)             52.49        
 15  Robin Scarlett            10 Lynden                        52.97        
 16  Kaitlyn Caprye            12 Shadle Park                   53.18        
 17  Laney Erickson             9 Joel Ferris                   53.24        
 18  Andrea Laurean            10 Grandview                     53.75        
 19  Rebecca Lee               12 East Valley (Spokane)         53.80        
 20  Kiki Hermann               9 Lakeside (Nine Mile)          54.32        
 21  Julliette Gaul            11 Cheney                        54.71        
 22  Jade Chernecke             9 East Valley (Spokane)         54.87        
 23  Lillian Ellis              9 Lewis and Clark               54.96        
 24  Avery Thurston             9 Joel Ferris                   56.06        
 25  Averi Mackleit            10 Colfax                        57.10        
 26  Katherine Blycker         10 University                    57.23        
 27  Brenna Utzman             11 Pullman                       58.26        
 28  Cammey Ragsdale           10 University                    58.86        
 29  Kendyl Wiley              11 Davenport                   1:00.83        
 30  Marlay Brownson            9 Tekoa-Rosalia               1:02.89        
 31  Lavenya Morrow            11 Rogers (Spokane)            1:04.44        
 32  Julieanne Lovvik           9 Odessa                      1:13.32        
     Ryann Francis             11 Moses Lake                      DNS        
     Sarah Schupp              10 Mt Spokane                      DNS        
     Caroline Nelson           12 Liberty (Spangle)               DNS        
     Hailey Rasmussen          11 Riverside                       DNS        
     Brianna Kostecka          12 Mt Spokane                      DNS        
     Summer Kastning           10 Lakeland                        DNS        
     Cassandra Clovis          10 Asotin                          DNS        
     Karalyn Volant            10 Pullman                         DNS        


Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Lynden                                       53.65
       Jenna SmithSierra SmithBreanna ClausenAmanda Mata 
  2  Joel Ferris                                  53.66
       Ivy RileyMonique WalehLaney EricksonKylee Flower 
  3  Rogers (Spokane)                             53.71
       Brenna BarberLidiya PankovaDarya PankovaAbiba Vita 
  4  Cheney                                       54.07
       Maddie WarrenAlexis MillerStephanie AssonkenAlexis Van Horne 
  5  Riverside                                    54.12
       Jamie ConnerCorrie TeelJordan TeelKaeley Hensley 
  6  Gonzaga Prep                                 54.76
       Kathleen HornCalli GrahamEden ElliottJacyn Bamis 
  7  Wenatchee                                    55.05
       Mandy McCallum-ClarkMadison JohnsonErin AamoldAllison Flynn 
  8  East Valley (Spokane)                        55.33
       Sophi WilsonGracie MontoyaKailee Hance-BrownAutumn Stewart 
  9  Moses Lake                                   55.38
       Goziechi AbonyiShayla ReyTaya RogersRosary Rodriguez 
 10  Reardan                                      55.73
       Whitney BjornbergAbreena AyalaLilly NowlinKayla Naff 
 11  Shadle Park                                  55.78
       Aubrianne CuppPaige KleinKaitlyn CapryeMadison Henderson 
 12  Lakeside (Nine Mile)                         56.08
       Bailee Edwards-KevinKiki HermannJaelyn McCleskeyGracie Stockert 
 13  North Central                                56.48
       Charlotte FalstadJulian VaughanLanie WadeMorgan Foxworth 
 14  Asotin                                       56.53
       Megan BallChristine LovingierSkye MackintoshCaitlyn Paris 
 15  Mt Spokane                                   56.70
       Mallory FlowersBrooklynn SchultzEllie JohnsonGrace Thompson 
 16  Odessa                                       57.15
       Josie WestmorelandTori WeishaarMaddie ScruppsNaomi Smith 
 17  Mead                                         57.72
       Kiyanna NguyenShannon SullivanAlexis YeohJamela Foutch 
 18  Grandview                                    58.26
       Sydney HammMaricia HernandezAngela MunozAndrea Laurean 
 19  Lind-Ritzville                               58.82
       Rachel SchellBrynley MooreBrooke KochRose Melville 
 20  Lakeland                                     58.86
       Baylee WoempnerAbbey NeffMadelyn KimeSofia Schnepf 
 21  Priest River Lamanna                         59.61
       Chlesea BrownShayla MartinezCassidy PrudekLillian Nolan 
 22  Dayton                                     1:00.62
       Aliyah PicarellaRebecca SmithJuniper KerrKirsten Miller 
 23  Oakesdale                                  1:00.71
       Julie BaljoMadison DingmanSamantha MeserveLouEllen Reed 
 24  Liberty (Spangle)                          1:03.43
       A'zia NelsonAriel SkutleyRobyn GarciaCharlie Johnson 
     Pullman                                         DQ
       Karalyn VolantAshley TaylorBriana ZhaoErin Ankerson 
     University                                      DQ
       Shelby IrmerAlena SaldivarEmily McCouryClara Michel 
     Medical Lake                                   DNS
       Kayla BranchMayah EberhardtHailey RombachNatalie Salinas-Sanders 


Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Lynden                                     1:52.12
       Jenna SmithMercy BerkmeyerAmanda MataSierra Smith 
  2  Joel Ferris                                1:53.25
       Ivy RileyHailey FlowerKylee FlowerBrynn Trach 
