Varsity Men Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kyley Doughty 12 St George's 10.85h
2 Jake Coffman 11 Davenport 11.05h
3 Hayden Melcher 10 Lind-Ritzville 11.10h
4 Kaden Krouse 12 Chewelah 11.69h
5 Jaxon Wick 9 Colfax 11.70h
6 Jack Morris 11 St George's 11.72h
7 Parker Anderson 10 Chewelah 11.93h
7 Brock Kinch 9 Lind-Ritzville 11.93h
9 Evan Gunning 10 Davenport 11.99h
10 Rahko Nimmons 9 Chewelah 12.24h
11 Robby Witmer 9 St George's 12.26h
12 Tommy Plumb 12 Davenport 12.33h
13 Jacob Brown 12 Colfax 12.41h
14 Tanner Senter 9 Colfax 12.43h
15 Jonny Lester 11 NW Christian (Colbert) 12.51h
16 Jayve Tomayo 10 Davenport 12.58h
17 Paul Darnall 12 St George's 12.66h
18 James Heiner 10 Colfax 12.68h
19 Hunter Wynecoop 10 Reardan 12.89h
20 Colby Weiner 9 Kettle Falls 12.90h
21 Blake Earle 9 Lind-Ritzville 13.34h
22 Nick Kruger 9 Davenport 13.47h
23 Richard Alsept 9 Reardan 13.73h
24 Carrick McWhirter 10 Colfax 14.06h
25 Jonathan Kinley 11 Colfax 23.61h
Riley Jones 10 Kettle Falls SCR
Varsity Men Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kyley Doughty 12 St George's 23.02h
2 Asher West 9 NW Christian (Colbert) 24.03h
3 Tanner Senter 9 Colfax 25.13h
4 Shawn Steinberger 9 Lind-Ritzville 25.29h
5 Parker Anderson 10 Chewelah 25.37h
6 Brock Kinch 9 Lind-Ritzville 25.40h
7 Rahko Nimmons 9 Chewelah 26.09h
8 Ryan Pomrankey 9 Kettle Falls 26.48h
9 Blake Earle 9 Lind-Ritzville 27.32h
10 Nathan de Avila 11 Colfax 27.56h
11 Carrick McWhirter 10 Colfax 29.82h
12 Levi Hoeft 9 Lind-Ritzville 31.29h
13 Jonathan Kinley 11 Colfax 57.49h
Ben Lavoie NW Christian (Colbert) SCR
James Gunn 11 St George's SCR
Hayden Melcher 10 Lind-Ritzville SCR
Douglas Morris 12 Lind-Ritzville SCR
Tommy Plumb 12 Davenport SCR
Trevor Burdick 9 Kettle Falls SCR
Varsity Men Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Asher West 9 NW Christian (Colbert) 55.92h
2 Jaxon Wick 9 Colfax 56.43h
3 Zachary Johnson 11 Kettle Falls 57.63h
4 Trevor Burdick 9 Kettle Falls 58.59h
5 Zach Lenocker 11 Davenport 1:00.09h
5 Elijah Bruland 10 Kettle Falls 1:00.09h
7 Titus Tapia 10 Chewelah 1:00.10h
8 Bryce McDaneld 11 Kettle Falls 1:00.17h
9 Steph Pan 10 St George's 1:00.70h
10 Ryan Pomrankey 9 Kettle Falls 1:00.95h
11 James Heiner 10 Colfax 1:01.64h
12 Cole Foster 10 Chewelah 1:02.33h
13 Parker Anderson 10 Chewelah 1:02.89h
14 Georg Dinser 12 Chewelah 1:07.20h
15 Austin Julsen 9 St George's 1:07.76h
16 Nick Kruger 9 Davenport 1:08.10h
17 Levi Hoeft 9 Lind-Ritzville 1:12.55h
18 Bronc Hustsell 11 Lind-Ritzville 1:15.99h
Ben Lavoie NW Christian (Colbert) SCR
Varsity Men Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Easton Pomrankey 12 Kettle Falls 2:08.19h
2 Jaeger Jacobsen 9 Davenport 2:15.89h
3 Ben Graham 10 NW Christian (Colbert) 2:17.05h
4 Jack Morris 11 St George's 2:18.70h
5 Ty Crockett 9 Chewelah 2:23.03h
