Boys Varsity 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Micah Schroeder Aberdeen 11.62a
2 Peyton Damasiewicz Montesano 11.72a
3 Cordell Roberts Aberdeen 11.74a
3 Ashton Mckinney Montesano 11.74a
5 Mason Rasmussen Montesano 11.79a
6 Noah Aquino North Beach 11.85a
7 Jerrell Bayless Montesano 11.99a
8 Patrick Walsh Aberdeen 12.09a
9 Andrew Le Hoquiam 12.11a
10 Braxton Gozart Aberdeen 12.15a
11 Tyrell Hovland North Beach 12.17a
12 Thomas Flink Montesano 12.17a
13 Waylon Palmer Aberdeen 12.21a
14 Isac Hawkins Montesano 12.24a
15 Jackson Schneider Elma 12.28a
16 Adonis Hammonds Aberdeen 12.42a
17 Kobe Charley North Beach 12.43a
18 Michel Perron Oakville 12.44a
19 Cohen Finch Elma 12.48a
20 Carter Joslin North Beach 12.55a
21 Coltan Stover Aberdeen 12.75a
22 Raymond Priest Ocosta 12.78a
23 Kole Boice Elma 12.87a
24 Jose Bedolla Hoquiam 12.97a
25 Kia Harris Montesano 12.98a
26 Albert Ortivez-Hicks Taholah 13.00a
26 Dakota Russell North Beach 13.00a
26 Gabe Pyhala Montesano 13.00a
29 Kevin Sedgwick Aberdeen 13.05a
30 Luke Schneider Elma 13.09a
31 Jackson Staples Elma 13.14a
32 Zavian Van Embden Ocosta 13.15a
33 Jacob Veach Aberdeen 13.18a
34 Michael Thomas Hoquiam 13.27a
35 Kenyon Crawford Aberdeen 13.38a
36 Osvaldo Guadalupe Ocosta 13.44a
37 Joshua Bowen Aberdeen 13.62a
38 Tyrone Aguilar Elma 13.63a
39 Rolando Perez Perez Guit Hoquiam 13.81a
40 Cy-Min Schreier North Beach 13.90a
41 Alexander Mendoza Aberdeen 13.95a
42 Joe Leibold Aberdeen 13.99a
43 Jyresse Evans Aberdeen 14.07a
44 Sawyer Getchman Hoquiam 14.28a
45 Julien Tanyel Bredee Aberdeen 14.32a
46 Chris Olson Ocosta 14.48a
47 Tyler Fodge Ocosta 14.68a
48 Cody Tayor-Gaddis Aberdeen 15.07a
49 Kohan Meissner Hoquiam 15.23a
50 Dillon Grove Aberdeen 15.94a
51 Jeremy Bayless Montesano 16.71a
52 Lucas Delgado Montesano 17.15a
53 Oscar Zabel Elma 17.18a
54 Jordan Giraldo North Beach 17.50a
55 Christopher Cook North Beach 18.50a
Ezra Metcalf Aberdeen SCR
Jovani Amaya Elma SCR
Jayden Lewis Taholah SCR
Clinton CJ Denny Aberdeen SCR
Zach Moore Montesano SCR
Ivan Weber Ocosta SCR
Justin Howard Aberdeen SCR
Victor Gomez Aberdeen SCR
Noah Anderson Elma SCR
Benjamin Umek Ocosta SCR
Zachary Montes de Oca Ocosta SCR
Peyton Vitalis Taholah SCR
Boys Varsity 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Micah Schroeder Aberdeen 23.87a
2 Cordell Roberts Aberdeen 24.02a
3 Ashton Mckinney Montesano 24.28a
4 Jerrell Bayless Montesano 24.93a
5 Jackson Schneider Elma 24.97a
5 Thomas Flink Montesano 24.97a
7 Waylon Palmer Aberdeen 25.18a
8 Isac Hawkins Montesano 25.19a
9 Delon Chan Montesano 25.58a
10 Caleb Bruland Montesano 25.58a
11 Michel Perron Oakville 25.63a
12 Wyeland Lomedico North Beach 25.98a
13 Coltan Stover Aberdeen 26.02a
14 Aaron Tuttle Elma 26.18a
15 Carter Joslin North Beach 26.28a
16 Gabe Pyhala Montesano 26.73a
17 Jose Bedolla Hoquiam 26.77a
18 Kia Harris Montesano 27.14a
19 Kevin Sedgwick Aberdeen 27.17a
20 Michael Thomas Hoquiam 27.20a
21 Roo Black Hoquiam 27.95a
