Junior Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Johnny Amezcua 9 Wenatchee 11.94PR
2 Case Crutcher 11 Entiat 12.20SR
3 Gunnar Livingston 10 Royal 12.21PR
4 Jonathan Rocha 10 Othello 12.26SR
5 Jonathan Sanchez 11 Sunnyside 12.32PR
6 Wayne Blanchard 11 Ephrata 12.32PR
7 Brayden Seylor 11 Wilbur-Creston 12.35
8 Javier Miron 12 Othello 12.36PR
9 Logan Dagdagan 9 Eisenhower 12.41PR
10 Tanu Buck 11 Wahluke 12.43SR
11 Eric Arnold 12 Eastmont 12.46
12 Tyler Lybbert 10 Ephrata 12.46PR
13 Benjamin Oswalt 10 Sunnyside 12.49PR
14 Orlando Basurto 10 Othello 12.51PR
15 Luis Gonzalez 12 Eastmont 12.53SR
16 Spencer Smith 12 Moses Lake 12.54PR
17 Michael Duong 12 Moses Lake 12.54PR
18 Martin Vargas 12 Wahluke 12.56SR
19 Carson Talley 11 Eastmont 12.58
20 Josue Flores 12 Ephrata 12.60PR
21 Carson Everhart 11 Eastmont 12.61
22 Nathan Ramsden 11 Eastmont 12.63
23 Jeremiah Campbell 11 Ephrata 12.64PR
24 Caleb Plaisted 12 Moses Lake 12.68SR
25 Yaw Ferrell 10 Wenatchee 12.74PR
26 Josh Peterson 12 Entiat 12.74SR
27 Carter Steveson 9 Wilbur-Creston 12.77PR
28 Gerado Nova 10 Moses Lake 12.80PR
28 Rodney Starks 10 Moses Lake 12.80SR
30 Issac Barragán 11 Othello 12.82PR
31 Lucas Duncan 11 Wenatchee 12.82PR
32 Will Walker 11 Wenatchee 12.85PR
33 Luke Regimbal 10 Moses Lake 12.86PR
34 August Koulouris 10 Waterville 12.87SR
35 Alex Shevchuk 10 Moses Lake 12.93PR
36 Jacob Escalera 9 Eastmont 12.93
37 Luis Sanchez 10 Othello 12.95SR
38 Jesus Cisneros 12 Wahluke 12.98SR
39 German Lopez 12 Ephrata 13.04SR
40 Jordy Medrano 11 Entiat 13.06SR
41 Alex Castellanos 11 Sunnyside 13.11PR
42 Adam Thrapp 11 Wenatchee 13.12PR
43 Branden Hardin 11 Entiat 13.13PR
44 Max Prazer 10 Eastmont 13.16
45 Caden Sheneman 10 Ephrata 13.18SR
46 Josue Sanchez 9 Ephrata 13.18PR
47 Orlando Villafuerte 12 Entiat 13.19SR
48 Tony Cruz 11 Wahluke 13.22SR
49 Dale Segel 10 Entiat 13.24SR
50 Anthony Denson 10 Sunnyside 13.24SR
51 Payton Mulanax 11 Waterville 13.26PR
52 Miguel Sanchez 10 Sunnyside 13.26PR
53 Daniel Rosas 10 Sunnyside 13.26SR
54 Jonathan Bueno 10 Sunnyside 13.29PR
55 Adrian Mendoza 9 Othello 13.30PR
56 Brennen Beissner 11 Ephrata 13.33SR
57 Payton Vincent 10 Eastmont 13.33
58 Ethan Neuenschwander 9 Wenatchee 13.34PR
59 Cesar Cortes 9 Othello 13.39PR
60 Favian Oseguera 10 Sunnyside 13.40PR
61 Cesar Palacios 10 Sunnyside 13.42SR
62 Daniel Youngblood 11 Waterville 13.45PR
63 Vladislav Grib 9 Ephrata 13.47PR
64 Reid Fillion 9 Wenatchee 13.47PR
65 Eamon Riley 10 Cle Elum/Roslyn 13.49SR
66 Calvin Black 12 Cle Elum/Roslyn 13.49SR
67 Jack Sparks 9 Eastmont 13.50PR
68 Christafer Vizenor 10 Moses Lake 13.52PR
68 Ian Minatani 11 Waterville 13.52PR
70 Niko Omlin 11 Wenatchee 13.53PR
71 Octavio Barajas 10 Ephrata 13.54SR
72 Gabe Mitrakul 10 Wenatchee 13.57PR
73 Devin Volante 9 Eastmont 13.59PR
74 Cannon Couture 10 Ephrata 13.60PR
75 Jack Diehm 9 Entiat 13.61PR
76 Saul Rizo 11 Cle Elum/Roslyn 13.64PR
77 Keagan Long 11 Eastmont 13.70PR
78 Mariano Placido-Barajas 9 Ephrata 13.71PR
79 Angel Torres Salazar 9 Eisenhower 13.72PR
80 Kai Kent 9 Ephrata 13.80PR
81 Dayne Derr 11 Ephrata 13.80PR
82 Carter Mills 11 Ephrata 13.84SR
83 Daniel Miller 12 Wenatchee 13.86PR
84 Joshua Poulson 10 Wenatchee 13.90PR
85 Wyatt Steveson 12 Wilbur-Creston 13.91PR
86 Tim Morrison 9 Wenatchee 13.93PR
87 Jamin Jackson 12 Cascade Christian (Wenatc 13.94SR
88 David Bradford 12 Ephrata 13.95SR
89 Chase Yanez 9 Sunnyside 13.98PR
90 Adrian Sanchez 9 Sunnyside 13.98PR
91 Carlos Gomez 9 Wahluke 13.99PR
92 Kyle Delzer 11 Eastmont 14.00PR
93 Carlos Ibarra 12 Ephrata 14.05SR
94 Nahum Vivar 9 Wahluke 14.09PR
95 Carson Kalahar 10 Wenatchee 14.10PR
96 Jeysen Cruz 9 Cascade Christian (Wenatc 14.14PR
97 Xavier Randall 9 Sunnyside 14.15PR
98 Nick Burton 10 Eisenhower 14.22PR
99 Nathan Ponce 12 Wahluke 14.25PR
99 Gerardo Santiago 10 Ephrata 14.25PR
101 David Sosa 9 Eastmont 14.25PR
102 Adrian Bazan 9 Sunnyside 14.25PR
103 Emilio Mendoza 10 Royal 14.36PR
104 Alex Vargas 11 Royal 14.36PR
105 David Chavez 10 Othello 14.58PR
106 Channing Yancey 9 Eastmont 14.78PR
107 Michael Garcia 10 Wahluke 14.80PR
108 Austin Sween 9 Ephrata 14.84PR
109 Preston Riggs 9 Ephrata 14.92PR
110 Jose Rodriguez 9 Eastmont 14.94PR
111 Brian Hernandez 9 Royal 15.13PR
112 Jesus Segovia 9 Wenatchee 15.21PR
113 Carlos "CJ" Ochoa 9 Royal 15.39PR
114 Leo Chen 9 Wenatchee 15.46PR
115 David Trinidad 9 Royal 15.52PR
116 Jordan Holt 12 Wilbur-Creston 15.56
117 George Trinidad 9 Royal 15.61PR
118 Fidel Mendoza 9 Sunnyside 15.95PR
119 Ethan Wiese 9 Entiat 15.98PR
120 Abraham Gonzalez 9 Wahluke 16.32PR
121 Joaquin Leon 9 Wahluke 16.77PR
122 Jose Herrera-Martinez 9 Wahluke 17.27PR
123 Julio Cantu 11 Sunnyside 17.53PR
Carlos Rodriguez 10 Eastmont DNS
Christian Tlatenchi 9 Wahluke DNS
Caleb Darlington 11 Eastmont DNS
Maxwell Miller 12 Eastmont DNS
Dylan Kieft 11 Eastmont DNS
Trey Chick 10 Wenatchee DNS
Jackson Bolles 11 Wenatchee DNS
Jacob Blevins 9 Royal DNS
Dakota White 12 Ephrata DNS
Elliot Mcatee 11 Moses Lake DNS
Jared Nunez 11 Othello DNS
Tyler Dillard 10 Wenatchee DNS
Junior Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Johnny Amezcua 9 Wenatchee 24.46PR
2 Jonathan Rocha 10 Othello 24.71SR
3 Jared Nunez 11 Othello 24.93PR
4 Carson Everhart 11 Eastmont 25.04PR
5 Case Crutcher 11 Entiat 25.16SR
6 Eric Arnold 12 Eastmont 25.16
7 Trent Black 10 Ephrata 25.49PR
8 Nathan Ramsden 11 Eastmont 25.57PR
9 Carter Steveson 9 Wilbur-Creston 25.59PR
10 Carson Talley 11 Eastmont 25.60PR
11 Spencer Smith 12 Moses Lake 25.64PR
12 Luis Sanchez 10 Othello 25.98PR
13 Wayne Blanchard 11 Ephrata 26.10PR
14 Issac Barragán 11 Othello 26.14PR
15 Alex Shevchuk 10 Moses Lake 26.16PR
16 Will Walker 11 Wenatchee 26.28PR
17 Jacob Escalera 9 Eastmont 26.40
18 Michael Duong 12 Moses Lake 26.44PR
19 Daniel Youngblood 11 Waterville 26.71PR
20 Jonathan Bueno 10 Sunnyside 26.72PR
21 Adrian Mendoza 9 Othello 26.75PR
22 Ethan Neuenschwander 9 Wenatchee 26.78PR
23 Miguel Acosta-Mendoza 10 Royal 26.93PR
24 Jack Sparks 9 Eastmont 27.04PR
