Boys 5,000 Meters 3A Boys Varsity
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Bradley Peloquin 12 Gig Harbor 16:06.70
2 Bryce Cerkowniak 10 Yelm 16:19.20
3 Samir Amin 10 North Thurston 16:29.90
4 Colten Jorgenson 12 Kelso 16:33.60
5 Zach Marien 12 Stadium 16:33.70
6 Cameron McCann 10 Bethel 16:39.60
7 Luke Lund 11 Prairie 16:41.80
8 William Johnson 12 Shelton 16:47.10
9 Shun Yamaguchi 12 Mountain View (WA) 16:49.60
10 Louis Gannon 12 Central Kitsap 16:50.40
11 Ronald Aman 12 Timberline 16:52.50
12 Luke Alfonso 9 Stadium 16:54.80
13 Elijah Anderson 11 Lincoln 16:57.60
14 Brock Knowles 11 Shelton 17:01.30
15 Will O'Halloran 12 Stadium 17:13.20
16 Jacob Alfonso 9 Stadium 17:13.90
17 Sean Walloch 11 Peninsula 17:16.60
18 Jamal Chandler 11 Central Kitsap 17:18.70
19 Daniel Lizon 10 Central Kitsap 17:20.10
20 Zachary Franco 12 Lakes 17:23.40
21 Ian Coker 10 North Thurston 17:24.80
22 Maxwell Burr 10 Peninsula 17:27.90
23 Drew Weber 12 Fort Vancouver 17:31.40
24 Landon Gunter 10 Prairie 17:31.70
25 Drew Norman 10 Kelso 17:31.80
26 Jimmy Peabody 12 Kelso 17:34.90
27 Nolan Gain 11 Bonney Lake 17:35.00
28 Kaiser Keck 9 Gig Harbor 17:35.40
29 Jacob Barnert 11 Yelm 17:36.50
30 Alex Mills 11 Lakes 17:36.70
31 John Gerchak 12 Shelton 17:37.90
32 Edward Gabriel 11 Gig Harbor 17:39.10
33 Ethan Brown 12 Peninsula 17:40.10
34 Isaac Moulton 12 Prairie 17:43.70
35 Troy Peternell 10 Capital 17:45.80
36 Cristian Huesos 9 Fort Vancouver 17:46.90
37 Samuel Christensen 10 Central Kitsap 17:47.90
38 Ethan Bursch 11 Shelton 17:50.20
39 Mason Wrede 10 Mountain View (WA) 17:50.70
40 Silas Jensen 11 Capital 17:52.10
41 Charles Carriker 11 North Thurston 17:52.60
42 Joseph Lopez 12 Lakes 17:59.00
43 Nathaniel Johnson 12 Prairie 17:59.30
44 Ethan Coon 9 Yelm 18:03.30
45 Kenneth Hooper 11 Peninsula 18:03.90
46 Kai Walz 11 Capital 18:04.60
47 Evan Hayden 11 Peninsula 18:05.90
48 Jacob Lindblom 12 Capital 18:06.80
49 Cody Triplett 12 Capital 18:06.90
50 Jared Masterson 12 Kelso 18:07.10
51 Jonah Chamblee 10 Kelso 18:07.70
52 Colten Graham 11 Bonney Lake 18:07.80
53 Caleb Minner 10 Gig Harbor 18:10.70
54 Zachary Wolf 12 North Thurston 18:12.10
55 Luke Williams 10 Prairie 18:13.50
56 Jacob Schlosser 10 Bonney Lake 18:13.60
57 Hunter McAmis 11 Woodrow Wilson 18:17.60
58 Samuel Salzetti 11 Woodrow Wilson 18:19.20
59 Cayan Dibble 11 Bonney Lake 18:21.70
60 Justin Montgomery 12 Lakes 18:22.90
61 Gabriel Rochette 10 Gig Harbor 18:23.40
62 Caden Hoyt 10 Prairie 18:23.60
63 Seth Tower 11 Central Kitsap 18:24.00
64 Oliver Clauson 11 Mountain View (WA) 18:25.60
65 Brody Knowles 11 Shelton 18:28.00
66 Max Lea 11 Bonney Lake 18:28.30
67 Ben Bailey 11 Capital 18:28.60
68 Dallin Lizon 11 Central Kitsap 18:28.80
69 Matthew Clark 11 Shelton 18:29.20
70 Roberto Andino 10 Timberline 18:29.80
71 Tanner Pecheos 9 Bonney Lake 18:30.40
72 Connor Goody 11 North Thurston 18:30.80
73 Patrick Konecny 10 Stadium 18:33.20
74 Owen Bryan 9 North Thurston 18:33.80
75 Ty Kneeshaw 10 Prairie 18:34.20
76 Gianni Watts 11 Peninsula 18:35.60
77 Ethan Wells 12 Lakes 18:38.00
78 Jack Snavely 10 Lakes 18:41.70
79 Collin Custer 11 Bethel 18:45.80
80 Joe O'Sullivan 12 Capital 18:46.10
81 Hunter Wendland 10 Lakes 18:49.40
82 Grant Carr 11 Stadium 18:50.70
83 Eric Abston 11 Bethel 18:55.30
84 Timothy Isenberg 10 Gig Harbor 19:00.10
85 Jonas Stemp 10 Woodrow Wilson 19:03.30
86 Gabriel Salzetti 11 Woodrow Wilson 19:08.70
87 Tanner Bates 12 Bonney Lake 19:09.20
88 Branden Chou 9 Mountain View (WA) 19:09.30
89 Nathan Essman 10 Woodrow Wilson 19:10.00
90 Andrew Bennett 11 Woodrow Wilson 19:10.80
91 Tyson Ehnat 11 Lincoln 19:11.30
92 Teichert Fischer 9 Central Kitsap 19:11.60
93 Dylan Thompson 11 Bethel 19:11.60
94 Gabe Daigle 10 Fort Vancouver 19:18.30
95 Ryan McAninch 10 Kelso 19:19.00
96 Travis Poggensee 12 Bethel 19:20.60
97 Justin Keanini 10 Mountain View (WA) 19:21.00
98 Spencer Thomas 9 Kelso 19:21.70
99 Nito Garcia 9 Lincoln 19:22.50
100 Sirius James 11 Shelton 19:24.80
101 Lorenzo Anguiano 9 Evergreen (Vancouver) 19:31.90
102 Elijah Sassmannsha... 10 Hudson's Bay 19:32.20
103 Nathan Ferguson 10 Bethel 19:39.80
104 Alex Meier 9 Spanaway Lake 19:39.90
105 Jacob Edgington 12 Bethel 19:41.20
106 Austin Moon 11 Spanaway Lake 19:44.20
107 Ben Harper 11 Gig Harbor 19:52.50
108 Anthony Johnson 11 Mountain View (WA) 19:55.40
109 Dominic Lisiecki 9 Lincoln 19:59.60
110 Ethan McKune 10 North Thurston 20:00.60
111 Blaise Eakin 11 Peninsula 20:08.70
112 Ethan Clark 10 Fort Vancouver 20:11.10
113 Edgar Urbina 9 Fort Vancouver 20:22.50
114 Zachary Shumaker 10 Spanaway Lake 20:30.60
115 Elijah Adams 9 Hudson's Bay 20:33.50
116 Garrett Rider 12 Mountain View (WA) 20:33.60
117 Xavier Canel 10 Yelm 20:43.30
118 Gavin Medina 9 Fort Vancouver 20:55.10
119 Justin Terry 11 Hudson's Bay 21:11.30
120 Kohle Andrews 11 Woodrow Wilson 21:30.90
121 Carson Cooper 11 Fort Vancouver 23:22.90
5,000 Meters 3A Boys Varsity Team Scores