22 Nash Emmitt North Beach 27.99a
23 Joe Leibold Aberdeen 29.24a
24 Evan Schlesser Oakville 29.83a
25 Joshua Bowen Aberdeen 29.98a
26 Julien Tanyel Bredee Aberdeen 30.48a
27 Cody Tayor-Gaddis Aberdeen 30.64a
28 Cy-Min Schreier North Beach 31.46a
29 George Harmon North Beach 31.91a
30 Dillon Grove Aberdeen 32.26a
31 Jeremy Bayless Montesano 38.33a
32 Christopher Cook North Beach 40.47a
Jayden Lewis Taholah SCR
Steven Fonseca Aberdeen SCR
Adonis Hammonds Aberdeen SCR
Zavian Van Embden Ocosta SCR
Clayton Thierolf North Beach SCR
Jovani Amaya Elma SCR
Jackson Staples Elma SCR
Zach Moore Montesano SCR
Ezra Metcalf Aberdeen SCR
Kole Boice Elma SCR
Clinton CJ Denny Aberdeen SCR
Ivan Weber Ocosta SCR
Jeremiah Eastman North Beach SCR
Justin Howard Aberdeen SCR
Cohen Finch Elma SCR
Noah Aquino North Beach SCR
Tyrell Hovland North Beach SCR
Boys Varsity 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Isaac Garcia Aberdeen 53.86a
2 Noah Aquino North Beach 54.91a
3 Mason Rasmussen Montesano 56.96a
4 Kobe Charley North Beach 58.83a
5 Dakota Russell North Beach 1:01.02a
6 Johnathon Watkins Aberdeen 1:01.48a
7 Kia Harris Montesano 1:02.01a
8 Benjamin Kimbrel Oakville 1:04.13a
9 Javier Garcia Elma 1:05.70a
10 Albert Ortivez-Hicks Taholah 1:05.89a
11 Kaemon Bighead North Beach 1:07.75a
12 Roper Felton Elma 1:08.06a
13 Nash Emmitt North Beach 1:09.34a
14 Salvador Medrano Ocosta 1:10.92a
15 Zachary Montes de Oca Ocosta 1:12.67a
16 Cy-Min Schreier North Beach 1:13.14a
17 Jeremy Bayless Montesano 1:24.84a
Skyler Chen North Beach SCR
David (Roston) Herrera North Beach SCR
Boys Varsity 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Henry Nelson Aberdeen 1:57.88a
2 Jesse Anderson Montesano 2:15.16a
3 Ben Jurasin Aberdeen 2:16.73a
4 Colton Sweet Montesano 2:24.67a
5 Elijah Roberts Elma 2:25.94a
6 Osvaldo Guadalupe Ocosta 2:26.28a
7 Cecil Gumaelius Oakville 2:26.31a
8 Konlan Higgins Hoquiam 2:29.98a
9 Nazar Razinkov Ocosta 2:33.99a
10 Kyler Haggard Aberdeen 2:35.21a
11 Lewis Koser Oakville 2:36.97a
12 Billy Burns Ocosta 2:41.30a
13 Cooper Gill Aberdeen 2:41.35a
14 Quinn Leonard Ocosta 2:42.20a
15 Lucca Sherwood Aberdeen 2:44.17a
16 Kenneth Frank North Beach 2:46.56a
17 Kenyon Crawford Aberdeen 2:48.81a
18 Jacob Veach Aberdeen 2:50.72a
19 Cy-Min Schreier North Beach 3:00.18a
20 Trent Bollhoefer North Beach 3:02.84a
21 Cash Gersitz North Beach 3:04.98a
22 Taylor Lund Elma 3:13.79a
Bodyn Lockett Elma SCR
Coy Howarth Elma SCR
David (Roston) Herrera North Beach SCR
Frank Roberts Elma SCR
Boys Varsity 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Frank Roberts Elma 4:48.93a
2 Benny Anderson Montesano 4:53.37a
3 Ryker Maxfield Hoquiam 4:54.38a
4 Ben Jurasin Aberdeen 5:00.26a
5 Jesse Anderson Montesano 5:04.83a
6 Cecil Gumaelius Oakville 5:05.31a
7 Jacob Hallak Aberdeen 5:05.36a
8 Konlan Higgins Hoquiam 5:20.36a
9 Pablo Moreno Montesano 5:21.51a
10 Colton Sweet Montesano 5:25.00a
11 Jackson Green Montesano 5:32.77a
12 Kyler Haggard Aberdeen 5:39.11a