25 Devin Volante 9 Eastmont 27.19PR
26 Branden Hardin 11 Entiat 27.20PR
27 Daniel Rosas 10 Sunnyside 27.22SR
28 Vladislav Grib 9 Ephrata 27.24PR
29 Hudson Miller 9 Wenatchee 27.32PR
30 Payton Vincent 10 Eastmont 27.38PR
31 Lucas Duncan 11 Wenatchee 27.39PR
32 Cesar Cortes 9 Othello 27.45PR
33 Octavio Barajas 10 Ephrata 27.96SR
34 Kyle Delzer 11 Eastmont 27.98PR
35 Kai Kent 9 Ephrata 27.98PR
36 Jack Diehm 9 Entiat 28.01PR
37 Mariano Placido-Barajas 9 Ephrata 28.03PR
38 Gabe Mitrakul 10 Wenatchee 28.09PR
39 Gabriel Lucio 11 Moses Lake 28.13SR
40 Josue Sanchez 9 Ephrata 28.27PR
41 David Bradford 12 Ephrata 28.28SR
42 Joshua Poulson 10 Wenatchee 28.29PR
43 Keagan Long 11 Eastmont 28.35PR
44 Angel Torres Salazar 9 Eisenhower 28.51PR
45 Adrian Sanchez 9 Sunnyside 28.53PR
46 Xavier Randall 9 Sunnyside 28.59PR
47 Carson Kalahar 10 Wenatchee 28.69PR
48 Gerardo Santiago 10 Ephrata 29.06PR
49 Carlos Ibarra 12 Ephrata 29.08SR
50 Adrian Bazan 9 Sunnyside 29.09PR
51 Yahir Morales-Tolentino 10 Royal 29.24PR
52 Chase Yanez 9 Sunnyside 29.45PR
53 Preston Riggs 9 Ephrata 29.58PR
54 David Sosa 9 Eastmont 29.59PR
55 Nick Burton 10 Eisenhower 29.92PR
56 Channing Yancey 9 Eastmont 30.10PR
57 Jose Rodriguez 9 Eastmont 30.90PR
58 Austin Sween 9 Ephrata 30.96PR
59 Fidel Mendoza 9 Sunnyside 31.80PR
60 Jordan Holt 12 Wilbur-Creston 32.24SR
61 Jacob Blevins 9 Royal 32.26PR
62 Julio Cantu 11 Sunnyside 37.60PR
Carlos Rodriguez 10 Eastmont DNS
Josh Peterson 12 Entiat DNS
Carl Hart 12 Moses Lake DNS
Carlos "CJ" Ochoa 9 Royal DNS
Devon Taylor 9 Moses Lake DNS
Caleb Plaisted 12 Moses Lake DNS
Dylan Kieft 11 Eastmont DNS
George Trinidad 9 Royal DNS
Cesar Palacios 10 Sunnyside DNS
Gerado Nova 10 Moses Lake DNS
Michael Byers 12 Moses Lake DNS
Brennen Beissner 11 Ephrata DNS
Niko Omlin 11 Wenatchee DNS
Jeremiah Campbell 11 Ephrata DNS
David Trinidad 9 Royal DNS
Adalberto Martinez 12 Eastmont DNS
Reid Fillion 9 Wenatchee DNS
Logan Marlow 10 Wahluke DNS
Benjamin Oswalt 10 Sunnyside DNS
Jamin Jackson 12 Cascade Christian (Wenatc DNS
Javier Miron 12 Othello DNS
Wyatt Steveson 12 Wilbur-Creston DNS
Tony Bron 11 Waterville DNS
Gustavo Espino- Gonzalez 9 Royal DNS
Orlando Basurto 10 Othello DNS
Tyler Lybbert 10 Ephrata DNS
Tyler Dillard 10 Wenatchee DNS
Noah Lopez 10 Ephrata DNS
Rodney Starks 10 Moses Lake DNS
Dale Segel 10 Entiat DNS
Junior Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Michael Byers 12 Moses Lake 56.12PR
2 Noah Lopez 10 Ephrata 57.46PR
3 Caden Sheneman 10 Ephrata 58.81SR
4 Lucas Duncan 11 Wenatchee 59.05PR
5 Karl Merkel 12 Cle Elum/Roslyn 59.39PR
6 Adalberto Martinez 12 Eastmont 59.71PR
7 Dale Segel 10 Entiat 59.77SR
8 Mark Weber 11 Othello 59.90PR
9 Ethan Brookover 9 Eastmont 1:00.23PR
10 Ian Minatani 11 Waterville 1:00.90PR
11 Cameron Pope 9 Eastmont 1:01.00PR
12 Devon Taylor 9 Moses Lake 1:01.09PR
13 Gabriel Lucio 11 Moses Lake 1:01.56SR
14 Alex Castellanos 11 Sunnyside 1:01.61SR
15 Daniel Ayala 12 Wahluke 1:01.73PR
16 Cesar Cortes 9 Othello 1:02.02PR
17 Shane Nichols 9 Wilbur-Creston 1:02.41PR
18 Jon Atkins 11 Wilbur-Creston 1:03.56PR
19 Mason LaPierre 9 Sunnyside 1:03.85PR
20 Carlos Gomez 9 Wahluke 1:04.60PR
21 Gabriel Correa 9 Sunnyside 1:04.74PR
22 Nahum Vivar 9 Wahluke 1:04.90PR
23 David Bradford 12 Ephrata 1:05.14SR
24 Xavier Randall 9 Sunnyside 1:05.40PR
25 Andrew Martyn 9 Entiat 1:05.52PR
26 Saul Rizo 11 Cle Elum/Roslyn 1:06.54PR
27 Aiden Rigdon 9 Eisenhower 1:10.11PR
28 Christian Tlatenchi 9 Wahluke 1:10.55PR
29 Riley Allen 11 Wahluke 1:12.62SR
30 Gustavo Espino- Gonzalez 9 Royal 1:14.90PR
31 Dawson Harris 9 Royal 1:19.69PR
32 Joaquin Leon 9 Wahluke 1:24.90PR
33 Jose Herrera-Martinez 9 Wahluke 1:25.02PR
Carlos Ibarra 12 Ephrata DNS
Joseph Kostelnik 11 Royal DNS
Issac Barragán 11 Othello DNS
Leonides Gonzalez 10 Othello DNS
Brian Hernandez 9 Royal DNS
Adrian Mendoza 9 Othello DNS
Kai Kent 9 Ephrata DNS
Junior Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Drew Duncan 12 Entiat 2:14.24PR
2 Marco Gonzalez 10 Eastmont 2:21.05PR
3 Nick Dietzman 9 Wenatchee 2:22.88PR
4 Tyler Trim 10 Wenatchee 2:23.83PR
5 Nate Bay 11 Wenatchee 2:27.63PR
6 Jon Atkins 11 Wilbur-Creston 2:28.29SR
7 Zane Hernke 10 Eastmont 2:28.32PR
8 Alex Morrison 11 Wenatchee 2:30.99SR
9 Cesar Sitio 12 Eastmont 2:31.76SR
10 Juan Hernandez 9 Royal 2:31.84PR
11 Calvin McCauley 10 Cascade Christian (Wenatc 2:32.89PR
12 Hector Alcaide 9 Sunnyside 2:35.29PR
13 Yahir Morales-Tolentino 10 Royal 2:36.17PR
14 Zane Antos 10 Wahluke 2:36.46PR
15 Tony Mendoza 9 Wahluke 2:36.71PR
16 Emmanuel Atilano 11 Othello 2:37.34PR
17 Alexis Arias 9 Wahluke 2:37.64PR
18 Brayden Brown 12 Wenatchee 2:39.15SR
19 Mario Cervantes Reyes 9 Eisenhower 2:39.64PR
20 Conrad Amavisca 11 Wenatchee 2:40.12SR
21 Jordan Chavez 9 Eisenhower 2:40.19PR
22 Reece Suarez 12 Wenatchee 2:43.74PR
23 Raul Sandoval 9 Wahluke 2:44.80PR
24 Mark Weber 11 Othello 2:45.03PR
25 Andrew Martyn 9 Entiat 2:45.27PR
26 Luis Cruz 9 Wahluke 2:46.23PR
27 Nathaniel Dagnon 10 Moses Lake 2:50.25PR
28 Juan Velasco 9 Wahluke 2:53.95PR
29 Austin Miller 11 Ephrata 2:55.94SR
30 J.R. Jaramillo 9 Sunnyside 2:59.44PR
31 Kevin Lopez 9 Wahluke 3:02.03PR
32 Angel Garcia-Silva 9 Sunnyside 3:04.28PR
33 Ethan Clark 9 Moses Lake 3:04.31PR
34 Luis Nateras 11 Sunnyside 3:07.19SR
35 Vincent Ruiz 11 Sunnyside 3:09.84SR
36 Gustavo Espino- Gonzalez 9 Royal 3:10.63PR
37 Krystian Uribe 9 Wahluke 3:26.47PR
38 Kenneth Britton 12 Eastmont 4:08.81PR
Brady Norrish 12 Cle Elum/Roslyn DNS
Noe Briseno 12 Eastmont DNS
Trenton Hallman 10 Eastmont DNS
Michael Michel 10 Sunnyside DNS
Mason LaPierre 9 Sunnyside DNS
Orlando Cervantes 10 Wenatchee DNS
Israel Valadez-Robinson 12 Entiat DNS
Gabriel Correa 9 Sunnyside DNS
Colyn Hill 12 Cascade Christian (Wenatc DNS
Joaquin Arballo-Meza 10 Royal DNS
Mason Lindell 9 Eastmont DNS
Junior Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Drew Duncan 12 Entiat 4:51.41PR
2 Tanu Buck 11 Wahluke 5:02.30PR
3 Carter Freeman 11 Othello 5:05.27SR
4 Abram Rodriguez 9 Eastmont 5:07.10PR
5 Lars Sorom 9 Wenatchee 5:09.44PR