6 Nelson Steele 10 St George's 2:29.92h
7 Jesse Raugust 10 Davenport 2:34.63h
8 Brandon Davis 10 Lind-Ritzville 2:35.79h
9 Nathan Clark 10 NW Christian (Colbert) 2:45.87h
10 Titus Knudtson 10 NW Christian (Colbert) 2:47.76h
11 Josh Huber 12 Colfax 2:55.27h
Zane Edwards 9 Kettle Falls SCR
Bronc Hustsell 11 Lind-Ritzville SCR
Varsity Men Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Easton Pomrankey 12 Kettle Falls 4:34.92h
2 Zeke Crockett 11 Chewelah 4:50.78h
3 Ben Graham 10 NW Christian (Colbert) 4:56.63h
4 Ben Morales 9 St George's 4:58.66h
5 Zane Edwards 9 Kettle Falls 5:04.97h
6 Dyamin Vanek 10 Colfax 5:05.29h
7 Ty Crockett 9 Chewelah 5:08.51h
8 Brayden Duff 12 Davenport 5:09.47h
9 Titus Tapia 10 Chewelah 5:16.44h
10 Zack Bruce 10 Davenport 5:16.62h
11 Josh Huber 12 Colfax 5:23.51h
12 Jesse Raugust 10 Davenport 5:24.29h
13 Trevor Lenocker 10 Davenport 5:29.99h
14 Eli Michels 11 Lind-Ritzville 5:31.97h
15 Caleb Heater 9 Lind-Ritzville 5:55.59h
16 Titus Knudtson 10 NW Christian (Colbert) 5:56.51h
17 Grayson Danekas 10 Davenport 6:09.06h
18 Nick Kruger 9 Davenport 6:51.61h
Sam Michels 12 Lind-Ritzville SCR
Varsity Men Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Zeke Crockett 11 Chewelah 10:47.71h
2 Cole Foster 10 Chewelah 10:48.65h
3 Elijah Bruland 10 Kettle Falls 10:56.75h
4 Jaeger Jacobsen 9 Davenport 10:57.88h
5 Josh Huber 12 Colfax 11:50.29h
6 Wyatt Tolman 12 Chewelah 11:51.64h
7 Jesse Raugust 10 Davenport 13:02.22h
8 Brandon Davis 10 Lind-Ritzville 13:16.44h
9 Grayson Danekas 10 Davenport 13:45.53h
Sam Michels 12 Lind-Ritzville SCR
Caleb Heater 9 Lind-Ritzville SCR
Ben Graham 10 NW Christian (Colbert) SCR
Ben Morales 9 St George's SCR
Varsity Men Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brenick Soliday 10 Davenport 17.67h
2 Cody Esvelt 9 Kettle Falls 20.03h
3 Colton Kneale 9 Colfax 20.07h
4 Richard Alsept 9 Reardan 23.19h
5 Georg Dinser 12 Chewelah 24.38h
Kelsey Doughty 12 St George's SCR
Varsity Men Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Evan Gunning 10 Davenport 44.39h
2 Brenick Soliday 10 Davenport 47.08h
3 Colton Kneale 9 Colfax 48.42h
4 Zack Bruce 10 Davenport 51.10h
5 Trevor Lenocker 10 Davenport 51.95h
6 Cash Colbert 10 Davenport 59.41h
7 Cody Esvelt 9 Kettle Falls 1:04.64h
Kelsey Doughty 12 St George's SCR
Varsity Men Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Colfax 47.44h
Dyamin VanekJaxon WickDamien DimlerBradyn Heilsberg
2 Chewelah 47.69h
Parker AndersonRahko NimmonsLevi MillerKaden Krouse
3 Lind-Ritzville 47.87h
Douglas MorrisShawn SteinbergerBrock KinchHayden Melcher
4 Davenport 48.73h
Evan GunningZach LenockerTommy PlumbJake Coffman
Reardan DQ
Landon BellCarson DurbinConner KlineAiden Chillson
Varsity Men Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 St George's 3:49.89h
Steph PanJack MorrisBen MoralesKyley Doughty
2 Davenport 3:55.73h