===========================================================================
Pl Team Points
===========================================================================
1 Stadium 106
2 Central Kitsap 131
3 Shelton 139
4 Kelso 139
5 Peninsula 144
6 Prairie 146
7 Gig Harbor 158
8 North Thurston 172
9 Capital 195
10 Lakes 207
11 Bonney Lake 237
12 Mountain View (WA) 274
13 Bethel 330
14 Fort Vancouver 338
15 Woodrow Wilson 347
Boys 5,000 Meters 4A Boys Varsity
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Connor Griffith 11 Olympia 15:57.60
2 Marcus Sutrick 12 Auburn Riverside 16:00.30
3 Sam Geiger 10 Camas 16:03.30
4 Daniel Maton 12 Camas 16:13.10
5 Ethan Martin 11 Tahoma 16:13.70
6 Ben Sherman 12 Bellarmine Prep 16:14.90
7 Jackson Lyne 12 Camas 16:17.40
8 Spencer Twyman 11 Camas 16:19.90
9 Sam Lingwall 12 Enumclaw 16:23.00
10 Brian Martinez 11 Tahoma 16:25.30
11 Josh Oie 12 Bellarmine Prep 16:26.70
12 Chandler Nill 12 Tahoma 16:30.90
13 Zach Grams 12 South Kitsap 16:34.40
14 Adam Sjolund 12 Sumner 16:35.70
15 Logan Miller 11 Rogers (Puyallup) 16:38.20
16 Luc Utheza 11 Camas 16:38.50
17 Matthew Bruneel 11 Tahoma 16:40.80
18 Tilahun Castro 12 Olympia 16:41.20
19 Jacob Laws 11 South Kitsap 16:44.40
20 Cameron Stuard 10 Tahoma 16:45.70
21 Ryan Cibart 12 Heritage 16:47.70
22 Matthew Holme 11 Sumner 16:47.80
23 Will James 12 Bellarmine Prep 16:51.30
24 Alonso Banuelos 12 Todd Beamer 16:52.20
25 Austin Steed 10 Todd Beamer 16:52.40
26 Nathan Morrisson 12 Kentlake 16:53.50
27 Noah Elwell 12 Auburn Riverside 16:54.60
28 Max Barnes 11 Olympia 16:54.80
29 Aaron VanValkenburg 11 Curtis 16:55.40
30 Ryan Stracke 12 Rogers (Puyallup) 16:56.20
31 Alex Kiefer 10 Tahoma 16:57.30
32 Evan Jenkins 9 Camas 16:57.30
33 Jimale Aweis 11 Kentlake 17:00.00
34 Jacob Simon 12 South Kitsap 17:00.40
35 Dominic Deady 12 Enumclaw 17:01.80
36 Ben Kosa 11 Olympia 17:01.90
37 Jacob Dickson 11 Enumclaw 17:02.70
38 Noah Kropp 12 Thomas Jefferson 17:03.00
39 Jeremiah Bartlett 11 Auburn Mountainview 17:03.40
40 Kyle Ganoung 12 Battle Ground 17:03.50
41 Jessie Foster 11 Emerald Ridge 17:03.60
42 Mason Watamura 10 Curtis 17:03.80
43 Nicholas Hamakami 11 Kentridge 17:04.80
44 Samuel Zielke 10 Puyallup 17:04.80
45 Ewan Steers 12 Curtis 17:04.90
46 Josiah Mellott 10 Curtis 17:05.00
47 Easton Lane 11 Auburn Riverside 17:06.50
48 Sam Martin 11 Kennedy Catholic 17:06.70
49 Colton Low 12 Federal Way 17:07.20
50 Ethan Coleman 9 Olympia 17:10.70
51 Nicholas Ankuta 11 Mt Rainier 17:12.60
52 Isaias Scearcy 11 Rogers (Puyallup) 17:15.60
53 Samuel Ayele 11 Kent Meridian 17:16.60
54 Kevin McDermott 12 South Kitsap 17:17.20
55 Jacob Rowden 10 South Kitsap 17:19.40
56 Blake Rohrbach 11 Emerald Ridge 17:20.40
57 Austin Cays 12 Auburn Mountainview 17:20.60
58 Alec Bledsoe 11 Puyallup 17:23.50
59 Aiden Patel 10 Bellarmine Prep 17:23.60
60 Carson Frawley 9 Camas 17:28.90
61 Ross Principe 12 Kentwood 17:29.20
62 Max Adams 11 South Kitsap 17:31.10
63 Seth Coons 10 Enumclaw 17:31.30
64 Nick Wolfe 12 Auburn Mountainview 17:31.40
65 Ben Mellott 12 Curtis 17:31.50
66 Theodore Wright 11 Auburn Mountainview 17:32.10
67 Shawn Clough 12 South Kitsap 17:33.00
68 Blake Yount 11 Tahoma 17:33.40
69 Andrew Rotter 11 Auburn Mountainview 17:34.40
70 Ethan Roach 12 Sumner 17:34.90
71 Braedon Sitmann 11 Heritage 17:37.10
72 Sam Fleckenstein 12 Olympia 17:37.80
73 Matthew Palmateer 11 Battle Ground 17:38.40
74 Matthew Hillyer 9 Bellarmine Prep 17:39.40
75 Kieran Vu 10 Kentridge 17:40.50
76 Jacob Perovich 11 Sumner 17:42.30
77 Nate Copper 11 Battle Ground 17:44.60
78 Scott Brewer 11 Rogers (Puyallup) 17:46.20
79 Andrew Thurston 11 Skyview 17:49.60
80 Nathan Eller 11 Kentridge 17:50.20
81 Ryan Meldrum 10 Sumner 17:51.40
82 Justin Cibart 12 Heritage 17:54.20
83 Guy Thomas 10 Mt Rainier 17:54.50
84 Sayer Dodd 9 Enumclaw 17:56.70
85 Nathaniel Dobosz 12 Curtis 17:57.20
86 Mason Ross 11 Kennedy Catholic 17:57.80
87 Sam Andersen 9 Auburn Riverside 17:58.10
88 Jack Van Nuys 11 Olympia 17:58.90
89 Reece Binder 12 Todd Beamer 17:59.80
90 Maximus Sing 9 Thomas Jefferson 18:00.40
91 Vincenzo Robles 9 Heritage 18:02.30
92 Kyler Spiller 12 Heritage 18:03.70
93 Rutger Youch 9 Hazen 18:05.00
94 Marcus Howard 9 Todd Beamer 18:06.50
95 Cameron Lantagne 10 Union 18:07.60
96 Koji Natsuhara 12 Kentwood 18:09.10
97 Arturo Martinez-Re... 12 Auburn Riverside 18:10.20
98 Giancarlo Ricci 11 Mt Rainier 18:11.20
99 Henry Boyer 12 Mt Rainier 18:11.20
100 Jacob Rasmussen 12 Hazen 18:11.80
101 Dre'Shawn Purdy 10 Kent Meridian 18:12.60
102 Eli Kissinger 11 Battle Ground 18:13.00
103 Esiquio Lopez 11 Decatur 18:13.00
104 Zachary Harrington 11 Kentlake 18:13.20
105 Max Cunningham 12 Battle Ground 18:13.60
106 Christopher O'Flah... 10 Bellarmine Prep 18:15.30
107 Beau Kissinger 10 Battle Ground 18:15.90
108 Hunter Vilhauer 11 Puyallup 18:16.00
109 Dylan Terry 10 Skyview 18:16.80
110 Jameson Karmell 10 Decatur 18:17.20
111 Patrick Crosby 9 Mt Rainier 18:17.90
112 Tim Rambo 11 Auburn 18:18.80
