Mens Results
Mens 100 Meters Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 10 Reggie Witherspoon III 11.10 Seattle Academy
2 11 Michael Kincaid 11.80 King's
3 11 Blake Burkey 11.80 Eastside Preparatory
4 9 Barack Abdallah 11.88 Bush
5 12 Makari Jackson 11.88 University Prep
6 12 Daniel Kirov-Tomilov 11.94 Eastside Preparatory
7 12 Paul Cellini 11.95 Northwest
8 11 Quinn Siegrist 11.98 Bush
9 10 Nico Forney 12.03 Cedar Park Chr. (Bothell)
10 10 Wesley Blackmer 12.03 King's
11 10 Caidan Castillo 12.07 King's
12 11 Isaac Ferguson 12.10 Cedar Park Chr. (Bothell)
13 11 Dash Salas 12.13 Northwest
14 11 Jimari Marks 12.17 University Prep
15 10 Jonathan Van Pelt 12.22 Sultan
16 10 Connor McIntosh 12.25 Northwest
17 11 Lucas Taksony 12.26 South Whidbey
18 12 Nicholas Coy 12.38 Bear Creek
19 11 Christian Yeo 12.56 Bear Creek
20 12 Zach Bockheim 12.57 King's
21 12 Mattias Keaunui 12.59 University Prep
22 10 Javario Adams 12.65 Granite Falls
23 12 Ayman Hoballah 12.79 Eastside Preparatory
24 11 Prince Browne 17.11 South Whidbey
Mens 400 Meters Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 12 Ashon Bristol 53.78 Granite Falls
2 9 Staser Simpson 53.93 King's
3 12 Paul Cellini 54.66 Northwest
4 10 Brady McCall 54.67 Cedar Park Chr. (Bothell)
5 11 Micah Chi 54.88 Cedar Park Chr. (Bothell)
6 10 Nathan Gabrielson 55.00 Bush
7 12 Lincoln Going 55.30 King's
8 9 Austin Chu 55.41 Bear Creek
9 11 Cal Phinney 55.53 Northwest
10 11 Dylan Chi 55.56 Cedar Park Chr. (Bothell)
11 10 Aiden Masterjohn 56.48 Sultan
12 12 Asher Todd-Taraday 56.56 University Prep
13 9 Isaac Montanes 56.58 Cedar Park Chr. (Bothell)
14 11 Christian Yeo 56.62 Bear Creek
15 12 Anders Blaine 57.00 Northwest
16 12 Nick Rosenthal 57.09 University Prep
17 12 Michael Luong 57.42 Northwest
18 12 Mattias Keaunui 57.70 University Prep
19 11 Owen Tarrant 57.89 Northwest
20 11 Deja So-Gilmore 57.99 Seattle Academy
21 10 Oscar Hajduk 58.24 University Prep
22 12 Andrew Ye 58.47 University Prep
23 9 Christian Chi 59.18 Cedar Park Chr. (Bothell)
24 10 Eli Todd-Taraday 1:00.14 University Prep
Mens 1600 Meters Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 11 Amare Fields 4:34.51 Bush
2 11 Stephen Bleakley-Harris 4:34.54 Northwest
3 10 Desmond Stanfield 4:35.16 Northwest
4 9 Staser Simpson 4:37.51 King's
5 12 Hiroto Nasu 4:37.61 King's
6 10 William Hartshorn 4:38.61 Bear Creek
7 9 Duncan Frisbie-Smith 4:39.12 Bush
8 9 William Reeves 4:39.19 Eastside Preparatory
9 9 Isaac Montanes 4:39.37 Cedar Park Chr. (Bothell)
10 11 Micah Chi 4:42.21 Cedar Park Chr. (Bothell)
11 12 Brenden Blodgett 4:53.81 Cedar Park Chr. (Bothell)
12 9 Diego Sotelo 4:54.01 Northwest
13 10 Carter Castle 4:54.92 South Whidbey
14 9 Lincoln Neiswender 4:56.08 Bush
15 11 Owen Tarrant 4:56.37 Northwest
16 12 Lucas Ringer 4:58.20 Seattle Academy
17 9 Benjamin Hester 4:58.93 Bush
18 11 Ryan Sitzmann 4:59.31 Cedar Park Chr. (Bothell)
