Girls 2B District 7 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Rin Parsons Chewelah 13.53a
2 Carly Browne Asotin 13.88a
3 Natalie Barker NW Christian (Colbert) 13.92a
4 Adisyn Ring Colfax 14.09a
5 Marianne Thomason Chewelah 14.22a
6 Lexi Hernandez Lind-Ritzville 14.28a
7 Emma Harvey Davenport 14.31a
8 Heidi Meyer Reardan 14.36a
Girls 2B District 7 100 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
3 Rin Parsons Chewelah 13.75a
1 Carly Browne Asotin 13.92a
2 Natalie Barker NW Christian (Colbert) 14.08a
4 Marianne Thomason Chewelah 14.14a
5 Lexi Hernandez Lind-Ritzville 14.21a
6 Heidi Meyer Reardan 14.32a
7 Adisyn Ring Colfax 14.39a
8 Emma Harvey Davenport 14.44a
9 Paige Horton Colfax 14.51a
10 Austyn Myers Liberty (Spangle) 14.55a
11 Addison Fazio NW Christian (Colbert) 14.56a
12 Marrin Landreth Reardan 14.84a
13 June Birnbaum NW Christian (Colbert) 14.99a
14 Sienna Rose NW Christian (Colbert) 15.08a
15 Ava Cheney Colfax 15.23a
16 Ellie Smith Asotin 15.80a
Girls 2B District 7 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Glenna Soliday Davenport 26.87a
2 Trianna Widick Liberty (Spangle) 28.20a
3 Ella Johnson Kettle Falls 28.25a
4 Carly Browne Asotin 28.77a
5 Emma Harvey Davenport 28.79a
6 Edie Wolff St George's 28.87a
7 Faith Claire Hamilton NW Christian (Colbert) 29.00a
8 Audrey Esvelt Kettle Falls 29.44a
Girls 2B District 7 200 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Glenna Soliday Davenport 26.61a
3 Ella Johnson Kettle Falls 28.48a
2 Carly Browne Asotin 28.82a
4 Faith Claire Hamilton NW Christian (Colbert) 28.85a
5 Edie Wolff St George's 28.90a
6 Trianna Widick Liberty (Spangle) 29.09a
7 Audrey Esvelt Kettle Falls 29.44a
8 Emma Harvey Davenport 29.52a
9 Marianne Thomason Chewelah 29.80a
10 Rylie Rettedal NW Christian (Colbert) 29.86a
11 Heidi Meyer Reardan 30.04a
12 Addison Fazio NW Christian (Colbert) 30.14a
13 Paige Horton Colfax 30.61a
14 Sienna Rose NW Christian (Colbert) 30.71a
15 Lexi Hernandez Lind-Ritzville 30.77a
16 Marrin Landreth Reardan 32.71a
Girls 2B District 7 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Savvy Briceno St George's 1:01.75a
2 Rin Parsons Chewelah 1:03.24a
3 Faith Suttenfield Davenport 1:05.24a
4 Claire Wellsandt Lind-Ritzville 1:06.30a
5 Audrey Esvelt Kettle Falls 1:07.27a
6 Eden Pitini NW Christian (Colbert) 1:08.37a
7 Isabella Tiwebemal Kettle Falls 1:09.69a
8 Paige Van Buren Davenport 1:11.24a
Girls 2B District 7 400 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Rin Parsons Chewelah 1:04.29a
2 Faith Suttenfield Davenport 1:04.46a
3 Savvy Briceno St George's 1:04.66a
4 Claire Wellsandt Lind-Ritzville 1:06.26a
5 Isabella Tiwebemal Kettle Falls 1:07.19a
6 Audrey Esvelt Kettle Falls 1:08.36a
7 Eden Pitini NW Christian (Colbert) 1:08.47a
8 Paige Van Buren Davenport 1:10.19a
9 Makayla Cheyne Reardan 1:11.78a
10 Ashley Morgan Colfax 1:14.42a
11 Josie Stelly NW Christian (Colbert) 1:15.81a
12 Jessi Phillips Davenport 1:17.85a
13 Aspen Rose Rademacher NW Christian (Colbert) 1:17.94a
14 Sawyer Raugust Davenport 1:23.21a
15 Quinn Newton NW Christian (Colbert) 1:30.71a
Girls 2B District 7 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Josie McLaughlin St George's 2:28.46a
2 Josie Wynecoop Davenport 2:28.66a