13 Owen Young Montesano 5:41.50a
14 Cooper Gill Aberdeen 5:48.74a
15 Billy Burns Ocosta 5:49.04a
16 Nazar Razinkov Ocosta 5:57.41a
17 Lucca Sherwood Aberdeen 6:03.15a
18 Albert Ortivez-Hicks Taholah 6:24.73a
19 Salvador Medrano Ocosta 6:27.54a
20 Trent Bollhoefer North Beach 6:42.16a
21 Cash Gersitz North Beach 6:42.26a
22 Taylor Lund Elma 7:33.28a
Javier Garcia Elma SCR
Junior Soto Hoquiam SCR
Boys Varsity 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Frank Roberts Elma 10:35.94a
2 Benny Anderson Montesano 10:36.22a
3 Ryker Maxfield Hoquiam 10:47.43a
4 Cecil Gumaelius Oakville 11:11.83a
5 Jacob Hallak Aberdeen 11:33.98a
6 Jackson Green Montesano 12:01.49a
7 William Sharp Aberdeen 12:43.82a
8 Luke Schneider Elma 13:07.41a
9 Osvaldo Guadalupe Ocosta 13:42.98a
10 Trent Bollhoefer North Beach 15:55.14a
11 Cash Gersitz North Beach 16:01.25a
Junior Soto Hoquiam SCR
Boys Varsity 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Caleb Schimelpfenig Aberdeen 15.98a
2 Ryder Nelson Elma 17.48a
3 Elton Rockey North Beach 17.65a
4 Haven Wunsch Elma 18.66a
5 Aiden Boatwright North Beach 19.28a
6 Steven Fonseca Aberdeen 19.30a
7 Kenneth Frank North Beach 21.72a
8 Elijah Roberts Elma 22.27a
Boys Varsity 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Caleb Schimelpfenig Aberdeen 43.07a
2 Ryder Nelson Elma 43.14a
3 Elton Rockey North Beach 44.94a
3 Steven Fonseca Aberdeen 44.94a
5 Jacob Meadows Elma 46.77a
6 Oliver Bryson Hoquiam 47.52a
7 Haven Wunsch Elma 48.54a
8 Aiden Boatwright North Beach 48.93a
9 Owen Young Montesano 51.35a
10 Kenneth Frank North Beach 52.88a
11 Benjamin Kimbrel Oakville 55.97a
12 Roman Jones Hoquiam 57.85a
13 Kaemon Bighead North Beach 1:02.21a
Boys Varsity 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Montesano 46.03a
1) Isac Hawkins 2) Mason Rasmussen
3) Thomas Flink 4) Peyton Damasiewicz
2 Aberdeen 46.53a
1) Cordell Roberts 2) Patrick Walsh
3) Adonis Hammonds 4) Micah Schroeder
3 Elma 46.73a
1) Dayton Brookins 2) Alaiz Cordova
3) Cohen Finch 4) Ricardo Guadarrama
4 Elma 49.88a
1) Jackson Schneider 2) Jovani Amaya
3) Ashton Brown 4) Aaron Tuttle
5 Hoquiam 50.40a
1) Brandon Daniel 2) Roo Black
3) Andrew Le 4) Oliver Bryson
6 Ocosta 55.00a
1) Quinn Leonard 2) Zavian Van Embden
3) Salvador Medrano 4) Michael Priest
7 North Beach 57.04a
1) Isaac Chi 2) George Harmon
3) Kamil Uhlir 4) Adin Wollum
North Beach SCR
1) Wyeland Lomedico 2) Noah Aquino
3) Carter Joslin 4) Tyrell Hovland
Boys Varsity 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Aberdeen 3:37.09a
1) Caleb Schimelpfenig 2) Victor Gomez
3) Isaac Garcia 4) Henry Nelson
2 Montesano 3:41.26a
1) Peyton Damasiewicz 2) Jerrell Bayless
3) Pau Surinach 4) Jesse Anderson
3 Elma 3:56.79a
1) Jackson Schneider 2) Aaron Tuttle
3) Ashton Brown 4) Ryder Nelson
4 Hoquiam 4:03.37a
1) Konlan Higgins 2) Ryker Maxfield
3) Brandon Daniel 4) Oliver Bryson
5 North Beach 4:05.87a
1) Sawyer Reither 2) Dakota Russell
3) Aiden Boatwright 4) Elton Rockey