113 Nick Dobkins 10 Kentlake 18:19.60
114 Aidan Moore 9 Bellarmine Prep 18:20.10
115 Vik Sahgal 11 Skyview 18:21.80
116 Joel Espino 11 Auburn Riverside 18:22.60
117 Christian Ruelas 9 Todd Beamer 18:23.10
118 Payton Barker 10 Auburn 18:24.50
119 Leon Tacy 12 Rogers (Puyallup) 18:25.90
120 Kyle Revell 12 Enumclaw 18:30.70
121 Judah Garcia 10 Sumner 18:31.10
122 Hayden Fisher 9 Sumner 18:31.60
123 Nicholas McClure 11 Kentlake 18:32.20
124 Ryan Wilson 12 Kentwood 18:34.00
125 Joshua Champlain 11 Kentwood 18:34.50
126 Nathan Khuat 11 Kentridge 18:35.50
127 Christopher Fuente... 12 Kent Meridian 18:36.60
128 Noah Shirk 12 Curtis 18:37.40
129 Mitchell Henry 12 Mt Rainier 18:38.50
130 Joel Nealon 9 Emerald Ridge 18:39.50
131 Foster Barnhart 12 Enumclaw 18:40.50
132 Nicholas Wilson 12 Thomas Jefferson 18:41.20
133 Ladon Kastanis 12 Thomas Jefferson 18:42.00
134 Samuel Bacon 10 Battle Ground 18:43.20
135 Cooper Low 10 Federal Way 18:44.30
136 Joseph Allred 12 Mt Rainier 18:46.40
137 Sam Holbrook 12 Hazen 18:47.20
138 Anders Higgs 10 Kentridge 18:47.50
139 Leyton Irey 9 Kentridge 18:50.40
140 Connor MacDougall 10 Auburn Riverside 18:51.70
141 Jorge Vaca 12 Federal Way 18:55.00
142 Andrew Hoggard 10 Kentwood 18:56.60
143 Minwoo Cho 12 Rogers (Puyallup) 18:58.80
144 George Lostroh 11 Kentwood 18:59.90
145 Kenzo Kimura 9 Thomas Jefferson 19:04.50
146 Andres Solorzano 11 Union 19:05.00
147 David Lysyy 11 Auburn Mountainview 19:06.80
148 Adrian Silva-Gutie... 11 Thomas Jefferson 19:07.20
149 Jackson Reeves 11 Rogers (Puyallup) 19:08.70
150 Thomas Kismarton 12 Kentridge 19:09.10
151 Satchel Payne 11 Todd Beamer 19:11.70
152 Isaiah Welker 11 Decatur 19:14.30
153 Jared Hoover 12 Thomas Jefferson 19:16.70
154 Brian Sanchez 12 Auburn Mountainview 19:20.40
155 Manuel Frias 12 Todd Beamer 19:24.40
156 Robert Ashabraner 11 Kentlake 19:28.80
157 Jason Lunder 12 Kentwood 19:41.40
158 Rowan Ulrigg 12 Kentlake 19:52.70
159 Tyler Sheardown 12 Kennedy Catholic 20:03.80
160 Daniel Kehler 9 Heritage 20:08.80
5,000 Meters 4A Boys Varsity Team Scores
===========================================================================
Pl Team Points
===========================================================================
1 Camas 38
2 Tahoma 64
3 Olympia 129
4 Bellarmine Prep 159
5 South Kitsap 165
6 Enumclaw 213
7 Curtis 215
8 Auburn Riverside 238
9 Sumner 241
10 Rogers (Puyallup) 263
11 Auburn Mountainview 268
12 Todd Beamer 311
13 Heritage 324
14 Kentlake 347
15 Battle Ground 356
16 Mt Rainier 391
17 Kentridge 402
18 Thomas Jefferson 460
19 Kentwood 465
Boys 5,000 Meters 2A Boys Varsity
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Zach Koivisto 11 Steilacoom 16:35.80
2 Stefans Lusis 12 Kingston 16:42.40
3 Murray Bingham 12 Sequim 16:52.40
4 Sawyer Dagan 10 Steilacoom 16:52.80
5 Noah Hasselblad 10 North Mason 17:03.30
6 Max Metters 11 North Kitsap 17:05.60
7 Cameron Hatler 10 Eatonville 17:07.80
8 Landon Flake 11 Steilacoom 17:08.20
9 Joel Slominski 12 White River 17:12.20
10 Sawyer Noel 12 Eatonville 17:19.50
11 Lucas Lane 12 Eatonville 17:26.50
12 Cameron Butler 12 Port Angeles 17:29.30
13 Jalen Cano 11 Franklin Pierce 17:29.90
14 Richie Doan 10 Renton 17:30.90
15 Tor Sather 12 Kingston 17:32.90
16 Aidan Doane 12 River Ridge 17:34.50
17 Josiah Nobles 11 Steilacoom 17:36.00
18 Jacob Villanueva 12 Lindbergh 17:41.10
19 Thomas Shaw 11 Port Angeles 17:42.50
20 Dean Bartolome 10 Lindbergh 17:47.80
21 Mekias Kebede 11 Renton 17:48.10
22 Liam Byrne 12 Sequim 17:48.20
23 Gabriel Long 12 Port Angeles 17:52.00
24 Curtis Upton 10 Kingston 17:55.20
25 Will Stern 12 White River 17:55.90
26 Reid Ramirez 10 Orting 17:58.30
27 Wyatt Murphy 11 North Kitsap 17:58.80
28 Igmin Martinez 11 North Kitsap 17:59.50
29 Cole Spadafore 11 North Kitsap 18:01.30
30 Nathan Chaussee 10 White River 18:01.40
31 Francisco Moran 10 Renton 18:03.20
32 Isaac Lyro 11 Henry Foss 18:03.20
33 Tanner Holmes 11 White River 18:04.60
34 Liam Jenness 12 Lindbergh 18:05.70
35 Adam Borde 10 Port Angeles 18:06.00
36 Gideon Dawson 11 Franklin Pierce 18:06.20
37 Spencer Anderson 11 Bremerton 18:06.30
38 Luis Madora 10 Washington 18:06.40
39 Glen Fritz 11 North Kitsap 18:07.60
40 Adonis Clemente 11 Renton 18:09.10
41 Chisomo Mwansa 10 Fife 18:10.40
42 Jazen Bartee 12 Sequim 18:15.90
43 Grant Swettenam 11 White River 18:19.20
44 Connor Stewart 11 North Kitsap 18:22.60
45 Joshua Gavin 9 Port Angeles 18:24.60
46 Mat Yut 12 Washington 18:25.80
47 VaDonn Lindo 12 Evergreen (Seattle) 18:26.60
48 Max Van Eaton 10 Eatonville 18:29.80
49 Anson Huang 12 Renton 18:32.90
50 Benjamin Stucki 11 Fife 18:36.00
51 Thomas Kebede 9 Renton 18:38.00
52 Broghan Zimmerman 12 Steilacoom 18:40.20
53 Christian Rodriguez 10 Eatonville 18:40.90
54 Benjamin Hewett 11 Kingston 18:41.50
55 Ethan Fox 12 Kingston 18:42.80
56 Parker Duncan 10 Lindbergh 18:44.20
57 Luis Perez-Hernandez 11 Highline 18:47.50
58 Koda Robinson 9 Sequim 18:47.90