Brenick SolidayZack BruceBrayden DuffJarrett Jacobsen
3 NW Christian (Colbert) 3:58.22h
Jalan ClarkTitus KnudtsonBen GrahamAsher West
4 Kettle Falls 3:58.54h
Elijah BrulandTrevor BurdickEaston PomrankeyZachary Johnson
5 Davenport 4:00.17h
Tommy PlumbTrevor LenockerZach LenockerJake Coffman
6 Colfax 4:03.88h
Dyamin VanekJaxon WickBradyn HeilsbergJames Heiner
Kettle Falls SCR
Bryce McDaneldZane EdwardsRyan PomrankeyRiley Jones
Reardan SCR
Hunter WynecoopMahkai AndersonOwee HandleyRobert Colvin
Lind-Ritzville SCR
Eli MichelsSam MichelsBrandon DavisCaleb Heater
Varsity Men Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kaden Krouse 12 Chewelah 43-11.00
2 Willie Waters 11 Davenport 40-07.50
3 Jacob Brown 12 Colfax 37-04.50
4 Owen Freer 10 Kettle Falls 35-11.00
5 Max Rickard 11 St George's 34-08.50
6 River Rainer 11 Chewelah 33-10.50
7 Hunter Gilroy 10 Chewelah 33-04.50
8 Nic McIndoe 12 St George's 32-09.50
9 Ethan Douse 12 Davenport 32-08.00
10 John Holdway 9 Reardan 30-10.00
11 Alex Binks 10 Colfax 30-08.00
12 Aiden Chillson 9 Reardan 30-05.50
13 Wyatt Telecky 10 Davenport 30-03.50
14 Drew Vantine 10 Colfax 30-02.50
15 Jonathan Regan 12 Davenport 29-09.00
16 Conner Kline 9 Reardan 29-02.00
17 Jayve Tomayo 10 Davenport 29-01.50
18 Robert Colvin 10 Reardan 28-09.50
19 Jason Schillinger 10 Davenport 27-04.00
20 Trenton Ensley 11 Colfax 26-04.00
21 Carson Durbin 9 Reardan 25-11.00
22 Cash Colbert 10 Davenport 25-08.50
23 Nelson Steele 10 St George's 24-09.00
24 Ryder Fealy 10 Kettle Falls 24-04.50
25 Paul Darnall 12 St George's 24-00.00
26 Chase Zellmer 9 Davenport 23-03.50
27 Landon Bell 9 Reardan 23-00.00
28 Owen Telford 9 Davenport 20-01.00
29 Ryan Utley 10 Davenport 19-03.50
30 Jeremy Ottinger 10 Colfax 19-02.00
31 Dom Turnbull 9 Lind-Ritzville 18-05.00
Sam Morris 9 St George's SCR
Jace Melville 9 St George's SCR
Josh Crouse 12 Lind-Ritzville SCR
Mahkai Anderson 12 Reardan SCR
Abe McKinney 10 NW Christian (Colbert) SCR
Varsity Men Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 River Rainer 11 Chewelah 123-09
2 Jacob Brown 12 Colfax 117-08
3 Willie Waters 11 Davenport 103-11
4 Jason Schillinger 10 Davenport 102-04
5 Hunter Gilroy 10 Chewelah 97-04
6 Drew Vantine 10 Colfax 97-03
7 Nic McIndoe 12 St George's 96-08
8 Ethan Douse 12 Davenport 95-11
9 Damien Dimler 10 Colfax 93-06
10 Colton Kneale 9 Colfax 92-10
11 Max Rickard 11 St George's 92-02
12 Owen Freer 10 Kettle Falls 92-00
13 Abe McKinney 10 NW Christian (Colbert) 89-11
14 Robert Colvin 10 Reardan 86-02
15 Wyatt Telecky 10 Davenport 84-03
16 Ben Van Guilder 12 Kettle Falls 83-09
17 Jayve Tomayo 10 Davenport 83-06
18 Alex Binks 10 Colfax 82-00
19 Jonathan Regan 12 Davenport 81-04
20 Cash Colbert 10 Davenport 79-09
21 Aiden Chillson 9 Reardan 76-01
22 John Holdway 9 Reardan 74-06
23 Travis Jones 10 Chewelah 71-07
