Mens Results
X 100 Meters - Varsity - Finals
1. 10 Oliver Ruo 11.96a Redmond
2. 12 Jacob Burdge 12.03a Inglemoor
3. 10 Tym Merchel 12.07a Inglemoor
4. 11 Corey Chandler 12.14a Redmond
5. 12 Samuel Perng 12.19a Inglemoor
6. 10 Jacob Johanson 12.30a Inglemoor
7. 11 Aleck Byrnes 12.31a Redmond
8. 11 Matthew Brady 12.32a Redmond
X 200 Meters - Varsity - Finals
1. 11 Michael Rhoads 23.30a Inglemoor
2. 10 Chris Tauber 24.02a Redmond
3. 12 Judd Bobin 24.17a Inglemoor
4. 10 Oliver Ruo 24.34a Redmond
5. 10 Brian Kieffer 25.85a Inglemoor
6. 10 Kyle Wong 26.20a Inglemoor
11 Aleck Byrnes DNS Redmond
11 Corey Chandler DNS Redmond
X 400 Meters - Varsity - Finals
1. 10 Chris Tauber 54.28a Redmond
2. 11 Maxwell Ji 55.59a Redmond
3. 10 Brian Kieffer 56.39a Inglemoor
4. 10 Alex Crotteau 58.14a Inglemoor
5. 10 Kyle Wong 58.35a Inglemoor
6. 10 Jacob Johanson 59.29a Inglemoor
7. 11 Michael Chen 1:00.08a Redmond
8. 9 Chad Keddie 1:00.88a Redmond
X 800 Meters - Varsity - Finals
1. 11 Nick Laccinole 2:01.10a Inglemoor
2. 12 Andrew Seckinger 2:02.66a Inglemoor
3. 12 Michael Schach 2:04.44a Redmond
4. 10 Ethan Karlinsey 2:06.04a Inglemoor
5. 10 Dylan York 2:08.88a Redmond
6. 11 Jacob Montiel-Bravo 2:10.72a Redmond
7. 12 Dilshawn Gamage 2:12.61a Inglemoor
8. 9 Spencer Arons 2:13.80a Redmond
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1. 11 Nick Laccinole 4:21.08a Inglemoor
2. 12 Devin Wulff 4:21.95a Redmond
3. 10 Ethan Karlinsey 4:25.50a Inglemoor
4. 11 Gavin Parpart 4:25.58a Inglemoor
5. 11 Joel Keddie 4:42.24a Redmond
6. 9 Eric Nickum 4:50.44a Redmond
7. 9 Kyle Nickum 5:23.87a Redmond
8. 10 Tommy Tradal 5:25.04a Inglemoor
9. 10 Eric Malla 5:31.87a Redmond
10. 10 Jacob Mathis 5:32.69a Redmond
11. 11 Josiah Cline 5:35.45a Redmond
12. 11 Adam Krpan 5:37.57a Inglemoor
13. 11 Kyle Fuglestad 5:41.65a Inglemoor
14. 10 Michael Dymek 5:48.38a Inglemoor
15. 10 Mason Bonar 5:50.36a Inglemoor
16. 10 Ben Peltier 5:55.86a Inglemoor
17. 12 Mathew Hayes 6:03.11a Inglemoor
18. 11 Jida Yu 6:05.99a Inglemoor
19. 10 Taiga Koffron 6:11.53a Redmond
20. 10 Henry Winner 6:18.12a Redmond
21. 9 Daniel Hartmann 7:53.05a Inglemoor
12 Patrick King DNS Inglemoor
10 Tyler Bourgeois DNS Inglemoor
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1. 12 Michael Schach 10:10.14a Redmond
2. 9 Brayden Schultz 10:23.37a Inglemoor
3. 12 Selby Ranger 10:46.00a Redmond
4. 10 Spencer Neher 10:47.63a Inglemoor
5. 10 Ben Visse 11:06.03a Redmond
6. 10 Nick Miller 11:10.32a Redmond
7. 9 Owen Leslie 11:12.88a Redmond
8. 12 Grant Goheen 11:29.33a Inglemoor
9. 9 Harris Nakajima 11:39.91a Inglemoor
10. 10 Matt Griesen 11:43.24a Inglemoor
11. 12 Evan Blajev 11:47.99a Redmond
12. 11 Calvin Weaver 11:50.91a Inglemoor
13. 9 Josh Medvinsky 11:51.49a Redmond
14. 10 Alex Hsu 11:52.02a Redmond