6 Liam Newman 9 Wenatchee 5:09.69PR
7 Andrew Makin 11 Moses Lake 5:11.31PR
8 Marco Gonzalez 10 Eastmont 5:11.42SR
9 Tyler Trim 10 Wenatchee 5:23.50PR
10 Andrew Johnson 10 Eastmont 5:24.61PR
11 Zane Hernke 10 Eastmont 5:28.16PR
12 Calvin McCauley 10 Cascade Christian (Wenatc 5:28.45SR
13 Tenoch Mandujano 11 Eastmont 5:30.08SR
14 Cesar Sitio 12 Eastmont 5:30.59SR
15 Ezequiel Rodriguez 12 Wahluke 5:32.09SR
16 Juan Hernandez 9 Royal 5:33.83PR
17 Bryan Lima 12 Othello 5:38.31PR
18 Grady Dimke 10 Eastmont 5:43.72PR
19 Yahir Morales-Tolentino 10 Royal 5:43.91SR
20 Zane Antos 10 Wahluke 5:44.77PR
21 Andres Sanchez 10 Wenatchee 5:47.01
22 Hector Alcaide 9 Sunnyside 5:47.31PR
23 Parks Dela-Cruz 10 Moses Lake 5:48.56PR
24 Jackson Marotta 10 Eastmont 5:48.75PR
25 Brandon Black 9 Eastmont 5:51.27PR
26 Mario Cervantes Reyes 9 Eisenhower 5:51.63PR
27 Alexis Arias 9 Wahluke 5:51.92PR
28 Emmanuel Atilano 11 Othello 5:55.03PR
29 Vidal Abundiz 9 Royal 5:56.18PR
30 Julio Rojas 12 Eastmont 5:58.45PR
31 Jordan Chavez 9 Eisenhower 5:58.99PR
32 Raul Moreno 11 Othello 5:59.59SR
33 Taran Iwaasa 9 Eastmont 6:00.40PR
34 Jesus Zamora-Ochoa 9 Cle Elum/Roslyn 6:01.03PR
35 Austin Miller 11 Ephrata 6:07.68SR
36 Elijah Workman 9 Cascade Christian (Wenatc 6:08.92PR
37 Alex Vargas 11 Royal 6:10.54PR
38 Nathaniel Dagnon 10 Moses Lake 6:10.96PR
39 Ethan Clark 9 Moses Lake 6:12.21PR
40 Josh Gonzalez 9 Royal 6:14.36PR
41 Colyn Hill 12 Cascade Christian (Wenatc 6:15.74SR
42 Raul Sandoval 9 Wahluke 6:16.82PR
43 Juan Velasco 9 Wahluke 6:37.62PR
44 Angel Garcia-Silva 9 Sunnyside 6:37.90PR
45 J.R. Jaramillo 9 Sunnyside 6:38.06PR
46 Vincent Ruiz 11 Sunnyside 6:47.71SR
47 Krystian Uribe 9 Wahluke 6:49.04PR
48 Kevin Lopez 9 Wahluke 6:49.32PR
49 Michael Garcia 10 Wahluke 6:55.17SR
50 Caleb Chin 12 Eastmont 7:55.45
Tony Mendoza 9 Wahluke DNS
Luis Cruz 9 Wahluke DNS
Noe Briseno 12 Eastmont DNS
Jose Barbosa 11 Wahluke DNS
Brian Hernandez 9 Royal DNS
Calvin Black 12 Cle Elum/Roslyn DNS
Michael Michel 10 Sunnyside DNS
Jayden Hanson 10 Wenatchee DNS
Trenton Hallman 10 Eastmont DNS
Joaquin Arballo-Meza 10 Royal DNS
Junior Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Logan Strozyk 10 Wilbur-Creston 11:10.86SR
2 Andrew Makin 11 Moses Lake 11:29.34PR
3 Fernando Garcia 10 Wenatchee 11:31.32PR
4 Ezequiel Rodriguez 12 Wahluke 12:13.85
5 Bryan Lima 12 Othello 12:29.31PR
6 Carter Freeman 11 Othello 12:37.66SR
7 Parks Dela-Cruz 10 Moses Lake 12:59.50PR
8 Kyle Yorgesen 12 Wahluke 14:21.11SR
Josh Gonzalez 9 Royal DNS
Jose Barbosa 11 Wahluke DNS
Vidal Abundiz 9 Royal DNS
Juan Hernandez 9 Royal DNS
Cesar Lagunes Ponce 9 Royal DNS
Junior Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Blake Duncan 12 Entiat 16.65SR
2 Bridger Lawson 11 Othello 17.32SR
3 Johnny Amezcua 9 Wenatchee 17.92PR
4 Tyler Kazen 10 Eastmont 19.03PR
5 Daniel Ayala 12 Wahluke 19.08PR
6 Josue Sanchez 9 Ephrata 19.15PR
7 Brenden Hill 11 Wilbur-Creston 19.30SR
8 Trent Black 10 Ephrata 19.89SR
9 Carlos Rodriguez 10 Eastmont 20.25PR
10 Dayne Derr 11 Ephrata 20.36PR
11 Hudson Miller 9 Wenatchee 20.36PR
12 Agustin Ramos 10 Sunnyside 20.43PR
13 Tim Morrison 9 Wenatchee 20.78PR
14 Miguel Acosta-Mendoza 10 Royal 20.81PR
15 Tyler Butcher 11 Othello 21.67SR
16 Nathan Ponce 12 Wahluke 21.87PR
17 Nathaniel Davila 10 Moses Lake 23.27PR
Junior Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Case Crutcher 11 Entiat 44.72SR
2 Tyler Kazen 10 Eastmont 45.07PR
3 Bridger Lawson 11 Othello 45.53SR
4 Blake Duncan 12 Entiat 45.86SR
5 Martin Vargas 12 Wahluke 46.54SR
6 Jordy Medrano 11 Entiat 46.57SR
7 Daniel Ayala 12 Wahluke 46.93SR
8 Trent Black 10 Ephrata 47.82SR
9 Brenden Hill 11 Wilbur-Creston 48.93SR
10 Brennen Beissner 11 Ephrata 49.28
11 Carlos Rodriguez 10 Eastmont 49.49PR
12 Tyler Butcher 11 Othello 50.19
13 Josue Sanchez 9 Ephrata 50.91
14 Tim Morrison 9 Wenatchee 50.99PR
15 Agustin Ramos 10 Sunnyside 52.69PR
16 Garrett Giacomazzi 9 Entiat 52.86PR
17 Nathan Ponce 12 Wahluke 52.86PR
18 Dayne Derr 11 Ephrata 53.01PR
19 Hudson Miller 9 Wenatchee 59.97PR
Nathaniel Davila 10 Moses Lake DNS
Christian Tlatenchi 9 Wahluke DNS
Jared Nunez 11 Othello DNS
Junior Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Wahluke 47.27
Martin VargasTanu BuckLogan MarlowTony Avalos
2 Othello 47.50
Jonathan RochaJavier MironOrlando BasurtoBridger Lawson
3 Entiat 47.96
Josh PetersonDrew DuncanBlake DuncanCase Crutcher
4 Wilbur-Creston 48.25
Brenden HillCarter StevesonNathan WheelerBrayden Seylor
5 Wenatchee 48.64
Gabe MitrakulJohnny AmezcuaAdam ThrappWill Walker
6 Moses Lake 48.69
Spencer SmithRodney StarksGerado NovaCaleb Plaisted
7 Ephrata 49.18
Dayne DerrJeremiah CampbellTyler LybbertNoah Lopez
8 Sunnyside 50.06
Jonathan BuenoDaniel RosasMiguel SanchezCesar Palacios
9 Moses Lake 50.07
Michael DuongAlex ShevchukNathaniel DavilaLuke Regimbal
10 Sunnyside 50.09
Anthony DensonChase YanezBenjamin OswaltFavian Oseguera
11 Waterville 50.51
August KoulourisPayton MulanaxIan MinataniDaniel Youngblood
12 Wahluke 52.07
Nathan PonceTony CruzNahum VivarCarlos Gomez
13 Eisenhower 53.30
Nick BurtonAngel Torres SalazarLogan DagdaganAugust Biddick
Royal DNS
Vidal AbundizBrian HernandezMiguel Acosta-MendozaDamien Martindale
Royal DNS
Gustavo Espino- GonzalezCarlos "CJ" OchoaDavid TrinidadGeorge Trinidad
Wilbur-Creston DQ
Jon AtkinsWyatt StevesonShane NicholsJordan Holt
Junior Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Othello 4:00.07
Adrian MendozaTyler ButcherLuis SanchezJonathan Rocha
2 Eastmont 4:11.98
Jackson MarottaAbram RodriguezBrandon BlackTemeren Iwaasa
3 Eastmont 4:19.21
Tenoch MandujanoAndrew JohnsonJulio RojasGrady Dimke
4 Eisenhower 4:25.89
August BiddickMario Cervantes ReyesJordan ChavezAngel Torres Salazar
5 Sunnyside 4:31.15
Jonoyeth TrujanoAdrian SanchezAngel GarciaXavier Randall
6 Wahluke 4:31.85
Tony MendozaKevin LopezKrystian UribeAlexis Arias
Junior Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dakota White 12 Ephrata 40-00.00SR
2 Jose Flores 12 Othello 36-05.00