59 Grant Garrison 12 Orting 18:49.30
60 Angel Silva 12 River Ridge 18:49.80
61 Carson Monette 9 North Kitsap 18:50.20
62 Jakob Pyeatt 12 Sequim 18:50.90
63 Brandon Salcedo-Lo... 10 Highline 18:51.60
64 Pedro Zuniga 11 Washington 18:52.30
65 Fischer Jensen 12 Sequim 18:54.40
66 Darrick Dixon 12 Washington 18:57.80
67 Kyle Lieu 12 Fife 18:58.10
68 Collin Miligan 10 Fife 18:58.60
69 Ronnie Riggs 11 White River 18:59.10
70 Dade Godbolt 10 Orting 18:59.20
71 Gabe Navarro 11 North Mason 19:01.40
72 Peter Chick 11 Washington 19:02.20
73 Jaycob Storey 9 Bremerton 19:02.20
74 Logan Tyson 12 Port Angeles 19:02.60
75 Cole Pederson 9 Eatonville 19:03.10
76 Aj Fischer 12 Port Angeles 19:04.10
77 Colin Hitchcock 10 Steilacoom 19:04.80
78 Johnathan Rosmaryn 12 Steilacoom 19:08.40
79 Sage Tagari 12 Clover Park 19:09.30
80 Jeriah Smith 12 Bremerton 19:10.90
81 Daniel Acosta 11 Clover Park 19:14.30
82 David Anderson 12 Kingston 19:15.20
83 Sam Wyche 10 Renton 19:17.50
84 Alex Ammons 11 River Ridge 19:19.50
85 Ted Stern 12 White River 19:21.70
86 Chase Claymore 12 Kingston 19:22.50
87 Francisco Santos 9 Clover Park 19:23.50
88 William Lindauer 10 River Ridge 19:25.00
89 Christopher Mourich 12 Olympic 19:26.00
90 Jonathan Ochoa 9 Washington 19:27.30
91 Joevanny Davis 9 Fife 19:27.70
92 Alec Shingleton 12 Sequim 19:30.10
93 Enrique Brambila 9 Bremerton 19:31.70
94 Nathanael Barrett 12 Franklin Pierce 19:32.00
95 Nathan Fjeld 10 North Mason 19:34.00
96 Ronald (RJ) Bristol 10 River Ridge 19:38.80
97 Zeb Singleton 12 Orting 19:38.90
98 Kenny Nishino 12 Foster 19:40.20
99 Cody Foran 12 Clover Park 19:42.80
100 Leonardo Castro 12 Franklin Pierce 19:43.00
101 Cole March 9 Fife 19:45.40
102 Mino Paez 9 Washington 19:45.70
103 David Wright 12 Orting 19:45.80
104 Keith Lovejoy 11 Eatonville 19:47.10
105 Britten Airington 12 Orting 19:47.20
106 David Hollinger 10 Foster 19:47.60
107 Kent Ernest 11 Lindbergh 19:51.70
108 Theo France 9 Tyee 19:54.00
109 Xander Lemke 10 Orting 19:55.70
110 Samuel Kim 12 Franklin Pierce 19:58.30
111 Elan Nelson 12 Tyee 19:58.70
112 Jose Cano 12 Franklin Pierce 20:04.30
113 Nathan Jones 12 Tyee 20:08.80
114 Andrue Martinez 11 Franklin Pierce 20:09.80
115 Jake Hillstead 10 Fife 20:11.10
116 Dongbeen Han 10 River Ridge 20:15.70
117 jose Martinez 10 Clover Park 20:16.70
118 Garrett Henderson 10 River Ridge 20:23.40
119 Mikhail Tokarev 9 Lindbergh 20:32.40
120 Ekam Dhanoa 10 Lindbergh 20:33.40
121 Miguel Flores 12 Evergreen (Seattle) 20:33.40
122 Guyland Charles 9 Bremerton 20:46.90
123 Khalphan Yusufu 11 Tyee 20:49.10
124 Keoni Ruiz 10 Clover Park 22:06.80
125 Thomas Peli 10 Bremerton 22:27.60
126 Manelic Mejia 10 Clover Park 25:28.70
5,000 Meters 2A Boys Varsity Team Scores
===========================================================================
Pl Team Points
===========================================================================
1 Steilacoom 77
2 Eatonville 120
3 North Kitsap 123
4 Port Angeles 127
5 White River 133
6 Kingston 142
7 Renton 147
8 Sequim 176
9 Lindbergh 218
10 Washington 266
11 Fife 295
12 River Ridge 319
13 Franklin Pierce 323
14 Orting 328
15 Bremerton 370
16 Clover Park 423
Boys 5,000 Meters 1A Boys Varsity
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Adam Briejer 11 Charles Wright Academy 16:51.60
2 Nathan Cantrell 11 Port Townsend 16:59.60
3 Jaeden Ellis 10 Klahowya 17:01.00
4 AJ Taghavi 12 Charles Wright Academy 17:07.70
5 Gabe Petrick 12 Port Townsend 17:24.70
6 Alex Oathout 10 Klahowya 17:26.10
7 Lucas Becker 12 Klahowya 17:33.40
8 Dylan Wile 12 Seattle Christian 17:34.10
9 Wyatt Vertefeuille 10 Klahowya 17:44.60
10 Kincaid Gould 11 Port Townsend 17:45.50
11 Kelton Gagnon 9 Klahowya 17:52.30
12 Seamus Fraser 11 Port Townsend 17:54.70
13 Jahan Bains 10 Charles Wright Academy 17:58.10
14 Maxim Hodges 10 Seattle Christian 17:58.90
15 Nick Brassard 10 Charles Wright Academy 18:05.80
16 Josh Clark 11 Bellevue Christian 18:18.00
17 Mason Miller 11 Charles Wright Academy 18:21.10
18 Samuel Cook 12 Klahowya 18:24.50
19 Jasper Heise 12 Bellevue Christian 18:38.20
20 Drew Seiler 9 Seattle Christian 18:48.20
21 Caden Pua 9 Bellevue Christian 18:50.30
22 Evan Hagle 10 Klahowya 18:52.60
23 Cole Hartness 11 Vashon Island 18:58.40
24 Carson Schauer 12 Charles Wright Academy 18:59.50
25 Grant Wood 10 Seattle Christian 19:03.10
26 Keith Steedman 11 Bellevue Christian 19:04.70
27 James Parrott 12 Charles Wright Academy 19:16.20
28 Carter Swartout 11 Port Townsend 19:23.00
29 Will Wetter 9 Bellevue Christian 19:29.50
30 Cole Diffner 12 Seattle Christian 19:34.10
31 Silas DeWyse 11 Port Townsend 19:34.50
32 Ursa Medeiros 10 Vashon Island 19:48.20
33 Noah Winnick 9 Bellevue Christian 19:52.60
34 Luke Foisset 11 Bellevue Christian 20:07.90
35 Garrett Mueller 12 Vashon Island 20:14.00
36 Simon Clark 11 Vashon Island 20:38.30
37 Sean Robertson 11 Vashon Island 20:48.60
38 Trillium DeWyse 11 Port Townsend 20:53.70
39 Eli Dugan 10 Annie Wright 20:57.70
