Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Matt Hockett 11 Oakesdale 12.00
2 Jacob Himes 12 Oakesdale 12.16
3 Cameron Hiatt 12 Colfax 12.44
4 Nick Klaveano 11 Colfax 12.59
5 Brandon Lustig 12 Colfax 12.84
6 Jacob Brown 10 Colfax 13.10
7 Tyler Bober 10 Oakesdale 13.34
8 Caden Brown 11 Colfax 13.38
9 John Lustig 9 Colfax 13.49
10 Gunner Aune 11 Colfax 14.13
11 Grayson Riggs 9 Colfax 14.60
12 Austin Heise 11 Oakesdale 16.39
13 Jon Kinley 9 Colfax 23.57
Jesse Gladwill 10 Colfax SCR
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jacob Himes 12 Oakesdale 25.89
2 Ethan Cook 10 Garfield-Palouse 27.14
3 Ryan Baljo 9 Oakesdale 29.39
4 Jackson Perry Oakesdale 29.57
5 Luka Garcia 9 Colfax 29.88
Nick Klaveano 11 Colfax SCR
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Trenton Ensley 9 Colfax 1:01.74
2 Ethan Cook 10 Garfield-Palouse 1:02.72
3 Ryan Baljo 9 Oakesdale 1:08.53
4 Jon Kinley 9 Colfax 2:06.87
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ryley Griffiths 12 Colfax 2:16.80
2 Kolby Slate 10 Colfax 2:25.43
Jake Jones 9 Colfax SCR
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kolby Slate 10 Colfax 12:17.39
2 Tyler Bober 10 Oakesdale 12:25.81
3 Jake Jones 9 Colfax 13:11.74
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bryan Rubin 12 Colfax 18.18
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bryan Rubin 12 Colfax 46.92
2 Cole Baerlocher 11 Colfax 53.26
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Colfax 47.11
Ryley GriffithsJohn NelsonGabe AhmannCarson Cloaninger
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Colfax 3:59.98
Gabe AhmannIssac EricksonDyamin VanekMark Morgan
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Caden Brown 11 Colfax 33-01.00
2 Dakota Hall 12 Colfax 32-11.00
3 Austin Heise 11 Oakesdale 27-10.00
Jesse Gladwill 10 Colfax SCR
Grayson Riggs 9 Colfax SCR
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Matt Hockett 11 Oakesdale 5-10.00
2 John Lustig 9 Colfax 5-00.00
3 Trenton Ensley 9 Colfax 4-10.00
4 Luka Garcia 9 Colfax 4-10.00
5 Gunner Aune 11 Colfax 4-10.00
6 Brandon Lustig 12 Colfax 4-10.00
7 Jackson Perry Oakesdale 4-08.00
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
Cole Baerlocher 11 Colfax DQ
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dakota Hall 12 Colfax 19-07.00
2 Mark Morgan 10 Colfax 18-08.00
Cameron Hiatt 12 Colfax SCR
Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jacob Brown 10 Colfax 31-08.00
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kaitlyn Cornish 11 Colfax 13.75
2 Sophie Klaveano 10 Colfax 15.46
3 Samantha Meserve 11 Oakesdale 16.07
4 MaKena Lomax 11 Colfax 17.67
5 Chiara Brunialti 11 Colfax 18.44
6 Makenna Roberts 12 Colfax 21.76
Kendall Gozne 9 Colfax SCR
Aspin Heise 9 Oakesdale SCR
Katherine Tate 9 Colfax SCR
Justice Keller 11 Oakesdale SCR
Hanna Baerlocher 9 Colfax SCR
Kuryn Beardsley 10 Oakesdale SCR
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kaylee Hinnenkamp 9 Oakesdale 30.51
2 Hanna Baerlocher 9 Colfax 30.66
3 Elisabeth Perry 11 Oakesdale 32.36
4 Emma Bryson 9 Colfax 32.83
5 Justice Keller 11 Oakesdale 35.78
6 Jessica Olson 9 Garfield-Palouse 35.89
Kendall Gozne 9 Colfax SCR
Amber Jones 12 Oakesdale SCR
Kuryn Beardsley 10 Oakesdale SCR
Olivia Booth 9 Oakesdale SCR
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Amber Jones 12 Oakesdale 1:09.47
2 Kaylee Hinnenkamp 9 Oakesdale 1:13.49
Miya Ensley 11 Colfax SCR
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tayma Vanek 12 Colfax 2:56.09
2 Anna Cocking 9 Colfax 3:01.25
Elisabeth Perry 11 Oakesdale SCR
Jessica Olson 9 Garfield-Palouse SCR
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
Emily Dingman Oakesdale DQ
Anais Mills 11 Garfield-Palouse DQ
Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Anna Cocking 9 Colfax 13:46.44
2 Madison Dingman 11 Oakesdale 13:47.73
3 Miya Ensley 11 Colfax 13:49.32
4 Tayma Vanek 12 Colfax 14:09.22
5 Julie Baljo 11 Oakesdale 14:33.01
Anais Mills 11 Garfield-Palouse SCR
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bree Rawls 9 Oakesdale 17.54
2 Averi Mackleit 11 Colfax 19.23
3 Olivia Booth 9 Oakesdale 20.45
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bree Rawls 9 Oakesdale 51.42
2 Averi Mackleit 11 Colfax 55.11
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Colfax 56.41
Taylre Sakamoto-HowellAbigail HuberSkyler Sakamoto-HowellLauryn Kennedy
Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Colfax 1:59.73
Taylre Sakamoto-HowellCydni MillerHayden FulfsLauryn Kennedy
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Colfax 5:04.69
Abigail HuberSkyler Sakamoto-HowellHayden FulfsCydni Miller
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Makenna Roberts 12 Colfax 28-04.50
2 Aliya Rutledge 12 Oakesdale 25-08.00
3 MaKena Lomax 11 Colfax 22-11.00
4 Chiara Brunialti 11 Colfax 17-07.00
Lauryn Rawls 11 Oakesdale SCR
Katherine Tate 9 Colfax SCR
Aspin Heise 9 Oakesdale SCR
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Asher Cai 9 Colfax 4-04.00
2 Samantha Meserve 11 Oakesdale 4-02.00
Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
Johanna Keller-Tersch 11 Colfax DQ
Emma Bryson 9 Colfax DQ
Asher Cai 9 Colfax DQ
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Johanna Keller-Tersch 11 Colfax 12-01.25
Kaitlyn Cornish 11 Colfax SCR