Boys 100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Micah Holmes 11.19a PR Lakeside (Nine Mile)
2. 12 Nick Annanie 11.66a SR Lakeside (Nine Mile)
3. 12 Peyton Danly 11.69a SR Chewelah
4. 11 Mark Bryant 11.92a Riverside
5. 10 Michael Zanoni 12.14a Riverside
6. 12 Ryan Waters 12.19a Lakeside (Nine Mile)
7. 9 Luke Schneider 12.52a PR Lakeside (Nine Mile)
8. 11 Conner Campbell 12.53a PR Riverside
9. 10 Sam Lissy 12.77a PR Riverside
10. 11 Ethan Spencer 12.78a Riverside
11. 9 Wyatt Collins 12.80a PR Chewelah
12. 9 Wyatt Johnson 12.84a Lakeside (Nine Mile)
13. 12 Troy Traeger 12.99a PR Lakeside (Nine Mile)
14. 9 Ethan Reno-Walker 13.00a PR Chewelah
15. 9 James Haraldson 13.16a Riverside
16. 12 Sam Meza 13.29a Riverside
17. 11 Cody Webb 13.30a Riverside
18. 9 Roman Osborn 13.35a PR Riverside
19. 9 Genelson Alvarez 13.47a Chewelah
20. 9 Jordan Haraldson 13.52a PR Riverside
21. 12 Colton Dombrowick 14.16a PR Riverside
22. 12 Joseph Scarborough 14.54a PR Lakeside (Nine Mile)
23. 9 Duncan Archibald 14.55a PR Riverside
10 Tyler Epefanio DNF Lakeside (Nine Mile)
10 Gator Weyer DNF Lakeside (Nine Mile)
9 Brad Larson DNF Chewelah
9 Saeed Sams DNF Lakeside (Nine Mile)
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Nick Annanie 23.60a Lakeside (Nine Mile)
2. 11 Mark Bryant 23.76a PR Riverside
3. 12 Peyton Danly 24.58a Chewelah
4. 10 Jayden Beckham 25.47a Riverside
5. 9 Luke Schneider 26.08a Lakeside (Nine Mile)
6. 9 Judah Katona 26.10a PR Chewelah
7. 12 Troy Traeger 26.15a Lakeside (Nine Mile)
8. 9 Ethan Reno-Walker 26.22a PR Chewelah
9. 9 Wyatt Collins 26.87a PR Chewelah
10. 12 Sam Meza 26.92a PR Riverside
11. 10 Sam Lissy 27.20a Riverside
12. 9 Tristan Montgomery 27.27a PR Riverside
13. 9 Saeed Sams 27.32a Lakeside (Nine Mile)
14. 9 James Haraldson 27.59a PR Riverside
15. 9 Jordan Haraldson 27.91a PR Riverside
16. 9 Roman Osborn 28.04a PR Riverside
17. 9 Brad Larson 28.36a Chewelah
18. 11 Dylen Downing 28.74a Riverside
19. 9 Duncan Archibald 29.13a PR Riverside
20. 12 Colton Dombrowick 29.36a Riverside
21. 12 Joseph Scarborough 30.16a Lakeside (Nine Mile)
9 Wyatt Johnson NT Lakeside (Nine Mile)
10 Tyler Epefanio NT Lakeside (Nine Mile)
10 Micah Holmes NT Lakeside (Nine Mile)
10 Gator Weyer NT Lakeside (Nine Mile)
9 Genelson Alvarez NT Chewelah
12 Dinser Johannes NT Chewelah
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Jayden Beckham 55.32a Riverside
2. 9 Wyatt Johnson 59.44a PR Lakeside (Nine Mile)
3. 9 Wyatt Collins 62.00a PR Chewelah
4. 9 Tristan Montgomery 62.13a Riverside
5. 11 Cody Webb 62.81a Riverside
6. 11 Dylen Downing 63.00a Riverside
7. 9 Saeed Sams 63.40a PR Lakeside (Nine Mile)
12 Dinser Johannes NT Chewelah
10 Gator Weyer NT Lakeside (Nine Mile)
12 Troy Traeger NT Lakeside (Nine Mile)
10 Tyler Epefanio NT Lakeside (Nine Mile)
9 Luke Schneider NT Lakeside (Nine Mile)
11 Ethan Spencer NT Riverside
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Ben Shaw 2:02.80a Riverside