19 12 Owen Gammill 4:59.47 Eastside Preparatory
20 12 Liam Dolde 4:59.94 South Whidbey
21 12 Merek Weed 5:04.35 Northwest
22 9 Christian Chi 5:06.29 Cedar Park Chr. (Bothell)
23 9 Dash Cockrill 5:09.03 Seattle Academy
24 10 Micah White 5:09.59 King's
Mens 110m Hurdles - 39" Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 12 Will Culberson 16.51 King's
2 10 Max Seitz 17.55 University Prep
3 11 Cole Tschetter 17.99 South Whidbey
4 12 Cody Maas 18.44 King's
5 10 Rocky Srinivasan 18.68 Eastside Preparatory
6 10 Josiah Jaquith 19.09 Cedar Park Chr. (Bothell)
7 10 Noah Brady 19.29 South Whidbey
8 10 Jack Neuharth 19.38 Cedar Park Chr. (Bothell)
9 10 Oscar Moe 20.43 Bear Creek
10 10 Jaydon Brown 21.16 Cedar Park Chr. (Bothell)
11 12 David Li 26.08 Northwest
Mens 4x100 Relay Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 46.14 King's - A
2 46.34 South Whidbey - A
3 46.47 Granite Falls - A
4 46.93 Northwest - A
5 47.56 Cedar Park Chr. (Bothell...
6 47.74 Bush - A
7 47.96 Eastside Preparatory - A
8 50.14 Seattle Academy - A
9 50.25 Bear Creek - A
10 53.84 Sultan - A
Mens Javelin - 800g Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 10 Lucky Baldwin 146-08 Cedar Park Chr. (Bothell)
2 11 Cutter Rolfs 135-11 King's
3 12 Cody Maas 135-09 King's
4 12 William Marquart 132-05 King's
5 11 William Sabin 129-01 Northwest
6 11 Camdon Conard 125-11 Cedar Park Chr. (Bothell)
7 11 Ryan Weekly 124-10 Cedar Park Chr. (Bothell)
8 10 Jonathan Van Pelt 121-03 Sultan
9 12 Bryson Kuntz 120-03 Granite Falls
10 10 Nolan Pearson 112-08 South Whidbey
11 11 Gavin Kanzaki 112-04 King's
12 12 Nick Rosenthal 109-11 University Prep
13 10 Jeremy Krabach 105-10 Bear Creek
14 10 Bradley Kehoe 104-10 Granite Falls
15 10 Spencer Shilling 100-10 Granite Falls
16 11 Avery Brumley 98-09 Sultan
17 11 Noah Bronson 97-08 Cedar Park Chr. (Bothell)
18 11 Cash Hajny 95-02 South Whidbey
19 12 Nayel Bereket 93-09 King's
20 10 Chris Ryer 93-03 Granite Falls
21 12 Charlie Hallett 90-11 Northwest
22 9 Levi Marshall 90-00 Bear Creek
23 12 Mattias Keaunui 85-04 University Prep
24 10 Neil Raigandhi 80-03 Eastside Preparatory
Mens Triple Jump Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 11 Dash Salas 39-03.00 Northwest
2 12 Zach Bockheim 38-11.00 King's
3 12 Kaleb Roberts 38-11.00 Granite Falls
4 11 Shay Meseck-Schick 38-04.00 Seattle Academy
5 12 Noah Temam 37-04.00 Northwest
6 10 Nico Forney 37-04.00 Cedar Park Chr. (Bothell)
7 12 Jaden Farmer 36-06.00 Granite Falls
8 9 Kason Kirkpatrick 35-05.00 King's
9 9 Nathan Hudders 35-00.00 King's
10 10 Arya Dhuvoor 34-08.00 Eastside Preparatory
11 12 Mateo Greenough 34-01.00 Northwest
12 9 Graham Hostetler 32-07.00 King's
13 12 Aiden Holmquist 31-06.00 King's
14 10 Skye Pratley 30-11.00 Seattle Academy
15 9 Tate Lonergan 30-10.00 Seattle Academy
16 12 Michael Domeika 30-08.00 Northwest
17 10 Jack Lonac 30-02.00 King's