  3  Mt Spokane                                 1:55.94
       Angie TurnerBrooklynn SchultzMallory FlowersGrace Thompson 
  4  Cheney                                     1:56.63
       Maddie WarrenAlexis MillerMegan HabeggerAlexis Van Horne 
  5  Mead                                       1:57.44
       Shannon SullivanMadi LealeKate WhiteJolene Wood 
  6  Moses Lake                                 1:58.02
       Ashley DonovanGoziechi AbonyiShayla ReyTaya Rogers 
  7  Asotin                                     1:59.01
       Cassandra ClovisNatasha IrelandChristine LovingierAdrienne Washington 
  8  Lewis and Clark                            1:59.11
       Maya JacksonLillian EllisLauren KrauterSara Marshall 
  9  North Central                              1:59.33
       Molly CricchioJulian VaughanMorgan FoxworthLanie Wade 
 10  Gonzaga Prep                               1:59.44
       Olivia LaufferEmily SpieringEden ElliottJacyn Bamis 
 11  Reardan                                    1:59.70
       Abreena AyalaLilly NowlinGabby LeeKayla Naff 
 12  Wenatchee                                  2:00.06
       Erin AamoldIreland KnipferOlivia LancasterEmilee Groth 
 13  Colfax                                     2:00.62
       Taylre Sakamoto-HowellAveri MackleitCarmen GfellerJosie Riebold 
 14  Odessa                                     2:03.00
       Josie WestmorelandTori WeishaarMaddie ScruppsNaomi Smith 
 15  Pullman                                    2:03.75
       Ashley TaylorBrenna UtzmanKaralyn VolantElla Cole 
 16  Lakeland                                   2:05.82
       Madelyn KimeIsabelle KirkMelody LoutzenhiserSofia Schnepf 
 17  University                                 2:06.10
       Clara MichelAbby ScottSierra BurdetteMarinly Chamberlain 
 18  Priest River Lamanna                       2:06.96
       Chlesea BrownShayla MartinezLillian NolanCassidy Prudek 
 19  Grandview                                  2:08.28
       Andrea LaureanKatia HernandezElizabeth MendozaChahala DeLaRosa 
 20  Davenport                                  2:11.84
       Jireh GriffinJessica LowrySamantha McLaughlinEllie Telford 
     Medical Lake                                   DNS
       Kyra MooreKayla BranchGianna MooreNatyzha Scriven 


Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Cheney                                     4:14.24
       Jolene WhiteleySara GrahamJaela ThornbergAlsatta Bakana 
  2  Lynden                                     4:15.51
       Savonne SterkMercy BerkmeyerSierra SmithAmanda Mata 
  3  Mt Spokane                                 4:30.17
       Kahea FigueiraSarah SchuppFaith AdamsBrooklynn Schultz 
  4  Riverside                                  4:36.06
       Natasha ChrispJordan TeelAliviah StimeCorrie Teel 
  5  Moses Lake                                 4:40.03
       Olivia MayoCarlie GreggAshley DonovanRosary Rodriguez 
  6  Lewis and Clark                            4:44.18
       Sophie RastJuno Bonnell-JonesLindsay ButlerKaterina Kenlein 
  7  Colfax                                     4:44.61
       Taylre Sakamoto-HowellNora BurrillCarmen GfellerAveri Mackleit 
  8  Pullman                                    4:46.45
       Megan VarnumBrenna UtzmanAshlie ArrellGillian Oaks 
  9  Liberty (Spangle)                          4:52.49
       Faith ShinnerAmelia BennettEmma BartlesKendyl Fletcher 
 10  Shadle Park                                4:56.24
       Chloe LemonErin JonckersTristyn MacDonaldHannah Lemon 
 11  University                                 5:01.62
       Heidi PranterEllie BeadleSierra UllmanLauren Church 
 12  Odessa                                     5:18.82
       Kenadie ElderKatreace BossMaddie ScruppsNaomi Smith 
     East Valley (Spokane)                          DNS
       Mackenzie AllenElizabeth SmytheMarianna CoronelAutumn Stewart 
     Priest River Lamanna                            DQ
       Alaina GuevarraKatelynn MarksShayla MartinezAmber Johnston 
     Lakeland                                       DNS
       Taylor ElpersSydnee HostetlerIsabelle KirkBaylee Woempner 
     Wenatchee                                      DNS
       Erin AamoldKarissa MurieEmilee GrothYareli Pedrizco 


Varsity Girls Distance Medley Relay Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Pullman                                   14:18.86
       Gillian OaksMegan VarnumJenna HerzogRyan Hyatt 
  2  Moses Lake                                14:36.87
       Mikayla CooperOlivia MayoMariah BostonCarlie Gregg 
  3  Cheney                                    14:50.18
       Lelie HollandMegan HabeggerJessica VietzkeBrette Draper 
  4  Priest River Lamanna                      15:19.87
       Izzy SchmidtKatelynn MarksSharnai HoganAnnika Rantala 
  5  Lakeland                                  15:38.16
       Taylor ElpersMelody LoutzenhiserMadelyn KimeIsabelle Kirk 
  6  Rogers (Spokane)                          15:55.75
       Abby BurtonNilam	 KarkiJustice WaltonVictoria Jurgens 
  7  Liberty (Spangle)                         16:02.69
       Emma BartlesRobyn GarciaFaith ShinnerAmelia Bennett 
     Lewis and Clark                                DNS
       Lindsay ButlerJuno Bonnell-JonesKaterina KenleinChloe Wiley 
     Davenport                                      DNS
       Phillips LolaKendyl WileyCamryn HayesKrisah Plumb 


Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Genesis Wilkinson         11 East Valley (Spokane)      39-06.50        
  2  Jordan Mattox              9 Mead                       34-06.50        