2. 11 Nick Dewey 2:03.90a PR Lakeside (Nine Mile)
3. 11 Reimes Schatz 2:25.39a SR Chewelah
4. 10 Traven Johnson 2:26.31a Riverside
5. 12 Dylan King 2:30.78a SR Riverside
6. 9 Luke Dallabetta 2:36.88a Lakeside (Nine Mile)
7. 11 Owen Conley 2:37.88a Riverside
8. 11 Devin Day-Meneely 2:47.18a Riverside
9 Brayden Merrill NT Lakeside (Nine Mile)
9 Gideon Swanson NT Lakeside (Nine Mile)
10 Matt Buckley NT Lakeside (Nine Mile)
10 Trent Johnson NT Riverside
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Tanner Supanchick 4:50.00h SR Riverside
2. 12 Andrew Ames 4:51.00h Lakeside (Nine Mile)
3. 11 Ben Shaw 4:52.00h Riverside
4. 10 Jonathon Williams 4:53.00h PR Riverside
5. 9 Brayden Merrill 4:55.00h PR Lakeside (Nine Mile)
6. 10 Zach Pace 5:06.00h PR Riverside
7. 9 Gideon Swanson 5:22.00h PR Lakeside (Nine Mile)
8. 10 Matt Buckley 5:27.00h PR Lakeside (Nine Mile)
9. 11 Reimes Schatz 5:33.00h SR Chewelah
10. 9 Luke Dallabetta 5:44.00h PR Lakeside (Nine Mile)
11. 9 Corbin Meyring 6:00.00h Lakeside (Nine Mile)
11 Nick Dewey DNF Lakeside (Nine Mile)
12 Ryan Duclos DNF Lakeside (Nine Mile)
12 Dylan King DNF Riverside
3200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Andrew Ames 10:56.00h Lakeside (Nine Mile)
2. 9 Gideon Swanson 12:19.00h Lakeside (Nine Mile)
3. 10 Matt Buckley 12:25.00h Lakeside (Nine Mile)
10 Zach Pace NT Riverside
12 Dylan King NT Riverside
10 Jonathon Williams NT Riverside
110m Hurdles - 39" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Noah Cherrington 17.56a Lakeside (Nine Mile)
2. 9 Roman Osborn 20.05a PR Riverside
3. 11 Kory Cross 20.08a PR Riverside
12 Kyle Kovac DNF Lakeside (Nine Mile)
300m Hurdles - 36" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Noah Cherrington 46.50a Lakeside (Nine Mile)
2. 11 Kory Cross 46.85a PR Riverside
3. 12 Ryan Waters 48.57a PR Lakeside (Nine Mile)
4. 9 Roman Osborn 50.52a PR Riverside
5. 11 Seth Cheney 50.94a Lakeside (Nine Mile)
9 Judah Katona NT Chewelah
12 Kyle Kovac NT Lakeside (Nine Mile)
12 Brenden Flanagan NT Chewelah
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Nick Annanie 45.24a Lakeside (Nine Mile)
3 Dominic Davis 53.35a Riverside
2 Conner Campbell 54.00a Riverside
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Jayden Beckham 3:34.61h Riverside
2 Nick Annanie 3:35.17h Lakeside (Nine Mile)
Shot Put - 12lb Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Conner Krouse 47-10.00 Chewelah
2. 12 Phillip Lapoint 36-07.00 SR Riverside
3. 12 Kevin Gann 36-04.00 Lakeside (Nine Mile)
4. 11 Kolten Cairns 36-01.00 PR Chewelah
5. 12 Joshua Brown 35-11.00 PR Riverside
6. 10 Wade Baker 35-08.50 Chewelah
7. 11 Bryce Wellhausen 33-10.00 Lakeside (Nine Mile)
8. 10 Dominic Davis 33-09.00 PR Riverside
9. 10 Cannan Swannack 33-01.50 PR Lakeside (Nine Mile)
10. 9 Creighton Jarman 30-09.00 Riverside
11. 12 Eric Payne 30-05.50 PR Lakeside (Nine Mile)
12. 10 Chance Vodicka 29-07.00 Riverside
12. 12 Joseph Scarborough 29-07.00 PR Lakeside (Nine Mile)