3 Elias Guevara 12 Ephrata 36-04.00PR
4 Pedro Casteneda 10 Wahluke 36-02.00
5 Sim Cass 10 Wenatchee 36-00.00
6 Jacob Van Kirk 10 Ephrata 34-00.00SR
7 Gerardo Ledezma 12 Wahluke 33-05.00SR
8 Marcus Duvall 9 Moses Lake 33-04.00PR
9 Cris Vazquez 10 Othello 32-06.00PR
10 Favian Oseguera 10 Sunnyside 32-05.00SR
11 Ryan Reno 10 Othello 31-08.00SR
12 Jesus Gutierrez 12 Wahluke 31-06.50PR
13 Tre Jagla 9 Wenatchee 31-05.00
14 Christafer Vizenor 10 Moses Lake 31-03.00PR
15 Michael VanCamp 12 Entiat 31-02.50SR
16 Ryan Webb 11 Cle Elum/Roslyn 30-09.50SR
17 Aiden Ochoa 9 Othello 30-08.00PR
17 Cody Wagner 10 Wilbur-Creston 30-08.00
19 Trent Freeman 12 Royal 30-07.00PR
20 Cole Rosman 12 Wilbur-Creston 30-06.00PR
21 Seth Weron 12 Sunnyside 30-04.00PR
22 Parker Smith 11 Eastmont 30-02.50PR
23 Mariano Placido-Barajas 9 Ephrata 30-02.00PR
24 Tony Bron 11 Waterville 30-00.00PR
25 Conard Harrison 12 Cascade Christian (Wenatc29-10.50SR
26 Cameron MacKenzie 11 Wenatchee 29-10.00
27 Mason Moore 9 Wenatchee 29-07.50PR
28 Alex Mojica 10 Sunnyside 29-05.00PR
28 Angel Cuellar 11 Eastmont 29-05.00
30 Gabriel Simons 11 Wilbur-Creston 28-11.00
31 Brock Kane 12 Wilbur-Creston 28-10.00PR
32 Anselmo Lopez 11 Wahluke 28-07.50SR
33 Gustavo Garcia 11 Sunnyside 28-02.00PR
34 Malachi Ruiz 12 Ephrata 28-00.50PR
35 Mark Magdaleno 11 Wahluke 28-00.00
36 Alexander DuFour 9 Eastmont 27-09.00PR
37 Logan Grimes 9 Ephrata 27-07.00PR
38 Jeffery Condardo 9 Eisenhower 27-06.00PR
39 Nick Puentes 12 Wahluke 27-05.00PR
40 Damien Martindale 9 Royal 27-04.00PR
41 Moises Rosales 9 Ephrata 27-02.00PR
42 Jose Hernandez 10 Sunnyside 27-01.00
43 Micah Van Kirk 9 Ephrata 26-07.00PR
44 Andres Enciso 10 Royal 26-04.00PR
45 Esteban Rodriguez 11 Royal 26-03.00SR
46 Carter Mills 11 Ephrata 26-02.00PR
47 Heath Kelso 9 Wenatchee 26-01.00PR
48 Audiel Mendez 9 Wahluke 25-10.00PR
48 Daniel Rojas 10 Othello 25-10.00PR
50 Isidro Larios 12 Othello 25-09.00SR
51 Rafael Barajas 10 Wahluke 25-04.00PR
52 Dario Tapia 12 Othello 25-00.00SR
53 Jesus Segovia 9 Wenatchee 24-10.00PR
53 Vito Cantu 10 Othello 24-10.00PR
53 Noe Vargas 9 Othello 24-10.00PR
56 Danilo Melo 11 Waterville 24-09.50PR
57 Adolfo Vela 11 Waterville 24-08.00PR
57 Grant Allen 9 Wahluke 24-08.00PR
59 Salvador Rangel 9 Wahluke 24-07.00PR
60 Joshia Moore 9 Wenatchee 24-06.00PR
60 Ricardo Mercado 12 Eisenhower 24-06.00PR
60 Reid Fillion 9 Wenatchee 24-06.00PR
63 Rodrigo Castaneda 11 Eastmont 24-05.50
64 Bryan Pozos 12 Wahluke 24-04.00
64 Abraham Gonzalez 9 Wahluke 24-04.00PR
66 Jesse Quintero 10 Wahluke 24-01.00PR
67 Colby Crutcher 11 Entiat 23-05.00SR
68 Bailey Klefbeck 11 Royal 23-04.00PR
69 Freddy Gaxiola Arroyo 11 Royal 23-03.50PR
70 William Long 10 Eastmont 23-00.00
70 Richard Pinnell 11 Cle Elum/Roslyn 23-00.00SR
72 Carlos Silva-Perez 10 Sunnyside 22-10.50PR
73 Kevin Medina 10 Entiat 22-08.00SR
74 David Zhupikov 11 Eastmont 22-06.00
75 Mateus Mullen 9 Waterville 22-05.00PR
76 Victor Sandovol 9 Wahluke 22-02.00PR
77 Alex Ruiz 9 Wilbur-Creston 21-08.00
77 Edgar Hernandez 9 Royal 21-08.00PR
79 Zackary Allmendinger 9 Eisenhower 21-06.00PR
80 Ky Mangold 10 Ephrata 21-02.00
81 Parker Giles 11 Othello 20-10.00SR
82 Nick Santillan 9 Royal 20-03.00PR
83 Justin Lasater 11 Entiat 19-00.00SR
84 Asher Nelson-Mack 9 Ephrata 16-10.50PR
85 Dario Guizar 9 Sunnyside 16-08.00PR
86 Fransisco Venegas 12 Royal 16-01.00PR
Thomas Molitor 12 Moses Lake DNS
Isaiah Perez 11 Othello DNS
Alejandro Coria 12 Eastmont DNS
Joseph Kostelnik 11 Royal DNS
Robert Moss 9 Ephrata DNS
Preston Ervin 10 Sunnyside DNS
Jonathan Waller 11 Sunnyside DNS
Ethan Wiese 9 Entiat DNS
Junior Varsity Boys Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jordy Medrano 11 Entiat 142-02SR
2 Colby Crutcher 11 Entiat 137-00SR
3 Carter Mills 11 Ephrata 133-08PR
4 Blake McGuire 9 Wenatchee 126-08PR
5 Alexander DuFour 9 Eastmont 119-05PR
6 Ezekiel Harlan 12 Wenatchee 117-00PR
7 Brock Kane 12 Wilbur-Creston 116-06PR
8 Ryan Pelayo 9 Wenatchee 115-04PR
9 Isidro Larios 12 Othello 114-00SR
10 Anthony Denson 10 Sunnyside 111-02PR
11 Emmanuel Garcia 11 Wahluke 107-07SR
12 Armando Galvan 11 Sunnyside 107-01SR
13 Nathan Wheeler 10 Wilbur-Creston 103-00PR
13 Huvaldo Medina 10 Sunnyside 103-00PR
15 Joshia Moore 9 Wenatchee 102-06PR
16 Yaw Ferrell 10 Wenatchee 100-02SR
16 Max Prazer 10 Eastmont 100-02
18 Carlos Silva-Perez 10 Sunnyside 95-10PR
19 Alexis Espinosa-Roldan 12 Sunnyside 94-04PR
20 Trent Freeman 12 Royal 93-06SR
21 Cole Rosman 12 Wilbur-Creston 93-05
22 Emilio Mendoza 10 Royal 92-07PR
23 Gustavo Garcia 11 Sunnyside 92-05PR
24 Rhody Raymond 10 Moses Lake 89-00PR
25 Seth Weron 12 Sunnyside 87-08PR
26 Miguel Pena 12 Othello 87-04PR
27 Beau Broaddus 12 Eastmont 86-04
28 Dario Tapia 12 Othello 86-03PR
29 Heath Kelso 9 Wenatchee 85-03PR
30 Conard Harrison 12 Cascade Christian (Wenatc 82-02SR
31 Rafael Barajas 10 Wahluke 81-01PR
32 Ricardo Mercado 12 Eisenhower 80-06SR
33 Richard Pinnell 11 Cle Elum/Roslyn 80-03SR
34 Nate Weeks 11 Eastmont 79-06
35 Jesus Gutierrez 12 Wahluke 78-04PR
36 Alex Mojica 10 Sunnyside 77-03PR
37 Ismael Iniguez 9 Sunnyside 76-03PR
38 Bailey Klefbeck 11 Royal 75-02PR
39 Elias Guevara 12 Ephrata 75-00SR
40 Antonio Rodrigues-De Ange 9 Wenatchee 74-07PR
41 Brenden Hill 11 Wilbur-Creston 74-02SR
42 Mateus Mullen 9 Waterville 72-09PR
43 Hunter Walker 10 Ephrata 72-07PR
44 Nathan Temple 11 Cle Elum/Roslyn 70-10PR
44 Preston Ervin 10 Sunnyside 70-10PR
46 Kevin Medina 10 Entiat 70-04SR
47 Jonathan Waller 11 Sunnyside 70-02PR
48 Carlos "CJ" Ochoa 9 Royal 70-00PR
49 Johathan Cruz 9 Othello 69-10PR
50 George Trinidad 9 Royal 67-03PR
51 Andres Enciso 10 Royal 67-02PR
52 Grant Allen 9 Wahluke 66-02PR
53 Dakota White 12 Ephrata 65-00SR
54 Malachi Ruiz 12 Ephrata 64-03PR
55 Adolfo Vela 11 Waterville 63-04PR
56 Micah Van Kirk 9 Ephrata 59-03PR
57 Danilo Melo 11 Waterville 58-02PR
58 Tony Bron 11 Waterville 56-10SR
59 Jesse Quintero 10 Wahluke 56-06PR
60 Jacob Van Kirk 10 Ephrata 56-05SR
61 Kenneth Britton 12 Eastmont 54-10
62 Logan Grimes 9 Ephrata 53-06PR