24 Conner Kline 9 Reardan 71-02
25 Carrick McWhirter 10 Colfax 64-07
26 Carson Durbin 9 Reardan 62-09
27 Jace Melville 9 St George's 62-05
28 Sam Morris 9 St George's 58-06
28 Ryan Utley 10 Davenport 58-06
30 Paul Darnall 12 St George's 56-02
31 Owen Telford 9 Davenport 55-01
32 Landon Bell 9 Reardan 54-01
33 Tanner Senter 9 Colfax 52-07
34 Dom Turnbull 9 Lind-Ritzville 51-04
35 Ryder Fealy 10 Kettle Falls 50-02
36 Jeremy Ottinger 10 Colfax 49-02
37 Jonathan Kinley 11 Colfax 31-05
Mahkai Anderson 12 Reardan SCR
Josh Crouse 12 Lind-Ritzville SCR
Varsity Men Boys Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jonny Lester 11 NW Christian (Colbert) 133-02
2 Jarrett Jacobsen 11 Davenport 129-01
3 Levi Miller 11 Chewelah 123-00
4 Jaeger Jacobsen 9 Davenport 121-08
5 Nic McIndoe 12 St George's 120-07
6 Nico Morales 12 St George's 120-06
7 Max Rickard 11 St George's 106-00
8 Ethan Douse 12 Davenport 104-00
9 Nathan de Avila 11 Colfax 103-02
10 Damien Dimler 10 Colfax 100-09
11 Wyatt Telecky 10 Davenport 91-08
12 Drew Vantine 10 Colfax 90-06
13 Jace Melville 9 St George's 90-04
14 Abe McKinney 10 NW Christian (Colbert) 90-03
15 Raymond Lawrence 9 Kettle Falls 90-01
16 Bradyn Heilsberg 9 Colfax 88-06
17 Trevor Lenocker 10 Davenport 85-08
18 Jayve Tomayo 10 Davenport 84-09
19 Travis Jones 10 Chewelah 81-03
20 Cash Colbert 10 Davenport 80-11
21 Bryce McDaneld 11 Kettle Falls 79-03
22 Colby Weiner 9 Kettle Falls 79-02
23 Zach Lenocker 11 Davenport 78-05
24 Carrick McWhirter 10 Colfax 78-01
25 Alex Binks 10 Colfax 78-00
26 Ben Van Guilder 12 Kettle Falls 76-03
27 Robert Colvin 10 Reardan 74-09
28 Landon Bell 9 Reardan 72-07
29 Aiden Chillson 9 Reardan 71-04
30 Sam Morris 9 St George's 71-03
31 Jason Schillinger 10 Davenport 69-01
32 Caleb Heater 9 Lind-Ritzville 67-05
33 John Holdway 9 Reardan 62-08
34 Grayson Danekas 10 Davenport 62-02
35 Ryder Fealy 10 Kettle Falls 61-10
35 Conner Kline 9 Reardan 61-10
37 Paul Darnall 12 St George's 52-01
38 Tanner Senter 9 Colfax 51-01
39 Jeremy Ottinger 10 Colfax 45-02
Mahkai Anderson 12 Reardan SCR
Sam Michels 12 Lind-Ritzville SCR
Jake Gliniak 12 St George's SCR
Owee Handley 9 Reardan SCR
Carson Durbin 9 Reardan SCR
Varsity Men Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jarrett Jacobsen 11 Davenport 5-10.00
2 Avidan West NW Christian (Colbert) 5-10.00
3 Jalan Clark NW Christian (Colbert) 5-06.00
4 Trenton Ensley 11 Colfax 5-02.00
4 Nico Morales 12 St George's 5-02.00
4 Richard Alsept 9 Reardan 5-02.00
7 Levi Miller 11 Chewelah 5-00.00
8 Zachary Johnson 11 Kettle Falls 5-00.00
Owee Handley 9 Reardan NH
Raymond Lawrence 9 Kettle Falls NH
Riley Jones 10 Kettle Falls NH
Kelsey Doughty 12 St George's NH
Varsity Men Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brayden Duff 12 Davenport 9-00.00
2 Brenick Soliday 10 Davenport 8-06.00
3 Wyatt Tolman 12 Chewelah 7-06.00