  3  Grace Burke               12 North Central              34-03.50        
  4  Hunter Holsten            10 Cheney                     33-08.50        
  5  Adiel Wenger              12 Pullman                    32-11.00        
  6  Taishae Wallace           12 Cheney                     32-03.00        
  7  AaLea Kolb                12 Asotin                     31-11.00        
  8  Emily Bronson             10 Coeur D'Alene              31-09.00        
  9  Karli Trueman             12 Kettle Falls               31-04.50        
 10  Emily Leighton            11 Tekoa-Rosalia              31-03.00        
 11  Ayanna Corppetts          11 Mead                       31-02.00        
 12  Lindsey Thompson          12 Moses Lake                 30-10.50        
 13  Emily Grove               11 Lakeland                   30-10.50        
 14  Caitlyn Schuh             10 Odessa                     30-08.00        
 15  Lindy Dobson              11 East Valley (Spokane)      30-07.00        
 16  Faith Downing             10 Riverside                  29-10.50        
 17  Melia Gold                11 Wenatchee                  29-03.00        
 18  Danielle Fackrell         12 Moses Lake                 29-00.00        
 19  Kasey Bailey               9 University                 28-09.00        
 20  Kaitlyn Ward              10 Coeur D'Alene              28-08.00        
 21  Payshense Richmond        11 Lewis and Clark            28-06.00        
 22  Jonell Denchel            12 Rogers (Spokane)           28-03.00        
 23  Aiyana Henderson          10 Joel Ferris                28-02.00        
 24  Mackenzie Lewis           12 Gonzaga Prep               28-02.00        
 25  Samantha Ausman           11 Asotin                     27-07.00        
 26  Charlie Johnson           10 Liberty (Spangle)          27-05.50        
 27  Cate Caporicci            12 St George's                27-05.00        
 28  Emily Spolski              9 Mt Spokane                 27-05.00        
 29  Kaylin Cortez             12 Grandview                  27-03.00        
 30  Ashton Logan              10 West Valley (Spokane)      27-03.00        
 31  Megan Gallagher           11 Shadle Park                27-02.00        
 32  Emily Hodges              10 University                 27-01.00        
 33  Hannah Henry              12 Shadle Park                26-09.00        
 34  Jazmin Ramierz            12 Joel Ferris                26-08.00        
 35  Marissa Pounds            12 North Central              26-05.00        
 36  Makenna Roberts           11 Colfax                     26-02.00        
 37  Leah Rodriguez            11 Lewis and Clark            25-10.00        
 38  Madison Casselberry       10 Reardan                    25-03.50        
 39  Chloe Morlan              10 Lakeland                   24-06.50        
 40  Janet Lopez               11 Lynden                     24-03.50        
 41  Madison Melcher           11 Lind-Ritzville             24-02.50        
 42  Krisah Plumb              11 Davenport                  23-02.00        
 43  Camryn Hayes              10 Davenport                  23-02.00        
 44  Reini Proctor             12 Priest River Lamanna       22-11.00        
 45  Samantha Sexton           10 Selkirk                    22-10.00        
 46  Jaiden Venner             11 Gonzaga Prep               22-09.00        
 47  Betty Briceno              9 Lynden                     22-05.00        
 48  Alexandra Garcia          12 Grandview                  22-05.00        
 49  Angelina Vosahlo           9 Riverside                  22-03.00        
 50  Rebecca Smith             11 Dayton                     21-10.00        
 51  Robyn Garcia              10 Liberty (Spangle)          21-07.50        
 52  Kuryn Beardsley            9 Oakesdale                  21-07.00        
 53  Victoria Helton           12 Newport                    21-07.00        
 54  Savannah Seaman           12 Coeur D'Alene              21-01.00        
 55  Ayana Oka                 11 West Valley (Spokane)      20-09.50        
 56  Katreace Boss              9 Odessa                     20-08.50        
 57  Paula Willin              12 Priest River Lamanna       20-07.00        
 58  Alyssa Pearson            10 Clarkston                  20-07.00        
 59  Alicia Knee               12 Colfax                     20-06.00        
 60  Jamie Thomas               9 Oakesdale                  20-04.00        
 61  Kylee Porter              12 Republic                   20-03.00        
     Joelle Christopher        10 Kettle Falls                    DNS        
     Lilly Groom                9 Republic                       FOUL        
     Rebekah Koolstra           9 Lakeside (Nine Mile)            DNS        
     Faith Eickstadt            9 Lakeside (Nine Mile)            DNS        
     Gemma Davis               10 Mt Spokane                      DNS        
     Laci Sica                  9 Medical Lake                    DNS        
     Kimbery Dewey             10 Reardan                         DNS        
     Kendal Tillett            12 Rogers (Spokane)                DNS        
     Emma Keister              11 Medical Lake                    DNS        
     Tori Denison              10 Wellpinit                       DNS        
     Hannah Farrington         12 Pullman                        FOUL        
     Destiny Hoffman            9 Valley Christian               FOUL        
     Rae Ann Dressel           10 Wenatchee                       DNS        