63 Victor Sandovol 9 Wahluke 52-05PR
64 Abraham Gonzalez 9 Wahluke 51-11PR
65 Moises Rosales 9 Ephrata 50-11PR
66 Audiel Mendez 9 Wahluke 50-06PR
67 Jose Herrera-Martinez 9 Wahluke 48-03PR
68 Asher Nelson-Mack 9 Ephrata 45-04PR
69 Fransisco Venegas 12 Royal 40-02PR
70 Ky Mangold 10 Ephrata 36-10SR
Edgar Hernandez 9 Royal DNS
Jack Gudmundson 10 Eastmont DNS
Cameron Pope 9 Eastmont DNS
Jose Hernandez 11 Sunnyside DNS
Isaiah Perez 11 Othello DNS
David Trinidad 9 Royal DNS
Nick Santillan 9 Royal DNS
Coulter Avis 9 Wenatchee DNS
Brady Mata 11 Moses Lake DNS
Joaquin Leon 9 Wahluke DNS
Christafer Vizenor 10 Moses Lake DNS
Robert Moss 9 Ephrata DNS
Jordan Vanassche 12 Wenatchee DNS
Zackary Reyer 9 Moses Lake DNS
Javier Miron 12 Othello DNS
Cesar Cortes 9 Othello DNS
Miguel Sanchez 10 Sunnyside DNS
Junior Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tony Avalos 12 Wahluke 5-08.00
2 Ryan Pelayo 9 Wenatchee 5-08.00PR
3 Logan Marlow 10 Wahluke 5-06.00
4 Dawson Pike 9 Wenatchee 5-06.00
5 Devyn Hill 12 Cascade Christian (Wenatc 5-06.00SR
6 Brayden Seylor 11 Wilbur-Creston 5-06.00SR
7 Carson Everhart 11 Eastmont 5-04.00
8 Branden Hardin 11 Entiat 5-02.00SR
8 Nathan Wheeler 10 Wilbur-Creston 5-02.00
9 Alexis Espinosa-Roldan 12 Sunnyside 5-02.00PR
11 Frank Lopez 11 Othello 5-00.00PR
11 Sam Kavanaugh 12 Cle Elum/Roslyn 5-00.00PR
11 Mark Weber 11 Othello 5-00.00PR
14 Jonathan Sanchez 11 Sunnyside 4-10.00PR
14 Alex Castellanos 11 Sunnyside 4-10.00PR
14 Rafael Juarez 10 Wahluke 4-10.00
14 Isaiah Trevino 10 Sunnyside 4-10.00
Brian Caballero 11 Moses Lake DNS
Carter Steveson 9 Wilbur-Creston NH
Jonathan Bueno 10 Sunnyside NH
Daniel Youngblood 11 Waterville NH
Davin Surber 9 Cascade Christian (Wenatc DNS
Elijah Workman 9 Cascade Christian (Wenatc NH
Vladislav Grib 9 Ephrata NH
Miguel Sanchez 10 Sunnyside NH
Daniel Miller 12 Wenatchee NH
Wayne Blanchard 11 Ephrata DNS
Nick Dietzman 9 Wenatchee NH
Hunter Walker 10 Ephrata DNS
Gage Mickelsen 12 Ephrata NH
Jacob Blevins 9 Royal NH
Dawson Harris 9 Royal NH
Luke Nelson 10 Ephrata DNS
Junior Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Grace Jackson 11 Cle Elum/Roslyn 13.46SR
2 Faith Southard 12 Entiat 13.87SR
3 Joslyn Lucero 9 Waterville 14.22PR
4 Paris Wilson 9 Sunnyside 14.27PR
5 Emily Ross 10 Wilbur-Creston 14.38
6 Lexus Wilson 9 Wenatchee 14.40PR
7 Kari Heath 10 Moses Lake 14.42SR
8 Callie Haden 9 Wilbur-Creston 14.43PR
9 Alondra Lazano 9 Wahluke 14.65PR
10 Kennedy Leach 9 Eisenhower 14.77PR
11 Kayla DeVera 12 Wenatchee 14.85SR
12 Marissa Gregg 9 Eastmont 14.87
13 Kalliee Randall 10 Moses Lake 14.89SR
14 Lacey Moser 10 Moses Lake 14.90PR
15 Kaylynn Schmitten 10 Eastmont 14.91
16 Sierra Egbert 10 Wenatchee 14.93PR
17 Jovanna Ramirez 9 Eastmont 14.94PR
18 Sylvia Alvarez 11 Sunnyside 14.95SR
19 Savannah Hill 9 Entiat 14.99PR
20 Kayla Balanay 11 Moses Lake 15.00PR
21 Hannah Gronlund 10 Wilbur-Creston 15.04
22 Samantha DeVera 9 Wenatchee 15.08PR
23 Megan Dearborn 10 Moses Lake 15.08SR
24 Natalia Naranjo 11 Sunnyside 15.14SR
25 Sabrina Carvo 11 Ephrata 15.15SR
26 Ana Garcia 11 Wahluke 15.24SR
27 America Garcia 10 Wahluke 15.26PR
28 Ashley Perez 9 Othello 15.30PR
29 Gemma Delgado 11 Entiat 15.31SR
30 Drew Banuelos 9 Eastmont 15.37
31 Hayden Mills 9 Ephrata 15.44PR
32 Mallory Farmer 10 Eastmont 15.50
33 Megan Marshall 12 Wilbur-Creston 15.50PR
34 Karina Sapozhnikova 12 Wenatchee 15.53SR
35 Riana Andersen 12 Wilbur-Creston 15.53
36 Luz Tolentino 9 Royal 15.54PR
37 Maria Sanchez 12 Wahluke 15.54SR
38 Sarah Valdovinos 12 Eisenhower 15.57SR
39 Sulibeth Mondragon 9 Othello 15.57PR
40 Aisha Mondragon 11 Eastmont 15.62
41 Asusena Gomez 11 Othello 15.63SR
42 Alexia Mendoza 9 Sunnyside 15.67PR
43 Odalis Lopez 11 Eastmont 15.70
44 Izabella Romero 9 Sunnyside 15.72PR
45 Maia Brown 11 Eastmont 15.73SR
46 Kenya Valdovinos 10 Wahluke 15.73PR
47 Celest McTaggart 12 Entiat 15.75PR
48 Renessa Cole 10 Ephrata 15.75SR
49 Andrea Arroyo 10 Royal 15.77SR
50 Maycee Palo 11 Moses Lake 15.79PR
51 Alyson Wright 11 Ephrata 15.81PR
52 Alayna Perez 9 Ephrata 15.82PR
53 Julia Heckmann 11 Wenatchee 15.83PR
54 Azucena Guerra 11 Othello 15.84SR
55 Anna Lashua 9 Cle Elum/Roslyn 15.88PR
56 Bailey Davis 11 Moses Lake 15.93SR
57 Tania Magana-Lopez 9 Royal 15.96PR
58 Yohanna Mendoza 11 Ephrata 16.06SR
59 Kaitlynn Leach 11 Eisenhower 16.07SR
59 Ellie Fanning 10 Royal 16.07PR
61 Emily Taylor 11 Cle Elum/Roslyn 16.08PR
62 Michelle Vasquez 10 Sunnyside 16.11PR
63 Martha Olmos 11 Eastmont 16.13
64 Marianna Contreras 9 Wahluke 16.16PR
65 Arely Silva 11 Othello 16.18SR
66 Haylee Mears 9 Ephrata 16.18PR
67 Vanessa Campos 11 Sunnyside 16.22PR
68 Madalyn Johnstone 11 Eastmont 16.22
69 Judith Perdomo 9 Eastmont 16.22
70 Yasmin Farias 9 Sunnyside 16.23PR
71 Sophie Batt 9 Eastmont 16.23
72 Daniela Pineda 9 Othello 16.28PR
73 Adriana Aceves 11 Othello 16.37SR
74 Jessica Zuyeva 10 Moses Lake 16.45PR
75 Jessica Mendoz 10 Moses Lake 16.46PR
76 Marina Vorobey 10 Moses Lake 16.48PR
77 Emily Madrigal 9 Royal 16.52PR
78 Savannah Mirelez 12 Sunnyside 16.54SR
79 Cecilia Cruz 9 Othello 16.58PR
80 Cristal Mendez 9 Eastmont 16.62PR
81 Esmerelda Pineda 10 Othello 16.63PR
82 Elena Barkley 9 Moses Lake 16.67PR
83 Jimena Ramos 9 Royal 16.71PR
84 Yaquelin Vega 10 Othello 16.88PR
85 Alyssa Gregg 9 Eastmont 16.91PR
86 Diana Meza 10 Wahluke 16.95SR
87 Judith Villada 10 Wahluke 16.95PR
88 Cinthia Raygoza 9 Royal 16.97PR
89 Rosalinda Aguirre 10 Othello 16.98PR
90 Layne Williams 9 Moses Lake 17.11PR
91 Arly Deleon 9 Eisenhower 17.14PR
92 Melina Martinez 10 Wahluke 17.30SR
93 Lupe Diaz 9 Royal 17.31PR
94 Lauren Tolley 10 Moses Lake 17.36PR
95 Emily Guerrero 10 Royal 17.55SR
96 Julisa Aguilar 12 Eastmont 17.62PR
97 Ahtziri Rodriguez 9 Ephrata 17.76PR
98 Jennifer Guerrero 9 Othello 17.95PR
99 Emily Lopez 9 Othello 17.95PR
100 Melissa Ruiz 9 Royal 18.02PR
101 Kaelie Millikin 10 Moses Lake 18.32PR
102 Shelby Tuggle 10 Eastmont 18.32PR
103 Samantha Pruneda 11 Othello 18.79PR
104 Belen Ceja 10 Royal 18.80PR
105 Alyson Hale 9 Royal 19.32PR