14. 9 Aaron Covey 28-10.00 PR Riverside
15. 11 Alexander Phillips 28-04.00 Lakeside (Nine Mile)
16. 12 Colton Dombrowick 28-02.00 PR Riverside
17. 11 Bjorn Phillips 28-01.00 Lakeside (Nine Mile)
18. 9 Dylan Wellhausen 26-09.00 Lakeside (Nine Mile)
19. 9 Joseph Trudeau 25-06.00 Chewelah
12 Kyle Kovac ND Lakeside (Nine Mile)
11 Matt Lundberg ND Riverside
Discus - 1.6kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Conner Krouse 128-04 SR Chewelah
2. 11 Zach Annanie 111-07 Lakeside (Nine Mile)
3. 10 Wade Baker 102-00 PR Chewelah
4. 12 Joshua Brown 99-06 Riverside
5. 12 Josh Aleto 95-06 Lakeside (Nine Mile)
6. 10 Dominic Davis 93-07 PR Riverside
7. 11 Bjorn Phillips 92-05 Lakeside (Nine Mile)
8. 11 Bryce Wellhausen 86-05 PR Lakeside (Nine Mile)
9. 10 Cannan Swannack 84-03 PR Lakeside (Nine Mile)
10. 11 Alexander Phillips 84-01 PR Lakeside (Nine Mile)
11. 9 Aaron Covey 83-02 PR Riverside
12. 11 Seth Cheney 81-10 Lakeside (Nine Mile)
13. 12 Phillip Lapoint 79-09 Riverside
14. 12 Eric Payne 77-10 PR Lakeside (Nine Mile)
15. 9 Dylan Wellhausen 73-05 Lakeside (Nine Mile)
16. 9 Colton Shilanski 70-11 PR Lakeside (Nine Mile)
17. 10 Chance Vodicka 69-08 PR Riverside
18. 12 Kevin Gann 69-02 Lakeside (Nine Mile)
19. 11 Kolten Cairns 68-02 Chewelah
20. 9 Creighton Jarman 66-07 PR Riverside
21. 9 Joseph Trudeau 65-10 PR Chewelah
11 Matt Lundberg DNF Riverside
Javelin - 800g Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Zach Annanie 186-07 PR Lakeside (Nine Mile)
2. 12 Josh Aleto 112-00 Lakeside (Nine Mile)
3. 9 Brad Larson 101-01 PR Chewelah
4. 11 Bryce Wellhausen 100-11 Lakeside (Nine Mile)
5. 10 Dominic Davis 99-04 SR Riverside
6. 11 Bjorn Phillips 95-05 Lakeside (Nine Mile)
7. 9 Wyatt Collins 94-09 PR Chewelah
8. 9 Colton Shilanski 94-08 PR Lakeside (Nine Mile)
9. 11 Seth Cheney 94-00 Lakeside (Nine Mile)
10. 9 Joseph Trudeau 88-08 PR Chewelah
11. 11 Keaton Nowak 86-08 Lakeside (Nine Mile)
12. 11 Alexander Phillips 84-03 PR Lakeside (Nine Mile)
13. 9 Steven Besancon 66-07 PR Riverside
14. 9 Dylan Wellhausen 66-05 Lakeside (Nine Mile)
12 Eric Payne ND Lakeside (Nine Mile)
11 Matt Lundberg ND Riverside
10 Wade Baker ND Chewelah
12 Kevin Gann ND Lakeside (Nine Mile)
12 Kyle Kovac ND Lakeside (Nine Mile)
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Troy Traeger 5-03.00 PR Lakeside (Nine Mile)
2. 10 Caden Clark 5-02.00 PR Lakeside (Nine Mile)
3. 11 Keaton Nowak 4-10.00 PR Lakeside (Nine Mile)
4. 9 Brad Larson 4-08.00 PR Chewelah
5. 9 Judah Katona 4-06.00 PR Chewelah
Pole Vault Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Anthony Sylvester 13-00.00 Lakeside (Nine Mile)
2. 11 Zach Annanie 12-00.00 Lakeside (Nine Mile)
2. 10 Nate Pergl 12-00.00 Lakeside (Nine Mile)
4. 11 Conner Campbell 10-00.00 SR Riverside
5. 10 Robert LeMaster 8-06.00 PR Lakeside (Nine Mile)
5. 9 Austin Butkus 8-06.00 PR Lakeside (Nine Mile)
11 Alexander Phillips NH Lakeside (Nine Mile)
9 Luke Dallabetta NH Lakeside (Nine Mile)