40 Jake Harrah 11 Vashon Island 21:01.30
41 Phillip Ropo 9 Annie Wright 21:34.90
42 Austin Hilburn 9 Seattle Christian 21:52.10
43 Alec Macomber 10 Vashon Island 22:12.60
44 Graham Buyagawan 11 Seattle Christian 22:21.00
45 Joe Zou 10 Annie Wright 23:12.00
5,000 Meters 1A Boys Varsity Team Scores
===========================================================================
Pl Team Points
===========================================================================
1 Klahowya 36
2 Charles Wright Academy 50
3 Port Townsend 57
4 Seattle Christian 97
5 Bellevue Christian 111
6 Vashon Island 163
Girls 5,000 Meters 3A Girls Varsity
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Patience Mwaura 12 Lincoln 18:51.30
2 Maya Nichols 10 Central Kitsap 18:59.20
3 Emily Phelps 12 Fort Vancouver 19:02.30
4 Meri Dunford 11 Prairie 19:08.80
5 Amiyah Johnson 11 Lincoln 19:26.10
6 Jasmine Davis 11 Woodrow Wilson 19:36.40
7 Anna Harrison 12 Fort Vancouver 19:39.70
8 Annika Van Vlack 12 Stadium 19:41.20
9 Belle Johnson 9 Gig Harbor 19:42.00
10 Jasmine Bates 9 Mountain View (WA) 19:53.70
11 Zoey Diviney 10 Bonney Lake 19:53.80
12 Amber Chaffee 12 Stadium 19:56.30
13 Katelynn Strate 12 Yelm 19:57.50
14 Andrea Cernuda-Her... 12 Prairie 20:10.00
15 Grace Playstead 11 Capital 20:34.60
16 Rissa Eilmes 11 Central Kitsap 20:36.10
17 Kara Shepard 10 Central Kitsap 20:39.60
18 Alauna Carstens 9 Shelton 20:52.80
19 Jessica Fidler 11 Mountain View (WA) 21:00.50
20 McKenna Clark 12 Peninsula 21:01.30
21 Sophia Spence 11 North Thurston 21:03.30
22 Yesenia Herandez 9 Lincoln 21:05.30
23 Joie Reyes 11 Lakes 21:07.70
24 Katherine Fors 11 Stadium 21:07.80
25 Natalie Cornwall 12 Timberline 21:08.60
26 Isabel Crowley 10 North Thurston 21:08.70
27 Shasta Hecht 11 Capital 21:10.50
28 Emma Gorrell 10 Capital 21:11.20
29 Taylor Nichols 9 Central Kitsap 21:14.00
30 Madeline Shetler 11 Central Kitsap 21:16.40
31 Aiden Gregg 10 Shelton 21:17.40
32 Ashley Nantz 9 Stadium 21:19.00
33 Sada Mahaffey 11 Capital 21:22.00
34 Isabelle Jarosek 10 Stadium 21:22.00
35 Grace O'Dell 12 Gig Harbor 21:26.30
36 Alyssa Luther 11 Stadium 21:33.50
37 Quinlyn Furman 11 Spanaway Lake 21:33.80
38 Mary Lynn McLeod 12 Prairie 21:34.60
39 Jordan Konecny 12 Stadium 21:35.20
40 Sally Anderson 12 Prairie 21:36.10
41 Kallie Kidder 12 Capital 21:38.00
42 Emma Gabbard 10 Kelso 21:38.50
43 Alysia Fraly 9 Prairie 21:41.20
44 Gabrielle Jensen 11 Peninsula 21:42.50
45 Dhamar Campos 11 Fort Vancouver 21:42.80
46 Alina Chandra 12 Capital 21:43.10
47 Adeline Taylor 10 Gig Harbor 21:46.40
48 Abigail Vanleuven 9 Shelton 21:46.80
49 Kivi Johnson 10 Lakes 21:46.90
50 Hailey Hall 9 Central Kitsap 21:52.80
51 Mary Micoletti 10 Gig Harbor 21:53.50
52 Emma Davis 11 Peninsula 21:59.40
53 Faith Younce 10 Bonney Lake 22:00.80
54 Jasmin Ochoa 10 Bonney Lake 22:01.80
55 Hannah Shrum 10 Shelton 22:02.10
56 Savanna Hardman 9 Lakes 22:02.40
57 Kyla Shoddy 11 Kelso 22:08.30
58 Aaliyah Banks 11 Lakes 22:11.30
59 Melissa Even 11 Capital 22:11.80
60 Kya Ramirez 10 Yelm 22:21.10
61 Joana Mateo 12 Gig Harbor 22:27.00
62 Shelby Willett 9 Fort Vancouver 22:32.50
63 Gabby Lazo 12 Central Kitsap 22:33.80
64 Trinity Siehl 10 Evergreen (Vancouver) 22:37.90
65 Jendayi Jones 12 Lincoln 22:41.50
66 Jessica Day 12 Bonney Lake 22:45.20
67 Hannah Kneeshaw 12 Prairie 22:48.10
68 Mekeyla Murphy 9 Bonney Lake 22:54.10
69 Mayci Bloomfeldt 11 Kelso 22:56.60
70 Zoe St Louis 9 Lakes 22:57.10
71 Drew Smith 9 Bonney Lake 22:57.80
72 Re'a Brown 12 Bethel 22:58.80
73 Khonnie Ecklund 12 Fort Vancouver 23:03.60
74 Aria Larsen 11 Kelso 23:04.80
75 Molly Embrey 9 Yelm 23:09.00
76 Megan Lantz 11 Peninsula 23:09.00
77 Hailee Farmer 9 Kelso 23:15.50
78 Taylor Davis 11 Timberline 23:16.20
79 Cassie Trimble 12 Hudson's Bay 23:19.00
80 Ashleigh Martin 11 Peninsula 23:19.40
81 Meredith Graham 12 Bonney Lake 23:23.30
82 Emily Jones 11 Woodrow Wilson 23:24.90
83 Emily Jones 12 Lakes 23:28.40
84 Sophea Moore 11 Timberline 23:29.90
85 Julieta Ortiz-Bust... 12 Peninsula 23:32.20
86 Victoria Lindley 10 Lakes 23:32.40
87 Julia Vandette 12 Gig Harbor 23:36.90
88 Anna Thaler 11 Yelm 23:41.20
89 Megan Gott 9 Kelso 23:41.30
90 Mia Red Crow 9 Bethel 23:44.00
91 Emily Wonch 12 Timberline 23:44.90
92 Mana Yamaguchi 10 Mountain View (WA) 23:53.60
93 Abigail Johansen 12 Gig Harbor 23:55.60
94 Lenna Miskimens 10 Yelm 23:56.50
95 Hannah Clouse 10 Prairie 23:59.00
96 Emma Cortez 9 Fort Vancouver 23:59.40
97 Elena Castanon 9 Yelm 23:59.60
98 Jasmine Roach 10 Bethel 24:01.20
99 Gillian Snyder 10 Fort Vancouver 24:02.60
100 Payton Huss 11 North Thurston 24:13.90
101 Kara McKinney 11 Peninsula 24:16.10
102 Madison Cruz 9 Spanaway Lake 24:19.10
103 Koralea Roessler 9 Shelton 24:24.40
104 Elizabeth Dolan 10 Kelso 24:34.80
105 Lily Gable 11 Mountain View (WA) 24:41.00
106 Faith Linthicum 9 Shelton 24:52.50
107 Anna Krabill 11 Woodrow Wilson 24:52.90
108 Madeline Hill 11 Mountain View (WA) 25:10.10
109 Austyn Smith 11 Bethel 25:13.70