     Abby Gering               12 Lind-Ritzville                  DNS        
     Jurnee Griffen            10 Dayton                         FOUL        
     C'aira Murray             12 Tekoa-Rosalia                   DNS        
     Rachel Brook              10 Valley Christian                DNS        


Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  AaLea Kolb                12 Asotin                       123-10        
  2  Emily Bronson             10 Coeur D'Alene                117-00        
  3  Emily Grove               11 Lakeland                     108-09        
  4  Kaitlyn Ward              10 Coeur D'Alene                106-01        
  5  Adiel Wenger              12 Pullman                      104-04        
  6  Grace Burke               12 North Central                 99-02        
  7  Jonell Denchel            12 Rogers (Spokane)              95-03        
  8  Makalya Cammack           12 Moses Lake                    95-01        
  9  Lindsey Thompson          12 Moses Lake                    92-02        
 10  Caitlyn Schuh             10 Odessa                        91-05        
 11  Marielena Ronquillo        9 Clarkston                     90-08        
 12  Lindy Dobson              11 East Valley (Spokane)         87-00        
 13  Taishae Wallace           12 Cheney                        85-03        
 14  Hannah Henry              12 Shadle Park                   84-07        
 15  Maggie Cantrell           11 Lakeland                      84-01        
 16  Mackenzie Lewis           12 Gonzaga Prep                  84-00        
 17  Samantha Ausman           11 Asotin                        82-06        
 18  Olivia Schwartz           10 Joel Ferris                   82-04        
 19  Tiara Hamberg             12 Newport                       82-00        
 20  Olivia Lancaster          11 Wenatchee                     81-10        
 21  Kiara Brandvold           11 East Valley (Spokane)         81-04        
 22  Leah Rodriguez            11 Lewis and Clark               81-01        
 23  Melia Gold                11 Wenatchee                     78-01        
 24  Jaiden Venner             11 Gonzaga Prep                  77-09        
 25  Megan Gallagher           11 Shadle Park                   76-05        
 26  Danielle Fackrell         12 Moses Lake                    76-03        
 27  Marissa Pounds            12 North Central                 74-04        
 28  Madlien Kendrick          11 Rogers (Spokane)              74-02        
 29  Hunter Holsten            10 Cheney                        74-00        
 30  Kasey Bailey               9 University                    73-11        
 31  Samantha Sexton           10 Selkirk                       73-07        
 32  Aiyana Henderson          10 Joel Ferris                   72-10        
 33  Faith Eickstadt            9 Lakeside (Nine Mile)          71-02        
 34  Ashton Logan              10 West Valley (Spokane)         70-05        
 35  Tandice Fletcher          11 Republic                      69-06        
 36  Kayla Hernandez           12 Mead                          68-11        
 37  Makenna Roberts           11 Colfax                        67-04        
 38  Payshense Richmond        11 Lewis and Clark               67-03        
 39  Cassidy Edwards           10 Pullman                       66-05        
 40  Angelina Vosahlo           9 Riverside                     66-02        
 41  Victoria Helton           12 Newport                       65-09        
 42  Emily Spolski              9 Mt Spokane                    65-08        
 43  Ayanna Corppetts          11 Mead                          64-07        
 44  Sophia Ammons             10 University                    63-11        
 45  Madie Christopher         10 Kettle Falls                  63-09        
 46  Rebekah Koolstra           9 Lakeside (Nine Mile)          61-04        
 47  Ayana Oka                 11 West Valley (Spokane)         61-01        
 48  Serenity Davis            10 Lind-Ritzville                61-01        
 49  Alexandra Garcia          12 Grandview                     60-09        
 50  Kuryn Beardsley            9 Oakesdale                     60-02        
 51  Jamie Thomas               9 Oakesdale                     58-04        
 52  Destiny Hoffman            9 Valley Christian              57-09        
 53  Krisah Plumb              11 Davenport                     55-11        
 54  Kaylin Cortez             12 Grandview                     55-03        
 55  Miya Ensley               10 Colfax                        55-02        
 56  Ariel Skutley             10 Liberty (Spangle)             54-09        
 57  Kylee Porter              12 Republic                      53-11        
 58  Daniela Gutierrez          9 Lynden                        53-09        
 59  Katreace Boss              9 Odessa                        53-00        
 60  Rebecca Smith             11 Dayton                        50-10        
 60  Camryn Hayes              10 Davenport                     50-10        
 62  Olivia Osborne            12 St George's                   47-05        
 63  Jasmine Garcia             9 Wellpinit                     46-03        
 64  Dana Mogensen              9 St George's                   46-00        
 65  Faith Downing             10 Riverside                     45-01        
 66  Alyssa Pearson            10 Clarkston                     41-00        
 67  Reini Proctor             12 Priest River Lamanna          40-06        