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Caden Clark 18-10.00 Lakeside (Nine Mile)
2. 12 Brenden Flanagan 18-08.00 SR Chewelah
3. 10 Michael Zanoni 17-09.50 Riverside
4. 10 Micah Holmes 17-07.50 Lakeside (Nine Mile)
5. 11 Keaton Nowak 17-01.00 Lakeside (Nine Mile)
6. 9 Noah Cherrington 16-06.00 Lakeside (Nine Mile)
7. 12 Sam Meza 16-03.00 PR Riverside
8. 11 Bryce Wellhausen 16-00.50 Lakeside (Nine Mile)
9. 9 Saeed Sams 15-02.00 Lakeside (Nine Mile)
10. 9 Ethan Reno-Walker 15-00.00 Chewelah
11. 9 Genelson Alvarez 14-09.75 Chewelah
12. 9 Brad Larson 14-09.00 PR Chewelah
12. 9 Shane Ryan 14-09.00 Lakeside (Nine Mile)
14. 11 Conner Campbell 14-00.50 Riverside
15. 12 Peyton Danly 14-00.00 PR Chewelah
10 Gator Weyer ND Lakeside (Nine Mile)
Triple Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Caden Clark 38-07.50 Lakeside (Nine Mile)
2. 9 Saeed Sams 35-06.50 PR Lakeside (Nine Mile)
3. 9 Judah Katona 34-08.00 PR Chewelah
4. 9 Shane Ryan 31-00.00 Lakeside (Nine Mile)
9 Brad Larson ND Chewelah
12 Brenden Flanagan ND Chewelah
11 Keaton Nowak ND Lakeside (Nine Mile)
Girls 100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Faith Kennedy 13.17h Lakeside (Nine Mile)
2. 10 Payton Stueckle 13.59h PR Lakeside (Nine Mile)
3. 11 Jamie Conner 13.78h Riverside
4. 12 Taylor Yaws 13.93h SR Riverside
5. 9 Charlotte Falstad 14.00h PR Chewelah
8. 10 Kaeley Hensley 14.43a PR Riverside
6. 9 Abbie-lyn Smith 14.18h Lakeside (Nine Mile)
7. 12 Madison Kemink 14.39h Riverside
9. 9 Alyssa Fitzgerald 14.68a Chewelah
10. 9 Katelyn Kemink 14.87a PR Riverside
11. 10 Alyssa Walser 15.13a Chewelah
12. 10 Jordyn Toner 15.35a Riverside
13. 9 Bailee Edwards 15.37a Lakeside (Nine Mile)
14. 10 Tyra Olszewski 15.39a PR Lakeside (Nine Mile)
15. 11 Emily Brouwer 15.49a PR Riverside
16. 9 Emersen Slanga 17.76a PR Lakeside (Nine Mile)
11 Elizabeth Chalmers DNF Chewelah
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Lillian Kirry 26.37a PR Chewelah
2. 10 Faith Kennedy 26.49a PR Lakeside (Nine Mile)
3. 11 Jamie Conner 28.44a SR Riverside
4. 12 Bekah Zanoni 29.04a Riverside
5. 10 Payton Stueckle 29.14a PR Lakeside (Nine Mile)
6. 9 Charlotte Falstad 29.87a PR Chewelah
7. 9 Katelyn Kemink 31.07a PR Riverside
8. 9 Bailee Edwards 32.19a Lakeside (Nine Mile)
9. 11 Emily Brouwer 32.24a PR Riverside
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Payton Stueckle 70.76a PR Lakeside (Nine Mile)
2. 9 Liandra Haden 70.99a PR Chewelah
3. 10 Sarah Balogh 1:54.22a PR Riverside
12 Hannah Mitchell NT Lakeside (Nine Mile)
10 Jordyn Toner NT Riverside
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Lizzy Shaw 2:34.93a PR Riverside
2. 11 Hallie Jensen 2:37.85a Lakeside (Nine Mile)
3. 9 Hannah Stires 2:39.87a Lakeside (Nine Mile)
4. 9 Madelyn Buckley 2:54.25a PR Lakeside (Nine Mile)
5. 10 Sydney Ames 3:00.44a Lakeside (Nine Mile)
6. 9 Abigail Dallabetta 3:06.98a PR Lakeside (Nine Mile)
7. 10 Cassie Raymond 3:24.10a SR Riverside
12 Sabrina Crooks NT Lakeside (Nine Mile)