15. 9 Michael Chovanak 11:53.10a Redmond
16. 9 Sean Hannen 11:53.36a Redmond
17. 12 Elliot Mock 11:54.40a Inglemoor
18. 10 Andrew Calderhead 12:07.57a Redmond
19. 10 Raiden Poland 12:08.96a Redmond
20. 9 Sebastian McRae 12:09.84a Redmond
21. 11 Rahul Zhade 12:29.18a Redmond
10 Wilson Turk DNS Inglemoor
X 110m Hurdles - 39" - Varsity - Finals
1. 11 Steve Brown 15.99a Redmond
2. 12 Jordan Sieben 16.24a Inglemoor
3. 12 Ben Walchenbach 16.79a Inglemoor
4. 10 Jalen Woodley 16.86a Inglemoor
5. 12 Ramsey Batey 21.27a Redmond
X 300m Hurdles - 36" - Varsity - Finals
1. 12 Ben Walchenbach 41.49a Inglemoor
2. 11 Steve Brown 42.03a Redmond
3. 10 Jalen Woodley 43.09a Inglemoor
4. 12 Jordan Sieben 43.26a Inglemoor
5. 12 Ramsey Batey 46.10a Redmond
6. 12 Cole Tsang 47.96a Redmond
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1. - 46.74a Inglemoor
Ryan Collyer
Corey Chandler
Gerald Wright
Aleck Byrnes DNS Redmond
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1. - 3:30.00a Inglemoor
2. - 3:36.76a Redmond
3. - 3:44.46a Inglemoor
4. - 3:52.06a Redmond
5. - 3:56.97a Inglemoor
6. - 3:59.68a Redmond
7. - 4:01.96a Inglemoor
8. - 4:02.98a Redmond
9. - 4:16.63a Inglemoor
10. - 4:36.88a Redmond
Relay Team DNS Redmond
John Neilju
Julian Guthrie
Bryson Harshman
Andrey Ryabtsev DNS Redmond
Relay Team DNF Inglemoor
X Shot Put - 12lb - Varsity - Finals
1. 12 Michael Milcarek 49-06.50 Inglemoor
2. 11 Kyle Burgmeier 40-05.00 Redmond
3. 12 Ryan Bauman 40-00.00 Inglemoor
4. 11 Collin Cottom 39-04.00 Redmond
5. 12 Jackson Gray 37-03.50 Inglemoor
6. 11 Jacob Compton 34-00.00 Inglemoor
7. 12 Daniel Pedlar 30-11.50 Inglemoor
8. 10 Jacob Nichols 29-10.50 Redmond
9. 10 Pito Satele 29-05.50 Inglemoor
10. 10 Cameron Boone 29-00.00 Redmond
11. 11 Philip Olson 28-04.50 Inglemoor
12. 11 Jared West 27-06.00 Inglemoor
13. 10 Ben Goehner 24-11.00 Inglemoor
14. 9 Nathan Stein 22-08.00 Redmond
12 Frank Burrell DNS Inglemoor
11 Caleb Wilcox DNS Redmond
9 Jack Ellis DNS Redmond
X Discus - 1.6kg - Varsity - Finals
1. 12 Michael Milcarek 132-06 Inglemoor
2. 11 Collin Cottom 124-07 Redmond
3. 12 Ryan Bauman 108-08 Inglemoor
4. 11 Kyle Burgmeier 96-08 Redmond
5. 12 Gunnar Allemeier 91-02 Inglemoor
5. 9 Jack Ellis 91-02 Redmond
7. 10 Cameron Boone 90-11 Redmond
8. 11 Jacob Compton 85-05 Inglemoor
9. 11 Philip Olson 79-01 Inglemoor
10. 11 Jared West 77-08 Inglemoor
11. 10 Andrae Taylor 75-11 Inglemoor
12. 12 Edward Kesicki 73-00 Inglemoor
13. 10 Jacob Nichols 72-08 Redmond
14. 11 Chase Mersberg 71-05 Inglemoor
15. 12 Daniel Pedlar 69-07 Inglemoor
16. 10 Ben Goehner 63-00 Inglemoor
11 Jack Heine DNS Redmond
11 Caleb Wilcox DNS Redmond
X Javelin - 800g - Varsity - Finals
1. 9 Jack Ellis 134-10 Redmond
2. 11 Parker Hansen 131-11 Inglemoor
3. 10 Nick Miller 129-06 Redmond
4. 11 Collin Cottom 117-08 Redmond