4 Chase Zellmer 9 Davenport 7-00.00
5 Shawn Steinberger 9 Lind-Ritzville 6-00.00
Varsity Men Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jake Coffman 11 Davenport 20-08.50
2 Avidan West NW Christian (Colbert) 18-02.00
3 Bradyn Heilsberg 9 Colfax 17-07.00
4 Nathan Clark 10 NW Christian (Colbert) 17-05.00
5 Hayden Melcher 10 Lind-Ritzville 17-00.00
6 Evan Gunning 10 Davenport 16-10.00
6 Trenton Ensley 11 Colfax 16-10.00
8 Robby Witmer 9 St George's 16-08.00
9 Brock Kinch 9 Lind-Ritzville 16-07.00
10 Colton Kneale 9 Colfax 16-02.00
11 Hunter Wynecoop 10 Reardan 15-05.00
12 Jalan Clark NW Christian (Colbert) 15-04.00
13 Blake Earle 9 Lind-Ritzville 13-07.00
14 Rahko Nimmons 9 Chewelah 13-03.00
15 Chase Zellmer 9 Davenport 12-09.00
16 Levi Hoeft 9 Lind-Ritzville 12-08.00
Ben Lavoie NW Christian (Colbert) SCR
Raymond Lawrence 9 Kettle Falls SCR
Owee Handley 9 Reardan SCR
Nathan de Avila 11 Colfax SCR
Colby Weiner 9 Kettle Falls SCR
Riley Jones 10 Kettle Falls SCR
Jake Gliniak 12 St George's SCR
Shawn Steinberger 9 Lind-Ritzville SCR
Varsity Men Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jarrett Jacobsen 11 Davenport 37-02.00
2 Kaden Krouse 12 Chewelah 37-00.75
3 Nico Morales 12 St George's 36-04.50
4 Damien Dimler 10 Colfax 35-00.75
5 Robby Witmer 9 St George's 34-09.50
6 River Rainer 11 Chewelah 31-03.00
7 Hunter Wynecoop 10 Reardan 29-06.00
Varsity Men Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Fair Niven 11 St George's 12.02h
2 Makayla Thomason 10 Chewelah 12.67h
3 Sydney Kinch 11 Lind-Ritzville 12.93h
4 Norah Cavanaugh 9 NW Christian (Colbert) 13.49h
5 Koda Coffman 9 Davenport 13.57h
5 Hailey Demler 9 Colfax 13.57h
7 Charlotte McCulloh 9 Colfax 14.03h
8 Kiya Golphenee 9 Kettle Falls 14.09h
9 Abree Aune 11 Colfax 14.19h
10 Paige Claassen 9 Colfax 14.39h
11 Dani Getz 10 Colfax 14.53h
12 Sydney Sisk 9 Colfax 14.57h
13 Kendall Gosney 11 Colfax 14.81h
14 Kyleigh Orrino NW Christian (Colbert) 14.93h
15 Olivia Ng 10 Colfax 15.08h
16 Hannah Davis 10 NW Christian (Colbert) 15.38h
17 Peyton Gosney 9 Colfax 15.70h
18 Madilyn Ward 9 NW Christian (Colbert) 16.21h
19 Kierstin Lundgren 9 Reardan 18.18h
20 Lily Wright 11 NW Christian (Colbert) 21.00h
Kaylee Monroe 11 Lind-Ritzville SCR
Varsity Men Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Fair Niven 11 St George's 25.23h
2 Darby Soliday 12 Davenport 26.07h
3 Makayla Thomason 10 Chewelah 26.76h
4 Evelyn Hooper 11 Kettle Falls 28.64h
5 Abby Veenstra 11 NW Christian (Colbert) 29.34h
6 Dani Getz 10 Colfax 30.27h
7 Kiya Golphenee 9 Kettle Falls 30.53h
8 Michelle Maystrovich 12 NW Christian (Colbert) 31.18h
9 Kendall Gosney 11 Colfax 31.82h
10 Olivia Ng 10 Colfax 32.62h
11 Hannah Davis 10 NW Christian (Colbert) 33.26h
12 Kyleigh Orrino NW Christian (Colbert) 34.16h
13 Madilyn Ward 9 NW Christian (Colbert) 35.33h