3 Charlotte Soliday Davenport 2:29.57a
4 Allie Robertson NW Christian (Colbert) 2:32.06a
5 Allison Hanegan Liberty (Spangle) 2:33.82a
6 Isabella Tiwebemal Kettle Falls 2:41.46a
7 Madeline Robertson NW Christian (Colbert) 2:45.92a
8 Adalynn Penwell Colfax 2:50.82a
Girls 2B District 7 800 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
3 Josie McLaughlin St George's 2:31.85a
1 Charlotte Soliday Davenport 2:32.72a
2 Josie Wynecoop Davenport 2:33.28a
4 Allie Robertson NW Christian (Colbert) 2:35.13a
5 Allison Hanegan Liberty (Spangle) 2:36.88a
6 Isabella Tiwebemal Kettle Falls 2:46.78a
7 Madeline Robertson NW Christian (Colbert) 2:47.26a
8 Adalynn Penwell Colfax 2:47.57a
9 Kendra Stussi NW Christian (Colbert) 2:48.76a
10 Myah Allen NW Christian (Colbert) 2:50.75a
11 Kenley Hille Davenport 2:57.69a
Girls 2B District 7 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Josie McLaughlin St George's 5:19.60a
2 Regan Thomas St George's 5:20.13a
3 Josie Wynecoop Davenport 5:29.07a
4 Allie Robertson NW Christian (Colbert) 5:35.66a
5 Allison Hanegan Liberty (Spangle) 5:57.38a
6 Madeline Robertson NW Christian (Colbert) 6:02.49a
7 Myah Allen NW Christian (Colbert) 6:15.60a
8 Kendra Stussi NW Christian (Colbert) 6:24.30a
9 Elise Warren Chewelah 6:28.25a
10 Trinity Durham Chewelah 6:29.87a
11 Arielle Manuel NW Christian (Colbert) 6:59.94a
12 Vivian Riley Colfax 7:05.74a
13 Eden Knudtson NW Christian (Colbert) 7:06.61a
Girls 2B District 7 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Regan Thomas St George's 11:43.02a
2 Josie Wynecoop Davenport 12:08.11a
3 Allie Robertson NW Christian (Colbert) 12:08.32a
4 Charlotte Soliday Davenport 12:14.53a
5 Myah Allen NW Christian (Colbert) 13:49.81a
6 Elise Warren Chewelah 14:29.85a
7 Trinity Durham Chewelah 14:30.40a
8 Eden Knudtson NW Christian (Colbert) 15:20.78a
Girls 2B District 7 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Glenna Soliday Davenport 15.53a
2 Anna Hume Kettle Falls 16.64a
3 Trianna Widick Liberty (Spangle) 17.63a
4 Audra Mirante NW Christian (Colbert) 17.69a
5 Destiny Nelson Colfax 18.05a
6 Addy Stelly NW Christian (Colbert) 18.36a
7 Selah Hupp Davenport 20.19a
Girls 2B District 7 100m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
3 Glenna Soliday Davenport 16.33a
1 Anna Hume Kettle Falls 17.17a
4 Trianna Widick Liberty (Spangle) 17.81a
2 Addy Stelly NW Christian (Colbert) 18.36a
5 Audra Mirante NW Christian (Colbert) 18.38a
6 Destiny Nelson Colfax 18.53a
7 Selah Hupp Davenport 18.84a
8 Ashlynne Allinger Davenport 18.88a
9 Sienna Rose NW Christian (Colbert) 19.11a
10 Gwen Olson Liberty (Spangle) 19.20a
11 June Birnbaum NW Christian (Colbert) 19.30a
12 Winona McGraw Colfax 19.54a
13 Emma Stewart NW Christian (Colbert) 21.88a
14 Neveah Farrens Davenport 26.15a
Girls 2B District 7 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Glenna Soliday Davenport 47.25a
2 Anna Hume Kettle Falls 50.47a
3 Julianne Garcia St George's 50.55a
4 Sarah Harbaugh St George's 51.29a
5 Faith Claire Hamilton NW Christian (Colbert) 53.50a
6 Sienna Rose NW Christian (Colbert) 54.42a
7 Carly Browne Asotin 54.45a
8 Audra Mirante NW Christian (Colbert) 55.60a