5. 10 Brayden Mills 116-03 Inglemoor
6. 12 Jackson Gray 114-03 Inglemoor
7. 12 Gunnar Allemeier 108-10 Inglemoor
8. 12 Samuel Perng 107-11 Inglemoor
9. 10 Connor Robinson 103-09 Inglemoor
10. 10 Henry Winner 100-00 Redmond
11. 12 Frank Burrell 99-00 Inglemoor
12. 11 Chase Mersberg 98-07 Inglemoor
13. 11 Jacob Compton 94-09 Inglemoor
14. 10 Andrae Taylor 79-08 Inglemoor
15. 10 Pito Satele 78-00 Inglemoor
16. 12 Edward Kesicki 66-05 Inglemoor
11 Jack Heine DNS Redmond
11 Kyle Burgmeier DNS Redmond
X High Jump - Varsity - Finals
1. 10 Chin Ugokwoli 5-08.00 Inglemoor
2. 10 Mitchell Yonemitsu 5-06.00 Inglemoor
2. 12 Jake Talbot 5-06.00 Redmond
2. 9 Jack Thomson 5-06.00 Redmond
5. 11 Griffin Prock 5-04.00 Redmond
5. 11 Callahan Homer 5-04.00 Redmond
7. 10 Alex Crotteau 5-02.00 Inglemoor
8. 10 Brandon Moon 5-00.00 Redmond
8. 12 Colton Walker 5-00.00 Redmond
8. 11 William DuBois 5-00.00 Redmond
11 Jacob Van den Berg NH Inglemoor
10 Jason Schindler NH Inglemoor
11 Sebastian Partida NH Inglemoor
9 Oskar Shambaugh NH Redmond
10 Rand Ferch NH Redmond
X Pole Vault - Varsity - Finals
1. 12 Matthew Dickinson 14-06.00 Redmond
2. 12 Colton Walker 10-00.00 Redmond
3. 11 Noel Azure 9-06.00 Inglemoor
4. 11 Chandler Davis 9-00.00 Inglemoor
5. 11 Reilly Both 8-06.00 Inglemoor
5. 11 Carsen Tucker 8-06.00 Inglemoor
5. 11 KJ Compton 8-06.00 Inglemoor
11 Kyle Fuglestad SCR Inglemoor
11 Callahan Homer SCR Redmond
X Long Jump - Varsity - Finals
1. 12 Ryan Collyer 18-03.25 Redmond
2. 12 Samuel Perng 18-03.00 Inglemoor
2. 10 Connor Robinson 18-03.00 Inglemoor
4. 10 Mitchell Yonemitsu 18-02.00 Inglemoor
5. 10 Ben Nachmanson 17-08.25 Redmond
6. 11 Griffin Prock 17-08.00 Redmond
7. 11 William DuBois 17-00.50 Redmond
8. 11 Robin Takami 16-11.00 Inglemoor
8. 10 Brandon Moon 16-11.00 Redmond
10. 9 Jack Thomson 16-06.00 Redmond
11. 9 Chad Keddie 16-04.25 Redmond
12. 9 Kyle Loken 16-03.50 Inglemoor
13. 12 Cole Tsang 16-01.25 Redmond
14. 10 Anthony Hester 16-00.00 Inglemoor
15. 11 Gerald Wright 15-11.75 Redmond
16. 9 McKennan Thomsen 15-09.25 Inglemoor
17. 10 Alex Ji 15-07.50 Redmond
18. 12 Chase Navarro 14-08.00 Redmond
19. 10 Jason Schindler 14-03.00 Inglemoor
11 Justin Camara DNS Redmond
11 Aleck Byrnes DNS Redmond
X Triple Jump - Varsity - Finals
1. 12 Ben Walchenbach 42-01.50 Inglemoor
2. 10 Connor Robinson 38-06.50 Inglemoor
3. 10 Mitchell Yonemitsu 36-00.00 Inglemoor
4. 12 Gunnar Allemeier 35-11.50 Inglemoor
5. 12 Jake Talbot 35-10.00 Redmond
6. 10 Ben Nachmanson 35-09.00 Redmond
7. 9 Joshua Lam 34-10.50 Redmond
8. 11 Sebastian Partida 34-04.75 Inglemoor
10 Rand Ferch DNS Redmond
Womens Results
X Girls 100 Meters - Varsity - Finals
1. 12 Hanna Veal 13.71a Redmond
2. 10 Maile Dillender 13.81a Inglemoor
3. 10 Ellen Hilbun 14.04a Redmond