11 Shelby Johnston NT Lakeside (Nine Mile)
11 Natasha Chrisp NT Riverside
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Hallie Jensen 5:42.00h Lakeside (Nine Mile)
2. 12 Sabrina Crooks 5:44.00h Lakeside (Nine Mile)
3. 11 Olivia Willis 5:51.00h SR Riverside
4. 12 Alice Burchett 5:56.00h SR Riverside
5. 9 Madelyn Buckley 6:07.00h PR Lakeside (Nine Mile)
6. 10 Sydney Ames 6:11.00h PR Lakeside (Nine Mile)
7. 11 Natasha Chrisp 6:12.00h PR Riverside
8. 9 Sam Rood 6:14.00h PR Riverside
9. 12 Mia Straub 6:18.00h PR Lakeside (Nine Mile)
10. 9 Abigail Dallabetta 6:31.00h PR Lakeside (Nine Mile)
11. 10 Cassie Raymond 7:05.00h Riverside
12. 11 Shelby Johnston 7:24.00h Lakeside (Nine Mile)
9 Hannah Stires DNF Lakeside (Nine Mile)
10 Haley Golding DNF Lakeside (Nine Mile)
11 Melia Braun DNF Lakeside (Nine Mile)
3200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Sabrina Crooks 12:48.00h PR Lakeside (Nine Mile)
2. 11 Melia Braun 13:25.00h Lakeside (Nine Mile)
3. 10 Haley Golding 13:34.00h Lakeside (Nine Mile)
4. 12 Alice Burchett 13:35.00h Riverside
100m Hurdles - 33" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Lillian Kirry 15.88a PR Chewelah
2. 12 Maggie Cobb 16.18a SR Chewelah
3. 10 Rachel Garrity 17.38a PR Lakeside (Nine Mile)
4. 9 Mykayla Cummings 19.20a Lakeside (Nine Mile)
5. 10 Rachel Koolstra 19.80a SR Lakeside (Nine Mile)
6. 10 Hailey Rasmussen 21.24a PR Riverside
7. 9 Abigail Dallabetta 22.79a PR Lakeside (Nine Mile)
300m Hurdles - 30" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Lillian Kirry 48.31a Chewelah
2. 9 Mykayla Cummings 54.78a PR Lakeside (Nine Mile)
3. 10 Rachel Garrity 55.81a Lakeside (Nine Mile)
4. 10 Rachel Koolstra 60.19a Lakeside (Nine Mile)
5. 9 Taya Tapia 65.04a Chewelah
10 Alyssa Walser NT Chewelah
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Taylor Yaws 53.58a Riverside
2 Elizabeth Chalmers 55.38a Chewelah
4x200m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Hannah Mitchell 1:52.00h Lakeside (Nine Mile)
2 Taylor Yaws 1:53.00h Riverside
3 Katelyn Kemink 2:00.00h Riverside
4 Charlotte Falstad 2:01.00h Chewelah
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Faith Kennedy 4:12.20h Lakeside (Nine Mile)
2 Jordyn Toner 4:28.89h Riverside
Shot Put - 4kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Kyrstan Miller 36-05.00 Chewelah
2. 10 Olivia Mikkelsen 34-02.00 Lakeside (Nine Mile)
3. 12 Ellie Laizure 28-03.50 Lakeside (Nine Mile)
4. 12 Beatrice Ilari 25-06.00 PR Chewelah
5. 12 Avery Boyd 25-04.25 Lakeside (Nine Mile)
6. 9 Haven Rainer 25-02.00 Chewelah
7. 12 Jazmin Hall 25-00.25 Riverside
8. 12 Chantel Harms 24-10.00 SR Riverside
9. 11 Zoe Cunnington 24-02.00 PR Lakeside (Nine Mile)
10. 10 Hailey Champagne 23-09.00 Lakeside (Nine Mile)
11. 9 Hannah Liss 23-08.00 PR Lakeside (Nine Mile)
12. 10 Tyra Olszewski 20-10.00 PR Lakeside (Nine Mile)
13. 9 Faith Downing 17-04.00 PR Riverside
Discus - 1kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Ellie Laizure 111-08 SR Lakeside (Nine Mile)