106 Stevie Woody 10 Eisenhower 19.85PR
107 Traeci Acevado 10 Royal 20.08PR
108 Jessie Kehn 11 Ephrata 21.15PR
Fatima Martinez 9 Othello DNS
Cynthia Moreno-Diaz 9 Wahluke DNS
Delaney Gonzalez 9 Othello DNS
Abigail Nieves 9 Wahluke DNS
Kate Mount 10 Moses Lake DNS
Ashley Corrales 11 Eastmont DNS
America Resendiz 10 Royal DNS
Jessica Lowrey 12 Eisenhower DNS
Junior Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Grace Jackson 11 Cle Elum/Roslyn 27.08SR
2 Janessa Frank 12 Sunnyside 28.22SR
3 Faith Southard 12 Entiat 28.41SR
4 Lauren Clark 12 Wenatchee 28.74PR
5 Ireland Knipfer 10 Wenatchee 29.06SR
6 Claira Kelso 12 Wenatchee 29.99SR
7 Emily Ross 10 Wilbur-Creston 30.03SR
8 Paris Wilson 9 Sunnyside 30.06PR
9 Lexus Wilson 9 Wenatchee 30.45PR
10 Marissa Gregg 9 Eastmont 30.63
11 Kate Mount 10 Moses Lake 30.74PR
12 Savannah Hill 9 Entiat 30.80PR
13 Kaylynn Schmitten 10 Eastmont 30.93SR
14 Jovanna Ramirez 9 Eastmont 31.15PR
15 Kalliee Randall 10 Moses Lake 31.15SR
16 Lacey Moser 10 Moses Lake 31.59PR
17 Sarah Valdovinos 12 Eisenhower 31.60PR
18 Sylvia Alvarez 11 Sunnyside 31.73SR
19 Sabrina Carvo 11 Ephrata 31.89SR
20 Sierra Egbert 10 Wenatchee 31.89PR
21 Hayden Mills 9 Ephrata 31.92PR
22 Alayna Perez 9 Ephrata 31.99PR
23 Larissa Leon 9 Sunnyside 32.11PR
24 Asusena Gomez 11 Othello 32.39PR
25 Odalis Lopez 11 Eastmont 32.44PR
26 Riana Andersen 12 Wilbur-Creston 32.54
27 Renessa Cole 10 Ephrata 32.58SR
28 Izabella Romero 9 Sunnyside 32.65PR
29 Hannah Rodriguez 11 Eisenhower 32.67SR
30 Alyson Wright 11 Ephrata 32.78PR
31 Aisha Mondragon 11 Eastmont 32.89
32 Yasmin Farias 9 Sunnyside 33.14PR
33 Maria Sanchez 12 Wahluke 33.22SR
34 Ana Garcia 11 Wahluke 33.27SR
35 Nicole Hellewell 12 Moses Lake 33.40SR
36 Mariela Estrada 10 Wahluke 33.47SR
37 Julia Heckmann 11 Wenatchee 33.49PR
38 Alexia Mendoza 9 Sunnyside 33.54PR
39 Sophie Batt 9 Eastmont 33.56PR
40 Araceli Mendoza 9 Royal 33.61PR
41 Martha Olmos 11 Eastmont 33.73
42 Bailey Davis 11 Moses Lake 33.76SR
43 Azucena Guerra 11 Othello 33.79
44 Drew Banuelos 9 Eastmont 33.94
45 Daniela Pineda 9 Othello 33.95PR
46 Adriana Aceves 11 Othello 33.97SR
47 Tania Magana-Lopez 9 Royal 34.01PR
48 Jessica Zuyeva 10 Moses Lake 34.11PR
49 Vanessa Campos 11 Sunnyside 34.17PR
50 Yohanna Mendoza 11 Ephrata 34.33SR
51 Savannah Mirelez 12 Sunnyside 34.36SR
52 Cecilia Cruz 9 Othello 34.41PR
53 Emily Madrigal 9 Royal 34.44PR
54 Cristal Mendez 9 Eastmont 34.81
55 Arely Silva 11 Othello 34.81SR
56 Kaitlynn Leach 11 Eisenhower 34.82SR
57 Cinthia Raygoza 9 Royal 35.00PR
58 Diana Meza 10 Wahluke 35.04SR
59 Jessica Mendoz 10 Moses Lake 35.41PR
60 Arly Deleon 9 Eisenhower 35.41PR
61 Marina Vorobey 10 Moses Lake 35.77PR
62 Judith Perdomo 9 Eastmont 35.81
63 Esmerelda Pineda 10 Othello 35.94PR
64 Alyssa Gregg 9 Eastmont 36.07
65 Jennifer Guerrero 9 Othello 36.15PR
66 Leslye Castillo 12 Cascade Christian (Wenatc 36.84PR
67 Melina Martinez 10 Wahluke 37.93SR
68 Shayla Ruiz 9 Sunnyside 38.02PR
69 Trishelle Fernandez 10 Sunnyside 39.16SR
70 Stevie Woody 10 Eisenhower 42.71PR
71 Isabella Garcia 10 Sunnyside 42.94PR
Sulibeth Mondragon 9 Othello DNS
Ashley Corrales 11 Eastmont DNS
Dianna Ochoa 11 Wahluke DNS
America Garcia 10 Wahluke DNS
Samantha DeVera 9 Wenatchee DNS
Maycee Palo 11 Moses Lake DNS
Jimena Ramos 9 Royal DNS
Elena Barkley 9 Moses Lake DNS
Kasandra Marmolejo-Mayo 11 Royal DNS
Kari Heath 10 Moses Lake DNS
Abigail Nieves 9 Wahluke DNS
Emily Taylor 11 Cle Elum/Roslyn DNS
Jessica Lowrey 12 Eisenhower DNS
Junior Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lauren Clark 12 Wenatchee 1:02.43SR
2 Janessa Frank 12 Sunnyside 1:05.85SR
3 Madisen Douglas 9 Othello 1:07.57PR
4 Blake Jensen 9 Royal 1:08.68PR
5 Aliyah Finch 9 Royal 1:09.01PR
6 Gemma Delgado 11 Entiat 1:11.72SR
7 Nicole Hellewell 12 Moses Lake 1:13.14SR
8 Araceli Mendoza 9 Royal 1:16.43PR
9 Yohanna Mendoza 11 Ephrata 1:19.89SR
Cynthia Moreno-Diaz 9 Wahluke DNS
Junior Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Annelise Bauman 9 Eastmont 2:34.83PR
2 Blake Jensen 9 Royal 2:44.29PR
3 Karissa Murie 10 Wenatchee 2:52.59SR
4 Hannah Hilton 9 Eisenhower 2:53.51PR
5 Annika Jarmin 9 Wenatchee 2:55.96PR
6 Ella Loewen 9 Wenatchee 2:56.96
7 Olivia Leonhardt 9 Eastmont 2:59.34PR
8 Aliyah Finch 9 Royal 2:59.87PR
9 Yesica Neponuceno 11 Othello 3:00.76
10 Anna Mickey 11 Wenatchee 3:02.33PR
11 Jovana Lopez 10 Entiat 3:05.42PR
12 Citlali Gonzalez 12 Eastmont 3:05.55SR
13 Ana Martinez 9 Eastmont 3:07.46PR
14 Halle Parris 10 Othello 3:07.79PR
15 Rebecca Covarrubias 11 Eastmont 3:09.48PR
16 Jimena Ramos 9 Royal 3:10.95PR
17 Marissa Galvan 9 Sunnyside 3:22.58PR
18 Lesley Hernandez 10 Royal 3:25.19PR
19 Natasha MIller 10 Entiat 3:33.91PR
Vivica Booth 9 Sunnyside DNS
Julianne Burns 9 Eastmont DNS
Margaret Strang 12 Eastmont DNS
Emily Husted 10 Eastmont DNS
Karen Arellano 10 Wahluke DNS
Christina Hernandez 9 Sunnyside DNS
Daniela Minchaca 9 Sunnyside DNS
Karissa Long 12 Wenatchee DNS
Junior Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Annelise Bauman 9 Eastmont 5:50.22PR
2 Madison Clark 12 Wilbur-Creston 5:51.96
3 Avery Miller 9 Wenatchee 6:01.41PR
4 Hannah Hilton 9 Eisenhower 6:09.71PR
5 Ella Loewen 9 Wenatchee 6:13.30PR
6 Claudia Olivares 11 Wahluke 6:14.77SR
7 Annika Jarmin 9 Wenatchee 6:18.25PR
8 Olivia Leonhardt 9 Eastmont 6:46.22PR
9 Emerald Smoger 11 Wilbur-Creston 6:48.13SR
10 Ana Martinez 9 Eastmont 6:49.13
11 Lauren Marquis 10 Eastmont 6:52.06PR
12 Jovana Lopez 10 Entiat 6:54.58PR
13 Rebecca Covarrubias 11 Eastmont 6:57.62PR
14 Citlali Gonzalez 12 Eastmont 7:06.63SR
15 Sayla Padilla 10 Othello 7:17.67PR
16 Daniela Minchaca 9 Sunnyside 7:21.97PR
17 Gracee Frank 10 Royal 7:22.66SR
18 Lesley Hernandez 10 Royal 7:22.94PR
19 Liana Rosado 9 Eisenhower 7:22.97PR
20 Brianna Guzman-Mendoza 12 Othello 7:26.75PR
21 Karen Arellano 10 Wahluke 7:31.63SR
22 Marissa Galvan 9 Sunnyside 7:33.87PR
23 Christina Hernandez 9 Sunnyside 7:38.79PR
24 Wendy Castro 12 Wahluke 7:42.43SR
25 Julianne Burns 9 Eastmont 7:43.35PR