14 Peyton Gosney 9 Colfax 35.55h
15 Kierstin Lundgren 9 Reardan 37.66h
16 Isabel Gibler 9 Colfax 38.14h
Margreit Galow 10 St George's SCR
Sydney Kinch 11 Lind-Ritzville SCR
Varsity Men Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Evelyn Hooper 11 Kettle Falls 1:06.69h
2 Norah Cavanaugh 9 NW Christian (Colbert) 1:07.80h
3 Taylor Swanson 12 NW Christian (Colbert) 1:08.39h
4 Abby Fantasia 10 Chewelah 1:11.03h
5 Sydney Sisk 9 Colfax 1:12.92h
6 Rebekah Wittekiend 10 Chewelah 1:15.14h
Varsity Men Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Reagan Ivey 12 St George's 2:30.82h
2 Mya Edwards 11 Kettle Falls 2:31.15h
3 Maggie McLaughlin 11 St George's 2:32.45h
4 Georgia Steele 9 St George's 2:48.85h
5 Rebekah Wittekiend 10 Chewelah 3:12.67h
6 Nadine Gilchrist NW Christian (Colbert) 3:12.95h
Aubrey Ainsworth 11 NW Christian (Colbert) SCR
Varsity Men Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sabrina Sharp 11 Chewelah 5:59.72h
2 Anna Cocking 11 Colfax 6:58.69h
Varsity Men Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mya Edwards 11 Kettle Falls 13:29.27h
2 Clara Witmer 10 St George's 13:59.27h
Anna Cocking 11 Colfax SCR
Varsity Men Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Darby Soliday 12 Davenport 15.21h
2 Anna Hume 9 Kettle Falls 17.76h
3 Ashlynne Allinger 9 Davenport 18.15h
4 Maili Masuda 11 Chewelah 18.91h
5 Destiny Nelson 9 Colfax 19.18h
6 Paige Claassen 9 Colfax 19.43h
7 Kylee Longie 12 Lind-Ritzville 19.64h
Kassidy Koch 9 Reardan SCR
Varsity Men Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Darby Soliday 12 Davenport 47.72h
2 Jaisha Gibb 11 Colfax 54.64h
3 Anna Hume 9 Kettle Falls 56.44h
4 Destiny Nelson 9 Colfax 1:00.02h
5 Ashlynne Allinger 9 Davenport 1:02.57h
6 Paige Claassen 9 Colfax 1:06.28h
Kylee Longie 12 Lind-Ritzville SCR
Varsity Men Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 St George's 51.66h
Reagan IveyMargreit GalowCambrie RickardFair Niven
2 Chewelah 54.67h
Mia BellevueAbby FantasiaMaili MasudaMakayla Thomason
3 Colfax 56.80h
Jaisha GibbAbree AuneCharlotte McCullohDestiny Nelson
4 Davenport 58.14h
Emma CormierEllie TelfordHaley GreenwoodDarby Soliday
Reardan SCR
Ally AlseptEmma BurtenshawJustine FlettEmma Flaa
Varsity Men Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 St George's 1:58.26h
Georgia SteeleClara WitmerBeth SwartzwelderMaggie McLaughlin
2 NW Christian (Colbert) 2:00.42h
Taylor SwansonMichelle MaystrovichAbby VeenstraNorah Cavanaugh
3 Colfax 2:05.46h
Abree AuneHannah BaerlocherJaisha GibbCharlotte McCulloh
4 Davenport 2:09.79h
Koda CoffmanKiersten KemmererEmma CormierHanna Orvis
Varsity Men Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 St George's 4:32.72h
Georgia SteeleReagan IveyClara WitmerMaggie McLaughlin
2 NW Christian (Colbert) 5:10.24h
Michelle MaystrovichNadine GilchristKyleigh OrrinoNola Day