110 Reegan Benboe 10 Bethel 25:17.80
111 Noelle Garrett 10 Mountain View (WA) 25:24.90
112 Galvin Andrea 9 Woodrow Wilson 25:25.70
113 Hannah O'Meara 11 Mountain View (WA) 25:26.50
114 Rachel Jones 9 Woodrow Wilson 25:54.20
115 Keagan Leach 12 Shelton 26:16.20
116 Daylina Wilson 9 Lincoln 26:33.30
117 Lauren Jones 11 Yelm 26:43.70
118 Avry Couture 12 Bethel 27:01.80
119 Sherie Mendiola 11 Bethel 27:08.10
120 Anna Duncombe 11 Lincoln 28:15.50
5,000 Meters 3A Girls Varsity Team Scores
===========================================================================
Pl Team Points
===========================================================================
1 Central Kitsap 88
2 Stadium 103
3 Prairie 127
4 Capital 131
5 Fort Vancouver 177
6 Gig Harbor 188
7 Lincoln 192
8 Shelton 233
9 Bonney Lake 234
10 Lakes 238
11 Peninsula 252
12 Kelso 296
13 Mountain View (WA) 303
14 Yelm 304
15 Woodrow Wilson 381
16 Bethel 435
Girls 5,000 Meters 4A Girls Varsity
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Ella Borsheim 9 Bellarmine Prep 18:10.50
2 Rees Jacot 12 Curtis 18:55.40
3 Aspen Ashcraft 11 Camas 19:02.50
4 Maggie Bauer 12 Curtis 19:04.00
5 Faith Martinez 9 Tahoma 19:05.90
6 Halle Jenkins 11 Camas 19:08.00
7 Emily Wells 10 Emerald Ridge 19:10.00
8 Roz Slichko 10 Emerald Ridge 19:10.30
9 Ashley Sciocchetti 9 South Kitsap 19:16.70
10 Haylee Brodahl 12 Union 19:33.60
11 Paxton DePoe 12 South Kitsap 19:38.80
12 Madison Marko 12 Kentlake 19:42.30
13 Presley Timmons 12 Skyview 19:42.90
14 Alyssa Murray 11 Thomas Jefferson 19:43.60
15 Kylee Shakespeare 9 Rogers (Puyallup) 19:43.60
16 Hannah Scheerer 11 Emerald Ridge 19:43.80
17 Lauren Lewis 9 Bellarmine Prep 19:45.10
18 Rachel Dennis 12 Hazen 19:46.10
19 Kristina Ihlen 12 South Kitsap 19:46.50
20 Isabella Abbruzzese 12 Skyview 19:48.50
21 Marcella Huang 12 Thomas Jefferson 19:49.30
22 Natalie Jensen 9 Tahoma 19:56.40
23 Veronica Caldwell 11 Puyallup 19:56.50
24 Evelyn Collins-Winn 10 South Kitsap 19:57.20
25 Sulin Degollado 12 Rogers (Puyallup) 19:59.90
26 Camryn Mock 10 Camas 20:01.80
27 Jasmin Muneton 10 Auburn Riverside 20:03.20
28 Kate Riggs 11 Olympia 20:03.70
29 Payton Roberson 12 Enumclaw 20:04.90
30 Marissa Tweedy 12 Kennedy Catholic 20:05.70
31 Evamarie Penney 10 Sumner 20:06.80
32 Abigail Atkins 9 Rogers (Puyallup) 20:07.60
33 Jenna Lukowiak 10 Camas 20:08.50
34 Mary Vertetis 9 Bellarmine Prep 20:10.90
35 Phoebe Abbruzzese 9 Skyview 20:11.00
36 Serena Smith 12 Union 20:11.70
37 Ali Saucedo 10 Thomas Jefferson 20:12.40
38 Ashley McKinstry 10 Camas 20:12.50
39 Mayela Perez 11 Thomas Jefferson 20:12.60
40 Isabelle Tague 9 Graham-Kapowsin 20:13.50
41 Billie Braun 10 Kennedy Catholic 20:16.50
42 Brooklyn Baldwin 11 Union 20:17.90
43 Kathleen Riordan 10 Thomas Jefferson 20:18.50
44 Bridget Boly 11 Bellarmine Prep 20:18.90
45 Taylor Johnsen 12 Mt Rainier 20:19.50
46 Naomi Hartley 12 Rogers (Puyallup) 20:19.90
47 Natasha Puzon 11 Enumclaw 20:24.00
48 Samantha Williams 9 Skyview 20:25.40
49 Moira Woods 12 Tahoma 20:27.30
50 Elena Lucero 9 Mt Rainier 20:28.20
51 Lisa Safley 10 Todd Beamer 20:32.40
52 Kiley O'Brien 9 Union 20:33.80
53 Olivia Dobosz 9 Curtis 20:40.70
54 Melody Ferguson 12 Emerald Ridge 20:44.10
55 Katelyn Flolo 9 Camas 20:44.70
56 Kelen Tamurian 9 Bellarmine Prep 20:48.00
57 Lulu Brady 10 Tahoma 20:49.00
58 Eugenia Palko 12 South Kitsap 20:52.50
59 Madison Egan 12 Rogers (Puyallup) 20:56.70
60 Emma Orser 10 South Kitsap 20:57.10
61 Kennedy Shakespeare 9 Rogers (Puyallup) 20:57.30
62 Na'ila Martin 9 Todd Beamer 20:58.00
63 Victoria Sims 10 Tahoma 20:59.10
64 Bethany Forward 12 Federal Way 21:00.00
65 Annabelle Ust 12 Kentridge 21:02.40
66 Payton Schneider 12 Bellarmine Prep 21:04.10
67 Bea Pugeda 12 Bellarmine Prep 21:08.40
68 Emily Rosenkranz 9 Union 21:08.50
69 Sage Aguilar 9 Tahoma 21:09.50
70 Kira Moerkeseth 10 Curtis 21:12.10
71 Casandra Hebert 12 South Kitsap 21:12.10
72 Diana Raykova 12 Kentridge 21:12.60
73 Callie Ulin 9 Camas 21:16.20
74 Callie Mills 12 Union 21:19.30
75 Nathalie Paradise 12 Mt Rainier 21:20.70
76 Kelsey Ballard 10 Kentlake 21:24.90
77 Emily Norton 11 Skyview 21:26.20
78 Karisa Reynolds 12 Rogers (Puyallup) 21:35.90
79 Anna Dragt 9 Olympia 21:36.00
80 Leah Duff 10 Sumner 21:36.20
81 Haley Jacobson 12 Federal Way 21:37.20
82 Lillia Adams 11 Tahoma 21:38.90
83 Samena Tate 9 Auburn Riverside 21:40.80
84 Natalie Howell 12 Olympia 21:41.30
85 Amy Holden 11 Thomas Jefferson 21:42.30
86 Yorling Ruvalcaba 10 Federal Way 21:49.30
87 Sydney Colbern 12 Emerald Ridge 21:55.60
88 Emma Halford 10 Auburn Riverside 21:57.00
89 Hannah Nelson 12 Curtis 21:57.80
90 Alena Stevens 10 Battle Ground 22:00.60
91 Adrianna Spencer 11 Decatur 22:03.10
92 Angeles Perez 9 Thomas Jefferson 22:04.50
93 Kacy Hovde 9 Emerald Ridge 22:06.00
94 Arundeep Kaur 10 Kent Meridian 22:06.50
95 Phoebe Sacksteder 10 Puyallup 22:07.30
96 Piper Laymen 12 Enumclaw 22:09.00
97 Aliya Ankeney 11 Olympia 22:10.70