18 12 Xavier Galanes 29-08.00 Eastside Preparatory
10 Jonathan Chu ND King's
Womens 100 Meters Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 10 Braelyn Baker 12.29 Bear Creek
2 11 Regan Parnell 12.84 King's
3 12 Ella Allgor 12.98 Eastside Preparatory
4 9 Jacquie Stevens 13.29 Northwest
5 11 Rhiana Bretl 13.46 Seattle Academy
6 9 Sophia Michalopoulas 13.50 South Whidbey
7 12 Ella Bowers 13.64 Eastside Preparatory
8 10 Ella Pettyjohn 13.87 Sultan
9 11 Lena Benson-Gregory 14.05 Bush
10 12 Emily Lindblad 14.18 King's
11 9 Ellie Bear 14.40 King's
12 10 Amber Fickel 14.44 South Whidbey
13 11 Alyssa Johnson 14.47 Granite Falls
14 10 Rhiannon Crockett 14.52 Granite Falls
15 9 Jaclyn Takamiya 14.58 University Prep
16 11 Cherlyn Ferguson 14.69 Bush
17 10 Quinn Smith 14.76 Bear Creek
17 11 Hadley Eager 14.76 South Whidbey
19 9 Kate Glenn 14.98 University Prep
20 10 Divina Cortedano 15.10 Seattle Academy
21 11 Emma Serralles 15.11 University Prep
22 12 Adriana Hernandez 15.23 University Prep
23 11 Ayden Duchovnay 15.27 Northwest
24 9 Jaime Kneisl 15.31 Summit Sierra
Womens 400 Meters Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 12 Elie Bassett 1:03.65 Granite Falls
2 12 Grace Echelbarger 1:06.01 King's
3 11 Grace Hansen 1:06.02 King's
4 11 Celeste Bell 1:06.05 Eastside Preparatory
5 9 Saina Bhatt 1:06.31 Eastside Preparatory
6 10 Therese Lewis 1:06.87 King's
7 9 Sohvi Borland 1:07.29 University Prep
8 9 Sophia Inglin 1:07.69 King's
9 12 Mia Tippett 1:08.03 Eastside Preparatory
9 11 Isla Chadsey 1:08.03 Northwest
11 12 Shoshana Rosen 1:08.18 Northwest
12 9 Grace Regan 1:08.42 Cedar Park Chr. (Bothell)
13 10 Phoebe Bryar 1:08.69 Eastside Preparatory
14 12 Luci Johnston 1:09.73 Eastside Preparatory
15 11 Maria Canovas 1:10.44 Granite Falls
16 11 Chloe Stanton 1:10.98 Seattle Academy
17 11 June Pierson 1:11.16 Northwest
18 9 Ellie Bear 1:12.55 King's
19 9 Marianna Tselios 1:12.88 Cedar Park Chr. (Bothell)
20 10 Claire Miyoshi 1:14.16 University Prep
21 10 Meredith Bodley 1:14.26 Summit Sierra
22 11 Viviana Cardenas-Habell 1:14.28 Northwest
23 12 Aya Mackensen 1:15.84 Northwest
24 11 Sophie Ziedalski 1:16.01 University Prep
Womens 1600 Meters Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 11 Isla Chadsey 5:23.10 Northwest
2 10 Naomi Atwood 5:23.52 South Whidbey
3 12 Elie Bassett 5:26.69 Granite Falls
4 12 Grace Echelbarger 5:27.16 King's
5 9 Sophia Inglin 5:27.96 King's
6 11 Kathryn Frazer 5:29.91 Bush
7 12 Abby Goodfried 5:32.08 Bush
8 11 Delphine Way 5:35.96 Seattle Academy
9 10 Audrey Gmerek 5:41.14 South Whidbey
10 10 Phoebe Bryar 5:42.37 Eastside Preparatory
11 11 Marcella Rogerson 5:52.70 Bush
12 9 Hannah Capusan 5:54.74 Cedar Park Chr. (Bothell)
13 12 Lilly Goering 5:57.58 Cedar Park Chr. (Bothell)
14 9 Sadie Honig 5:58.88 Seattle Academy
15 11 Hannah Chinn 6:00.93 Bear Creek
16 11 Elise Lombardi 6:04.14 Bush
17 9 Ellie Candell 6:05.23 Seattle Academy