4. 9 Elizabeth Yochum 14.12a Redmond
5. 11 Adrienne Reagan 14.27a Inglemoor
6. 10 Emily Massad 14.36a Inglemoor
7. 9 Maria Matlick 14.55a Inglemoor
10 Maya Wohl DNS Redmond
X 200 Meters - Varsity - Finals
1. 11 Lydia Sumner 28.56a Redmond
2. 12 Hanna Veal 28.58a Redmond
3. 9 Elizabeth Yochum 29.64a Redmond
4. 10 Emily Massad 30.11a Inglemoor
5. 10 Samantha Bell 30.20a Inglemoor
6. 12 Chloe Krois 30.61a Redmond
7. 9 Allea Van den Berg 31.07a Inglemoor
8. 10 Karley Bentler 31.40a Inglemoor
X 400 Meters - Varsity - Finals
1. 10 Emily Best 1:08.93a Inglemoor
2. 12 Alexis Hungerford 1:09.40a Inglemoor
3. 11 Samantha Cobb 1:10.17a Redmond
4. 12 Katrina Nielsen 1:14.96a Redmond
12 Emi Montenegro DNS Redmond
10 Karley Bentler DNS Inglemoor
X 800 Meters - Varsity - Finals
1. 11 Rebecca Crawford 2:28.08a Inglemoor
2. 11 Talitha Salcedo 2:32.00a Inglemoor
3. 10 Etta Moen 2:34.55a Inglemoor
4. 10 Nadia Medvinsky 2:36.27a Redmond
5. 10 Risa Shutz 2:37.84a Redmond
6. 10 Sierra Baker 2:38.80a Redmond
7. 9 Ellee London 2:42.71a Inglemoor
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1. 12 Katie Diekema 5:18.31a Inglemoor
2. 12 Alyssa Foster 5:29.77a Redmond
3. 12 Nicole Rhodes 5:52.02a Redmond
4. 10 Daniella Shdo 6:06.28a Inglemoor
5. 10 Sarah Elbert 6:23.34a Inglemoor
6. 10 Kalissa Bryant 6:25.19a Inglemoor
7. 11 Marissa Tavener 6:28.00a Redmond
8. 9 Virginia Qian 6:36.18a Redmond
9. 12 Caroline Hung 6:38.97a Inglemoor
10. 10 Meryl Aebi 6:44.11a Redmond
11. 9 Angel Erickson 6:59.65a Redmond
12. 10 Melissa Cruz 7:09.58a Inglemoor
13. 9 Elena Tamrazi 7:42.77a Inglemoor
11 Mikaela Hartmann DNS Inglemoor
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1. 9 Emma Bury 11:44.37a Redmond
2. 10 Rebecca Ledsham 11:45.22a Inglemoor
3. 11 Bailey Fjelstul 11:46.60a Inglemoor
4. 9 Amelia Muscott 12:25.27a Redmond
5. 10 Chloe Fink 12:44.21a Redmond
6. 10 Claire Engler 12:58.70a Redmond
X 100m Hurdles - 33" - Varsity - Finals
1. 12 Darhian Mills 15.02a Inglemoor
2. 12 Bettina Beverly 17.56a Redmond
3. 10 Claire Johnson 17.59a Redmond
4. 11 Lydia Sumner 17.94a Redmond
5. 9 Katja Kramers 17.99a Inglemoor
6. 9 Andreea Ifrim 19.83a Redmond
7. 9 Brianna Gongliewski 21.17a Inglemoor
8. 10 Paige Marler 22.39a Inglemoor
X 300m Hurdles - 30" - Varsity - Finals
1. 12 Darhian Mills 45.89a Inglemoor
2. 10 Claire Johnson 51.64a Redmond
3. 9 Katja Kramers 53.91a Inglemoor
4. 12 Bettina Beverly 54.08a Redmond
5. 9 Andreea Ifrim 54.99a Redmond
6. 9 Deepthi Mohanraj 1:00.69a Redmond
7. 9 Brianna Gongliewski 1:02.08a Inglemoor
8. 10 Paige Marler 1:02.33a Inglemoor
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1. - 52.76a Redmond
Kara Marler
Maile Dillender
Adrienne Reagan
Samantha Bell DQ Inglemoor
X 4x200 Relay - Varsity - Finals
1. - 1:56.74a Inglemoor
Emi Montenegro
Chloe Krois