3 Davenport 5:39.13h
Lexi CormierSamantha OdenriderJensyn JacobsenHanna Orvis
Colfax SCR
Abree AuneSydney SiskHannah BaerlocherAnna Cocking
Varsity Men Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ellie Telford 12 Davenport 31-07.50
2 Lena Waters 10 Davenport 30-06.00
3 Haley Greenwood 12 Davenport 29-07.00
4 Brynne Nelson 12 Lind-Ritzville 29-02.00
5 Myra Miller 10 Lind-Ritzville 29-00.50
6 Milayna Hartill 11 Chewelah 26-07.00
7 Hana Masuda 9 Chewelah 26-01.50
8 Cambrie Rickard 12 St George's 25-06.00
9 Jenae Morris 12 Kettle Falls 24-05.50
10 Kylee Longie 12 Lind-Ritzville 24-03.50
11 Henri Osborne 9 St George's 24-02.50
12 Beth Swartzwelder 11 St George's 23-07.00
13 Hailey Demler 9 Colfax 23-06.50
13 Alana Billingmeier 11 Lind-Ritzville 23-06.50
15 Lila Rigsby 9 St George's 21-10.50
16 Kendall Gosney 11 Colfax 21-05.00
17 Justine Flett 10 Reardan 21-03.00
18 Ashley Landt 9 Reardan 19-09.50
19 Hannah Baerlocher 11 Colfax 19-05.00
20 Emily Leonard 9 Reardan 19-01.00
21 Ally Alsept 11 Reardan 18-10.50
22 Emma Burtenshaw 9 Reardan 18-08.00
23 Lydia Wicks 10 Reardan 17-10.00
24 Lexi Cormier 10 Davenport 17-08.00
25 Lily Nosbaum 9 St George's 17-01.50
26 Lily Wright 11 NW Christian (Colbert) 16-08.50
27 Aubrey Ainsworth 11 NW Christian (Colbert) 14-05.50
Varsity Men Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Myra Miller 10 Lind-Ritzville 97-02
2 Lena Waters 10 Davenport 85-11
3 Ellie Telford 12 Davenport 84-06
4 Milayna Hartill 11 Chewelah 83-06
5 Kiersten Kemmerer 10 Davenport 83-01
6 Anna Hume 9 Kettle Falls 77-11
7 Cambrie Rickard 12 St George's 74-11
8 Hana Masuda 9 Chewelah 70-01
9 Kendall Gosney 11 Colfax 69-04
10 Jensyn Jacobsen 9 Davenport 68-10
11 Lexi Cormier 10 Davenport 67-09
12 Jenae Morris 12 Kettle Falls 62-00
13 Dani Getz 10 Colfax 58-07
14 Abby Fantasia 10 Chewelah 55-06
15 Henri Osborne 9 St George's 55-04
16 Ashley Landt 9 Reardan 53-10
17 Lila Rigsby 9 St George's 53-09
18 Justine Flett 10 Reardan 53-04
19 Emily Leonard 9 Reardan 53-02
20 Isabel Gibler 9 Colfax 50-10
21 Ally Alsept 11 Reardan 49-11
22 Emma Burtenshaw 9 Reardan 49-05
23 Lydia Wicks 10 Reardan 47-02
24 Lily Wright 11 NW Christian (Colbert) 38-02
25 Lily Nosbaum 9 St George's 35-07
26 Skyler Peplinski 10 St George's 35-06
27 Aubrey Ainsworth 11 NW Christian (Colbert) 25-08
Varsity Men Girls Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jensyn Jacobsen 9 Davenport 92-07
2 Justine Flett 10 Reardan 89-02
3 Elizabeth Wilson 11 Kettle Falls 78-09
4 Alana Billingmeier 11 Lind-Ritzville 75-07
5 Margreit Galow 10 St George's 74-03
6 Beth Swartzwelder 11 St George's 74-00
7 Laynie Haskell 11 Chewelah 73-02
8 Kiersten Kemmerer 10 Davenport 70-03
9 Ellie Telford 12 Davenport 62-00
10 Lexi Cormier 10 Davenport 59-01
11 Lena Waters 10 Davenport 57-02
12 Emily Leonard 9 Reardan 56-06