 68  Paula Willin              12 Priest River Lamanna          36-00        
 69  C'aira Murray             12 Tekoa-Rosalia                 35-05        
     Tori Denison              10 Wellpinit                       DNS        
     Gemma Davis               10 Mt Spokane                      DNS        
     Savannah Seaman           12 Coeur D'Alene                  FOUL        
     Kimbery Dewey             10 Reardan                         DNS        
     Rachel Brook              10 Valley Christian                DNS        
     Journey Tueller           11 Medical Lake                    DNS        
     Katlyn Neff               10 Lynden                         FOUL        
     Emma Keister              11 Medical Lake                    DNS        
     Jurnee Griffen            10 Dayton                          DNS        
     Abby Gering               12 Lind-Ritzville                  DNS        
     Joelle Christopher        10 Kettle Falls                   FOUL        


Varsity Girls Javelin Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kathleen Horn             10 Gonzaga Prep                 129-03        
  2  Chole Chalfant            12 East Valley (Spokane)        127-00        
  3  Lainy Jacobsen            10 Davenport                    120-00        
  4  Abby Newcomb              10 Mt Spokane                   114-03        
  5  Genesis Wilkinson         11 East Valley (Spokane)        103-09        
  6  Tia Allen                  9 Mt Spokane                   102-10        
  7  Adiel Wenger              12 Pullman                      101-11        
  8  Olivia Lancaster          11 Wenatchee                     99-10        
  9  Willow Williams           10 Kettle Falls                  98-11        
 10  Madison Tareski            9 Gonzaga Prep                  97-00        
 11  Emily Leighton            11 Tekoa-Rosalia                 93-10        
 12  Jordan Mattox              9 Mead                          92-09        
 13  Perris Plummer            10 North Central                 91-04        
 14  Lindsey Schmidt           12 Shadle Park                   90-08        
 15  Katie McCune              11 Joel Ferris                   88-07        
 16  Haley Correll             11 Mead                          86-02        
 17  Caitlyn Schuh             10 Odessa                        85-09        
 18  Elizabeth Gold            12 Wenatchee                     85-01        
 19  Jaelyn McCleskey           9 Lakeside (Nine Mile)          84-04        
 20  Madison Casselberry       10 Reardan                       84-01        
 21  Hailie Holestine           9 Lynden                        83-09        
 22  Krista Hutsell            12 Moses Lake                    83-03        
 23  Kasey Bailey               9 University                    83-01        
 24  Charlie Johnson           10 Liberty (Spangle)             80-10        
 25  Brooke Koch               11 Lind-Ritzville                80-04        
 26  Sabrina Tran              11 Lewis and Clark               80-03        
 27  Julie Baljo               10 Oakesdale                     80-01        
 28  Brittney Nortz            10 Riverside                     79-11        
 29  Hope Schnieder             9 Cheney                        79-08        
 30  Tiara Hamberg             12 Newport                       79-05        
 31  Caroline Nelson           12 Liberty (Spangle)             78-09        
 32  Kinsey Dewan              10 Cheney                        77-04        
 33  Olivia Schwartz           10 Joel Ferris                   76-08        
 34  Katlyn Neff               10 Lynden                        75-09        
 35  Alexandra Garcia          12 Grandview                     75-01        
 36  Emily Hodges              10 University                    71-09        
 37  Marielena Ronquillo        9 Clarkston                     70-06        
 38  Shardai Means             10 North Central                 70-03        
 39  Kaylin Cortez             12 Grandview                     70-02        
 40  Ellie Telford              9 Davenport                     68-07        
 41  Bailee Edwards-Kevin      10 Lakeside (Nine Mile)          67-09        
 42  Casey Carter              10 Moses Lake                    67-03        
 43  Cate Caporicci            12 St George's                   66-06        
 44  Veranica Alexeyenko       12 Valley Christian              64-01        
 45  Cassidy Edwards           10 Pullman                       64-00        
 46  Kenadie Elder             10 Odessa                        63-08        
 47  Sophie Klaveano            9 Colfax                        60-08        
 48  Bella Henley               9 Oakesdale                     59-11        
 49  Faith Downing             10 Riverside                     59-11        
 50  Kaitlinn Mullin           12 West Valley (Spokane)         59-00        
 51  Taylor Nuner               9 Reardan                       54-02        
 52  Aaliayah Wynecoop         10 Wellpinit                     53-11        
 53  Ruth Ogden                10 Clarkston                     53-11        
 54  Madison Melcher           11 Lind-Ritzville                53-07        
 55  Alyssa Beemster           10 Valley Christian              39-03        
 56  MaKena Lomax              10 Colfax                        38-09        
 57  Katie Patton              11 Dayton                        38-01        
 58  Kylee Porter              12 Republic                      29-09        