6 Oakville 4:22.30a
1) Benjamin Kimbrel 2) Lewis Koser
3) Michel Perron 4) Cecil Gumaelius
7 Ocosta 4:29.47a
1) Osvaldo Guadalupe 2) Raymond Priest
3) Nazar Razinkov 4) Ivan Weber
Boys Varsity Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tyler Bates Aberdeen 51-4.75
2 JaBron Brooks Aberdeen 48-10.50
3 Landon Hamblin Aberdeen 47-6
4 Straka Shaun Montesano 41-4.50
5 Braxton Gozart Aberdeen 37-8.50
6 Cole Revel Aberdeen 36-7.50
7 AJ Young Hoquiam 34-8
8 Deandre Underwood Newton Taholah 34-3.50
9 Damien Beck Ocosta 34-2
10 Carter Joslin North Beach 33-10
10 Lucas Delgado Montesano 33-10
10 Raymond Priest Ocosta 33-10
13 Adin Wollum North Beach 33-3.50
14 Evan Schlesser Oakville 33-1.50
15 Marcus Jones Elma 32-2
16 Cohen Finch Elma 31-9.50
17 Straka Erik Montesano 31-8
18 Aron Lopez North Beach 31-2
19 Yasir Gonzalez Cortez Aberdeen 31-1
20 Kohan Morrison Elma 30-8.50
21 Sean Levesque Hoquiam 29-9.50
22 Jacob Natwick Aberdeen 29-8.50
23 Kamil Uhlir North Beach 29-8
24 Isaac Chi North Beach 29-4.50
25 Gage Browning Elma 29-3.50
26 Noah Charlie Taholah 29-3
27 Denny Linker Aberdeen 29-2.50
28 Zavier Davis Taholah 28-9.50
29 Issac Bighead North Beach 28-8.50
30 Tommy Floch Aberdeen 28-3.50
30 Riley Rosetta Montesano 28-3.50
32 Dylan Brown Aberdeen 28-1.50
33 Chase Allee Elma 27-8
34 Clayton Thierolf North Beach 27-7.50
35 Albert Ortivez-Hicks Taholah 27-5.50
36 Tyrrell Curry-Sith North Beach 27-0
37 Joel McCullough Montesano 26-8
38 Arian Berbati Aberdeen 26-1
39 Christopher Cook North Beach 25-8.50
40 Grayson Beardon Ocosta 24-4
41 Eric Lind Aberdeen 23-0.50
42 Jerry Jeremiah Hoquiam 23-0
43 Joshua Bowen Aberdeen 22-5
44 Jerry Guzman Martinez Elma 22-3.50
45 Jordan Giraldo North Beach 22-2
46 Robert Sande Montesano 21-3.50
47 Trent Bollhoefer North Beach 20-10
48 Cody Tayor-Gaddis Aberdeen 19-6.50
49 Benjamin Umek Ocosta 18-11.50
50 Chris Olson Ocosta 16-8.50
Erick Cisneros-Cornejo Aberdeen SCR
Bodyn Lockett Elma SCR
Brodie Roberts Elma SCR
Michael Priest Ocosta SCR
Damin Bower Elma SCR
Andres Arias Aberdeen SCR
Boys Varsity Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tyler Bates Aberdeen 166-7
2 Gabe Bodwell Montesano 126-9
3 Lewis Koser Oakville 123-7
4 JaBron Brooks Aberdeen 118-10
5 Straka Shaun Montesano 113-7
6 Issac Bighead North Beach 104-4
7 Raymond Priest Ocosta 103-8
8 Mason Rasmussen Montesano 97-9
9 Landon Hamblin Aberdeen 97-5
10 Kohan Morrison Elma 96-3
11 Cole Revel Aberdeen 96-0
12 Chase Allee Elma 94-0
13 Trevin Benson Hoquiam 93-5
14 Damien Beck Ocosta 91-2
15 Michael Priest Ocosta 89-9
16 Braxton Gozart Aberdeen 86-0
17 Jacob Natwick Aberdeen 85-2
18 Straka Erik Montesano 84-10
19 Roper Felton Elma 84-8
20 Deandre Underwood Newton Taholah 83-10
21 Adin Wollum North Beach 79-0
22 Ryder Nelson Elma 76-0
23 Evan Schlesser Oakville 73-11
24 George Harmon North Beach 73-6
25 Marcus Jones Elma 73-3
26 Gage Browning Elma 72-11
27 Riley Rosetta Montesano 72-7
28 Yasir Gonzalez Cortez Aberdeen 70-10