26 Vivica Booth 9 Sunnyside 7:44.12PR
27 Emily Husted 10 Eastmont 7:49.73
28 Natasha MIller 10 Entiat 8:14.23PR
Gwen McQuaig 12 Wenatchee DNS
Georgia Bunch 11 Othello DNS
Marlene Ramirez 11 Wahluke DNS
Junior Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Claudia Olivares 11 Wahluke 14:28.56PR
2 Sayla Padilla 10 Othello 14:33.98PR
3 Wendy Castro 12 Wahluke 17:03.78SR
Emerald Smoger 11 Wilbur-Creston DNS
Madison Clark 12 Wilbur-Creston DNS
Ashley Barrios 9 Sunnyside DNS
Marlene Ramirez 11 Wahluke DNS
Junior Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kari Heath 10 Moses Lake 17.11PR
2 Ireland Knipfer 10 Wenatchee 17.50SR
3 Claira Kelso 12 Wenatchee 17.91SR
4 Essence Cazares 10 Sunnyside 18.25
5 Alaina Morgan 9 Sunnyside 18.28
6 Isabel Pelayo 12 Wenatchee 18.28SR
7 Rebecca Giacomazzi 12 Entiat 18.74SR
8 Kylie Roozen 9 Eastmont 18.80PR
9 Sabrina Carvo 11 Ephrata 19.80SR
10 Andrea Arroyo 10 Royal 20.68SR
11 Malia Brunette 10 Eastmont 21.09SR
12 Jasmine Abouammo 9 Eastmont 21.21PR
13 Karen Arellano 10 Wahluke 21.38PR
14 Hannah Rodriguez 11 Eisenhower 21.41PR
15 Savannah Mirelez 12 Sunnyside 21.95SR
16 Itai Cervantes 12 Wahluke 22.11SR
17 Ellie Fanning 10 Royal 22.56PR
18 Layne Williams 9 Moses Lake 22.78PR
19 Ashley Chavolla 9 Wenatchee 23.72PR
20 Andrea Lopez-Becerra 10 Royal 26.14SR
21 Tania Magana-Lopez 9 Royal 26.27PR
22 Cinthia Raygoza 9 Royal 27.27PR
23 Roselyn Aguilar 9 Wahluke 27.33
24 Melissa Ruiz 9 Royal 27.68PR
25 Judith Villada 10 Wahluke 27.84
26 Fatima Martinez 9 Othello 29.14PR
Junior Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Claira Kelso 12 Wenatchee 50.46SR
2 Kari Heath 10 Moses Lake 54.90SR
3 Kylie Roozen 9 Eastmont 55.55PR
4 Essence Cazares 10 Sunnyside 56.89
5 Kennedy Leach 9 Eisenhower 56.95PR
6 Sabrina Carvo 11 Ephrata 58.21SR
7 Andrea Arroyo 10 Royal 58.93PR
8 Luz Tolentino 9 Royal 1:00.57PR
8 Layne Williams 9 Moses Lake 1:00.57PR
10 Jasmine Abouammo 9 Eastmont 1:03.61PR
11 Malia Brunette 10 Eastmont 1:04.59SR
12 Gracee Frank 10 Royal 1:04.69PR
13 Andrea Lopez-Becerra 10 Royal 1:11.17PR
14 Roselyn Aguilar 9 Wahluke 1:11.55
15 Kasandra Marmolejo-Mayo 11 Royal 1:14.14PR
16 Judith Villada 10 Wahluke 1:18.75PR
Isabel Pelayo 12 Wenatchee DNS
Fatima Martinez 9 Othello DNS
Junior Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Wilbur-Creston 55.39
Callie HadenEmily RossHannah GronlundMegan Marshall
2 Eisenhower 58.61
Hannah RodriguezKaitlynn LeachKennedy LeachSarah Valdovinos
3 Waterville 59.07
Hailey MorenoAbbigale SmithAlex PoppieJoslyn Lucero
4 Wahluke 1:00.19
Ana GarciaAbigail NievesMirna GallagaAmerica Garcia
5 Moses Lake 1:00.59
Marina VorobeyJessica ZuyevaKate MountKalliee Randall
6 Royal 1:01.37
Andrea ArroyoTania Magana-LopezEmily MadrigalEllie Fanning
7 Royal 1:02.39
Luz TolentinoAndrea Lopez-BecerraAraceli MendozaCinthia Raygoza
8 Wahluke 1:02.83
Itai CervantesMelina MartinezCynthia Moreno-DiazMayra Onofre
9 Othello 1:02.84
Emily LopezJennifer GuerreroEsmerelda PinedaYaquelin Vega
10 Moses Lake 1:03.07
Bailey DavisKaiya KingMaycee PaloKayla Balanay
Othello DNS
Azucena GuerraArely SilvaAdriana AcevesAsusena Gomez
Junior Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Wahluke 2:06.87
America GarciaAlondra LazanoMaria SanchezAna Garcia
2 Othello 2:15.26
Azucena GuerraAsusena GomezAdriana AcevesArely Silva
Waterville DNS
Hailey MorenoAbbigale SmithAlex PoppieJoslyn Lucero
Wilbur-Creston DNS
Callie HadenEmily RossHannah GronlundMadison Clark
Junior Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Wilbur-Creston 4:45.31
Callie HadenMadison ClarkMegan MarshallEmerald Smoger
2 Othello 4:59.62
Jennifer GuerreroDaniela PinedaEsmerelda PinedaSulibeth Mondragon
3 Wahluke 5:21.40
Karen ArellanoKenya ValdovinosAlondra LazanoClaudia Olivares
Royal DNS
Blake JensenGracee FrankJimena RamosAraceli Mendoza
Junior Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mirna Gallaga 12 Wahluke 92-00SR
2 Rebecca Giacomazzi 12 Entiat 84-04SR
3 Mika Sanford 11 Entiat 81-01SR
4 Lesly Ramirez 10 Eisenhower 81-00.50PR
5 Allison Haynes 12 Entiat 79-10.50SR
6 Liz Esparza 12 Royal 71-08SR
7 Haylee Stanger 12 Eastmont 71-06SR
8 Gloria Barajas 10 Wahluke 69-11.50PR
9 Ellisa Knox 11 Moses Lake 68-11PR
10 Kaitlynn Leach 11 Eisenhower 66-11.50SR
11 Lizeth Sotelo 10 Royal 66-03SR
12 Shyanee Knowles 11 Moses Lake 66-01PR
13 Xena Mendoza 12 Othello 64-07PR
14 Jessica Castro 12 Royal 62-11SR
15 Marthajayn Moore 10 Ephrata 62-03.50SR
16 Lexi Tobiness 9 Eisenhower 62-02.50PR
17 Nora Gutzwiler 9 Wenatchee 62-01PR
18 Marly Flores 9 Eisenhower 62-00PR
19 Orion Kocan 9 Ephrata 60-05PR
20 Essence Cazares 10 Sunnyside 59-10.50PR
21 Alexis Coronado 12 Othello 58-04SR
22 Maria Orozco Sandoval 11 Wenatchee 57-06PR
23 Lupe Diaz 9 Royal 57-05PR
24 Ahtziri Rodriguez 9 Ephrata 57-03.50PR
25 Rashann Olsen 9 Ephrata 57-03PR
26 Jessie Kehn 11 Ephrata 55-08PR
27 Heidi Angel 10 Othello 54-11.50PR
28 Traeci Acevado 10 Royal 54-09.50PR
29 Lola See 10 Ephrata 54-07.50PR
30 Daisy Ballardo 10 Othello 54-05SR
30 Citlali Gonzalez 12 Eastmont 54-05
32 Jessica Womack 11 Eastmont 53-09SR
33 Jasmin Nunez 10 Eisenhower 53-07SR
34 Maria Camarillo 9 Othello 53-04.50PR
35 Madilyn Burton 9 Ephrata 52-11.50PR
36 Jennifer Calvario 10 Wahluke 52-07.50PR
37 Daisy Coleman 9 Ephrata 52-03.50PR
38 Araly Rivera 10 Wahluke 52-02PR
39 Ashley Gonzalez 10 Eisenhower 51-11PR
40 Jessica Benitez 12 Wahluke 51-08PR
41 Karen Mendoza Torres 10 Royal 51-02.50SR
42 Olivia Mendoza 12 Royal 50-08SR
43 Abigael Marquez 10 Sunnyside 49-06.50PR
44 Aspen Plinski 9 Eastmont 49-00PR
44 Jessica Macias 11 Wahluke 49-00SR
46 Vanicia Cole 9 Entiat 48-10PR
46 Tatiana Vargas 12 Eastmont 48-10PR
48 America Resendiz 10 Royal 48-00PR
49 Melany Campos 10 Othello 47-08.50PR
50 Mallory West 9 Eastmont 47-06.50PR
51 Kasandra Marmolejo-Mayo 11 Royal 46-11SR
52 Brooke Jackson 10 Wenatchee 46-06PR
53 Trishelle Fernandez 10 Sunnyside 46-05SR
54 Maria Perez 11 Royal 46-04SR
55 Sevanna McKinney 9 Entiat 46-00.50PR
56 Yerania Naranjo 12 Royal 44-10SR