2. 10 Olivia Mikkelsen 100-00 PR Lakeside (Nine Mile)
3. 12 Kyrstan Miller 97-09 Chewelah
4. 10 Hailey Champagne 93-06 Lakeside (Nine Mile)
5. 9 Liandra Haden 82-05 Chewelah
6. 11 Zoe Cunnington 75-06 Lakeside (Nine Mile)
7. 9 Haven Rainer 74-09 Chewelah
8. 9 Hannah Liss 72-05 PR Lakeside (Nine Mile)
9. 12 Chantel Harms 71-09 SR Riverside
10. 12 Avery Boyd 67-00 PR Lakeside (Nine Mile)
11. 12 Jazmin Hall 63-04 SR Riverside
12. 9 Brielle Stern 58-01 Riverside
13. 12 Beatrice Ilari 56-04 PR Chewelah
14. 9 Jerzey Kane 41-07 PR Riverside
Javelin - 600g Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Olivia Mikkelsen 112-05 Lakeside (Nine Mile)
2. 12 Kyndra Sharp 109-03 PR Lakeside (Nine Mile)
3. 9 Liandra Haden 86-11 Chewelah
4. 9 Brittney Nortz 67-11 PR Riverside
5. 9 Brielle Stern 65-07 Riverside
6. 10 Tyra Olszewski 64-00 PR Lakeside (Nine Mile)
7. 12 Avery Boyd 57-06 Lakeside (Nine Mile)
8. 12 Beatrice Ilari 51-06 PR Chewelah
8. 9 Faith Downing 51-06 Riverside
10. 10 Hailey Rasmussen 51-01 PR Riverside
11. 9 Jerzey Kane 28-00 PR Riverside
10 Kaeley Hensley ND Riverside
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Sienna Swannack 5-04.00 Lakeside (Nine Mile)
2. 11 Allie Cherrington 5-00.00 Lakeside (Nine Mile)
3. 11 Andrea Franks 4-10.00 SR Chewelah
4. 11 Natasha Chrisp 4-04.00 Riverside
5. 9 Alyssa Fitzgerald 4-00.00 Chewelah
10 Alyssa Walser NH Chewelah
Pole Vault Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Allie Cherrington 9-06.00 SR Lakeside (Nine Mile)
2. 9 Alexis Torok 7-06.00 PR Lakeside (Nine Mile)
3. 12 Kyndra Sharp 7-06.00 Lakeside (Nine Mile)
4. 9 Abbie-lyn Smith 6-06.00 PR Lakeside (Nine Mile)
5. 10 Kaeley Hensley 6-06.00 Riverside
6. 10 Alyssa Taylor 6-00.00 PR Lakeside (Nine Mile)
10 Haley Golding NH Lakeside (Nine Mile)
10 Ava West NH Riverside
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Sienna Swannack 16-00.50 PR Lakeside (Nine Mile)
2. 12 Maggie Cobb 15-00.50 Chewelah
3. 10 Rachel Garrity 14-02.50 Lakeside (Nine Mile)
3. 11 Elizabeth Chalmers 14-02.50 SR Chewelah
5. 11 Andrea Franks 13-10.00 SR Chewelah
6. 9 Brittney Nortz 13-00.50 Riverside
6. 9 Alyssa Fitzgerald 13-00.50 Chewelah
8. 11 Kaylene Purcell 12-08.50 SR Lakeside (Nine Mile)
9. 10 Maddie Schott 11-11.00 Riverside
10. 9 Bailee Edwards 11-10.00 Lakeside (Nine Mile)
11. 11 Emily Brouwer 11-09.50 PR Riverside
12. 12 Nonnee Reeser 11-07.75 SR Lakeside (Nine Mile)
13. 9 Taya Tapia 11-01.50 Chewelah
14. 12 Mia Straub 10-10.50 Lakeside (Nine Mile)
15. 9 Emersen Slanga 9-03.00 PR Lakeside (Nine Mile)
10 Jordyn Toner ND Riverside
Triple Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Maggie Cobb 36-00.50 PR Chewelah
2. 11 Allie Cherrington 33-01.00 SR Lakeside (Nine Mile)
3. 9 Lillian Kirry 32-03.50 Chewelah
4. 9 Brittney Nortz 28-10.50 Riverside
5. 11 Natasha Chrisp 28-04.50 PR Riverside
6. 11 Kaylene Purcell 28-00.00 SR Lakeside (Nine Mile)
7. 12 Nonnee Reeser 27-10.00 PR Lakeside (Nine Mile)