Girls 2B District 7 300m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Glenna Soliday Davenport 47.41a
2 Anna Hume Kettle Falls 50.90a
3 Julianne Garcia St George's 50.92a
4 Sarah Harbaugh St George's 51.31a
5 Faith Claire Hamilton NW Christian (Colbert) 53.56a
6 Sienna Rose NW Christian (Colbert) 54.44a
7 Audra Mirante NW Christian (Colbert) 55.65a
8 Carly Browne Asotin 56.11a
9 June Birnbaum NW Christian (Colbert) 57.44a
10 Winona McGraw Colfax 57.84a
Girls 2B District 7 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 St George's 52.68a
1) Rachel Sudlow 2) Kaylee Clark
3) Savvy Briceno 4) Julianne Garcia
2 Kettle Falls 52.85a
1) Josie Beardslee 2) Ella Johnson
3) Karyss Pfeffer 4) Ryenna Pfeffer
3 NW Christian (Colbert) 53.07a
1) Elouise Dimmel 2) Addison Fazio
3) Eden Pitini 4) Natalie Barker
4 Lind-Ritzville 53.79a
1) Claire Wellsandt 2) Allie Mendez
3) Saige Galbreath 4) Lexi Hernandez
5 Colfax 54.24a
1) Destiny Nelson 2) Paige Claassen
3) Paige Horton 4) Adisyn Ring
6 Davenport 54.28a
1) Faith Suttenfield 2) Emma Harvey
3) Paige Van Buren 4) Naomi Rainwater
7 Liberty (Spangle) 54.69a
1) Zoe Omlin 2) Austyn Myers
3) Maicy Bothman 4) Trianna Widick
8 Reardan 57.30a
1) Kassidy Koch 2) Emersen Sprecher
3) Kylie Alsept 4) Heidi Meyer
Girls 2B District 7 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 St George's 1:50.12a
1) Edie Wolff 2) Josie McLaughlin
3) Kaylee Clark 4) Savvy Briceno
2 Davenport 1:52.13a
1) Faith Suttenfield 2) Emma Harvey
3) Paige Van Buren 4) Naomi Rainwater
3 Colfax 1:55.78a
1) Ava Cheney 2) Paige Horton
3) Adisyn Ring 4) Destiny Nelson
4 Lind-Ritzville 1:56.32a
1) Claire Wellsandt 2) Saige Galbreath
3) Aly Mendez 4) Zoe Galbreath
5 NW Christian (Colbert) 1:56.99a
1) Elouise Dimmel 2) Addison Fazio
3) Eden Pitini 4) Natalie Barker
6 Asotin 2:04.46a
1) Kiley McVicars 2) Ellie Smith
3) Autumn Vaughn 4) Annie Petty
Kettle Falls DQ
1) Josie Beardslee 2) Ella Johnson
3) Karyss Pfeffer 4) Ryenna Pfeffer
Girls 2B District 7 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 St George's 4:15.23a
1) Sarah Harbaugh 2) Savvy Briceno
3) Regan Thomas 4) Josie McLaughlin
2 Davenport 4:23.02a
1) Faith Suttenfield 2) Charlotte Soliday
3) Josie Wynecoop 4) Glenna Soliday
3 Lind-Ritzville 4:29.38a
1) Claire Wellsandt 2) Aly Mendez
3) Saige Galbreath 4) Zoe Galbreath
4 NW Christian (Colbert) 4:44.67a
1) Allie Robertson 2) Myah Allen
3) Madeline Robertson 4) Kendra Stussi
5 Colfax 4:48.80a
1) Ashley Morgan 2) Adalynn Penwell
3) Atylee Cornish 4) Winona McGraw
Girls 2B District 7 Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Hannah Appleford Asotin 37-3.25
2 Henri Osborne St George's 32-8.5
3 Geneva Barker NW Christian (Colbert) 31-6.5
4 Avery Casselberry Reardan 31-4.25
5 Lucy Smith Liberty (Spangle) 30-7.5
6 Cindy Julien Lind-Ritzville 30-3.75
7 Cianna Gibb Colfax 30-2
8 Hailey Demler Colfax 28-9.5
9 Berklie Sheppard Asotin 27-3.25
10 Dory Doty Colfax 27-3
11 Lainey Jeffreys Asotin 27-0
12 Jordan Olerich Asotin 26-10
13 Ellie Williams NW Christian (Colbert) 26-7
14 Kazlin Rainer Chewelah 26-0
15 Kelsey Koch Reardan 24-11
15 Tessa Cormier Davenport 24-11
Girls 2B District 7 Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Z'hanie Weaver Liberty (Spangle) 109-7
2 Emersen Sprecher Reardan 95-4