     Madison Harp               9 Lewis and Clark                 DNS        
     Jurnee Griffen            10 Dayton                          DNS        
     Mia Smith                 10 St George's                     DNS        
     Kendal Tillett            12 Rogers (Spokane)                DNS        
     Kayla Henderson            9 Shadle Park                     DNS        
     Kaylan Meyer              11 West Valley (Spokane)           DNS        
     Natyzha Scriven            9 Medical Lake                    DNS        
     Rose Savage               11 Rogers (Spokane)                DNS        


Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
 15  Akon Aleu                 12 Rogers (Spokane)            5-00.00        
  2  Mykayla Cummings          10 Lakeside (Nine Mile)        4-10.00        
  3  Haven Ploch                9 Wenatchee                   4-08.00        
  3  Sierra Kiel               12 Lind-Ritzville              4-08.00        
  4  Tiara Hamberg             12 Newport                     4-08.00        
  4  Ashlyn Ovnicek             9 Mt Spokane                  4-08.00        
  6  Morgan Yamane             12 Moses Lake                  4-08.00        
  7  Tori Berglund             11 West Valley (Spokane)       4-08.00        
  9  Mason Carter               9 Mead                        4-06.00        
  9  Emily Mattson             10 Mead                        4-06.00        
  9  Rishel Hartshorn          12 East Valley (Spokane)       4-06.00        
  9  Mackenzie Stein           10 Asotin                      4-06.00        
 12  Trinity Chernecke         11 East Valley (Spokane)       4-06.00        
 13  Belen Zepeda              11 Lewis and Clark             4-06.00        
 14  Katie Allbery             10 North Central               4-06.00        
 16  Megan Ball                10 Asotin                      4-04.00        
 17  Carmen Winslow            11 Gonzaga Prep                4-04.00        
 17  Leah Rossell               9 Lynden                      4-04.00        
 17  Madison Blackman          11 Moses Lake                  4-04.00        
 17  Janaye Wilkie              9 Davenport                   4-04.00        
 17  Samantha Meserve          10 Oakesdale                   4-04.00        
 17  Ireland Knipfer            9 Wenatchee                   4-04.00        
 23  Isabelle Busch            10 University                  4-04.00        
 24  Mary Groom                11 Republic                    4-04.00        
 24  Jillian Widman            11 North Central               4-04.00        
 26  Stephanie Assonken        12 Cheney                      4-04.00        
 27  Sabrina Tran              11 Lewis and Clark             4-02.00        
 28  Katelynn Marks             9 Priest River Lamanna        4-02.00        
 29  Emily Spolski              9 Mt Spokane                  4-02.00        
 30  Cassidy Prudek            10 Priest River Lamanna        4-00.00        
 30  Natasha Chrisp            12 Riverside                   4-00.00        
 32  Carly Lauritzen            9 Lakeside (Nine Mile)        4-00.00        
 32  Elyssia Perry             10 Rogers (Spokane)            4-00.00        
 34  Marina MirFlores          11 Riverside                   3-10.00        
 34  Tandice Fletcher          11 Republic                    3-10.00        
     Ellie Acord                9 Medical Lake                    DNS        
     Alsatta Bakana            12 Cheney                           NH        
     Daniela Gutierrez          9 Lynden                           NH        
     Whitney Bjornberg         11 Reardan                         DNS        
     Juniper Kerr               9 Dayton                          DNS        
     Briella Bell               9 West Valley (Spokane)           DNS        
     Summer Kastning           10 Lakeland                        DNS        
     Kaitlyn Zagelow           10 Odessa                           NH        
     Cora Haidle               12 Joel Ferris                     DNS        
     Nyawuia Chol               9 Joel Ferris                     DNS        
     Leyah DeSouza              9 Lakeland                         NH        
     Pamela Styborski          12 University                      DNS        


Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Sophia Van Wormer         10 Cheney                     11-00.00        
  2  Reagan Crain              10 Gonzaga Prep                9-06.00        
  3  Katie McCune              11 Joel Ferris                 9-06.00        
  4  Marli Krantz              10 Mt Spokane                  9-00.00        
  4  Anna Boyer                10 Mt Spokane                  9-00.00        
  4  Riley Sells               12 Lynden                      9-00.00        
  7  Mya Stein                 12 Mead                        9-00.00        
  8  Lauren Morse              11 Mead                        9-00.00        
  9  Kaylee Coble              10 Wenatchee                   8-06.00        
 10  Emily Brault              10 Wenatchee                   8-00.00        
 11  Brooklynn Tarr            12 Shadle Park                 8-00.00        
 12  Darya Pankova              9 Rogers (Spokane)            7-06.00        
 13  Evelyn Kappes             11 Lewis and Clark             7-06.00        
 13  Tori Berglund             11 West Valley (Spokane)       7-06.00        
 15  Savannah Opap             10 Shadle Park                 7-06.00        
 16  Emma Fairbanks            12 East Valley (Spokane)       7-06.00        