98 Claire Reeburgh 9 Union 22:11.90
99 Abby Burtner 11 Olympia 22:12.10
100 Josie Austin 11 Auburn Mountainview 22:12.60
101 Krista Matuska 11 Kentlake 22:13.30
102 Grace Maruca 11 Skyview 22:15.90
103 Erika Larsen 12 Mt Rainier 22:20.40
104 Libby Nelson 12 Curtis 22:23.90
105 Grace Leonard 9 Skyview 22:24.20
106 Jillian Chong 11 Federal Way 22:24.20
107 Kristen Dickson 9 Enumclaw 22:30.60
108 Harmony Lee 9 Mt Rainier 22:31.60
109 Carley Huber 10 Emerald Ridge 22:37.20
110 Jadyn Foree 10 Kentlake 22:44.50
111 Zoe Wiley 12 Olympia 22:47.50
112 Mikayla McCallister 12 Kennedy Catholic 22:47.60
113 Trisity Marshall 9 Mt Rainier 22:50.80
114 Cosette Clum 12 Federal Way 22:54.30
115 Sophia Randall 11 Auburn Riverside 23:02.00
116 Lisa Wong 10 Kentridge 23:05.30
117 Bakta Mweru 11 Federal Way 23:11.80
118 Emily Lim 10 Todd Beamer 23:14.10
119 Jennifer Quintana 12 Kent Meridian 23:20.60
120 Daniela Cuevas 11 Kentwood 23:24.10
121 Kylie Ciolek 9 Auburn 23:28.10
122 Katherine Johnson 12 Auburn 23:29.40
123 Heidi Myrick 12 Kennedy Catholic 23:29.70
124 Laura Quinney 12 Auburn Mountainview 23:36.10
125 Ingrid Erickson 10 Kentridge 23:38.50
126 Zoee Mangahas 9 Auburn Mountainview 23:45.80
127 Kira Kopcho 12 Auburn Riverside 23:46.90
128 Grace Hong 11 Hazen 23:49.40
129 Isabella Cunio 11 Hazen 23:55.10
130 Shubhpreet Gosal 10 Kentridge 23:57.30
131 Keila Mohan 11 Hazen 23:58.80
132 Isabelle Jones 9 Kentridge 24:00.00
133 Kayla Autry 9 Decatur 24:12.40
134 Chayse Cason 11 Auburn Riverside 24:20.10
135 Audrey Chang 11 Auburn Riverside 24:29.10
136 Natalia Swegle 10 Kennedy Catholic 24:44.40
137 Erin Yee 12 Hazen 24:47.00
138 Fabienne Maitre 11 Kentlake 24:50.40
139 Rosa Arango 10 Federal Way 24:52.00
140 Haley Boileau 9 Puyallup 25:07.20
141 Rahel Corkern 9 Mt Rainier 25:07.60
142 Eva Fitelson 10 Kennedy Catholic 25:35.10
143 Alex Sauceda 11 Kentlake 25:46.10
144 Rachael Schaffett 12 Enumclaw 26:49.50
145 Madison Kimmet 11 Kentlake 27:09.10
146 Katie Fuchs 9 Hazen 27:36.30
147 Vanessa Sanders 12 Enumclaw 28:13.00
5,000 Meters 4A Girls Varsity Team Scores
===========================================================================
Pl Team Points
===========================================================================
1 Camas 101
2 South Kitsap 116
3 Bellarmine Prep 143
4 Thomas Jefferson 147
5 Emerald Ridge 162
6 Rogers (Puyallup) 167
7 Skyview 183
8 Tahoma 184
9 Union 194
10 Curtis 203
11 Mt Rainier 348
12 Olympia 355
13 Enumclaw 378
14 Kentlake 391
15 Kennedy Catholic 392
16 Auburn Riverside 398
17 Federal Way 412
18 Kentridge 452
19 Hazen 470
Girls 5,000 Meters 2A Girls Varsity
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Lauren Larson 10 Port Angeles 19:20.80
2 MaryAlice Mitchell 9 Washington 19:28.60
3 Madison Zosa 10 North Kitsap 19:29.90
4 Riley Pyeatt 9 Sequim 19:31.60
5 Kynzie DeLeon 11 Port Angeles 19:44.20
6 Madeline Drennen 12 Orting 19:53.90
7 Stephanie Martz 11 Lindbergh 19:59.10
8 Makenna Cowan 12 Highline 20:33.20
9 Makayla Melcher 11 White River 20:58.40
10 Savannah Knutson 12 North Mason 21:35.90
11 Tori Goodrich 11 White River 21:40.40
12 Audrey Snedecor 12 Steilacoom 21:41.30
13 Natasha Mwansa 12 Fife 21:43.00
14 Yesenia Bedolla-Me... 12 Highline 21:54.70
15 Ashley Gore 12 Orting 22:00.60
16 Ella Holland 11 Port Angeles 22:03.80
17 Moriah Dawson 10 Franklin Pierce 22:06.20
18 Kenzie Rutherford 12 Kingston 22:06.60
19 Eden Mortensen 12 Franklin Pierce 22:06.70
20 Serenity Lasky 9 Washington 22:09.00
21 Ana Rios 12 Foster 22:09.70
22 Kaylee Helgeson 9 Port Angeles 22:13.30
23 Katie Liu 12 Lindbergh 22:13.60
24 Bridget Hubbard 9 Steilacoom 22:13.80
25 Karla Ortega 12 Tyee 22:14.80
26 Jessica Bedolla-Me... 12 Highline 22:17.20
27 Hillary Gonzalez 9 Tyee 22:19.20
28 Katelynn Apolonio 11 Renton 22:22.70
29 Genesi Funston 9 North Kitsap 22:23.00
30 Angalina Valle-Perez 12 Highline 22:33.60
31 Isabella Porter 11 North Mason 22:40.30
32 Donna Te 10 Foster 22:40.30
33 Kathryn Guttormsen 10 Port Angeles 22:44.80
34 Rosemary Sissel 11 Henry Foss 22:44.90
35 Jillian Ruiz 10 Eatonville 22:45.00
36 Alexandra Potter 12 Steilacoom 22:45.20
37 Claire Larson 12 Kingston 22:52.50
38 Jennifer Martinez-... 12 Fife 22:53.50
39 Eaves Valerie 11 Franklin Pierce 23:02.00
40 Leah Bean 9 Lindbergh 23:11.10
41 Katherine Jamerson 12 Franklin Pierce 23:16.00
42 Anahi Martinez-Fer... 10 Fife 23:20.70
43 Laura Fyrqvist 12 Kingston 23:23.30
44 Maria Hawthorne 9 White River 23:25.00
45 Emma Weaver 10 Port Angeles 23:26.20
46 Jaimie Florent 10 North Kitsap 23:26.70
47 Jenna McGoff 9 Port Angeles 23:28.20
48 Erin Fredrickson 11 Fife 23:28.30
49 Ava Rector 12 Steilacoom 23:29.50
50 Kelsee Gould 12 White River 23:35.80
51 Zoe Opiniano 12 Renton 23:36.10
52 Mackenzie Waller 12 Eatonville 23:36.90
53 McKim Mitchell 10 Washington 23:39.90
54 Jillian Florent 12 North Kitsap 23:44.00
55 Dylan Braund 11 North Kitsap 23:44.40
56 Francine Peredo 12 Washington 23:45.80