28 Jerry Guzman Martinez Elma 70-10
30 Joel McCullough Montesano 70-2
31 Lucas Delgado Montesano 69-3
32 Elijah Roberts Elma 68-2
33 Dylan Brown Aberdeen 68-0
34 Grayson Beardon Ocosta 65-2
35 Tommy Floch Aberdeen 64-4
36 Arian Berbati Aberdeen 62-10
37 Jordan Giraldo North Beach 61-10
38 Jerry Jeremiah Hoquiam 61-8
39 Eric Lind Aberdeen 61-3
40 Isaac Chi North Beach 59-6
41 Kamil Uhlir North Beach 57-7
42 Noah Charlie Taholah 55-0
43 Clayton Thierolf North Beach 54-0
44 Sean Levesque Hoquiam 53-7
45 Javier Garcia Elma 52-0
46 Christopher Cook North Beach 51-8
47 Kaemon Bighead North Beach 48-0
48 Tyrrell Curry-Sith North Beach 47-3
49 Robert Sande Montesano 46-4
50 Oscar Zabel Elma 45-9
51 Aron Lopez North Beach 42-3
Brodie Roberts Elma SCR
Tyler Fodge Ocosta SCR
Benjamin Umek Ocosta SCR
Chris Olson Ocosta SCR
Erick Cisneros-Cornejo Aberdeen SCR
Coy Howarth Elma SCR
Bodyn Lockett Elma SCR
Andres Arias Aberdeen SCR
Jeffrey Furth Elma SCR
Damin Bower Elma SCR
Boys Varsity Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Gabe Bodwell Montesano 143-8
2 Gavin Root Montesano 128-6
3 Kobe Charley North Beach 128-4
4 Zavier Davis Taholah 120-10
5 Eric Lind Aberdeen 112-1
6 Noah Charlie Taholah 109-0
7 Brandon Daniel Hoquiam 108-4
8 Lewis Koser Oakville 108-3
9 Michael Priest Ocosta 106-0
10 Benjamin Kimbrel Oakville 103-1
11 Deandre Underwood Newton Taholah 103-0
12 Kohan Morrison Elma 102-1
13 Alex Drolz Hoquiam 101-5
14 Clayton Thierolf North Beach 101-0
15 Pablo Moreno Montesano 100-9
16 Dakota Russell North Beach 99-10
17 Sean Levesque Hoquiam 98-4
18 Caleb Bruland Montesano 97-1
19 Evan Schlesser Oakville 94-0
20 George Harmon North Beach 91-3
21 Gage Browning Elma 91-2
22 Landon Franks Hoquiam 90-9
23 AJ Young Hoquiam 89-10
24 Oliver Bryson Hoquiam 89-4
25 Cole Revel Aberdeen 86-7
26 Chase Allee Elma 82-0
27 Cooper Gill Aberdeen 81-0
27 Zavian Van Embden Ocosta 81-0
29 Joe Leibold Aberdeen 80-1
30 Issac Bighead North Beach 79-10
31 Adin Wollum North Beach 79-7
32 Isaac Chi North Beach 76-2
33 Anthony Holloway Montesano 74-7
34 Aron Lopez North Beach 72-1
35 Kohan Meissner Hoquiam 70-10
36 Joel McCullough Montesano 68-9
37 Jerry Guzman Martinez Elma 68-6
38 Jyresse Evans Aberdeen 67-9
39 Sawyer Getchman Hoquiam 67-3
40 Damien Beck Ocosta 66-9
41 Grayson Beardon Ocosta 66-7
42 Riley Rosetta Montesano 66-0
43 Trevin Benson Hoquiam 65-10
44 Tyler Fodge Ocosta 63-10
45 Joshua Bowen Aberdeen 62-3
46 Quinn Leonard Ocosta 60-7
47 Robert Sande Montesano 52-10
48 Oscar Zabel Elma 52-5
49 Jordan Giraldo North Beach 47-5
50 Chris Olson Ocosta 39-6
51 Dillon Grove Aberdeen 32-1
Salvador Medrano Ocosta SCR
Ezra Metcalf Aberdeen SCR
Jerry Jeremiah Hoquiam SCR
David (Roston) Herrera North Beach SCR
Brodie Roberts Elma SCR
Coy Howarth Elma SCR
Wyeland Lomedico North Beach SCR
Jeffrey Furth Elma SCR
Jayden Lewis Taholah SCR
Peyton Vitalis Taholah SCR
Boys Varsity High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Gabe Bodwell Montesano 5-10