 17  Maia Terrells             12 Gonzaga Prep                7-00.00        
 18  Tori Weishaar             11 Odessa                      7-00.00        
 19  Sydney Griffith           10 Moses Lake                  6-06.00        
 19  Kornelija Houston         12 Lynden                      6-06.00        
 21  Kylee Eleazar             10 East Valley (Spokane)       6-06.00        
 22  Alaina Guevarra           10 Priest River Lamanna        6-00.00        
 23  Myanni Villa              10 Moses Lake                  6-00.00        
 24  Kelsey Jones              11 Rogers (Spokane)            6-00.00        
     Lynda Vonasek             11 Riverside                        NH        
     Paige Headrick             9 Medical Lake                    DNS        
     Zoe Lamb                  12 Cheney                           NH        
     Sophie Klaveano            9 Colfax                           NH        
     Hailey Tingey             10 Lakeland                        DNS        
     Abigail Yohe               9 Riverside                       DNS        
     Cassidy Prudek            10 Priest River Lamanna            DNS        
     Colby Perkins             12 Lakeside (Nine Mile)            DNS        
     Kristine Shelley          12 West Valley (Spokane)           DNS        
     Rose Felice               10 Lewis and Clark                 DNS        
     Cora Haidle               12 Joel Ferris                     DNS        
     Mykayla Cummings          10 Lakeside (Nine Mile)            DNS        
     Sarah Boyer               10 Lakeland                        DNS        
     Lindsey Cargle            12 Medical Lake                    DNS        


Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Adrienne Washington       11 Asotin                     15-10.50        
  2  Olivia Lauffer            11 Gonzaga Prep               15-06.25        
  3  Eden Elliott               9 Gonzaga Prep               15-03.75        
  4  Jolene Wood               10 Mead                       15-01.75        
  5  Kiyanna Nguyen             9 Mead                       14-10.25        
  6  Kailee Hance-Brown        12 East Valley (Spokane)      14-09.00        
  7  Taylor Sande              10 St George's                14-05.00        
  8  Ellie Johnson              9 Mt Spokane                 14-04.50        
  8  Abiba Vita                 9 Rogers (Spokane)           14-04.50        
 10  Whitney Bjornberg         11 Reardan                    14-03.75        
 11  Madison Johnson           10 Wenatchee                  14-03.00        
  7  Ashlin Pickett            10 Clarkston                  14-00.00        
 12  Sydney Ames               11 Lakeside (Nine Mile)       14-00.00        
 14  Stephanie Assonken        12 Cheney                     13-11.50        
 14  Mary Groom                11 Republic                   13-11.50        
 16  Gracie Montoya            10 East Valley (Spokane)      13-10.25        
 17  LouEllen Reed              9 Oakesdale                  13-08.75        
 18  Erika Moore               12 Newport                    13-08.50        
 19  Leah Forester              9 Mt Spokane                 13-08.00        
 20  Bailee Edwards-Kevin      10 Lakeside (Nine Mile)       13-07.25        
 21  Brittney Nortz            10 Riverside                  13-06.50        
 22  Ellie Beadle               9 University                 13-04.25        
 23  Kennedy Cargile            9 West Valley (Spokane)      13-03.00        
 18  Mandy McCallum-Clark       9 Wenatchee                  13-02.50        
 24  Naomi Smith                9 Odessa                     13-02.50        
 26  Kenadie Elder             10 Odessa                     13-02.00        
 27  Briana Zhao               12 Pullman                    13-01.25        
 28  Sarah Campbell             9 Pullman                    13-00.00        
 29  Heidi Pranter              9 University                 12-11.50        
 30  Brooke Koch               11 Lind-Ritzville             12-11.25        
 25  Monique Waleh              9 Joel Ferris                12-09.25        
 31  Tandice Fletcher          11 Republic                   12-09.25        
 33  Hailey Flower              9 Joel Ferris                12-08.00        
 34  Vivian Pasion             11 Cheney                     12-04.00        
 29  Madisyn Tofte             10 Riverside                  12-03.50        
 35  Elizabeth Mendoza          9 Grandview                  12-03.50        
 37  Alejandra Clara           10 Grandview                  11-11.75        
 38  Mackenzie Stein           10 Asotin                     11-11.50        
 39  Nebol Aleu                10 Rogers (Spokane)              11.50        
     Amy Turbak                12 Shadle Park                    FOUL        
     Jessica Hankey-Clark      11 Newport                         DNS        
     Morgan Boggs               9 Dayton                         FOUL        
     Myanni Villa              10 Moses Lake                     FOUL        
     Halie Moore                9 Priest River Lamanna            DNS        
     Mercy Berkmeyer            9 Lynden                          DNS        
     Katerina Kenlein           9 Lewis and Clark                 DNS        
     Shyla Sherman              9 North Central                  FOUL        
     Lanie Wade                 9 North Central                   DNS        
     Savannah Kidwell           9 Lakeland                        DNS        