57 Alejandra Orozco 12 Othello 44-08.50PR
58 Marcy Paxtian 10 Royal 44-07PR
59 Kylee Theobold 10 Sunnyside 44-03SR
60 Lucy Christensen 11 Royal 43-09SR
61 Jennifer Adame 10 Sunnyside 43-08.50SR
62 Ashley Chavolla 9 Wenatchee 43-05.50PR
62 Tanya Padilla 10 Royal 43-05.50PR
64 Abigail Ibarra 10 Eisenhower 43-03.50PR
65 Lizeth Basurto 9 Othello 42-11PR
66 Regine Hyll 12 Wenatchee 41-10PR
67 Eliza Gust 9 Eastmont 41-07.50
68 Julie Strand 12 Wenatchee 41-05.50PR
69 Flor Barajas 11 Sunnyside 40-07PR
69 Nathathai Praphanphoj 12 Eastmont 40-07
71 Anahi Martinez 11 Eisenhower 40-06.50PR
71 Dioselin Arciniega 10 Othello 40-06.50PR
73 Alexandria Ponce 10 Sunnyside 40-04SR
74 Haylee Mears 9 Ephrata 40-03.50PR
75 Kimberly Anderton 11 Othello 39-10SR
76 Shayla Ruiz 9 Sunnyside 39-05PR
77 Margarita Beliz 12 Ephrata 38-11PR
78 Aurora Staats 12 Moses Lake 38-04PR
78 Molli Cordes 10 Wenatchee 38-04PR
80 Clarissa Guerro-Sandoval 12 Wahluke 37-08PR
81 Escarlette Alcaide 10 Sunnyside 37-07PR
82 Jillian Auguilar 9 Wahluke 37-05.50PR
83 Janessa Britton 9 Eastmont 35-05.50PR
84 Gabriela Mora 12 Othello 35-03PR
85 Isabel Abundiz 9 Othello 34-02PR
86 Abby Arroyo 9 Eisenhower 33-07PR
87 Amerie Stroh 10 Sunnyside 32-09.50PR
88 Joanna Bowman 11 Eastmont 32-01.50
88 Cassandra Ambrosio 10 Othello 32-01.50PR
90 Isabella Garcia 10 Sunnyside 31-05PR
91 Alejandra Garcia 9 Sunnyside 31-01.50PR
92 Alyson Hale 9 Royal 29-05PR
93 Janelle Alatriste 9 Wahluke 29-04PR
94 Vanessa Duran 10 Othello 25-04SR
Ashley Perez 9 Othello DNS
Giselle Perez 10 Othello DNS
Isabel Smith 9 Wenatchee DNS
Iris Ruelas 9 Sunnyside DNS
Raeann Jennings 12 Wilbur-Creston DNS
Kaelie Millikin 10 Moses Lake DNS
Nayeli Saldana 11 Eastmont DNS
Ashley Licona 10 Sunnyside DNS
Belen Rodriguez 9 Eisenhower DNS
Belen Ceja 10 Royal DNS
Evelyn Villegas 11 Sunnyside DNS
Anna Gonzalez 10 Othello DNS
Jaylin Almaguer 10 Sunnyside DNS
Dianna Ochoa 11 Wahluke DNS
Maylyn Leal 9 Othello DNS
Dalley Angstrom 9 Wilbur-Creston DNS
Marivy Hernandez 11 Wahluke DNS
Juliana Nunez 9 Wenatchee DNS
Marianna Contreras 9 Wahluke DNS
Junior Varsity Girls Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Rebecca Giacomazzi 12 Entiat 113-11PR
2 Isabel Pelayo 12 Wenatchee 100-04SR
3 Maeghan Wulf 12 Wenatchee 89-06PR
4 Xena Mendoza 12 Othello 87-02PR
4 Alexis Coronado 12 Othello 87-02
6 Brianna Herrera 9 Eisenhower 74-08PR
7 Casey Carter 11 Moses Lake 74-00SR
8 Marcy Paxtian 10 Royal 70-01PR
9 Hayden Mills 9 Ephrata 70-00PR
10 Karley Burrows 12 Cle Elum/Roslyn 67-07SR
11 Mayline Rodgriguez 9 Othello 63-00PR
12 Tania Ocampo Castro 12 Wenatchee 62-00PR
12 Yairy Zuniga 10 Othello 62-00PR
14 Molli Cordes 10 Wenatchee 61-05PR
14 Jessie Kehn 11 Ephrata 61-05PR
16 Marivy Hernandez 11 Wahluke 60-04SR
17 Ashley Gonzalez 10 Eisenhower 58-08PR
18 Orion Kocan 9 Ephrata 57-06PR
19 Sevanna McKinney 9 Entiat 57-02PR
20 Dianna Ochoa 11 Wahluke 56-08PR
21 Sherleen Duran 9 Othello 55-10PR
22 Giselle Perez 10 Othello 55-01SR
23 Jennifer Calvario 10 Wahluke 55-00PR
24 Rashann Olsen 9 Ephrata 54-10
25 Anahi Martinez 11 Eisenhower 54-03PR
25 Lexi Tobiness 9 Eisenhower 54-03PR
27 Macie Loutherback 10 Moses Lake 52-05PR
28 Jaqueline Cerna 12 Othello 51-09SR
29 Fatima Martinez 9 Othello 51-04PR
30 Vanicia Cole 9 Entiat 51-02PR
31 Daisy Ballardo 10 Othello 49-00PR
31 Ellisa Knox 11 Moses Lake 49-00PR
33 Karen Mendoza Torres 10 Royal 46-09PR
33 Marthajayn Moore 10 Ephrata 46-09SR
35 Abigail Ibarra 10 Eisenhower 46-08PR
36 Madelyn Eisenhard 9 Entiat 46-04PR
37 Maria Camarillo 9 Othello 46-01PR
38 Margarita Beliz 12 Ephrata 45-04SR
39 Jessica Castro 12 Royal 45-01SR
40 Gabriela Mora 12 Othello 44-11SR
41 Alexia Mendez 9 Othello 44-09PR
42 Jennifer Rodriguez 12 Othello 44-07PR
43 Jacqueline Zuniga 10 Othello 44-04PR
43 Kylee Theobold 10 Sunnyside 44-04SR
45 Nathathai Praphanphoj 12 Eastmont 44-01PR
46 Lesly Ramirez 10 Eisenhower 43-07SR
47 Madilyn Burton 9 Ephrata 43-01PR
48 Isabel Abundiz 9 Othello 41-10PR
48 Tatiana Vargas 12 Eastmont 41-10
50 America Resendiz 10 Royal 41-06PR
51 Lola See 10 Ephrata 41-00PR
52 Lizeth Basurto 9 Othello 40-10PR
53 Melissa Ruiz 9 Royal 39-11PR
54 Abigael Marquez 10 Sunnyside 39-06SR
55 Maylyn Leal 9 Othello 39-05SR
55 Jasmin Nunez 10 Eisenhower 39-05SR
57 Vanessa Duran 10 Othello 39-04PR
58 Marianna Contreras 9 Wahluke 39-02PR
59 Yamilex Gomez 12 Othello 39-00PR
60 Nayeli Saldana 11 Eastmont 38-10PR
60 Dioselin Arciniega 10 Othello 38-10PR
62 Aurora Staats 12 Moses Lake 38-09PR
63 Kasandra Marmolejo-Mayo 11 Royal 38-03SR
64 Litzy Andrade 9 Othello 38-00PR
65 Clarissa Guerro-Sandoval 12 Wahluke 37-04PR
66 Jessica Silva 12 Othello 36-09PR
67 Janelle Alatriste 9 Wahluke 36-07PR
68 Aleydis Mendez 12 Othello 36-03PR
69 Jessica Benitez 12 Wahluke 33-06PR
70 Amerie Stroh 10 Sunnyside 32-05PR
71 Jillian Auguilar 9 Wahluke 29-02PR
72 Azul Escobar 10 Othello 25-00PR
73 Fatima Ayala 11 Othello 24-05PR
74 Haylee Mears 9 Ephrata 23-08PR
Julisa Aguilar 12 Eastmont DNS
Anna Gonzalez 10 Othello DNS
Jaylin Almaguer 10 Sunnyside DNS
Fatima Marquez 12 Eastmont DNS
Delaney Gonzalez 9 Othello DNS
Marlene Ezquivel 12 Othello DNS
Ahtziri Rodriguez 9 Ephrata DNS
Daisy Coleman 9 Ephrata DNS
Samantha Pruneda 11 Othello DNS
Emily Lopez 9 Othello DNS
Mayra Onofre 11 Wahluke DNS
Anna Lashua 9 Cle Elum/Roslyn DNS
Junior Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Aliyah Finch 9 Royal 4-06.00PR
2 Anna Lashua 9 Cle Elum/Roslyn 4-06.00PR
3 Emerald Smoger 11 Wilbur-Creston 4-04.00PR
4 Gloria Barajas 10 Wahluke 4-00.00
5 Alexia Mendoza 9 Sunnyside 4-00.00PR
6 Alondra Lazano 9 Wahluke 3-10.00
7 Mariela Estrada 10 Wahluke 3-10.00SR
7 Cecilia Cruz 9 Othello 3-10.00
7 Lauren Tolley 10 Moses Lake 3-10.00PR
Kaylynn Schmitten 10 Eastmont DNS
Megan Marshall 12 Wilbur-Creston NH
Samantha Byrd 12 Wilbur-Creston NH
Lyra Castleton 9 Royal NH
Lesley Hernandez 10 Royal NH
Margaret Strang 12 Eastmont DNS
Audrey Winterfield 9 Eisenhower NH
Ashley Barrios 9 Sunnyside NH
Christina Hernandez 9 Sunnyside NH
Emily Husted 10 Eastmont NH