Cascade High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
200 Meter Dash | |||||
28.05 | Nichole Biery | 11th | Prelims H1 | Day 2 | |
400 Meter Dash | |||||
1:02.63 | SB | Nichole Biery | 6th | Prelims H1 | Day 2 |
1:04.10 | Nichole Biery | 7th | Finals H1 | Day 2 | |
1:06.62 | Kimberly Ibarra | 11th | Prelims H1 | Day 2 | |
300 Meter Hurdles | |||||
49.02 | SB | Tyrza Lamma | 4th | Finals H1 | Day 2 |
49.22 | Tyrza Lamma | 4th | Prelims H1 | Day 2 | |
53.89 | Andrea Bui | 12th | Prelims H1 | Day 2 | |
4x100 Meter Relay | |||||
54.55 | SB | Relay Team | 8th | Finals H1 | Day 2 |
4x200 Meter Relay | |||||
1:57.25 | Relay Team | 8th | Finals H1 | Day 2 | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:27.27 | SB | Relay Team | 8th | Finals H1 | Day 2 |
High Jump | |||||
5-5 | SB | Katie Nelson | 1st | Finals H1 | Day 2 |
4-8 | SB | Grace Mitchell | 9th | Finals H1 | Day 2 |
Long Jump | |||||
16-1 | Katie Nelson | 4th | Finals H1 | Day 2 | |
Triple Jump | |||||
35-7 | Katie Nelson | 1st | Finals H1 | Day 2 | |
29-4 | SB | Grace Mitchell | 12th | Finals H1 | Day 2 |
Pole Vault | |||||
11-0 | Tyrza Lamma | 1st | Finals H1 | Day 2 | |
Discus | |||||
109-0 | SB | Jayda Akanni | 4th | Finals H1 | Day 2 |
Shot Put | |||||
36-2.5 | Jayda Akanni | 4th | Finals H1 | Day 2 | |
29-0 | Jazmyne Thistle | 13th | Finals H1 | Day 2 | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.29 | Maxwell Nelson | 5th | Prelims H1 | Day 2 | |
11.38 | SB | Michael Purl | 6th | Prelims H1 | Day 2 |
11.50 | Maxwell Nelson | 2nd | Finals H1 | Day 2 | |
11.67 | Michael Purl | 7th | Finals H1 | Day 2 | |
200 Meter Dash | |||||
23.12 | SB | Michael Purl | 5th | Prelims H1 | Day 2 |
23.86 | SB | Kolby Kirkpatrick | 11th | Prelims H1 | Day 2 |
24.14 | Michael Purl | 8th | Finals H1 | Day 2 | |
400 Meter Dash | |||||
53.78 | SB | Kolby Kirkpatrick | 9th | Prelims H1 | Day 2 |
800 Meter Run | |||||
2:04.65 | SB | Chorin Weller | 9th | Prelims H1 | Day 2 |
300 Meter Hurdles | |||||
39.57 | Maxwell Nelson | 1st | Finals H1 | Day 2 | |
39.59 | Maxwell Nelson | 1st | Prelims H1 | Day 2 | |
42.80 | Max White | 4th | Finals H1 | Day 2 | |
43.55 | Max White | 8th | Prelims H1 | Day 2 | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:27.98 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Day 2 | |
Long Jump | |||||
20-8.5 | Maxwell Nelson | 3rd | Finals H1 | Day 2 | |
19-10.75 | SB | Anouthai Vongphet | 6th | Finals H1 | Day 2 |
Triple Jump | |||||
39-1 | Amir Andrews | 6th | Finals H1 | Day 2 | |
Shot Put | |||||
41-3 | Jesse Dinh | 7th | Finals H1 | Day 2 | |
39-1.5 | Zakary Walters | 12th | Finals H1 | Day 2 |