Snohomish Senior High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
200 Meter Dash | |||||
27.67 | Emma Greninger | 5th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
28.64 | Anna Egolf | 12th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:01.88 | Emma Greninger | 6th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
1:04.25 | SB | Anya Bohuta | 12th | Prelims H1 | Day 1 Results |
1600 Meter Run | |||||
5:16.68 | SB | Katie Brandvold | 6th | Finals H1 | Day 1 Results |
5:23.97 | SB | Megan Campbell | 8th | Finals H1 | Day 1 Results |
5:33.55 | Julia Remlinger | 13th | Finals H1 | Day 1 Results | |
5:34.44 | Claire Owens | 14th | Finals H1 | Day 1 Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
16.00 | Taylor Dewing | 4th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
50.08 | Relay Team | 3rd | Prelims H1 | Day 1 Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:56.13 | Relay Team | 10th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:32.12 | SB | Relay Team | 11th | Prelims H1 | Day 1 Results |
Long Jump | |||||
17-4 | Lily Mays | 1st | Finals H1 | Day 1 Results | |
Pole Vault | |||||
11-6 | SB | Megan Ware | 2nd | Finals H1 | Day 1 Results |
Discus | |||||
112-9 | SB | Roz Gillie | 3rd | Finals H1 | Day 1 Results |
105-1 | SB | Grace Raper | 7th | Finals H1 | Day 1 Results |
Javelin | |||||
90-11 | Grace Raper | 13th | Finals H1 | Day 1 Results | |
86-11 | Caysea Browne | 14th | Finals H1 | Day 1 Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.50 | Tyler Massena | 5th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
17.38 | Nathan John | 1st | Finals H1 | Day 1 Results | |
20.12 | Seth Perera | 2nd | Finals H1 | Day 1 Results | |
200 Meter Dash | |||||
23.26 | Tyler Massena | 3rd | Prelims H1 | Day 1 Results | |
23.74 | Lucas Maben | 9th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
36.15 | Nathan John | 1st | Finals H1 | Day 1 Results | |
44.54 | Seth Perera | 2nd | Finals H1 | Day 1 Results | |
800 Meter Run | |||||
2:03.63 | Mel Miller | 10th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
2:04.10 | Michael Cooley | 11th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:19.23 | SB | Aaron Leavens | 2nd | Finals H1 | Day 1 Results |
4:36.57 | Matthew Goddard | 14th | Finals H1 | Day 1 Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
47.66 | Kalvyn Mcdaniel | 15th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
45.48 | Relay Team | 10th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:38.04 | Relay Team | 8th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
High Jump | |||||
5-6 | Hayden Huntley | 10th | Finals H1 | Day 1 Results | |
5-6 | Kristian Kersavage | 10th | Finals H1 | Day 1 Results | |
5-4 | Jared Wyndham | 15th | Finals H1 | Day 1 Results | |
Shot Put | |||||
44-6.25 | Brad Raymond | 7th | Finals H1 | Day 1 Results | |
20-4.5 | Nathan John | 1st | Finals H1 | Day 1 Results |