2 Tyrell Hovland North Beach 5-8
2 Micah Schroeder Aberdeen 5-8
4 Adonis Hammonds Aberdeen 5-8
5 Jacob Meadows Elma 5-8
6 Caleb Bruland Montesano 5-4
7 Kevin Sedgwick Aberdeen 5-4
8 Elton Rockey North Beach 5-2
9 Landon Franks Hoquiam 5-0
10 Jose Bedolla Hoquiam 5-0
11 Jeremiah Eastman North Beach 5-0
12 Sawyer Reither North Beach 4-10
12 Tyrone Aguilar Elma 4-10
12 Delon Chan Montesano 4-10
15 Issac Bighead North Beach 4-8
16 Skyler Chen North Beach 4-8
17 Andrew Le Hoquiam 4-4
David (Roston) Herrera North Beach SCR
Noah Anderson Elma SCR
Pau Surinach Montesano SCR
Coy Howarth Elma SCR
Victor Gomez Aberdeen SCR
Boys Varsity Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Pau Surinach Montesano 12-6
2 Reid Pace Montesano 11-0
3 Ivan Weber Ocosta 10-6
4 Wyeland Lomedico North Beach 9-6
5 Jimy Gill Hoquiam 9-0
6 Kamil Uhlir North Beach 9-0
7 Roman Jones Hoquiam 7-0
7 Kenneth Frank North Beach 7-0
9 Aiden Boatwright North Beach 7-0
9 Nash Emmitt North Beach 7-0
Cash Gersitz North Beach NH
Boys Varsity Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Isaac Garcia Aberdeen 19-8
2 Dayton Brookins Elma 19-5
3 Patrick Walsh Aberdeen 18-10
4 Coltan Stover Aberdeen 18-0
5 Sawyer Reither North Beach 17-5
6 Kobe Charley North Beach 17-0
7 Jackson Staples Elma 16-4
8 Caleb Bruland Montesano 16-3
9 Michael Thomas Hoquiam 16-2
10 Johnathon Watkins Aberdeen 15-11
11 Billy Burns Ocosta 15-9
12 Gavin Root Montesano 15-7
13 Jeremiah Eastman North Beach 15-5
13 Gabe Pyhala Montesano 15-5
15 Elijah Roberts Elma 15-4
16 Tyrrell Curry-Sith North Beach 15-3
17 Evan Davenport Hoquiam 14-11
18 Denny Linker Aberdeen 14-8
19 Jimy Gill Hoquiam 14-5
19 Riley Rosetta Montesano 14-5
21 Roo Black Hoquiam 13-7
21 Jacob Veach Aberdeen 13-7
23 Julien Tanyel Bredee Aberdeen 13-5
24 Jyresse Evans Aberdeen 12-0
25 Dillon Grove Aberdeen 11-9
26 Rolando Perez Perez Guit Hoquiam 11-5
27 Alexander Mendoza Aberdeen 11-2
28 Kohan Meissner Hoquiam 10-11
29 Cody Tayor-Gaddis Aberdeen 10-3
Tyler Fodge Ocosta SCR
Nazar Razinkov Ocosta SCR
Peyton Vitalis Taholah SCR
Quinn Leonard Ocosta SCR
Skyler Chen North Beach SCR
Kole Boice Elma SCR
Tyrone Aguilar Elma SCR
Damien Beck Ocosta SCR
Justin Howard Aberdeen SCR
Alaiz Cordova Elma SCR
Jovani Amaya Elma SCR
Sawyer Getchman Hoquiam SCR
Zachary Montes de Oca Ocosta SCR
Boys Varsity Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Isaac Garcia Aberdeen 40-11
2 Dayton Brookins Elma 39-3
3 Sawyer Reither North Beach 39-0
4 Jacob Meadows Elma 38-10
5 Jeremiah Eastman North Beach 35-0
6 Coltan Stover Aberdeen 34-2
7 Patrick Walsh Aberdeen 32-6
8 Steven Fonseca Aberdeen 31-11
9 Johnathon Watkins Aberdeen 31-6
10 Nash Emmitt North Beach 31-4
11 Tyrrell Curry-Sith North Beach 31-0
12 Julien Tanyel Bredee Aberdeen 30-7
13 Kaemon Bighead North Beach 27-7
Skyler Chen North Beach SCR
Aaron Tuttle Elma SCR
Kole Boice Elma SCR
Isac Hawkins Montesano SCR
Alaiz Cordova Elma SCR
Billy Burns Ocosta SCR