Katrina Nielsen
Maya Wohl DQ Redmond
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1. - 4:34.51a Inglemoor
2. - 4:43.07a Redmond
3. - 4:54.67a Inglemoor
4. - 4:58.34a Redmond
5. - 4:58.73a Inglemoor
Relay Team DNS Inglemoor
Relay Team DNS Inglemoor
X Shot Put - 4kg - Varsity - Finals
1. 11 Ruby Charney 33-08.00 Inglemoor
2. 11 Starr Brown 29-00.00 Redmond
3. 9 Kaitlyn Hartman 28-09.00 Redmond
4. 12 Ariana Hibbard 27-09.50 Inglemoor
5. 9 Gracie Erickson 22-07.50 Redmond
6. 11 Rachel Peterson 20-07.00 Redmond
7. 12 Naomi Jimenez 18-09.00 Redmond
X Discus - 1kg - Varsity - Finals
1. 11 Ruby Charney 96-09 Inglemoor
2. 12 Raven Mills 84-07 Inglemoor
3. 12 Ariana Hibbard 81-09 Inglemoor
4. 9 Kaitlyn Hartman 73-09 Redmond
5. 11 Starr Brown 71-01 Redmond
6. 11 Rebecca Conner 58-01 Inglemoor
7. 9 Gracie Erickson 57-07 Redmond
8. 11 Caleigh Sweeters 48-02 Redmond
9. 11 Rachel Peterson 46-10 Redmond
10. 12 Naomi Jimenez 43-11 Redmond
X Javelin - 600g - Varsity - Finals
1. 12 Raven Mills 92-04 Inglemoor
2. 11 Ruby Charney 85-07 Inglemoor
3. 11 Caleigh Sweeters 79-07 Redmond
4. 9 Kaitlyn Hartman 76-07 Redmond
5. 12 Kara Marler 61-06 Inglemoor
6. 11 Victoria Sabrowski 57-01 Inglemoor
7. 11 Rebecca Conner 56-00 Inglemoor
8. 11 Madison McDaniel 55-05 Redmond
9. 12 Ariana Hibbard 45-04 Inglemoor
11 Starr Brown DNS Redmond
X High Jump - Varsity - Finals
1. 10 Lauren Winner 4-10.00 Redmond
2. 12 Alyssa Chow 4-10.00 Inglemoor
3. 9 Elizabeth Su 4-04.00 Inglemoor
3. 12 Zana Crites 4-04.00 Redmond
4. 9 Kaitlyn Hartman 4-04.00 Redmond
5. 11 Madison McDaniel 4-04.00 Redmond
5. 9 Allea Van den Berg 4-04.00 Inglemoor
8. 12 Gabby Pierce 4-02.00 Redmond
10 Alisa Feuerstein NH Redmond
X Pole Vault - Varsity - Finals
1. 12 Chloe Krois 7-00.00 Redmond
2. 12 Gabby Pierce 6-06.00 Redmond
2. 12 Katrina Nielsen 6-06.00 Redmond
11 Jasmine Liu NH Inglemoor
9 Virginia Qian NH Redmond
9 Lindsey Sweet NH Redmond
9 Anna Hammond NH Redmond
10 Leilani Barbosa NH Redmond
10 Mia Silverberg NH Inglemoor
X Long Jump - Varsity - Finals
1. 12 Emi Montenegro 14-03.00 Redmond
2. 11 Adrienne Reagan 14-01.50 Inglemoor
3. 12 Zana Crites 13-08.00 Redmond
4. 10 Alisa Feuerstein 13-07.50 Redmond
5. 10 Lauren Winner 12-10.00 Redmond
6. 9 Kiera Johnson 12-08.00 Redmond
7. 10 Emily Best 11-05.50 Inglemoor
8. 10 Rebecca Patterson 9-02.50 Inglemoor
10 Karley Bentler SCR Inglemoor
12 Kara Marler SCR Inglemoor
9 Maria Matlick SCR Inglemoor
10 Claire Johnson DNS Redmond
12 Anna Richards DNS Inglemoor
X Triple Jump - Varsity - Finals
1. 12 Bettina Beverly 30-11.50 Redmond
2. 12 Alyssa Chow 30-01.00 Inglemoor
3. 9 Elizabeth Su 30-00.00 Inglemoor
4. 12 Zana Crites 29-11.00 Redmond
5. 9 Elizabeth Yochum 28-11.00 Redmond
6. 11 Madison McDaniel 27-10.25 Redmond
7. 10 Natasha Foti 27-03.00 Redmond