3 Saige Galbreath Lind-Ritzville 95-2.5
4 Henri Osborne St George's 95-2
5 Hannah Appleford Asotin 94-10.5
6 Dory Doty Colfax 90-9.5
7 Kazlin Rainer Chewelah 89-10.5
8 Geneva Barker NW Christian (Colbert) 88-5
9 Tessa Cormier Davenport 84-7
10 Lainey Jeffreys Asotin 84-1
11 Berklie Sheppard Asotin 82-2.5
12 Cianna Gibb Colfax 80-4
13 Jensyn Jacobsen Davenport 77-7
14 Ashley Landt Reardan 72-10
15 Isabel Meyer NW Christian (Colbert) 71-1
16 Jordan Olerich Asotin 63-11.5
Girls 2B District 7 Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jensyn Jacobsen Davenport 106-8.25
2 Maicy Bothman Liberty (Spangle) 106-8
3 Carly Browne Asotin 105-6.5
4 Emersen Sprecher Reardan 102-11
5 Jessi Phillips Davenport 92-5.25
6 Temple Gefre Lind-Ritzville 90-8.75
7 Kelsey Koch Reardan 89-1.25
8 Zoe Omlin Liberty (Spangle) 84-11
9 Ashley Newman Reardan 69-1.25
10 Avary Wood Asotin 66-11.5
11 Cindy Julien Lind-Ritzville 66-11.25
12 Ellie Williams NW Christian (Colbert) 66-3.25
13 Megan Neiwert St George's 63-4.75
14 Isabella Tiwebemal Kettle Falls 60-6
15 Sawyer Raugust Davenport 58-1.75
16 Austyn Myers Liberty (Spangle) 57-8.75
Girls 2B District 7 High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Naomi Rainwater Davenport 4-10
2 Hailey Demler Colfax 4-10
3 Rylie Rettedal NW Christian (Colbert) 4-10
4 Kassidy Koch Reardan 4-8
5 Kylie Alsept Reardan 4-4
6 Makayla Cheyne Reardan 4-4
7 Marrin Landreth Reardan 4-4
8 Kenley Hille Davenport 4-0
9 Eden Dollar NW Christian (Colbert) 4-0
10 Ava Reed Asotin 3-10
Reagan Board Reardan NH
Girls 2B District 7 Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Paige Claassen Colfax 9-0
2 Zoe Galbreath Lind-Ritzville 8-6
3 Charlotte Soliday Davenport 8-0
4 Faith Claire Hamilton NW Christian (Colbert) 8-0
5 Elouise Dimmel NW Christian (Colbert) 8-0
6 Arielle Manuel NW Christian (Colbert) 8-0
7 Emma Cormier Davenport 7-0
8 Annie Petty Asotin 7-0
9 Aspen Rose Rademacher NW Christian (Colbert) 6-6
9 Heidi Meyer Reardan 6-6
11 Samantha "Sami" Odenride Davenport 6-0
11 Marrin Landreth Reardan 6-0
11 Kassidy Koch Reardan 6-0
Ellie Smith Asotin NH
Reagan Board Reardan NH
Girls 2B District 7 Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Kaylee Clark St George's 16-2.5
2 Rachel Sudlow St George's 15-11
2 Rylie Rettedal NW Christian (Colbert) 15-11
4 Josie Beardslee Kettle Falls 14-10
5 Kassidy Koch Reardan 14-7
6 Destiny Nelson Colfax 13-9.25
7 Eden Dollar NW Christian (Colbert) 13-8.75
8 Addilee Buys Liberty (Spangle) 13-8.5
9 Autumn Vaughn Asotin 13-6.25
10 Emersen Sprecher Reardan 13-3.75
11 Kylie Alsept Reardan 12-11
12 Ellie Christensen Liberty (Spangle) 12-9
13 Ava Reed Asotin 11-11.75
14 Ashley Landt Reardan 11-5.75
15 Savana Copenhaver Davenport 9-11.25
Brooke Williams Asotin SCR
Girls 2B District 7 Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Kaylee Clark St George's 34-1.5
2 Karyss Pfeffer Kettle Falls 33-10.5
3 Rachel Sudlow St George's 33-7.5
4 Anna Hume Kettle Falls 33-5.5
5 Ryenna Pfeffer Kettle Falls 31-1
6 Zoe Omlin Liberty (Spangle) 30-1.5
7 Kylie Alsept Reardan 29-3.5
8 Kiley McVicars Asotin 27-9.75
9 Autumn Vaughn Asotin 27-8
10 Paige Van Buren Davenport 26-4
11 Ellie Smith Asotin 25-9
12 Savana Copenhaver Davenport 23-0.5