13 Kaylee Monroe 11 Lind-Ritzville 54-02
14 Henri Osborne 9 St George's 53-03
15 Ashley Landt 9 Reardan 47-08
16 Lydia Wicks 10 Reardan 47-00
17 Lily Nosbaum 9 St George's 46-02
18 Lila Rigsby 9 St George's 42-09
19 Kierstin Lundgren 9 Reardan 42-07
20 Skyler Peplinski 10 St George's 42-00
21 Ally Alsept 11 Reardan 35-02
22 Emma Burtenshaw 9 Reardan 35-01
23 Isabel Gibler 9 Colfax 32-09
Kamryn Koberstein 11 Reardan SCR
Cambrie Rickard 12 St George's SCR
Varsity Men Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Janaye Wilkie 12 Lind-Ritzville 5-00.00
2 Hailey Demler 9 Colfax 4-10.00
3 Sabrina Sharp 11 Chewelah 4-06.00
4 Emma Flaa 10 Reardan 4-06.00
5 Laynie Haskell 11 Chewelah 4-04.00
6 Elizabeth Wilson 11 Kettle Falls 4-04.00
7 Nola Day 9 NW Christian (Colbert) 4-04.00
8 Abby Veenstra 11 NW Christian (Colbert) 4-02.00
9 Kendall Little 11 Reardan 4-00.00
10 Ashlynne Allinger 9 Davenport 3-10.00
11 Olivia Ng 10 Colfax 3-10.00
Kassidy Koch 9 Reardan SCR
Skyler Peplinski 10 St George's NH
Kamryn Koberstein 11 Reardan SCR
Varsity Men Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sydney Kinch 11 Lind-Ritzville 9-06.00
2 Taylor Swanson 12 NW Christian (Colbert) 7-06.00
3 Mia Bellevue 11 Chewelah 7-00.00
3 Paige Claassen 9 Colfax 7-00.00
5 Samantha Odenrider 9 Davenport 6-00.00
Emma Cormier 9 Davenport SCR
Varsity Men Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Janaye Wilkie 12 Lind-Ritzville 16-04.00
2 Sydney Kinch 11 Lind-Ritzville 15-10.00
3 Maili Masuda 11 Chewelah 14-07.00
4 Charlotte McCulloh 9 Colfax 14-05.00
5 Abby Veenstra 11 NW Christian (Colbert) 14-01.00
6 Kendall Little 11 Reardan 14-00.50
7 Destiny Nelson 9 Colfax 13-11.50
8 Norah Cavanaugh 9 NW Christian (Colbert) 13-08.00
9 Kiya Golphenee 9 Kettle Falls 13-07.50
10 Hanna Orvis 11 Davenport 13-05.00
11 Koda Coffman 9 Davenport 13-00.50
12 Anella Faumunia 12 Davenport 12-06.00
13 Haley Greenwood 12 Davenport 12-04.50
14 Emma Flaa 10 Reardan 12-03.00
15 Hailey Demler 9 Colfax 12-02.50
16 Nola Day 9 NW Christian (Colbert) 12-01.50
17 Dani Getz 10 Colfax 12-00.00
18 Kaylee Monroe 11 Lind-Ritzville 11-09.00
18 Milei Floyd 12 Davenport 11-09.00
20 Abby Fantasia 10 Chewelah 10-10.50
21 Samantha Odenrider 9 Davenport 10-10.00
22 Mia Bellevue 11 Chewelah 10-09.50
23 Madilyn Ward 9 NW Christian (Colbert) 10-02.00
24 Nadine Gilchrist NW Christian (Colbert) 10-00.50
25 Isabel Gibler 9 Colfax 6-10.00
Kassidy Koch 9 Reardan SCR
Kamryn Koberstein 11 Reardan SCR
Varsity Men Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Maili Masuda 11 Chewelah 34-02.50
2 Anna Hume 9 Kettle Falls 30-07.00
3 Haley Greenwood 12 Davenport 28-02.00
4 Sabrina Sharp 11 Chewelah 27-08.50
5 Laynie Haskell 11 Chewelah 26-09.00
6 Koda Coffman 9 Davenport 26-07.00
7 Milei Floyd 12 Davenport 25-10.50
8 Anella Faumunia 12 Davenport 24-04.00
Emma Flaa 10 Reardan SCR