57 Katherine Whiting 9 River Ridge 23:50.10
58 Montana Thoroughman 11 Kingston 24:00.90
59 Rachel Franco 11 White River 24:05.80
60 Brooke Troyer 11 Kingston 24:07.00
61 Alexandria Mathena 11 Orting 24:07.30
62 Audrey Cole 11 North Kitsap 24:08.70
63 Solana Tune 11 Washington 24:09.10
64 Erin Arzola-Davis 9 Steilacoom 24:13.40
65 Emily Letourneau 10 Washington 24:15.80
66 Jessica German 10 Sequim 24:21.90
67 Alexandria Armiger 11 Franklin Pierce 24:22.50
68 Carla Ortiz 9 Steilacoom 24:27.70
69 Jessica Taylor 11 White River 24:32.40
70 Diana Ta 12 Renton 24:35.70
71 Valery Saavedra-Luna 11 Clover Park 24:36.40
72 Claire Christen 11 North Kitsap 24:37.90
73 Daffyd Tyler 12 Franklin Pierce 24:41.10
74 Lydia Dahlke 12 Steilacoom 24:42.60
75 Olivia McFall 10 Olympic 24:43.90
76 Elizabeth Bibb 12 Evergreen (Seattle) 24:49.00
77 Nancy Jimenez 11 Foster 24:55.60
78 Allyson Estes 12 Eatonville 24:57.40
79 Natalie Young 10 North Mason 25:00.50
80 Hannah Watson 11 Fife 25:00.70
81 Grace Epperson 9 Kingston 25:05.80
82 Joselyn Do 11 Renton 25:06.00
83 Ysabelle Olairez 10 Washington 25:09.00
84 Aidyn Shingleton 9 Sequim 25:10.70
85 Emily Silva 11 Sequim 25:13.30
86 Tia Mack 10 River Ridge 25:15.10
87 Grace Tyerman 10 White River 25:16.00
88 Kira Schwerzler 11 North Mason 25:17.30
89 Ella Doane 10 River Ridge 25:18.90
90 Alyssa Nash 9 Eatonville 25:27.00
91 Isabella Teodoro 11 Fife 25:32.90
92 Malaya Patheal 9 Olympic 25:33.40
93 Savannah Taylor 12 Highline 25:34.00
94 Ashleigh Bell 12 Highline 25:45.10
95 Noelle Humkey 11 Foster 25:58.50
96 Arianna Roeder 9 Franklin Pierce 26:00.10
97 Shay Casey 9 Kingston 26:00.60
98 Ashley Remigio 11 Olympic 26:01.80
99 Elisabeth Soysouvanh 11 Lindbergh 26:11.80
100 Katelynn Glass 9 Sequim 26:13.50
101 Chloe Mathews 10 Orting 26:13.60
102 Selena Foo 11 Lindbergh 26:13.80
103 Mckenna Donaldson-... 12 Eatonville 26:26.70
104 Nisha Bk 11 Foster 26:27.20
105 Cindy Washam 9 Orting 26:32.80
106 Christina Ramirez 12 Renton 26:41.20
107 Luana Borchardt 11 Clover Park 26:47.40
108 Elli Randal 12 Orting 26:57.80
109 Priti Ahya 11 Lindbergh 27:01.10
110 Naya Rogers 10 River Ridge 27:20.40
111 Allie Cruz 12 Tyee 27:24.00
112 Theresa Nguyen 11 Foster 27:27.10
113 Calista Navarro 12 North Mason 27:27.50
114 Makelle Mills 12 Foster 27:36.30
115 Yary Villegas 10 Highline 27:57.30
116 Johanna Zilla 11 River Ridge 28:25.80
117 Emily Frey 11 Eatonville 28:32.10
118 Katharina Stamme 11 Sequim 28:49.30
119 Emily Shelton 11 Fife 29:21.60
120 Lesae Pfeffer 11 Sequim 31:30.40
121 Carli Durbin 11 North Mason 33:57.70
5,000 Meters 2A Girls Varsity Team Scores
===========================================================================
Pl Team Points
===========================================================================
1 Port Angeles 75
2 Highline 161
3 White River 164
4 Franklin Pierce 174
5 North Kitsap 176
6 Steilacoom 176
7 Washington 185
8 Kingston 204
9 Fife 206
10 Lindbergh 252
11 Orting 269
12 North Mason 297
13 Foster 306
14 Renton 315
15 Sequim 316
16 Eatonville 332
17 River Ridge 424
Girls 5,000 Meters 1A Girls Varsity
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Rachel Newhard 10 Klahowya 19:49.00
2 Anna Haddad 12 Annie Wright 20:01.20
3 Brenna Sclair 12 Charles Wright Academy 20:09.80
4 Alyssa Becker 10 Klahowya 20:26.00
5 Katherine Anderson 12 Seattle Christian 20:57.80
6 Erica Julian 11 Charles Wright Academy 21:04.60
7 Rachel Matthes 11 Chimacum 21:16.20
8 Sage Gibson 12 Seattle Christian 21:17.80
9 Alexa Watson 10 Klahowya 21:26.80
10 Anika Avelino 11 Port Townsend 21:29.00
11 Julia Hanly 12 Charles Wright Academy 21:43.50
12 Jazmyn Stone 9 Annie Wright 22:09.10
13 Ella Yarkin 10 Vashon Island 22:13.80
14 Hannah Meehan 11 Klahowya 22:16.50
15 Hannah Nelson 9 Klahowya 22:27.10
16 Lucy Boyle 12 Vashon Island 22:30.40
17 Anna Parrott 9 Annie Wright 22:37.40
18 Olivia Wildes 9 Klahowya 22:39.00
19 Madison Allen 12 Charles Wright Academy 22:51.20
20 Kate Shirley 9 Bellevue Christian 23:07.00
21 Maxine Pendras 9 Annie Wright 23:14.10
22 Hannah Scharrer 12 Charles Wright Academy 23:31.20
23 Lillian Prime 11 Annie Wright 24:07.80
24 Aleah Schultz 11 Klahowya 24:25.80
25 Macy Vinther 11 Seattle Christian 25:20.30
26 Kira Boyce 12 Charles Wright Academy 25:37.20
27 Simone Newcomb 12 Vashon Island 26:16.50
28 Gina Brown 10 Port Townsend 26:31.30
29 Callay Boire-Shedd 12 Port Townsend 26:37.70
30 Natalya Hodges 12 Seattle Christian 26:58.40
31 Beatrice Quarta 11 Vashon Island 27:00.20
32 Charen Cruz 12 Charles Wright Academy 27:36.80
33 Sophie Brotsky 9 Annie Wright 28:41.60
34 Katie Derheim 10 Bellevue Christian 29:55.60
35 Lea Jackson 11 Seattle Christian 32:28.40
5,000 Meters 1A Girls Varsity Team Scores
===========================================================================
Pl Team Points
===========================================================================
1 Klahowya 36
2 Charles Wright Academy 50
3 Annie Wright 59
4 Seattle Christian 79