18 9 Grace Regan 6:13.21 Cedar Park Chr. (Bothell)
19 9 Elise Fischer 6:13.34 Bush
20 10 Savannah Simmons 6:13.70 South Whidbey
21 10 Sophia Patrin 6:22.59 South Whidbey
22 11 Adelaide Nyhan 6:32.42 Bush
23 9 Claire Lozier 6:37.43 Cedar Park Chr. (Bothell)
24 10 Caitie Chew 7:07.50 King's
Womens 100m Hurdles - 33" Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 11 Kate Gerspacher 17.80 King's
2 10 Bailey Newton 17.97 Sultan
3 9 Taylin Laws 18.23 Cedar Park Chr. (Bothell)
4 11 Allie Vorley 18.80 Eastside Preparatory
5 11 Hadley Eager 18.92 South Whidbey
6 9 Kimberly Zhao 18.92 Eastside Preparatory
7 10 Nikolena Taylor 18.99 South Whidbey
8 10 Maddie Takamiya 19.38 University Prep
9 11 Sofia Gomez-Gallo 19.83 Granite Falls
10 9 Thea Bui 21.19 King's
11 9 Eva Ortiz 21.74 Seattle Academy
Womens 4x100 Relay Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 53.66 South Whidbey - A
2 53.67 King's - A
3 53.91 Eastside Preparatory - A
4 56.70 University Prep - A
5 57.08 Granite Falls - A
6 57.29 Northwest - A
7 1:00.20 Seattle Academy - A
Womens Javelin - 600g Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 11 Adrianna Coleman 105-03 King's
2 12 Elie Bassett 103-07 Granite Falls
3 12 Emily Lindblad 93-11 King's
4 10 Quinn Smith 93-06 Bear Creek
5 10 Ella Pozarycki 91-04 South Whidbey
6 9 Anika Bockheim 85-07 King's
7 12 Jordyn Tipp 76-00 King's
8 10 Tiffany Lockwood 71-09 Cedar Park Chr. (Bothell)
9 9 Kaelynn Bahnmiller 71-03 King's
10 11 Darma Mortimer 71-00 King's
11 11 Joy Guthrie 70-05 Cedar Park Chr. (Bothell)
12 12 Natalie Monetti 70-00 South Whidbey
13 10 Joy Ayodeji 68-08 Sultan
14 11 Janaya LeeJohnson 68-05 Granite Falls
15 11 Hailey Jaquith 65-05 Cedar Park Chr. (Bothell)
16 9 Linaea Smalley 64-08 Cedar Park Chr. (Bothell)
17 10 Blessing Ayodeji 63-04 Sultan
18 10 Jessica Bae 59-04 Northwest
19 11 Freja Heggenes 57-06 South Whidbey
20 12 Ellie Mobley 55-11 University Prep
21 10 Julia Greenberg 54-05 Eastside Preparatory
22 11 Jade Van Winkle 52-04 Granite Falls
23 9 Chinn Addie 47-07 Bear Creek
Womens Long Jump Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 10 Braelyn Baker 16-05.00 Bear Creek
2 12 Carla Costa 14-09.00 King's
3 10 Maddie Takamiya 14-07.00 University Prep
4 11 Hannah Wand 14-05.00 Eastside Preparatory
5 11 Kate Gerspacher 14-03.00 King's
6 11 Jessica Roesler 13-11.00 Sultan
7 12 Rhea Misra 13-04.00 Eastside Preparatory
8 12 Allie Sniezek 13-02.00 University Prep
9 10 Claire Miyoshi 13-02.00 University Prep
10 10 Grace Plummer 12-07.00 Sultan
11 11 Allie Vorley 12-05.00 Eastside Preparatory
12 12 Brisbani Favela-Jimenez 12-01.00 Sultan
13 11 Sofia Gomez-Gallo 12-00.00 Granite Falls
14 11 Sophie Ziedalski 11-06.00 University Prep
15 10 Isobel Wright 11-03.00 Eastside Preparatory
16 12 Aya Mackensen 11-02.00 Northwest
17 9 Michaela Flint 10-09.00 King's
18 10 Jolyne Villalta 8-09.00 Summit Sierra
9 Joelle Wallworth ND King's