     Lily Bombino              10 Priest River Lamanna           FOUL        
     Ashlynn Norton             9 Lind-Ritzville                 FOUL        
     Taylor Nuner               9 Reardan                         DNS        
     Sierra Varain             10 Davenport                       DNS        
     Casey Fulfs               11 Colfax                          DNS        
     Paige Klein                9 Shadle Park                     DNS        
     Katie Patton              11 Dayton                          DNS        
     Hailey Rombach             9 Medical Lake                    DNS        
     Alana McDaneld             9 Kettle Falls                    DNS        
     Nicole Stensgar           11 Cusick                          DNS        
     Miranda Field             11 Liberty (Spangle)               DNS        
     Sydney Griffith           10 Moses Lake                      DNS        
     Caroline Nelson           12 Liberty (Spangle)               DNS        
     Whitnee Skalskiy          12 Lakeland                        DNS        
     Natalie Salinas-Sanders    9 Medical Lake                    DNS        
     Hailie Holestine           9 Lynden                          DNS        
     Alyssa Beemster           10 Valley Christian               FOUL        


Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kailee Hance-Brown        12 East Valley (Spokane)      34-01.50        
  2  Kate White                11 Mead                       33-05.50        
  3  Adrienne Washington       11 Asotin                     32-10.50        
  4  Skye Mackintosh            9 Asotin                     32-05.50        
  5  Nebol Aleu                10 Rogers (Spokane)           32-00.50        
  6  Taylor Sande              10 St George's                31-11.50        
  7  Olivia Lauffer            11 Gonzaga Prep               31-07.00        
  8  Madison Johnson           10 Wenatchee                  31-06.25        
  9  Emily Spolski              9 Mt Spokane                 31-04.50        
 10  Sydney Ames               11 Lakeside (Nine Mile)       30-07.00        
 11  Hailie Holestine           9 Lynden                     30-03.00        
 12  LouEllen Reed              9 Oakesdale                  30-01.25        
 13  Whitney Bjornberg         11 Reardan                    29-11.00        
 14  Sarah Campbell             9 Pullman                    29-10.50        
 15  Darby Soliday              9 Davenport                  29-10.00        
 16  Denise Cousins             9 East Valley (Spokane)      29-03.50        
 17  Kennedy Cargile            9 West Valley (Spokane)      29-01.00        
 18  Daniela Gutierrez          9 Lynden                     29-00.50        
 19  Gracie StrangeOwl         12 Cusick                     28-10.50        
 20  Jane Tang                 12 Pullman                    28-10.25        
 21  Olivia Mayo                9 Moses Lake                 28-10.00        
 22  Carmen Winslow            11 Gonzaga Prep               28-08.50        
 23  Brynn Trach                9 Joel Ferris                28-06.00        
 24  Mary Groom                11 Republic                   28-05.50        
 25  Shelby Irmer               9 University                 28-04.25        
 26  Erika Moore               12 Newport                    28-04.00        
 27  Brittney Nortz            10 Riverside                  28-03.50        
 28  Leyah DeSouza              9 Lakeland                   28-02.00        
 29  Kenadie Elder             10 Odessa                     27-11.00        
 30  Morgan Yamane             12 Moses Lake                 27-05.00        
 31  Brianna Kostecka          12 Mt Spokane                 27-03.00        
 32  Shayla Martinez           10 Priest River Lamanna       27-02.00        
 33  Kaylene Purcell           12 Lakeside (Nine Mile)       26-11.00        
 34  Allison Ottosen           11 Cheney                     26-03.50        
 35  Emma Price                 9 West Valley (Spokane)      26-00.50        
 36  Emma Bradbury              9 Newport                    25-02.00        
 37  Abby Scott                11 University                 24-05.50        
     Ellie Acord                9 Medical Lake                    DNS        
     Lizzette Lopez Duarte     10 Grandview                      FOUL        
     Maya Jackson               9 Lewis and Clark                 DNS        
     Nyawuia Chol               9 Joel Ferris                     DNS        
     Annabelle Bennett         11 Liberty (Spangle)              FOUL        
     Paige Klein                9 Shadle Park                     DNS        
     Katie Patton              11 Dayton                          DNS        
     Shyla Sherman              9 North Central                  FOUL        
     Whitnee Skalskiy          12 Lakeland                        DNS        
     Kaiya Usher               11 Riverside                       DNS        
     Caroline Nelson           12 Liberty (Spangle)               DNS        
     Casey Fulfs               11 Colfax                          DNS        
     Kayla Branch              12 Medical Lake                    DNS        
     Allison Flynn             12 Wenatchee                       DNS        
     Camryn Holden              9 Mead                            DNS        
     Maddie Scrupps             9 Odessa                         FOUL        
     Stephanie Assonken        12 Cheney                          DNS